Polityka

"Tymczasem stanowili często zlepek zwykłych ludzi, których tak naprawdę połączyła koleżeńska solidarność i głęboko zakorzeniony patriotyzm." hmmm
Możliwe że teraz są tam ochotnicy wymieszani z wojskowymi. Poza tym dowodzi nimi jakiś dobry kozak z ukraińskiej armii. Nawet w necie gdzieś o nim był artykuł.
 

Sama rozmowa niezbyt interesująca, ale warto zobaczyć jak się podgryzają. Amatorzy. Ustawiłem na 5:45.
 
Jest żenujące, ale bywa skuteczne jak pokazuje historia czyt. Palikot. Ktoś musi zagospodarować ten teren. PiS przejął ludzi w wieku starczym oraz wsie, PO urzędników,"młodych wykształconych" i tych, którzy się boją PiSu. SLD lewcatwo i komuchów, a PSL samorządy, a raczej rodzinorządy. Tutaj nie ma miejsca na skrupuły, wybory blisko.
 
a samo odsunięcie doradczyni, Pani rzecznik od Kopaczowej. Moim zdaniem majstersztyk. House of cards :D Punkt dla Wiplera, teraz jest na jezykach jako ten, ktory zadal cios Kopaczowej. Zyskuje na tym. Pozamerytoryczna polityka jest najskuteczniejsza
 
a samo odsunięcie doradczyni, Pani rzecznik od Kopaczowej. Moim zdaniem majstersztyk. House of cards :D Punkt dla Wiplera, teraz jest na jezykach jako ten, ktory zadal cios Kopaczowej. Zyskuje na tym.
A czy to on ją "odsunął"? Z czego to się wzięło w ogóle? Nie śledziłem sprawy, przyznam, w najmniejszym stopniu. Więc to Wipler zainicjował tę aferę?
 
A czy to on ją "odsunął"? Z czego to się wzięło w ogóle? Nie śledziłem sprawy, przyznam, w najmniejszym stopniu. Więc to Wipler zainicjował tę aferę?

Mogę się mylić, ale z tego co mi wiadomo to on dał cynk, że pani rzecznik szkoliła również jego i pokazał faktowi umowy, które miały o tym świadczyć. Teraz Pani rzecznik grozi Wiplerowi procesem.
 
  • Like
Reactions: JB_
B8Nho_rCEAEVhMR.png:large


Po lewej chyba jest aktualny wynik a po prawej prognoza na koniec liczenia głosów. Syriza prowadzi i to dość mocno. Pociągnie to w euro w dół w stosunku do dolara. Słabe euro może wpłynąć na osłabienie złotego.


edit:
B8NibCSCcAIatn5.jpg:large
 
Last edited:
- To wydaje się historycznym zwycięstwem - oświadczył rzecznik SYRIZY Panos Skurletis. Według niego wygrana jego partii to "przesłanie, które ma wpływ nie tylko na Greków, ale jest słyszalne w całej Europie i przynosi ulgę". Dodał, że jest to przesłanie "przeciwko polityce oszczędności, za godnością i demokracją".
 
- To wydaje się historycznym zwycięstwem - oświadczył rzecznik SYRIZY Panos Skurletis. Według niego wygrana jego partii to "przesłanie, które ma wpływ nie tylko na Greków, ale jest słyszalne w całej Europie i przynosi ulgę". Dodał, że jest to przesłanie "przeciwko polityce oszczędności, za godnością i demokracją".
No podstawową sprawą u nich jest deklaracja że będą renegocjować zasady na jakich Grecja otrzymała pomoc finansową gdy była w głębokiej piździe. O to chodzi z byciem przeciwko polityce oszczędności. (Pisałem już o tym tytutaj) poprzednio brak oszczędności doprowadził ich na skraj finansowej przepaści. wątpię żeby ktoś jakoś specjalnie chciał z nimi gadać w sytuacji kiedy nie mają żadnej karty przetargowej.
 
@Ruff Ryder Co Cię ugryzło? Ja znam wiele osób głosujących na PO i argument jest zawsze ten sam "bo PiS jest jeszcze gorszy" ;-) Szczerze to nie ma ani jednej poważnej partii politycznej na którą można by było zagłosować.

PO - bezideowe partia, zero programu, zero poglądów. ich program i poglądy to odzwierciedlenie nastrojów społecznych. W przeszłości propagatorzy niskich podatków, po dostaniu się do władzy podwyższyli
PiS - partia, której jedynym celem jest promocja wartości chrześcijańskich, w dodatku o silnie socjalnym programie. W przeszłości PiS obniżał podatki co jest w sprzeczności z ich programem ;-) Odwrotnie jak PO
SLD - partia postkomunistyczna, o programie silnie socjalnym, ale jak dostali się do władzy obniżyli podatki. Niektórzy uważają, że programowo jest lewicowa, ale działa jak prawica. Ciężko przewidzieć co by zrobili dochodząc do władzy. Głos na SLD to kupowanie kota w worku.
RuchPalikota - partia, której program i poglądy zmieniają się z miesiąca na miesiąc
PSL - partia, która jest konsekwentna w swoim programie - bronimy KRUS i bronimy wszelkich agencji typu a rynku rolnego, a nieruchomosci rolnych itd itp Partia urzednicza
Ruch Narodowy - partia, ktorej jedynym czytelnym punktem jest walka z postkomuna. Wyjatkowo niepowazny twor, a sam Winnicki (lider) uwaza, ze dla odnowy RP wystarczy odsunac od wladzy starych komuchow i obsadzic swoimi ludzmi.
KNP - obstawili listy do parlamentu europejskiego ludzmi, ktorzy (oprocz JKM) nic nie robia, tylko trzymaja sie stolkow. Teraz zrobili rozlam, bo jakby weszli do polskiego parlamentu to trzeba by bylo wyrzec sie unijnych emeryturek.
Solidarna Polska - partia, ktorej glownym punktem programowym jest STOP HOMO - bez komentarza
 
Last edited:
Karateka@, ale bez przesady... Na każdego lepiej jest głosować niż na PO. Przecież nikt, nawet SLD, nie wyprzedawało naszego państwa w takim tempie. Lasy stoją pare tysięcy lat, a za rządów lemingów nagle stały się bankrutem, toć to kuriozum.
 
