Polityka

@Jakub Bijan jak byś zareagował gdybyś zobaczył pijanego kierowcę siadającego za kierownicę?
Całkowicie nietrafione porównanie. W tym przypadku nie było znamion żadnego przestępstwa. Po prostu ciemnoskóry gość wydał się kowbojowi podejrzany.
 
@Jakub Bijan
Nie usprawiedliwiam typa ale wydaje mi sie ze bedzie coraz wiecej takich samosadow. I wcale nie mysle ze to z powodu kozaczenia czy braku tolerancji a po prostu ze strachu. Ludzie coraz bardziej boja sie ze w Polsce beda sie dzialy rzeczy o ktorych slysza w tv.
 
Całkowicie nietrafione porównanie. W tym przypadku nie było znamion żadnego przestępstwa. Po prostu ciemnoskóry gość wydał się kowbojowi podejrzany.
OK. Trochę źle zadałem pytanie. Jak byś zareagował na człowieka w Twojej opinii wyglądającego na pijanego zasiadającego za kółko?
 
Ja jestem emigrantem matrymonialnym.
A jak jezdzilem na polskich blachach to mialem czasem kontrole i po sprawdzeniu bagaznika bylo "przepraszamy, ale sam Pan rozumie... zyczymy milego dnia".
Wcale nie bylem zly. Tym bardziej ze slabo szukali ;)

I przestan sluchac tego Zenka. Polacy slyna z solidnej pracy a nie z kradziezy.
czyli zgadzasz sie na takie łapanki na Polakach w Norwegii? prosze o odpowiedz Tak lub Nie
No jak uciekal to nie dziwne,ale faktycznie mozesz miec racje ze obywatel musi byc swiadkiem przestepstwa zeby dokonac obywatelskiego zatrzymania.
w wersje tych "szeryfow" bym zbytnio nie wierzyl, gosc zostal zatrzymany na chodniku, po wpisach widac, ze sa mocno uprzedzeni, pisali, ze nie ma prawa pobytu co bylo klamstwem, wiec ich autentycznosc jest zerowa
dla mnie zwykle zbiry
 
OK. Trochę źle zadałem pytanie. Jak byś zareagował na człowieka w Twojej opinii wyglądającego na pijanego zasiadającego za kółko?
No wlasnie dobra rozkminka ,czy zatrzymujac takiego kolezke popelniamy przestepstwo ?
 
OK. Trochę źle zadałem pytanie. Jak byś zareagował na człowieka w Twojej opinii wyglądającego na pijanego zasiadającego za kółko?
Dalej nietrafione porównanie. Syryjczyk nie sprawiał wrażenia popełniającego przestępstwo. Nie szedł drogą z atrapą granatu. Po prostu sobie szedł, zobaczył łysego koksa w kamizelce i zaczął uciekać. Ucieczka nie jest czynem przestępczym. Gdyby była, to dresy robiłyby po bramach "zatrzymania obywatelskie" codziennie.
Nie usprawiedliwiam typa ale wydaje mi sie ze bedzie coraz wiecej takich samosadow. I wcale nie mysle ze to z powodu kozaczenia czy braku tolerancji a po prostu ze strachu. Ludzie coraz bardziej boja sie ze w Polsce beda sie dzialy rzeczy o ktorych slysza w tv.
Całkiem możliwe, że będzie jak mówisz. Dokładnie z tej przyczyny.
 
czyli zgadzasz sie na takie łapanki na Polakach w Norwegii? prosze o odpowiedz Tak lub Nie

w wersje tych "szeryfow" bym zbytnio nie wierzyl, gosc zostal zatrzymany na chodniku, po wpisach widac, ze sa mocno uprzedzeni, pisali, ze nie ma prawa pobytu co bylo klamstwem, wiec ich autentycznosc jest zerowa
dla mnie zwykle zbiry
Dlaczego mam sie zgadzac na takie lapanki na Polakach w Norwegii? Czy Polacy sa jakimkolwiek zagrozeniem? Czytasz to co pisalem wczesniej?

