Polityka

poglady gospodarcze to jedno, ale ja sie chyba stane jednostka niebezpieczna dla otoczenia :)
 
  • Like
Reactions: JB_
Może po prostu biedronka beznadziejnie magazynuje? Żadnych lodówek, chłodziarni i etc. tam nie ma według mojej wiedzy, dlatego potem te piwo może nie być takie dobre.

A widzisz-to może być trop. Było takie jedno lato gdzieś 2007 chyba kiedy każde piwo źle smakowało, podejrzewam właśnie że z powodu upałów.
 
Nie no to jest kurwa przegiecie. O meczecie obrzuconym swinskim ryjem mowia, a o Wolyniu w dalszym ciagu ani slowa. Gdzie my zyjemy :|
 
Grecja może pójść pod zastaw na poczet przyszłych pożyczek. W przypadku dalszego ich nie spłacania utraciliby majątek (50mld ełro) który zostałby sprywatyzowany, a zysk z niej pokryłby długi. Taki rozbiór bez wystrzału.

Oczywiście byłoby to zabezpieczenie programu reform na który jeszcze nie ma zgody. Jak dla mnie to dobry bacik :p
 
W POlsce.

EDIT: Albo raczej w kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym.
Ja wiem, ze rzadzi kto rzadzi i w jakich rekach sa media. Ale do cholery jasnej, tylu naszych rodakow zostalo wyrznietych jak zwierzeta, a oni ani slowa. Juz naprawde tak mocno sie staraja wchodzic w dupe Ukrainie, ze zapominaja o takiej gigantycznej zbrodni?
 
Jeśli Grecy przyjmą warunki UE w sprawie zabezpieczenia długów majątkiem państwowym, to są głupsi niż myślałem. Długi to sobie mogą spłacać - a w z zasadzie rolować, bo faktycznie spłacone nie zostało tam jeszcze ani jedno euro - przy rekordowo niskich stopach procentowych jak dziś. Co będzie, jeśli EBC zakończy dodruk i podniesie stopy procentowe? - a podniesie, bo wówczas będzie ku temu okazja. Całe południe pójdzie z torbami, z tym, że Grecja pozbędzie się majątku wartego 50 mld euro. Taki plan Balcerowicza tylko na większą skalę.
 
Warto obserwować to co się dzieje w tej sprawie. Zobaczymy ile warta jest UE i czego mogą się spodziewać inne kraje gdy znajdą się w tak trudnej sytuacji.
 
Ja nie widze problemu - jak pozyczaja to niech jakos sie uwiarygodnią.
Tylko, ze tu bardziej sa Niemcy winni, bo nawciskali im np wojskowego sprzetu na kredyt, ktorego Grecja nie potrzebuje (wiem, ze rzad grecki tez mial na to wplyw, ale kto sie przeciwstawi Angeli oprocz Grzegorza Brauna :D)

http://www.zerohedge.com/news/greece-spends-bailout-cash-european-military-purchases
http://www.independent.co.uk/news/b...-but-greece-is-still-buying-guns-6257753.html
 
No, z Niemcami tez mozna wyjsc dobrze, a co pojde pod prad. Wydaje mi sie, ze taki np. MEADS bylby lepszym rozwiazaniem niz Patriot. Wojskowo, bo geopolitycznie to pierun wie, kto sie jak zachowa.

Natomiast pozyczanie od Niemca i myslenie, ze jakos to sie pozniej zalatwi, to czysty idiotyzm. No, Niemcy tez sie wydurnili, pozyczajac Grekom, myslac ze ot tak po prostu oddadza :)

Oczywiscie to juz sa skroty myslowe, bo przeciez teraz to juz chodzi o nasze pieniadze, a nie tam jakichs prywatnych bankow (choc z siedzibami w odpowiednich krajach).
 
Jak pożyczyli to wypada oddać, a oni chcą/muszą pożyczyć znowu. Logicznym jest, że pożyczki wymagają zabezpieczeń i gwarancji przyszłej wypłacalności, a do tego potrzebne są reformy. Może trzeba pograć na czas? Gdy sytuacja stanie się jeszcze bardziej dramatyczna, Grecy zrozumieją, że bez wyrzeczeń nie będą w stanie sobie pomóc.
My takie kryzysy przechodzimy co kilkadziesiąt lat, możemy im doradzić.
 