Nie pytałem o analizę Pani Cucumber tylko o wskazanie bardziej kompetentnych kandydatow i uzasadnienie.

Jeśli już mowa o pragmatyczności, to jedyny kontrkandydat który daje realne szanse na wygraną z Komorowskim jest Duda, cała reszta to niestety folklor, ale patrząc na to jak wygląda jego kampania mam wrażenie że PiS ani trochę nie przykłada się do tego żeby powalczyć o wygraną.
 
Jeśli już mowa o pragmatyczności, to jedyny kontrkandydat który daje realne szanse na wygraną z Komorowskim jest Duda, cała reszta to niestety folklor, ale patrząc na to jak wygląda jego kampania mam wrażenie że PiS ani trochę nie przykłada się do tego żeby powalczyć o wygraną.
Tylko Duda stanowi jakas konkurencje dla bredzislawa"wsi"komoruskiego.Dlatego cale mainstremowe media sa przeciwko niemu,niezapominajmy,ze sa one w rekach niemieckich a im zalezy,zeby bylo jak jest. Piszesz,ze "PIS nie przyklada sie do tego zeby powalczyc o wygrana" wlasnie tak to wyglada jak,ktoras z opcji politycznych zawlaszczy sobie cale media.Maja arcy trudne zadanie.W mediach serwowana jest bezczelna anty-pisowska propaganda,dochodzi do tego,ze wciskane sa w usta Dudy rzeczy,ktorych nawet nie mowil.Mimo,ze jestem ateista to uwazam,ze obecnie jedynie PIS ma jakas szanse wydostac nas z tego bagna w jakim dzieki PO sie znalezlismy.Jestem w stanie przelknac wiele rzeczy,z ktorymi sie z nimi nie zgadzam.Uwazam rowniez,ze ten kto obecnie zamierza zaglosowac na PO to albo jest w jakis sposob powiazany z systemem( urzednicy,budzetowka,"byznesmeni wyzyskiwacze,czlonkowie PO-PSL z rodzinkami i kolesiami) albo jest totalnym DEBILEM z wypranym przez media mozgiem do granic mozliwosci,uwazajacym sie za super"europejczyka"i wogole ę,ą. Pozostaja jeszcze ludzie,ktorym wiedzie sie w miare i patrza tylko na czubek swojego nosa reszta majac w dupie.To jakas taka dziwna przywara,dzisiejszego polskiego spoleczenstwa,wiem z autopsji,ze inne nacje,z ktorymi mialem stycznosc nie sa takimi zidiocialymi egoistami.
 
Karateka@ można zacząć naprzykład od Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Jutro odpisze, bo dziś mam % dzień.
 
Wracam po drzemce. Euro spada do 1.1147$ po wygranej Syrizy w wyborach. Mają 150 miejsc w 300 osobowym parlamencie. (może ostatecznie być mała korekta) Ale właściwie co to za sobą niesie. Zadłużenie Grecji wynosi 321,7 mld euro, z czego 240 mld stanowi pomoc finansowa udzielona Atenom w latach 2010-14 na ratowanie greckiej gospodarki przed bankructwem. Jest to jakieś 175% ich PKB i jest to drugi co do wielkości taki dług na świecie. Wszyscy pamiętamy jak oni oszukiwali w dokumentacji przez lata, że wszystko jest ok, a jak coś zaczęło nie grać i ktoś to sprawdził to okazało się że skarbiec pusty, a ludzie mają dopłaty nawet do zakupu skarpetek.

Z obecnej transzy pieniędzy Grecja powinna otrzymać jeszcze 1,8 mld euro do końca lutego. Europejski Bank Centralny, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska są trzeba ciałami które zadecydują czy ta kasa zostanie przyznana. Syriza chce te umowy renegocjować bo uważa że są zbyt uciążliwe (muszą oni np wprowadzać reformy które ograniczają wydawanie kasy). Jednocześnie najpierw sama Grecja wpakowała się w kłopoty i była na finansowym dnie. UE zaoferowała pomoc pod kilkoma warunkami które Grecja zaakceptowała. Teraz dalej są w długach po uszy i oczywiście na straconej pozycji jeżeli chodzi o zmianę czegokolwiek.

Jeżeli nie będzie porozumienia (co najprawdopodobniej się stanie) to UE wstrzyma wypłacanie hajsu i albo Grecja dalej będzie oszczędzać i postępować zgodnie z umową albo bedzie musiała wyjść poza strefę euro z mega długiem i wtedy to już w ogóle będą głęboko w dupie.





edit:
jak się zgodzą na jakiś kompromis to będę w mega szoku ale też jest taka opcja oczywiście :)
 
Last edited:
Back
Top