Polityka

Nie mam pytań.
Końcówka faktów. Jest żartobliwy materiał o tym, że Kaczyński miał w ręku Minionka od jakiegoś dzieciaka.
Myślę sobie - spoko, nawet zabawne w kontekscie, że nie dostał kaczuszki.
Ale...musieli zrobić małą analizę pod kontem, że Minionki to stworki które służą złu i szukają swojego tyrana.
 
Gniadek dobry troll! Gdybym miał takiego księdza w parafii, to bym nawet do kościoła zaczął chodzić.


E: Musicie niestety wejść w komentarze, forum wyświetla tylko sam główny wpis.
 
Typowy przykład na upadek polskiego dziennikarstwa

Prowadzący nie ma pojęcia o temacie, wciąż sie wtrąca w wypowiedzi ekspertów. Wcina się ze swoimi teoriam i stawia tezy, niejako zmuszając prowadzących do potwierdzenia. A gdy ekspert zaprzecza jego tezie to staje w jej obronie pomijając swoją funkcję dziennikarza.

Jakoś tak razi mnie obecny poziom dziennikarstwa. Dlaczego nie można zatrudnić dziennikarza, który będzie zagłębiał się w temat, będzie wiedział o czym mówi, a nie czytał analizę z kartki papieru, a przede wszystkim zachowując swój status swoje przemyślenia zostawi dla siebie, a pozwoli rozmówcy się wypowiedzieć.
Jest ogromna różnica oglądając chociażby wykłady czy konferencje pana Bartosiaka, a wywiadami w telewizji.
Telewizja po prostu upadła dziennikarsko do poziomu śmieciowego.
 
@Wewiur - 90% stuentów dziennikarstwa uznało, że Michnik to wzór dziennikarstwa. A sam wiesz, że Michnik ma wszystie wady antydziennikarstwa jakie Cie wkurwiaja.

Dlatego dziennikarzy dobrych nie ma. Dobrzy są tylko Ci którzy doszli do stanowisk bez studiów dziennikarskich. Studia dziennikarskie upośledzają.
 
Polecam program Piotra Chęcińskiego z TVP info, świat i ludzie.
Zdecydowanie, kiedyś go słuchałem i ani na jotę nie wybiega ponad moją definicję.
Są dwie kwestie, pierwsza to sprawa wiedzy, druga to sprawa kultury dziennikarskiej. W naszym kraju w mediach obydwie te sprawy leżą i kwiczą. W kwestii wiedzy nie wierzę, że ktoś interesując się tematem przez tydzień może wygłaszać publiczne zdanie na ten temat. A co do kultury dziennikarskiej, to u nas przydałby się porządny podręcznik o tym jak przeprowadzać wywiady czy prowadzić programy w tv.
 
Co ty tam u Lisa na stronie wypisujesz, że takie akcje robią? :D
Co do Lisa, to kto nie widział, to polecam. Można się pośmiać.



Nic takiego. Zawssze merytorycznie ale to im się nie podoba. W odpowiedzi na moje posty poparte argumentami zawsze maja "jestes zjebem" itd, i to ich wkurza. Mam duże poparcie u komentujacych(tak, sugerowane lajami) i to ich boli.
Serio - tam pracownicy natemat zakladaja troll konta. Skąd wiem? trzy konta zalozone w jeden dzień mające w lajkach tylko natemat.
Do tego do tej pory usunął facebook już 4 konta udające moją osobe , ze swoimi zjęciami, pisaly te trolle do moich znajomych w moim imieniu.
Ze im sie chce.
 
Jeśli chcecie posłuchać debaty na wysokim, kulturalnym i merytorycznym poziomie to polecam obejrzeć:


Coś takiego w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia! Szczególnie, kiedy spotkają się osoby z tak odmiennych obozów.
Tylko darcie mordy i ataki "obiektywnych dziennikarzy"
 
Jeśli chcecie posłuchać debaty na wysokim, kulturalnym i merytorycznym poziomie to polecam obejrzeć:


Coś takiego w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia! Szczególnie, kiedy spotkają się osoby z tak odmiennych obozów.
Tylko darcie mordy i ataki "obiektywnych dziennikarzy"

Wybacz ale jak widze morde Aaaaaa aaaaa aaaa adasia to zbiera mnie na wymioty. Odpuszczam, w trosce o wlasne nerwy.
 
Wybacz Scurvol ale Twój post jest właśnie idealnym podsumowaniem różnicy miedzy tamtym światem a tym.
 
Wybacz ale jak widze morde Aaaaaa aaaaa aaaa adasia to zbiera mnie na wymioty. Odpuszczam, w trosce o wlasne nerwy.
Na mnie też działa jak płachta na byka i wyjebałbym go na księżyc, ale serio warto obejrzeć dla samej kultury tej dyskusji. Coś takiego dzisiaj to byłaby totalna abstrakcja.
 
