Polityka

Ogladales moze filmy interwencyjne policji ? ,kiedy ktos ucieka to zawsze go gonia i obezwladniaja,dlaczego ? Bo sugeruje to iz popelnil przestepstwo . Moze prawnie tak jest jak Comber mowi ale zdroworozsadkowo jest zupelnie inaczej .
Piszemy o zatrzymaniu obywatelskim, a nie uprawnieniach Policji. Powtarzam, miejcie pretensje do ustawodawcy.

@dobryskun nieznajomość prawa szkodzi :)
 
no a ty zauwaz, ze Ciapakow w Niemczech czy Francji jest kilka milionow, a Polakow w Norwegii strzelam sto tysiecy?
widzisz roznice?
nie wiem czy zauwazyles, ale odnosimy sie do Polski, twoim tokiem myslenia, mozna by podawac wszystkie przestepstwa Polakow mieszkajaych w calej Europie
przypadkow byloby o wiele wiecej
reasumujac bo ide spac
w Polsce nie ma prawie zadnych imigrantow ekonomicznych z tej fali, o ktorej mowimy, zaden z nich nie popelnij tutaj przestepstwa, nie zapowiada sie, zeby w ogole byla jakas fala w naszym kraju, a ty chcesz ludzi sprawdzac na ulicy przez pryzmat ich koloru skory
jednoczescnie jako imigrant ekonomiczny w Norwegii odrzucasz wszystkie nasze przestepstwa, chociaz troche by ich bylo i uwazasz, ze Polakow takie rzeczy nie powinny obejmowac
dla mnie nie ma w tym zadnej logiki, wiec koncze dyskusje
Zle strzelasz.
Gdyby w ciagu kilku miesiecy Polacy w Norwegii zaczeli popelniac przestepstwa w takiej skali w jakiej popelniaja je ciapki to wtedy mialbys racje. Chodzi o intensywnosc i skale. Wygooglaj jutro po szkole te dwa hasla i wtedy odnies je do antyimigracyjnych nastrojow panujacych w europie.
Zerknij jeszcze na populacje Norwegii i porownaj ja do Niemiec czy Francji.
 
Ogladales moze filmy interwencyjne policji ? ,kiedy ktos ucieka to zawsze go gonia i obezwladniaja,dlaczego ? Bo sugeruje to iz popelnil przestepstwo . Moze prawnie tak jest jak Comber mowi ale zdroworozsadkowo jest zupelnie inaczej .
Ale policja to policja. Po to dajemy mundurowym takie uprawnienia, żeby takie czynności wykonywali przeszkoleni funkcjonariusze a nie przypadkowe Gienki z psem Szarikiem.
Czyli w Twoim pieknym teoretycznym swiecie kazdy obywatel zna na pamiec KK zanim podejmie obywatelska interwencje.
Czemu w teoretycznym? @Comber tutaj wykłada jak to funkcjonuje w III RP - tu i teraz. To, że nie zdajesz sobie z czegoś sprawy nie zmienia faktu, że to coś obowiązuje.
 
Ale policja to policja. Po to dajemy mundurowym takie uprawnienia, żeby takie czynności wykonywali przeszkoleni funkcjonariusze a nie przypadkowe Gienki z psem Szarikiem.

Czemu w teoretycznym? @Comber tutaj wykłada jak to funkcjonuje w III RP - tu i teraz. To, że czegoś nie wiesz, nie zmienia faktu, że coś obowiązuje.
Czyli widzac typa uciekajacego z torebka podejmiesz interwencje czy nie?
 
Dobra, zawijam się, bo dostaje raka. To gadka niczym tłumaczenie przez botanika babie z bazaru, że pomidor to owoc a nie warzywo. Dobrej nocy.
 
  • Like
Reactions: JB_
Gdyby biegł z torebką, to sugeruje, że musi się szybko umalować.
Ogólnie Jakub i Comber mają rację, ale trochę z logiką w tym naszym prawie nie bardzo po drodze.
 
