Polityka

Uważam, że silne US jest, póki co, gwarantem naszej niepodległości - stopuje zapędy Niemiec i Rosji.

Słowo klucz pogrubione. Też uważam, że są ważni dla naszej niepodległości. Silne US, napisałeś tak, jakby dojście liberała do władzy oznaczało słabsze Stany.

USA finansowaly ISIS?

A kto jest główną twarzą prób odsunięcia od władzy Asada i wspierania rebeliantów, z których powstało ISIS?
 
Słowo klucz pogrubione. Też uważam, że są ważni dla naszej niepodległości. Silne US, napisałeś tak, jakby dojście liberała do władzy oznaczało słabsze Stany.
Dojście liberała nie, dojście paleolibertarianina jakim jest Rand Paul - tak.
 
Eh... Orest. Zrozum... Każdy by chciał tak sobie złapać śniadego i przetrzepać pod ścianą, a nie mogą :p :boystop::hitman::tiphatb:
Ciapaka mogą, ja im pozwalam. Ciekawe jak będziecie ptaszki śpiewać, jak oni rozniosą się po europie na dobre, a wy będziecie się bali kobiety z domu wypuścić...
 
Ciapaka mogą, ja im pozwalam. Ciekawe jak będziecie ptaszki śpiewać, jak oni rozniosą się po europie na dobre, a wy będziecie się bali kobiety z domu wypuścić...
Wolalbym żeby po ulicach nie pałętały się zjeby z psami. Koleś, który zajmuje się odtwarzaniem holokaustu nie może być normalny.
 
Wolalbym żeby po ulicach nie pałętały się zjeby z psami. Koleś, który zajmuje się odtwarzaniem holokaustu nie może być normalny.
Ok, za 3 lata sami będziecie latać w bojówkach. Bo europa (tfu, kurwa jego mać) się na 100% nie obudzi, więc ciapaki nas zaleją.
 
Ok, za 3 lata sami będziecie latać w bojówkach. Bo europa (tfu, kurwa jego mać) się na 100% nie obudzi, więc ciapaki nas zaleją.
Nas nikt nie zaleje, spokojnie. A ty uważaj w Zgorzelcu bo cie za semickie rysy twarzy przekopią;)
 
Nas nikt nie zaleje, spokojnie. A ty uważaj w Zgorzelcu bo cie za semickie rysy twarzy przekopią;)
Dotrą i do nas, spokojnie :) Ja żem taki semita, jak Ty wysoki koszykarz ektomorfik.
 
To kto jest "Twoim" kandydatem na urząd prezydenta USA?
Nie mam kandydata. Ci główni są słabi jak u nas, głębiej nie szukałem bo nie ma sensu. Od Obamy każdy wydaje się być lepszy, ale - z drugiej strony - nie wierzę, że uda się jego politykę odwrócić. Będzie więcej socjalu, bo taka kolej rzeczy. A więc pesymistycznie.
I co jest takiego złego w paleo?
Nie można jeść glutenu:))
 
To by było w ich stylu bardzo. Od pewnego czasu śledzę to środowisko na FB, i tam cały czas toczy się żywa dyskusja nat tym, czy mamy prawo zamykać swoje granice dla uchodźców - teraz, przy obecnym burdelu w Europie (sic!). Mówi się, że JKM tymi wszystkimi "zawsze się lekko gwałci" psuje opinię liberalizmu, pewnie to i prawda. Natomiast oni przy Korwiniwe swą naiwnością tę opinię by doprawdy masakrowali. Całe szczęście, że przy Królu są jakimś kompletnym marginesem.

Generalnie śmieszne towarzystwo. Takie zachowania w stylu odklejeń Rothbarda - którego skądinąd cenię - który podczas wojny w Wietnamie wznosił toast, gdy tylko zginął jakiś żołnierz US.

Akurat tu sie zgadzam ze granic być nie powinno. Problemem są zasiłki. To ze się ich sprowadza na koszt państwa, daje miejsce zamieszkania, jedzenie , kieszonkowe . Bez tego by Ci patologiczni nie przyjeżdżali
 
Akurat tu sie zgadzam ze granic być nie powinno. Problemem są zasiłki. To ze się ich sprowadza na koszt państwa, daje miejsce zamieszkania, jedzenie , kieszonkowe . Bez tego by Ci patologiczni nie przyjeżdżali
Patologiczni, czyli nieroby. Owszem. Natomiast to nadal nie rozwiązuje problemu islamskich terrorystów, którzy nie przyjeżdżają po darmowe ciastka, tylko nieco się rozerwać - dosłownie. Dlatego powinni być trzepani na granicach aż miło, bo od tego jest w końcu państwo - od zapewnienia bezpieczeństwa. Otwarte granice, jak najbardziej, ale nie w przypadku bezpośredniego zagrożenia jakie mamy dzisiaj. To jest furtka, którą powinniśmy zachować, a te ludki chciałyby jej nas permanentnie pozbawić.
 