Michnik jest dla mnie karykatura dziennikarza i okraglostolowym sprzedawczykiem, chroniacym zbrodniarzy typu Jaruzelski czy Kiszczak, bardzo istotnym ogniwem tzw 3RP nic nie zmieni mojej opini o tym karaluchu. Opinii, do ktorej mam prawo czy sie to Tobie @skunx podoba czy nie. Zdrowko!
51531-606601391671040.jpg
 
Takie dyskusję nadal się odbywają, tylko z TV "przeszły" na YT. Bosak i Legierski np. Zresztą jest wiele przykładów, choć oczywiście nie w telewizyji.
 
Takie dyskusję nadal się odbywają, tylko z TV "przeszły" na YT. Bosak i Legierski np. Zresztą jest wiele przykładów, choć oczywiście nie w telewizyji.
Braun vs Weiss :lol:

BTW
teraz w tak czy nie Celinski i Niesiol, tytani intelektu z tytulem profesora
 
Zupełnie inną kwestia, która rozbija się o własność. Ktoś organizuje mecz i ma prawo ustalić na nim takie zasady jakie uważa za stosowne. Jeśli ktoś czuje się przez te zasady zagrożony bo np. nie może wnieść broni palnej, to nikt go nie zmusza, żeby na taką imprezę szedł.

Natomiast miejsca publiczne nie mają żadnego właściciela, albo właścicielem jest każdy - w zależności od aksjomatu - więc nikt nie powinien odbierać człowiekowi prawa do obrony w ich obrębie. Kwestia broni w domu w tym wypadku jest jeszcze bardziej jasna.
No właśnie nie do końca. Klub organizuje mecz, ale nie może zezwolić na race bo dostanie kare. Moim zdaniem powinno się zalegalizować race i jednocześnie zaostrzyć kary za nieprawidłowe używanie tychże.

Teraz wygląda to tak, że jak mają zostać odpalone race to rozkłada się sektorówkę, pod którą kibice przebierają się w specjalne kombinzezony, rękawiczki i kominiarki. Po opuszczeniu sektorówki odpalają race, następnie pod następną sektorówką zostawiają swój kamuflaż.

12119111_10153056956691671_8709805512288627102_n.jpg


Nie muszę chyba pisać, że to nie jest sektor dla rodzin z dziećmi. Race właściwie użytkowane nikomu krzywdy nie czynią.
 
No właśnie nie do końca. Klub organizuje mecz, ale nie może zezwolić na race bo dostanie kare. Moim zdaniem powinno się zalegalizować race i jednocześnie zaostrzyć kary za nieprawidłowe używanie tychże.
Nie pisałem o stanie obecnym a o porządanym, w dodatku w specyficznym kontekście niezbyt poprawnie rozumianej wolności.
 
Niepokoi mnie, że Cejrowski staje się coraz częściej autorytetem i uważany jest za normalnego człowieka walczącego o wolność. Kowboj RP usuwa ostatnio z YT filmik ze swojej kariery:

Przypomina mi się stara małą przypowieść, która pasuję do zakazu promocji homo i katolickiego/tęczowego terroryzmu:

Wyobraź sobie, że macie z sąsiadem wspólne pole, które możecie użytkować po równo. Ów sąsiad wierzy we wszechmocnego krasnoludka. Krasnoludek objawił mu, że marchwie, które sadzisz pochodzą od szatana. Wyznawców krasnoludka jest w Waszej wsi co niemiara, więc nieustannie próbują przegłosować prawo nakazujące Ci pozbyć się ulubionych marchewek i obsadzić wszystkie pola zbawienną kapustą, której konsumpcja prowadzi prosto do nieba. Ale Ty rzygasz kapustą. Nie znosisz wprost kapusty. Nie masz nic przeciwko, by oni sobie ją hodowali i żarli. Pragniesz tylko, by pozwolono Ci sadzić i wpieprzać marchew. Gdzie problem? Moglibyście z sąsiadem grillować i razem oglądać euro, ale nie możecie, bo sąsiad jest durniem, który nie zdzierży marchwi na waszym wspólnym polu ani na Twoim własnym talerzu. Pytanie za sto punktów: kto w owej przypowieści przypomina katolika/Biedroniopodobnego?