Nie odpowiesz?
Nie. Już odpowiadałem na przestrzeni ostatnich dwóch stron kilkukrotnie na podobne pytania. Można wrócić i przeczytać. Przeważnie zakładam dobrą wolę u rozmówcy, ale tutaj ewidentnie takowej nie widzę. Jeśli po ponownym prześledzeniu tematu nadal nie znajdziesz różnicy pomiędzy czynem wykazanym w kodeksie karnym jako przestępstwo, a czynem w tymże kodeksie nie wykazanym, to trudno. Powtarzać w kółko się nie zamierzam.
 
Nie. Już odpowiadałem na przestrzeni ostatnich dwóch stron kilkukrotnie na podobne pytania. Można wrócić i przeczytać. Przeważnie zakładam dobrą wolę u rozmówcy, ale tutaj ewidentnie takowej nie widzę. Jeśli po ponownym prześledzeniu tematu nadal nie znajdziesz różnicy pomiędzy czynem wykazanym w kodeksie karnym jako przestępstwo, a czynem w kodeksie niewykazanym, to trudno. Powtarzać w kółko się nie zamierzam.
Rozumiem. Moze dobrym rozwiazaniem bylo by wprowadzenie podstaw prawa karnego do programu nauczania w gimnazjum. Wtedy kazdy obywatel wiedzial by kiedy gonic a kiedy olac.
Ja jednak uwazam, ze instynkt i chec czynienia dobra powinna byc czynnikiem sprawczym w podejmowaniu tego typu decyzji.
Milej nocy.
 
Wszystkim na forum powinno się zrobić taki test i pobanować tych, którzy będą za bardzo do góry i w lewo.
Takie tam, moje luźne przemyślenia. Niczego nie sugeruję. :crazy:

chart

Co prawda, mógłbym być trochę bardziej na prawo, ale najważniejsze, tak czy siak, że prawilny ze mnie chłopak.
 
  • Like
Reactions: JB_
Nie chce mi się czytać dyskusji, ale znam tą wioskę i wiem jakie tam debilstwo się szerzy od zawsze. Po prostu matoły wychowane pod znakiem swastyki mogą teraz poudawać, że należą do społeczeństwa. Zaraz na patrol wyjdzie Białystok, Gdańsk i Wrocław-tam gdzie chłopaki w przykrótkich spodniach, szelkach i flyersach nigdy nie wyginęli.
 
Rand Paul wycofuje się z kandydowania w wyborach prezydenckich. Libertarianizm [*]. Szans na wygraną nie miał niestety zbyt dużych, a szkoda, bo to chyba jedyny polityk, który sugeruje, że USA powinny się odpierdolić od reszty świata i zająć się sobą, a nie szerzeniem wszędzie demokracji.
 
Rand Paul wycofuje się z kandydowania w wyborach prezydenckich. Libertarianizm [*]. Szans na wygraną nie miał niestety zbyt dużych, a szkoda, bo to chyba jedyny polityk, który sugeruje, że USA powinny się odpierdolić od reszty świata i zająć się sobą, a nie szerzeniem wszędzie demokracji.
W zasadzie to dobrze. Ten izolacjonizm amerykańskich libertarian od Rothbarda jest żenujący, a politycznie byłby szkodliwy. Nie twierdzę, że państwo musi zajmować się wydobyciem surowców, bo to oczywiście nieprawda, ale zabezpieczać szlaki komunikacyjne musi. Wyobraźmy sobie co by się stało, gdyby marynarka wojenna USA zniknęła z oceanów. Chiny natychmiast wypełniają tę próżnię. Wielce naiwne założenia mają, ale nawet mniejsza z nimi. To ze w USA, które mają świetne położenie geograficzne i od biedy może by się to udało, bajają o neutralności geopolitycznej to pół biedy. Zastanawia mnie to, że w Polsce, położonej między Niemcami a Rosją, te teorie mają zwolenników.
 
