Polityka

Nie widzę najmniejszej różnicy między postawieniem dwóch ix ów a nie głosowaniem. To nie zmieni wyniku
Może swoją postawą - chodzeniem na wybory - sprawisz że ktoś z twoich znajomych też się wybierze. Lepiej zachęcać ludzi do udziału w tym co się dzieje niż dawać przykład niechodzenia w ogóle.
 
Może swoją postawą - chodzeniem na wybory - sprawisz że ktoś z twoich znajomych też się wybierze. Lepiej zachęcać ludzi do udziału w tym co się dzieje niż dawać przykład niechodzenia w ogóle.

Kompletnie sie nie zgodze. Jak ktos sie nie interesuje polityka powinien zostac w domu.

@Trzyha ja rozmawialem z kilkoma urzednikami bardzo zadowolonymi z Komora i PO ;-)
 
Ogółem z kim nie rozmawiam, gdzie nie czytam, czego nie słucham to wszyscy mówią, że nie na Bronka. Już mniejsza o większość na kogo, ale wiadomo, że nie niego, to ogólem skąd on kurwa tyle głosów bierze jak nikt na niego niby nie głosuje? :D
a urzędników to ty pytałeś jakiś?
 
Może swoją postawą - chodzeniem na wybory - sprawisz że ktoś z twoich znajomych też się wybierze. Lepiej zachęcać ludzi do udziału w tym co się dzieje niż dawać przykład niechodzenia w ogóle.
To raz. Dwa: karta wyborcza jest zuzyta :)
 
@Mojso moi rodzice np. Ojciec ma jakas tam argumentacje, mozna sie z nia zgadzac lub nie, ale ma argumenty. Starsze pokolenie nie chce rozpierduchy, ktora da Duda. Z kolei retoryka antysystemowcow odstrasza, oni chca zmiany, ale nie burzenia i zaczynania od poczatku, drugiego '81 czy tam 89'.

Moja Mamuśka też, już kiedyś o niej pisałem jak kobieta ma trochę spaczoną rzeczywistość. Ale ogółem tak sobie myślałem, bo po prostu z kim się nie gada, to nie na Bronka, a i tak ma taką przewagę, że masakra. No i teraz pytanie (bo nie interesowałem się jakoś, więc pytam), myślisz, że jeszcze starsze pokolenie jest liczniejsze niż te młodsze teraz?
 
@Mojso pamietaj ze tu jest naprawde wasko sprofilowana spolecznosc. Cohones nie jest reprezentatywne. A mlodzi to tylko ulamek spoleczenstwa, pomijajac w ogole fakt, ze wsrod mlodych sa tez teczowi (Palikot) albo i socjalisci /zolnierze z terenu(Duda).
 
Moja Mamuśka też, już kiedyś o niej pisałem jak kobieta ma trochę spaczoną rzeczywistość. Ale ogółem tak sobie myślałem, bo po prostu z kim się nie gada, to nie na Bronka, a i tak ma taką przewagę, że masakra. No i teraz pytanie (bo nie interesowałem się jakoś, więc pytam), myślisz, że jeszcze starsze pokolenie jest liczniejsze niż te młodsze teraz?

mlodsze pojechalo emigrowac, a starsze zostalo
 
Jeśli wygra Duda to przez następne miesiące głównym tematem będzie walka PiS-PO. Naprawdę tego właśnie chcecie? Wygrywa BK, jest mniej szumu i możliwość przebicia się z komunikatem "antysystemowców".

Tak jakby tej walki nie było tak czy siak. Wygrywa BK = na jesieni wygrywa PO i rządzi kolejne 4 lata a tego bym nie chciał. Poza tym komunikat antysystemowców będzie zwalczany równie mocno niezależnie od tego kto wygra.
 
@Dzihados Ale to ja nie mówie o cohones. Mówie z obserwacji z życia wziętych. Po prostu trochę mnie to dziwi ( chociaż w sumie nie powinno), że bredzisław cały czas takie dobre wyniki zdobywa, a każdy mówi, że nie na niego. Chociaż jest tak jak mówisz, starsze pokolenie zmian nie zdzierży i wali na bronka, bo im pewnie dobrze w tym syfie jaki jest teraz.