O co w tym chodzi? Kowboj RP mówił kiedyś co to jest cenzura: ,,to nie ograniczenie wolności słowa/prasy tylko zakaz mówienia prawdy"-czy jakoś tak, bo źródła nie mogę znaleźć, ponieważ jego filmiki ciągle są usuwane.
Według ludzi typu Cejrowski i jego klon z drugiej strony barykady Biedroń policja powinna latać z prokuraturą, kiedy ktoś się poczuje ,, urażony". Biednego pana uraziła goła baba w kiosku. Straszne pewnie nie będzie mógł zasnąć-bo to go obraża.
Państwo według niego i Biedronia powinno latać jak opiekunka z przedszkola na ,,proszę pani on na mnie coś powiedział". W Arabii Saudyjskiej jest policja religijna. Kowboj lubi kraje arabskie i szanuje Islam, wiec moze to też by mu się spodobało.
Marek Jurek poszedł dalej i uważa, ze Policja powinna polować na dziwki.
PiS chciało kiedyś zakaz propagowania homo w mediach.
,, jebać rząd" i ,,cyganie w Polsce nie pracują"-to teksty za które chyba(?) ktoś musiał płacić grzywnę.
Każdy chce wolności ,,dla naszych", a nie ,,dla nich".
Wspaniale, że są ludzie , którzy myślą, że polska jest tak cudownym krajem, ze policja i prokuratora nie ma nic lepszego do roboty niż latanie po kioskach i siedzę w internecie, czy czasem Wojtek nie zobaczy gołej baby, a Biedroń mowy nienawiści o uchodźcach i homo..
Nie wiem o czym Korwin mówi, ale zgadzam się, że podstawową zmianą w ordynacji wyborczej powinno być zmniejszenie progu wyborczego do 1%. Każdy, kto ma sensowne popracie w wyborach, powinien móc uczestniczyć w życiu publicznym i wyrażać swoje postulaty. O ile brak progu prowadzi do śmieszności - rządy AWS, to próg 5% obcina 10% wyborców możliwość wypowiadania się przez swoich wybrańców (korwin 4,6%+komunista 3%+ ktośtam 1% to już mamy 8% społeczeństwa wyłączonych z życia politycznego, to zbyt wiele).

Zarówno komunista, jak i prawilniak powinien mieć możliwość wypowiadania się i urozmaicania życia politycznego, nie powinno mieć miejsca zawężenie liczebności partii w Sejmie do maksymalnie 5.
Nie ma wolności dla ludzi, którzy wpadli na pomysł aby ograniczyć innym wolność-wtedy mamy wolność w wydaniu afrykańskim. Dlatego bez żadnych faszystów, nazistów i komunistów w Sejmie. Jestem dumny z tego, ze Polska może ma wiele wad, a tutaj przynajmniej nie ma komunistów w Sejmie.
Co do progu wyborczego. Ostatnio wyśmiewano wynik wyborów w UK: ,,niby takie to nie demokratyczne. Partia Farage tyle głosów i tak mało reprezentantów."
My mamy:
+10% wyborców, którzy mogliby nie iść na wybory-bo i tak ich głos nic nie dał
-prawie połowa nie ma żadnej partii na która warto zagłosować: tak zabetonowano w sprawiedliwej bo proporcjonalnej ordynacji...
-dopiero po tylu latach w końcu więcej partii w Sejmie
-była trzypartyjność. Teraz SLD odpadło, więc mamy dwupartyjność i przeważnie własność partii, która rządzi czyli PSL.
-cud: w ordynacji proporcjonalnej partia osiągnęła większość parlamentarną, ale +10% wyborców nie ma swoich reprezentantów.
Wnioski:
Po co ustalać podział mandatów ze wzory matematycznego i progu wyborczego? Nie lepiej po prostu wchodzą ci, którzy dostali najwięcej głosów? Bez względu ile dostała ich partia w skali kraju?
Nie chodzi mi tu, że tylko JOWy to zbawienie kraju, ale wielomandatowe bez żadnych progów wyborczych już dużo dadzą.
Próg wyborczy oznacza, że sporo osób pomyśli: ,,po co głosować na mniejszą partię, skoro z sondaży wynika, że i tak nie przekroczą progu wyborczego i bedę wspierał w ten sposób ten ohydny PIS/PO"
 
Dziś PIS wchodzi po swoje. Zaproponował już tą nowelizaje unieważniającą wybór sędziów do TK pzez PO.
 
To ze PO nie ma prawa krytykowac w tym zakresie PiSu, bo sami robili burdel z TK przed wyborami to jedna sprawa, ale PiS nie powinien robic tego co robi mimo wszystko. Mam nadzieje, ze sie z tego wycofaja.
 
Nocne zmiany w TK. Bomba. Zaczyna sie prawdziwa, wolna Polska!

Wiesz - dla mnie to naturalne. PO przed końcem kadencji na szybko zmieniła ustawę o TK by go sobie przywłaszczyć a teraz PIS wraca do starej ustawy, ktora funkcjonowala od lat.
Przykład wyroku w sprawie OFE pokazuje jak PO grała pod siebie - gdyby wybierali wg starej ustawy, 3 sedziów, to TK uznalby przekręt z OFE za niezgodny z konstytucja. Jednak zmiła ustawe i wsadziła tam 5 swoich sędziów - i mieli większosc, transfer z OFE zgodny skonstytucją a prawo może działać wstecz.

To ze PO nie ma prawa krytykowac w tym zakresie PiSu, bo sami robili burdel z TK przed wyborami to jedna sprawa, ale PiS nie powinien robic tego co robi mimo wszystko. Mam nadzieje, ze sie z tego wycofaja.

A ja mam nadzieje, żę nie. Nie po to cieszyłem się ,ze przestępcze PO nie będzie rządzić, by teraz nadal mieli w swoch łapach TK.
Przez 8 lat skutecznie przywłaszczali sobie wiele instytucji wykorzystując kruczki legislacyjne. Mam nadzieje, że PIS nie będzie patrzył na krytykę i "orbanowo" się za to weźmie.
 
Back
Top