Polityka

Polecam wszystkim ten program Ring z Braunem i Weissem (byly ambasador panstwa Izrael w Polsce), Bylo mega ostro. Braun poplynal grubo.
 
Program i fajny, ale moderowanie przez tych "prowadzących" to śmiech na sali. Ten łysy jakby w ogóle nie zainteresowany. Obejrzałem całość tylko ze względu na Brauna.
 
olecam wszystkim ten program Ring z Braunem i Weissem (byly ambasador panstwa Izrael w Polsce), Bylo mega ostro. Braun poplynal grubo.
Godzina, i Ty mówisz, że się polityką coraz mniej interesujesz :D Z czym Braun popłynął? Dobrze wypadł, czy na oszołoma?
 
Godzina, i Ty mówisz, że się polityką coraz mniej interesujesz :D Z czym Braun popłynął? Dobrze wypadł, czy na oszołoma?

Dla relaksu po pracy miałem sobie obejrzeć film gangsterski, ale jak zobaczyłem że Braun debatuje z byłym ambasadorem Izraela, to stwierdziłem że nie mogę tej batalii pominąć. To jak walka Komórczaka z Songo ;-) Dla mnie to ma mało wspólnego z polityką, Braun jest na marginesie nawet jeśli chodzi o antysystemowców. Chciałem zobaczyć/usłyszeć ostrą walkę na słowa i się nie zawiodłem.

Braun bardzo konkretnie, nie wyszedł na oszołoma, ambasador kompletnie się pogubił i próbował pozamerytorycznych chwytów erystycznych, które Braun trafnie wychwycił. Jak zaczęło się miło, tak pod koniec atmosfera już byla baaardzo napięta.
 
  • Like
Reactions: JB_
@Dzihados tak, w połowie jestem, ale jak na razie bardzo ciekawie. Braun jest twardym zawodnikiem, jestem pod wrażeniem jego erudycji, doboru słów itd. Weiss mydli oczy. No a Rola - jak już mówiłem, rola.
 
Obejrzałem do końca. Braun przekot. Przede wszystkim zadziwia znajomość tematu - jak zaczął rzucać cytaty i podnosić kwestie talmudu, myślałem, że śnię. Takich ludzi trzeba w polityce. Nie mam tu bynajmniej na myśli samej kwestii żydowskiej a w ogóle, znajomość przedmiotu i nieustępliwość to niezbędne sprawy w dyplomacji. Choć uważam, że stwierdzenie "zawodowy Żyd" było niepotrzebne - nie antysemickie czy coś, po prostu niepotrzebne. Za dużo zachodu, by to później w pełni wytłumaczyć.

Weiss przyjął pozę "bitego Żyda" i trwał w niej od połowy programu do końca, zupełnie nie chcąc rozmawiać o kwestiach merytorycznych - ciekawe dlaczego. Pewnie musiałby przyznać, że grupa HEART wraz z diasporą chcą Polaków zwyczajnie wydoić w stylu korpo:)))
 
Last edited:
Obejrzałem do końca. Braun przekot. Przede wszystkim zadziwia znajomość tematu - jak zaczął rzucać cytaty i podnosić kwestie talmudu, myślałem, że śnię. Takich ludzi trzeba w polityce. Nie mam tu bynajmniej na myśli samej kwestii żydowskiej a w ogóle, znajomość przedmiotu i nieustępliwość to niezbędne sprawy w dyplomacji. Choć uważam, że stwierdzenie "zawodowy Żyd" było niepotrzebne - nie antysemickie czy coś, po prostu niepotrzebne. Za dużo zachodu, by to później w pełni wytłumaczyć.

Weiss przyjął pozę "bitego Żyda" i trwał w niej od połowy programu do końca, zupełnie nie chcąc rozmawiać o kwestiach merytorycznych - ciekawe dlaczego. Pewnie musiałby przyznać, że grupa HEART wraz z diasporą chcą Polaków zwyczajnie wydoić w stylu korpo:)))
dokładnie podobne zdanie odnoszę co do tej debaty. Braun mój bohater :)
 
Grecja na wesoło


I Polska mniej wesoło


Cholera, muszę tego Brauna w końcu obejrzeć, jak Jakub pisze, że dobrze to musiało być dobrze.
 
W internecie krąży to:
11403154_10204386795776317_671853251602628324_n.jpg

Lokalni oligarchowie? Może mi ktoś powiedzieć po co już teraz są ci bogacze w Sejmie, którzy zbyt aktywni nie są i dla pieniędzy przecież też nie:
http://www.money.pl/gospodarka/wiad...najbiedniejsi-poslowie-duze,11,0,1816331.html
Immunitet?
Ostatnio zacząłem sprawdzać poparcie polityków: może ktoś wytłumaczyć dlaczego Tusk i Kaczyński, który mają tylu przeciwników w wyborach byli w stanie zdobyć tak dobre wyniki jak ponad 300 tys. i 200tys. głosów?
Co niby ich nie lubimy, ale innym boimy się dać szansę?
 