@Karateka@ Ale pamiętaj, że na emigracji też można głosować ;)
 
@ALIG8R

A co to prezydent wplywa na wybory parlamentarne? Nie czaje. Ja wlasnie czekam na parlamentarne, bo tam jest spora szansa ze cos sie zmieni. Jesli ktos glosuje naprawde na JKM/Brauna/Kukiza bo szczerze wierzy ze to byliby dobrzy prezydenci Rzeczypospolitej, to ja nie mam sily dyskutowac. Ja zaglosuje na Wilka (a wczesniej rozwazalem JKMa albo Kukiza), bo naprawde wierze, ze to najbardziej kumaty z nich kolo, choc traktuje to zupelnie hobbystycznie, jako forma sprzeciwu. Nic ponadto.
 
bo im pewnie dobrze w tym syfie jaki jest teraz
Ja mysle ze to nie jest tak "ze jest im dobrze", po prostu nie chca chaosu paroletniego, zanim dojdzie do stabilizacji. Oni mieli lata 90-te i nie chca przechodzic tego drugi raz.
 
Hmm, to może źle napisałem. Może raczej po prostu teraz czują się w miare stabilnie? Mimo tego syfu?
 
Hmm, to może źle napisałem. Może raczej po prostu teraz czują się w miare stabilnie? Mimo tego syfu?
Jeszcze nie do konca. Moj ojciec widzi potrzebe zmian, i chce tych zmian. Tyle ze nie metodami Dudy, Korwina czy Brauna, bo przy Palikocie czy Jarubasie to bym sam go musial powtstrzymywac zeby ich nie udusil.
 
@ALIG8R
A co to prezydent wplywa na wybory parlamentarne? Nie czaje. Ja wlasnie czekam na parlamentarne, bo tam jest spora szansa ze cos sie zmieni. Jesli ktos glosuje naprawde na JKM/Brauna/Kukiza bo szczerze wierzy ze to byliby dobrzy prezydenci Rzeczypospolitej, to ja nie mam sily dyskutowac. Ja zaglosuje na Wilka (a wczesniej rozwazalem JKMa albo Kukiza), bo naprawde wierze, ze to najbardziej kumaty z nich kolo, choc traktuje to zupelnie hobbystycznie, jako forma sprzeciwu. Nic ponadto.

Od wyborów do PE mamy nieustanną kampanię wyborczą i tu każdy rezultat będzie wpływał na wynik kolejnych wyborów, mobilizację elektoratów itd. Gdyby wygrał Duda w PO zapanowałby strach i wtedy rzeczywiście poczuli by mobilizujący oddech konkurencji na plechach, a gdyby jakimś cudem Kaczyński odszedł a Duda stał się twarzą mniej radykalnego PiS'u kto wie jak wyglądałyby wybory na jesieni. Jestem pewien że gdy wygra Komorowski, platforma zwycięży na jesieni bo ludzie nie dość że nie lubią zmian to jeszcze chcą głosować tak by być w obozie zwycięzców. To samo tyczy się innych. Jeśli Korwin przekroczy 5-6 % przy frekwencji która jest zawsze wyższa niż przy wyborach parlamentarnych o miejsce w sejmie może być spokojny, jeśli mu się nie uda będzie miał znacznie ciężej.
 
@ALIG8R ja juz nie wierze w PiS, nawet bez Kaczynskiego, jako partie konserwatywna, ktora de fakto wszedzie jest potrzebna. Ja im po prostu nie wierze. To armia zolnierzy, a nie "program polityczny". Tacy sami jak ci z ZUSu, US czy innych.
 
Tak jakby tej walki nie było tak czy siak. Wygrywa BK = na jesieni wygrywa PO i rządzi kolejne 4 lata a tego bym nie chciał. Poza tym komunikat antysystemowców będzie zwalczany równie mocno niezależnie od tego kto wygra.

Nie będzie musiał być zwalczany, bo nikt na niego nawet nie zwróci uwagi, będzie medialna walka o to, żeby PiS nie poszedł za ciosem.
 
@Dzihados a co myślisz o Kukizie? Bo nie chcę przeglądać mi się całego tematu, więc wpierdoliłem się między wódkę a zakąske w przypadku tej debaty :) Braun to dla mnie czasami za bardzo płynie z tym kościołem i Chrystusem na króla Polski itp.
 
ja kibicuje z całego serca, żeby PSL i SLD nie weszło do sejmu
Korwin oczywiście ma mój głos w parlamentarlnych
ciekawe co Kukiz zrobi, założy nową partie pewnie, ale kto tam oprócz niego będzie
zobaczymy, będzie ciekawie
 
BTW. Za zeszly rok mam zwrot, ok 1500zl. Przyszedl dzisiaj list z US ze mam niedoplate z 12.2014 na - UWAGA! -1, k*, 1zl. Czaicie to? Urzednik siedzial, komputer zarl prad, on drugie sniadanie, nacisnal enter, list sie wydrukowal, on nakleil znaczek, pani zaniosla na poczte, a listonosz doniosl do domu. 1, k*, zl, kiedy mogli mi to sciagnac ze zwrotu.