To moze ty mi odpowiedz tak czy nie: czy przybil bys pione z ciapakami wiedzac ze jeden z 10 moze zgwalcic ci corke?
 
Dalej nietrafione porównanie. Syryjczyk nie sprawiał wrażenia popełniającego przestępstwo. Nie szedł drogą z atrapą granatu. Po prostu sobie szedł, zobaczył łysego koksa w kamizelce i zaczął uciekać. Ucieczka nie jest czynem przestępczym. Gdyby była, to dresy robiłyby po bramach "zatrzymania obywatelskie" codziennie.
Chwiejny krok podczas wsiadania za kierownicę pojazdu też nie jest czynem zabronionym. To jak byś zareagował w tej sytuacji z kierowcą.
 
Mam nadzieje, ze nie dojdzie do sytuacji w której będę musiał zgolić brodę, bo już zdarza się że muszę wyprowadzać z błędu pijanych typów
elka.gif
, ze mój zarost nie oznacza korzeni semickich :D
 
Chwiejne siadanie za kierownice pojazdu też nie jest czynem zabronionym. To jak byś zareagował w tej sytuacji z kierowcą.
Chwiejne wsiadanie do pojazdu wyraźnie sugeruje, że koleś może być pod wpływem - jazda pod wpływem jest karalna. Logiczna sprawa. Natomiast ucieczka co konkretnego według ciebie sugeruje? Poza tym, że "jest podejrzana"? Podejrzana o? Za co konkretnie chcesz typa zatrzymać? Za popełnienie ucieczki?

Poza tym wyżej prawnik potwierdził to, co tu piszę. Takie zatrzymanie jak u tego kowboja jest nielegalne i tyle.
 
Dlaczego mam sie zgadzac na takie lapanki na Polakach w Norwegii? Czy Polacy sa jakimkolwiek zagrozeniem? Czytasz to co pisalem wczesniej?

To moze ty mi odpowiedz tak czy nie: czy przybil bys pione z ciapakami wiedzac ze jeden z 10 moze zgwalcic ci corke?
Polacy zabili Norwega
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/polacy-pobili-norwega-na-smierc,79497.html
Polak pobil burtalnie Norwezke i probowal zgwalcic
http://www.fakt.pl/polak-brutalnie-...cic-zlapala-go-policja,artykuly,430292,1.html
a o zlodziejstwie to moglbym tu kilka stron wrzucic
do tego trzeba dodac, ze duza czesc Polakow pracuje nielegalnie w Norwegii, czyli lamia prawo
to chyba wystarczy czy moze za malo?
bo jak ktos w Niemczech zgwalcil kobiete i za to mozna wszystkich ludzi o jego kolorze skory zatrzymywac w Polsce, to logicznie rzecz biorac Polacy, ktory maja kilka okrutnych przypadkow w Norwegii, czesto kradna i pracuja nielegalnie tez powinni byc poddawani takiej kontroli
czy moze sie myle?
 
Chwiejne wsiadanie do pojazdu wyraźnie sugeruje, że koleś może być pod wpływem - jazda pod wpływem jest karalna. Logiczna sprawa. Natomiast ucieczka co konkretnego według ciebie sugeruje? Poza tym, że "jest podejrzana"? Podejrzana o? Za co konkretnie chcesz typa zatrzymać?
Usilowanie jest karalne, więc zatrzymanie obywatelskie byłoby uzasadnione w tej sytuacji.
Idąc tym tokiem rozumowania. Chwiejny krok i siadanie za kierownicą sugeruje, że koleś chce prowadzić auto (a nie np. wyjąć coś ze schowka) i w tym momencie należy interweniować, lecz jeśli człowiek (pomijając już aspekt koloru cery, bo to racism) ucieka przed umundurowanym gościem, to nie należy, bo tak naprawdę, to nie sugeruje niczego, tak?
 