W koncu obejrzalem. Weiss mial godzine czasu, zeby zajac konkretne stanowisko i tego nie zrobil. Manipulowal, uciekal od konkretow, robil z siebie ofiare i nie wprost, ale opowiedzial sie za roszczeniami. Brawa dla p. Brauna, takich ludzi potrzeba u nas u steru (miedzy innymi). Szkoda, ze ma on tak niskie poparcie.
 
Panowie o co chodzi z glosowaniem nad rozstrzyganiem sporow na korzysc podatnika? Przeciwko czemu w koncu zaglosowalo PO? Wiem, ze to jakas poprawka PSLu, ale czego ona dotyczy?
 
Panowie o co chodzi z glosowaniem nad rozstrzyganiem sporow na korzysc podatnika? Przeciwko czemu w koncu zaglosowalo PO? Wiem, ze to jakas poprawka PSLu, ale czego ona dotyczy?

Widziałem u kogoś na FB, że PO głosowało przeciwko rozstrzyganiu sporów z US na korzyść podatnika w przypadku niejasności. Ale z drugiej strony ktoś skomentował, że to pomyłka. Szukam tego postu, ale zniknął. Pewnie prostują ;)
 
Kukiz ogłosił reprezentantów:

województwo zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki
województwo łódzkie - Piotr Morta
województwo małopolskie - Kamila Kępińska
województwo lubuskie - Krystian Kamiński
województwo świętokrzyskie - Jacek Wilk
województwo śląskie - Dominik Kolorz
województwo wielkopolskie - Agnieszka Białas
województwo podlaskie - Romuald Bielewicz
województwo lubelskie - Adam Kondrakiewicz
województwo opolskie - Janusz Sanocki
województwo podkarpackie - Maciej Masłowski
województwo dolnośląskie - Albert Łyjak
województwo kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak
województwo warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan
województwo pomorskie - Artur Dziambor
województwo mazowieckie - Stanisław Tyszka
Polacy na Kresach - Maria Pyż
Polacy i Polonia w UE - Grzegorz Zatorski
http://ruchkukiza.pl/reprezentanci/
 
Widziałem u kogoś na FB, że PO głosowało przeciwko rozstrzyganiu sporów z US na korzyść podatnika w przypadku niejasności. Ale z drugiej strony ktoś skomentował, że to pomyłka. Szukam tego postu, ale zniknął. Pewnie prostują ;)
No wlasnie nie wiem czy sie roznila wersja PO, za ktora byli od wersji PSL, za ktora nie byli. Szukam, szukam i znalezc nie moge. Jezeli zaglosowali przeciw rozstrzyganiu na korzysc obywatela kazdych niejasnosci to :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Kukiz ogłosił reprezentantów:

województwo zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki
województwo łódzkie - Piotr Morta
województwo małopolskie - Kamila Kępińska
województwo lubuskie - Krystian Kamiński
województwo świętokrzyskie - Jacek Wilk
województwo śląskie - Dominik Kolorz
województwo wielkopolskie - Agnieszka Białas
województwo podlaskie - Romuald Bielewicz
województwo lubelskie - Adam Kondrakiewicz
województwo opolskie - Janusz Sanocki
województwo podkarpackie - Maciej Masłowski
województwo dolnośląskie - Albert Łyjak
województwo kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak
województwo warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan
województwo pomorskie - Artur Dziambor
województwo mazowieckie - Stanisław Tyszka
Polacy na Kresach - Maria Pyż
Polacy i Polonia w UE - Grzegorz Zatorski
http://ruchkukiza.pl/reprezentanci/

Tak to wygląda na mapie. Najlepsze są odpady z KNP, ci co podobno wyjebali Korwina bo chciał szerszej współpracy, ale jak się obsrało to już o dziewictwo idieii walczyć nie trzeba.

c057ad9d9e78c4b07395d7ebb1c236fa.jpg


Cudu na jesieni sie nie spodziewam.

CJjk_irUAAA9Ako.jpg:large



Ostatnio głośno o Korwinie zamawiającym 5 piw w PE. Bawi mnie się święte oburzenie na kolejna swoja drogą groteskową prowokacje Korwina który może i powie coś co ma sens ale zawsze dorzuci do tego jakieś marne prowo tak żeby można było wszystko odwrócić o 180 stopni. Standard. Mało kto natomiast mówi o tym że Komor wczoraj pojechał na obchody czczenia pamięci nazistowskiego skrajnie antypolskiego ścierwa który jednak był na tyle rozwinięty umysłowo że nie chciał militarnej klęski III Rzeszy, którego z resztą zdążył porównać do Powstańców Warszawskich i AK. Tu już kurwa mało kto się zająknie. Ciesze się że Bronek mimo porażki pozostał sobą od początku po sam koniec. Takim go zapamiętam.
 