Czy ci ludzie zaglosuja na zmiane przepisow? Nie, i to nie dlatego ze PO im "kaze". Oni robia to dla siebie, przeciez jak nie bedzie naklejal znaczkow, to co on zrobi?
 
Last edited:
@Dzihados a co myślisz o Kukizie? Bo nie chcę przeglądać mi się całego tematu, więc wpierdoliłem się między wódkę a zakąske w przypadku tej debaty :) Braun to dla mnie czasami za bardzo płynie z tym kościołem i Chrystusem na króla Polski itp.

Kiedys (z tydzien temu, a wiec sprzed debaty) zrobilem sobie notatki :) takie krotkie charakterystki kandydatow. Wyzej wkleilem to co mysle o Komorowskim i Dudzie, czas na Kukiza:

Kukiz: Szczery wariat. Bez zaplecza czy to intelektualnego czy partyjnego, co stanowi o jego sile ale takze i ogromnej slabosci. Spora niewiadoma: niespojne wizje gospodarcze, emocjonalny (dosc niebezpieczne). Wyborcy niejednorodni, rozedrgani, porozrzucani po ideach. Ma to coś: prostolinijna nadzieja. "Trendi". Oddanie glosu: jednorazowy akt sprzeciwu wobec tego co jest teraz, jasna zolta kartka, nic ponad to.

EDIT:
teraz, po debacie, dalbym mu bardziej negatywna ocene.
 
@ALIG8R ja juz nie wierze w PiS, nawet bez Kaczynskiego, jako partie konserwatywna, ktora de fakto wszedzie jest potrzebna. Ja im po prostu nie wierze. To armia zolnierzy, a nie "program polityczny". Tacy sami jak ci z ZUSu, US czy innych.
Nie jestem ani zwolennikiem ani agitatorem PiS'u, to tylko takie luźnie przemyślenia i sztuczki PR'owe jak przełamać swoją niemoc, bo fakt że nie potrafią zdobyć władzy pomimo tragicznie słabych rządów PO mówi sam za nich.
 
@Dzihados czyli myślisz, że jak by nawet udało mu się coś ugrać to gówno zmieni, tak w skrócie? Bo takie wnoszę wnioski po tej charakterystyce Twojej. To w takim razie myślisz, że jest szansa, że ktoś by "dzisiaj" dał rade coś zmienić?
 
@Dzihados czyli myślisz, że jak by nawet udało mu się coś ugrać to gówno zmieni, tak w skrócie? Bo takie wnoszę wnioski po tej charakterystyce Twojej. To w takim razie myślisz, że jest szansa, że ktoś by "dzisiaj" dał rade coś zmienić?

Ale w sensie prezydent? To chyba tylko Wilk (na podstawie debaty, bo wczesniej go naprawde nie uwzglednialem), chociaz ja absolutnie nie mam pojecia, czy w politycznej praktyce da sie byc skutecznym prezydentem bez zaplecza. Bez swoich "wyznawcow" porozrzucanych po roznych elementach systemu.

Moim zdaniem prezydenckie nie zmienia absolutnie nic (Bronek), ewentualnie zmienia chyba jednak na gorsze (Duda) :(

Natomiast mam spore oczekiwania od parlamentarnych.
 


Korwin tłumaczy swoje zachowanie. W sumie ładnie i składnie ale Kukiz widzę dalej jest rozgoryczony więc nie wróżę sukcesu. Najgorsze że Korwin moim zdaniem na 90% przekaże to poparcie gdyż ciężko mi uwieżyć żeby UKIP na 650 miejsc nie zdobył 20. Bez koalicji nic nie zrobią na jesieni. PiS pewnie z otwartymi rękoma przyjmie partię Kukiza do sojuszu a później znana zagrywka marginalizacja i zniszczenie jak LPR czy Samoobronę. Szeroki front prawicy antysystemowej to lekką ręką 15%. Ośmielę się nawet o stwierdzenie że z Kukizem jako frontmenem (a Korwinem i resztą na tylnym siedzeniu) są szanse na wynik powyżej 20%.
 
11204480_967526936625515_1829680878276352237_n.png
 
Back
Top