Patologiczni, czyli nieroby. Owszem. Natomiast to nadal nie rozwiązuje problemu islamskich terrorystów, którzy nie przyjeżdżają po darmowe ciastka, tylko nieco się rozerwać - dosłownie. Dlatego powinni być trzepani na granicach aż miło, bo od tego jest w końcu państwo - od zapewnienia bezpieczeństwa. Otwarte granice, jak najbardziej, ale nie w przypadku bezpośredniego zagrożenia jakie mamy dzisiaj. To jest furtka, którą powinniśmy zachować, a te ludki chciałyby jej nas permanentnie pozbawić.

Czy zagrożenie rozrywajacymi się imigrantami jest rzeczywiście tak duże? To jest kilka przypadków. Statystycznie małe zagrożenie.
 
Czy zagrożenie rozrywajacymi się imigrantami jest rzeczywiście tak duże? To jest kilka przypadków. Statystycznie małe zagrożenie.
No ale przecież nie chodzi wyłącznie o te wysadzania, to chyba jasne. Przyjeżdża dzicz, która jest ideologicznie nastawiona anty do Europy. Gwałcą, kradną, niszczą mienie etc. Naiwnością jest sądzić, że kiedy pozbędziemy się socjalu, to cofniemy się w czasie o te 20 lat, kiedy do Europy faktycznie przyjeżdżali pracować i względnie się asymilowali. Tak się nie stanie z wielu powodów. Oczywiście można twierdzić, że to sprawa policji i powinno się wpuścić wszystkich a później "wyławiać" przestępców, i podpierać te twierdzenia wolnością przemieszczania... tylko jak to się ma do kwestii praw własności? Dlaczego polski podatnik ma ponosić dodatkowy koszt walki z dziczą, w imię swobody przemieszczania się tejże dziczy? Prościej, bezpieczniej i taniej - a przy tym bardziej moralnie - jest zamknąć granice dla tychże "uchodźców" do czasu, aż sytuacja nie zostanie unormowana. Tyle jak dla mnie.
 
Last edited:
W ogóle to jest własnie dla mnie libertariańskie spierdolenie. Są zwolennikami likwidacji policji, bo państwo ich ograbia, a w zamian chcą wprowadzić agencje ochrony, którym płaciliby za usługi. Jednocześnie ci sami ludzie popierają destabilizację obszaru na którym żyją. Tymczasem najoczywistszą w świecie rzeczą jest, ze kiedy sytuacja staje się bardziej niebezpieczna, to taka agencja ochrony natychmiast podniesie opłaty za swoje usługi, tak samo, jak ubezpieczyciel podnosi cenę jeśli potencjalny ubezpieczony pali/pije/uprawia sporty ekstremalne. Te czynniki zwiększają ryzyko, zatem cena idzie w górę. Podobnie tutaj. Niezasymilowani muzułmanie podnoszą ryzyko działań ochronnych, zatem cena idzie w górę. Niby tacy ekonomiczni figo-fago a tacy... szkoda kończyć. Dzieciarnia i tyle. W większości.
 
W ogóle to jest własnie dla mnie libertariańskie spierdolenie. Są zwolennikami likwidacji policji, bo państwo ich ograbia, a w zamian chcą wprowadzić agencje ochrony, którym płaciliby za usługi. Jednocześnie ci sami ludzie popierają destabilizację obszaru na którym żyją. Tymczasem najoczywistszą w świecie rzeczą jest, ze kiedy sytuacja staje się bardziej niebezpieczna, to taka agencja ochrony natychmiast podniesie opłaty za swoje usługi, tak samo, jak ubezpieczyciel podnosi cenę jeśli potencjalny ubezpieczony pali/pije/uprawia sporty ekstremalne. Te czynniki zwiększają ryzyko, zatem cena idzie w górę. Podobnie tutaj. Niezasymilowani muzułmanie podnoszą ryzyko działań ochronnych, zatem cena idzie w górę. Niby tacy ekonomiczni figo-fago a tacy... szkoda kończyć. Dzieciarnia i tyle. W większości.