Ostatnio głośno o Korwinie zamawiającym 5 piw w PE. Bawi mnie się święte oburzenie na kolejna swoja drogą groteskową prowokacje Korwina który może i powie coś co ma sens ale zawsze dorzuci do tego jakieś marne prowo tak żeby można było wszystko odwrócić o 180 stopni. Standard. Mało kto natomiast mówi o tym że Komor wczoraj pojechał na obchody czczenia pamięci nazistowskiego skrajnie antypolskiego ścierwa który jednak był na tyle rozwinięty umysłowo że nie chciał militarnej klęski III Rzeszy, którego z resztą zdążył porównać do Powstańców Warszawskich i AK. Tu już kurwa mało kto się zająknie. Ciesze się że Bronek mimo porażki pozostał sobą od początku po sam koniec. Takim go zapamiętam.
I jeszcze chyba rzucil zarcikiem, ze ten zachod nie jest taki zly skoro Polacy ciagle tam jezdza, czy cos w ten desen.

Ponawian pytanie o to rozstrzyganie na korzysc obywatela @Jakub Bijan orientujesz sie w temacie?
 
Ponawian pytanie o to rozstrzyganie na korzysc obywatela @Jakub Bijan orientujesz sie w temacie?
W głosowaniu 41 rozważano poprawkę PSL wnoszącą dodanie zapisu:
art. 2a. Niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika.
Natomiast w głosowaniu 42 rozważano pierwotną ustawę, a właściwie poprawki do pierwotnej ustawy. To, że odrzucili poprawkę PSL nie oznacza, że odrzucili kwestię rozstrzygania na korzyść podatnika. Pierwotna ustawa (przegłosowana w głosowaniu 42) zawiera bowiem taki zapis:
Art. 120a. W przypadku różnych wyników wykładni przepisów prawa podatkowego organ podatkowy przyjmuje wykładnię korzystną dla strony postępowania.
Pozostaje więc do oceny wartość prawna obu zwrotów - według mnie proponowany przez PSL jest bałamutny, ale prawnikiem nie jestem. A wpilityce.pl jak zwykle manipuluje.
 
W głosowaniu 41 rozważano poprawkę PSL wnoszącą dodanie zapisu: Natomiast w głosowaniu 42 rozważano pierwotną ustawę, a właściwie poprawki do pierwotnej ustawy. To, że odrzucili poprawkę PSL nie oznacza, że odrzucili kwestię rozstrzygania na korzyść podatnika. Pierwotna ustawa (przegłosowana w głosowaniu 42) zawiera bowiem taki zapis:

Pozostaje więc do oceny wartość prawna obu zwrotów - według mnie proponowany przez PSL jest bałamutny, ale prawnikiem nie jestem. A wpilityce.pl jak zwykle manipuluje.
czyli praktycznie to samo, ale innymi slowami? to po kiego uja robia ludziom wode z mozgu...
dzieki za wyjasnienie
 
W głosowaniu 41 rozważano poprawkę PSL wnoszącą dodanie zapisu: Natomiast w głosowaniu 42 rozważano pierwotną ustawę, a właściwie poprawki do pierwotnej ustawy. To, że odrzucili poprawkę PSL nie oznacza, że odrzucili kwestię rozstrzygania na korzyść podatnika. Pierwotna ustawa (przegłosowana w głosowaniu 42) zawiera bowiem taki zapis:

Pozostaje więc do oceny wartość prawna obu zwrotów - według mnie proponowany przez PSL jest bałamutny, ale prawnikiem nie jestem. A wpilityce.pl jak zwykle manipuluje.

Też bym głosował przeciwko poprawce psl
 
  • Like
Reactions: JB_
Obejrzałem Brauna.

Krótko: te roszczenia na podstawie "prawa krwii" to naprawde dziwna sprawa, ciezko tego bronic. Rownie dobrze my moglibysmy sie domagac zadoscuczynienia od Izraela - w koncu przez Zydow niech (choc rekoma Niemcow) zginelo wielu Polakow katolikow. Czysty idiotyzm! A jak juz sie pomysli o tym, ze to byli Polacy wyznania mojżeszowskiego, a nie obywatele innego panstwa, to w ogole następuje mindfuck.

Natomiast nie podoba mi sie brak spokoju, cierpliwosci i zle emocje - to tylko obniza merytoryczną moc przekazu. Po co to?
 
Jeśli komuś się nudzi i chce posłuchać nieco o Chinach. Ponad 2 godziny raczej luźnych przemyśleń i ciekawostek niż jakiegoś całościowo zwartego wykładu. Anegdotka z placu Tiananmen mnie rozwaliła.

 
Czy ktos z Was slyszal w jakims serwisie informacyjnym dzis chocby wzmianke o rocznicy rzezi wolynskiej? Tak juz wchodzimy w dupe Ukraincom, ze o swoich rodakach zapominamy?
 
Back
Top