Pewnie chcieliby aby wlasnie taka izolacyjna polityke prowadzily wlasnie te dwa kraje :)
To by było w ich stylu bardzo. Od pewnego czasu śledzę to środowisko na FB, i tam cały czas toczy się żywa dyskusja nat tym, czy mamy prawo zamykać swoje granice dla uchodźców - teraz, przy obecnym burdelu w Europie (sic!). Mówi się, że JKM tymi wszystkimi "zawsze się lekko gwałci" psuje opinię liberalizmu, pewnie to i prawda. Natomiast oni przy Korwiniwe swą naiwnością tę opinię by doprawdy masakrowali. Całe szczęście, że przy Królu są jakimś kompletnym marginesem.

Generalnie śmieszne towarzystwo. Takie zachowania w stylu odklejeń Rothbarda - którego skądinąd cenię - który podczas wojny w Wietnamie wznosił toast, gdy tylko zginął jakiś żołnierz US.
 
W zasadzie to dobrze. Ten izolacjonizm amerykańskich libertarian od Rothbarda jest żenujący, a politycznie byłby szkodliwy. Nie twierdzę, że państwo musi zajmować się wydobyciem surowców, bo to oczywiście nieprawda, ale zabezpieczać szlaki komunikacyjne musi. Wyobraźmy sobie co by się stało, gdyby marynarka wojenna USA zniknęła z oceanów. Chiny natychmiast wypełniają tę próżnię. Wielce naiwne założenia mają, ale nawet mniejsza z nimi. To ze w USA, które mają świetne położenie geograficzne i od biedy może by się to udało, bajają o neutralności geopolitycznej to pół biedy. Zastanawia mnie to, że w Polsce, położonej między Niemcami a Rosją, te teorie mają zwolenników.


Czyli uważasz, że dobrze dla świata, Polski i reszty jest to, że Amerykanie rozjebali Syrię, Libię i inne kraje od środka i finansując powstanie ISIS?
 
Czyli uważasz, że dobrze dla świata, Polski i reszty jest to, że Amerykanie rozjebali Syrię, Libię i inne kraje od środka i finansując powstanie ISIS?
Nie. Uważam natomiast, że gorsze dla świata byłoby kompletne wycofanie się US z polityki zsgranlicznej. Więcej. Uważam, że silne US jest, póki co, gwarantem naszej niepodległości - stopuje zapędy Niemiec i Rosji.
 
Czyli uważasz, że dobrze dla świata, Polski i reszty jest to, że Amerykanie rozjebali Syrię, Libię i inne kraje od środka i finansując powstanie ISIS?
USA finansowaly ISIS? Z tego co się orientuje to przymykały na początku oko na finansowanie przez państwa Zatoki, ale później zagroziły sankcjami np. Katarowi za dalsze wsparcie dla nich.
 
czy mamy prawo zamykać swoje granice
Nie czaje? Nie znam zrodel, przetwarzam tylko echa z cohones. Ci sami ludzie chcieliby zeby USA schowalo sie w swojej skorupie, ale zebysmy my skorupy nie mieli? I to wyjasnia jeden swiatopoglad?
 
Nie czaje? Nie znam zrodel, przetwarzam tylko echa z cohones. Ci sami ludzie chcieliby zeby USA schowalo sie w swojej skorupie, ale zebysmy my skorupy nie mieli? I to wyjasnia jeden swiatopoglad?
Tak bo oni nie sugerują zamykania się USA, tylko całkowite otwarcie się na świat (swobodny przepływ ludzi, kapitału, usług - co w normalnej sytuacji jest dobre) przy jednoczesnym wycofaniu się z działań (geo)politycznych (co jest złe niezależnie od sytuacji).
 
Tak bo oni nie sugerują zamykania się USA, tylko całkowite otwarcie się na świat (swobodny przepływ ludzi, kapitału, usług - co w normalnej sytuacji jest dobre) przy jednoczesnym wycofaniu się z działań (geo)politycznych (co jest złe niezależnie od sytuacji).
Aaa.... Cos w ten desen zatem:
 
  • Like
Reactions: JB_
Back
Top