Polacy zabili Norwega
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/polacy-pobili-norwega-na-smierc,79497.html
Polak pobil burtalnie Norwezke i probowal zgwalcic
http://www.fakt.pl/polak-brutalnie-...cic-zlapala-go-policja,artykuly,430292,1.html
a o zlodziejstwie to moglbym tu kilka stron wrzucic
do tego trzeba dodac, ze duze czesc Polakow pracuje nielegalnie w Norwegii, czyli lamia prawo
to chyba wystarczy czy moze za malo?
bo jak ktos w Niemczech zgwalcil kobiete i za to mozna wszystkich ludzi o jego kolorze skory zatrzymywac w Polsce, to logicznie rzecz biorac Polacy, ktory maja kilka okrutnych przypadkow w Norwegii, czesto kradna i pracuja nielegalnie tez powinni byc poddawani takiej kontroli
czy moze sie myle?
Jak zwykle mylisz sie.
Podales dwa skrajne przypadki z duza rozbieznoscia lat. Zauwaz ze ilosc przestepstw popelnianych przez ciapkow w Niemczech czy Francji jest wyraznie wieksza w mniejszym zakresie czasowym.
Pierwszy przyklad chybiony bo sprowokowany przez Norwega.
 
Idąc tym tokiem rozumowania. Chwiejny krok i siadanie za kierownicą sugeruje, że koleś chce prowadzić auto (a nie np. wyjąć coś ze schowka) i w tym momencie należy interweniować, lecz jeśli człowiek (pomijając już aspekt koloru cery, bo to racism) ucieka przed umundurowanym gościem, to nie należy, bo tak naprawdę, to nie sugeruje niczego, tak?
Tak. To sugeruje co najwyżej, że typek boi się umundurowanych gości. Jak mi się zdaje, to nie jest jeszcze karalne.
 
Idąc tym tokiem rozumowania. Chwiejny krok i siadanie za kierownicą sugeruje, że koleś chce prowadzić auto (a nie np. wyjąć coś ze schowka) i w tym momencie należy interweniować, lecz jeśli człowiek ucieka przed umundurowanym gościem, to nie należy, bo tak naprawdę to nie sugeruje niczego, tak?
Uciekanie nie jest zakwalifikowane w KK jako karalny czyn zabroniony.
 
Jak zwykle mylisz sie.
Podales dwa skrajne przypadki z duza rozbieznoscia lat. Zauwaz ze ilosc przestepstw popelnianych przez ciapkow w Niemczech czy Francji jest wyraznie wieksza w mniejszym zakresie czasowym.
Pierwszy przyklad chybiony bo sprowokowany przez Norwega.
O czym tu mowimy zwykle dopasowywanie faktow do wczesniej zalozonych tez ,gdzie niby polska emigracja sprawia chociaz jedna dziesiata takich problemow jak ciapacka ? To sa typowe argumenty tych wszystkich obroncow praw czlowieka ,tylko dziwne,ze jak zawsze bronia to tylko ciapakow a gwalconym kobietom kaza sie ubierac mniej wyzywajaco.
 
Może też sugerować, że ktoś nie ma stopy. I co z tego?
To, ze jedynie od naszej interpretacji zalezy jak zakwalifikujemy dane zachowanie. Ci goscie najwidoczniej sa uprzedzeni do ciemnoskorych wiec zakwalifikowali go jako zagrozenie. Tak samo jesli masz zle doswiadczenia z pijanymi kierowcami to bedziesz wyrywal kluczyki gosciom bez stopy.
 
A wsiadanie do pojazdu chwiejnym krokiem jest?

To że w jednym przypadku jako obywatel interweniował byś a w drugim już nie.
Sugeruje popełnienie przestępstwa usiłowania jazdy pod wpływem alkoholu. Łapiemy na gorącym uczynku. Ucieczka jest konsekwencją czegoś, jakiegoś zdarzenia, nie może byc powodem do ścigania samym w sobie, gdy nie ma czynu i złapania na gorącym uczynku. Miej pretensje do ustawodawcy, że nie można ścigać ludzi za sam fakt ucieczki.
 