Tylko że twierdzenie, że tu chodzi o uczciwe zabezpieczenie i pomoc Grecji jest lekko mówiąc naiwne. Grecy dostaną kolejną pożyczkę, niby pomoc, tylko że teraz będą odpowiadać majątkiem państwa. I nawet jeśli wprowadza reformy, to przy tak ogromnym a przez to drogim zadłużeniu nawet niewielkie podniesienie stóp procentowych będzie dla nich oznaczało pozbycie się fizycznego majątku. A stopy są od kilku lat rekordowo niskie, nawet już pomijając wątek spiskowy pierwszej czy później będą musiały zostać podniesione. Grecy powinni teraz zbankrutować, póki bankructwo można przenieść na wierzycieli.
 
Nie do konca uczciwych jest wielu. Grecja, niezaleznie od tego czy zostanie w strefie euro czy nie, czy zbankurutuje czy nie, czy wywalczy redukcje czy nie, bedzie miala kilka chudych lat przed soba - bedzie musiala ciac koszty, tak czy siak. Rzad Grecki tez wiec nie jest fair w stosunku do suwerena.
 
  • Like
Reactions: JB_
Tak? To zgoda już poszła? No to nieźle.
Teraz mają przeprowadzić reformy VAT emerytur jakiś tam jeszcze rzeczy. Dostaną hajsy, a majątek o wartości 50 mld przekazać mają do specjalnego funduszu.
Jeszcze czekają ich głosowania w parlamentach niektórych państw UE.

Porozumienie ws. pomocy dla Grecji przewiduje, że kraj ten przekaże majątek wart do 50 mld euro do specjalnego funduszu, a pieniądze z prywatyzacji tego mienia trafią na spłatę długu i rekapitalizację banków - poinformował szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.
 
Mi tu w korpo ludzie mówią, że jak Grecja wyjdzie ze strefy euro to wszystkie kraje UE w tym polska będą spłacać jej długi. Ile w tym prawdy, na jakiej podstawie? Jeśli to nieprawda to skąd taka plotka?
 
Mi tu w korpo ludzie mówią, że jak Grecja wyjdzie ze strefy euro to wszystkie kraje UE w tym polska będą spłacać jej długi. Ile w tym prawdy, na jakiej podstawie? Jeśli to nieprawda to skąd taka plotka?
Tak, bo już w 2010 dług Grecji został "przesunięty" z banków na europodatnika poprzez Europejski Instrument Stabilności Finansowej i Europejski Mechanizm Stabilności. Do tego dochodzi kwestia rozliczeń w TARGET2. Gdzieś latały grafiki udziału poszczególnych państw w zabezpieczeniu długu Grecji, ale z komórki nie mogę znaleźć.
Polski na nich nie było, więc albo nie mamy tam zobowiązań, albo są one bardzo małe.
 
Nie rozumiem tego pejoratywnego tonu w kontekście prywatyzacji. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby to greccy obywatele wykupili państwowe przedsiębiorstwa.
 
Nie rozumiem tego pejoratywnego tonu w kontekście prywatyzacji. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby to greccy obywatele wykupili państwowe przedsiębiorstwa.
oczywiscie, ze stoi
kto bedzie nadzorowal ten proces? rzad
 
oczywiscie, ze stoi
kto bedzie nadzorowal ten proces? rzad
To jest rząd, który pośrednio sobie wybrali, niech im to tak zorganizuje, żeby było zgodnie z ich interesami. Negocjować potrafią, więc nie powinni dać się wyrolować.
 
Last edited:
Tak, bo już w 2010 dług Grecji został "przesunięty" z banków na europodatnika poprzez Europejski Instrument Stabilności Finansowej i Europejski Mechanizm Stabilności. Do tego dochodzi kwestia rozliczeń w TARGET2. Gdzieś latały grafiki udziału poszczególnych państw w zabezpieczeniu długu Grecji, ale z komórki nie mogę znaleźć.
Polski na nich nie było, więc albo nie mamy tam zobowiązań, albo są one bardzo małe.

Kto o tym decydował? To jest niedorzeczne. Wow. Dlaczego mamy płacić za Greków? Wtf
 
Back
Top