Pozwol ze odpwoiem po treningu. Widze ze grubo pojechales... Dodam tylko, ze nie jestem zwoloennikiem likwidacji policji
 
Przy okazji, natrafiłem dziś na FB i bardzo mi się ta definicja spodobała.
Człowiek wolny różni się od człowieka zniewolonego właśnie tym, że w wypadku katastrofy, niepowodzenia, klęski, nigdy nie obwinia okoliczności, kogoś innego, władzy – on obwinia samego siebie. Człowiek zniewolony zawsze uważa, że ktoś inny winien temu co się stało.
 
Przy okazji, natrafiłem dziś na FB i bardzo mi się ta definicja spodobała.
czyli jak ktos wini system za ogromne podatki i skomplikowane prawo, niszczenie firm to jest zniewolony? pewnie jest wiele takich przypadkow, ze kontrole niszczyly ludzi, dla mnie ktos taki moze miec pretensje do panstwa i uwazac sie za wolnego czlowieka
 
czyli jak ktos wini system za ogromne podatki i skomplikowane prawo, niszczenie firm to jest zniewolony? pewnie jest wiele takich przypadkow, ze kontrole niszczyly ludzi, dla mnie ktos taki moze miec pretensje do panstwa i uwazac sie za wolnego czlowieka
Nie zaczaiłeś.
Chodzi o to, że człowiek wolny jest w 100% odpowiedzialny za siebie i swoje wybory. Człowiek zniewolony w jakiejś mierze zawsze wybiera pod wpływem nacisków czy to ze strony państwa, czy środowiska, czy czegokolwiek co go zniewala.

W erze po rewolucji francuskiej niemożliwym jest stan, w którym człowiek będzie wolny w takim rozumieniu pojęcia. Jest to utopijna wizja wielkich filozofów, którzy bardziej topili własne frustracje, niż wymyślali coś konstruktywnego. I tak oto Ci wielce oświeceni myśliciele wymyślili pojęcie, że coś wynika z natury, jest naturalnym prawem. Ci sami myśliciele ogłosili na przykład, że zdaniem zgromadzenia człowiek posiada duszę. To są właśnie te brednie, które doprowadzić miały jedynie do wyparcia wiary, a w jej miejsce postawiono wolę społeczeństwa. Jak to zwykle bywa, gdy zbyt władza mieni się przed oczami, Ci utopijni bajarze zapomnieli o swoich utopiach i doprowadzili ludzi do wymiany myślenia. Zmieniono także pojęcie wolności, którą zacytował Jakub.

To w czym obecnie żyjemy to pokłosie tamtych wydarzeń. Wielcy myśliciele, o których nas uczą na historii, wymyślili świat, w którym wolność nie jest prawem każdego człowieka, ale jest przywilejem wydawanym przez jakąś grupę osób. Jeśli zgromadzenie uzna, że wolność się należy, to ją nadaje. To jest kpina nie tylko z nas, biednych wypadków po rewolucyjnych, ale przede wszystkim z tych myślicieli, którym się co nieco w głowie pomieszało na skutek wprowadzania teorii o utopi w rzeczywistość.

W każdym razie, jeśli świat nie dąży do tej chorej wyobrażonej idylli to jak wytłumaczyć całą ideę socjalu? Świat pobłądził, bo chce z oczywistej prawdy stworzyć własną wersję. Pytanie po co jest bezzasadne. Wszystkie te idee wielkich myślicieli to próbowanie stworzenia utopijnego świata. Ale nawet ta wymyślona przez nich natura nie zakłada, żeby to było możliwe. Człowiek nie lubi się nudzić, dlatego zabrnął tak daleko w swoich urojeniach, że nie tylko je realizuje, ale nawet siłą zmusza, by je zaakceptowano.

Dopóki np. Unia Europejska, nie będzie mogła decydować w którą stronę kręci się Ziemia, do tej pory ludzie będą się zastanawiać o co chodzi, a "libertarianie" będą chcieli powrócić do normalnego porządku. Ale zawsze kombinatorów jest więcej, niż zdroworozsądkowych. A do tego najmądrzejszy człowiek potrafi być najbardziej głupi (tak jak Ci wielcy myśliciele).
Zatem nie czeka nas nic, poza kolejnymi wyimaginowanymi wojnami klas, wojnami płci, wojnami finansowymi i wszystkim tym, co pięknie określono mianem rewolucja.
Viva la revolution, przynajmniej jest ciekawie.
 
Back
Top