To, ze jedynie od naszej interpretacji zalezy jak zakwalifikujemy dane zachowanie.
No własnie nie od naszej, bo to jest zapisane w Kodeksie Karnym - co @Comber tutaj wykłada. Wsiadanie za kółko chwiejnym krokiem jasno sugeruje, że gość może usiłować popełnić przestępstwo. Tak samo, jak gdyby ten Syryjczyk szedł z atrapą granatu w ręce. Mógł iść na zabawę przebieraną, ale jednak występowałoby podejrzenie, że chce kogoś wysadzić w powietrze. Tymczasem sama ucieczka nie sugeruje żadnego czynu zabronionego, ani nawet nie sugeruje możliwości popełnienia takiego. Bo za jaki paragraf go zatrzymasz? Za popełnienie ucieczki?
 
Jak zwykle mylisz sie.
Podales dwa skrajne przypadki z duza rozbieznoscia lat. Zauwaz ze ilosc przestepstw popelnianych przez ciapkow w Niemczech czy Francji jest wyraznie wieksza w mniejszym zakresie czasowym.
Pierwszy przyklad chybiony bo sprowokowany przez Norwega.
no a ty zauwaz, ze Ciapakow w Niemczech czy Francji jest kilka milionow, a Polakow w Norwegii strzelam sto tysiecy?
widzisz roznice?
nie wiem czy zauwazyles, ale odnosimy sie do Polski, twoim tokiem myslenia, mozna by podawac wszystkie przestepstwa Polakow mieszkajaych w calej Europie
przypadkow byloby o wiele wiecej
reasumujac bo ide spac
w Polsce nie ma prawie zadnych imigrantow ekonomicznych z tej fali, o ktorej mowimy, zaden z nich nie popelnij tutaj przestepstwa, nie zapowiada sie, zeby w ogole byla jakas fala w naszym kraju, a ty chcesz ludzi sprawdzac na ulicy przez pryzmat ich koloru skory
jednoczescnie jako imigrant ekonomiczny w Norwegii odrzucasz wszystkie nasze przestepstwa, chociaz troche by ich bylo i uwazasz, ze Polakow takie rzeczy nie powinny obejmowac
dla mnie nie ma w tym zadnej logiki, wiec koncze dyskusje
 
To, ze jedynie od naszej interpretacji zalezy jak zakwalifikujemy dane zachowanie. Ci goscie najwidoczniej sa uprzedzeni do ciemnoskorych wiec zakwalifikowali go jako zagrozenie. Tak samo jesli masz zle doswiadczenia z pijanymi kierowcami to bedziesz wyrywal kluczyki gosciom bez stopy.
Ale to ich problem, że mają uprzedzenia. Uprzedzenia nie są kontratypem ani argumentem na złą interpretację przepisów.
 
No własnie nie od naszej, bo to jest zapisane w Kodeksie Karnym - co @Comber tutaj wykłada. Wsiadanie za kółko chwiejnym krokiem jasno sugeruje, że gość może usiłować popełnić przestępstwo. Tak samo, jak gdyby ten Syryjczyk szedł z atrapą granatu w ręce. Mógł iść na zabawę przebieraną, ale jednak występowałoby podejrzenie, że chce kogoś wysadzić w powietrze. Tymczasem sama ucieczka nie sugeruje żadnego czynu zabronionego, ani nawet nie sugeruje możliwości popełnienia takiego. Bo za jaki paragraf go zatrzymasz? Za popełnienie ucieczki?
Czyli w Twoim pieknym teoretycznym swiecie kazdy obywatel zna na pamiec KK zanim podejmie obywatelska interwencje.
 
Tymczasem sama ucieczka nie sugeruje żadnego czynu zabronionego, ani nawet nie sugeruje możliwości popełnienia takiego. Bo za jaki paragraf go zatrzymasz? Za popełnienie ucieczki?
Ogladales moze filmy interwencyjne policji ? ,kiedy ktos ucieka to zawsze go gonia i obezwladniaja,dlaczego ? Bo sugeruje to iz popelnil przestepstwo . Moze prawnie tak jest jak Comber mowi ale zdroworozsadkowo jest zupelnie inaczej .
 
Back
Top