Polityka

@Wewiur
Nie chcę się czepiać, ale temu artykułowi daleko od podawania faktów, czysto opiniotwórcza polemika. Unikałbym czytania takich źródeł, bo nie przekazują one treści tylko wyraźnie polaryzują czytelnika.
idac tym tropem to nie warto czytac doslownie niczego co jest powiazane z polityka.W dzisiejszej Polsce zaryzykuje stwierdzenie,ze wszystko jest "polaryzacja czytelnika";). Co do tych lasow to niedawno bylo glosowanie a w mediach glownego nurtu cisza jak makiem zasial.
Ponizej fragment depeszy ambasadora USA w Warszawie zrodlo WikiLeaks (od razu zaznaczam,ze nie uwazam wszystkiego co "wycieknie" poprzez Wiki.. za pewnik bo tu tez jest miejsce do manipulacji masami)

PRIVATE PROPERTY RESTITUTION
6. (C) On prospects for passing legislation on compensation for private property confiscated in WWII and the Communist era, Komorowski expressed concern that the financial crisis had presented "new circumstances." Nevertheless, Komorowski said, PM Tusk is determined to force intransigent ministers, especially the Agriculture and Environment Ministries, to contribute to a compensation fund by selling government-owned real estate, including forests. "We have to look for extra funds" because of declining property values. Komorowski reiterated that Tusk was determined to move forward with the legislation. Komorowski hinted that the ten-year repayment plan envisioned in the current draft legislation would be a "safety mechanism." He said it was absolutely essential to start the process, but did not specify when the legislation would be introduced in parliament.

http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html
 
on ma jakieś ogromnie mniemanie o sobie chciał być prezydentem Warszawy, chociaż nie miał nawet 1% poparcia, teraz Prezydentem Polski bez jaj ten gość jest śmieszny, do tego sam atakował Wiplera
Niejaki Korwin od 20 lat startuje na prezydenta i nie wiem czy choć raz przekroczył 1%. Zatem czy JKM też jest śmieszny i ma ogromne mniemanie o sobie?
Dzięki Scurvol za źródło.
 
Z tego co się orientuje to sporo osób zostało w KNP. Wilk parodia kandydata? Dla mnie parodią jest przede wszystkim reprezentant RN. Wilk przy panu Kowalskim to kandydat idealny. Co do tego że żadna z antyestabliszmentowych partii nie przekroczy 5% to faktycznie tak pewnie będzie jeśli wystartują osobno. Ja jestem zażenowany całą tą sytuacją. Wydawało mi się że to poważniejsi ludzie.

Może wyraziłem się mało precyzyjnie, nie umniejszam nic Wilkowi, chodzi mi po prostu o fakt wystawienia kontrkandydata dla JKM przez jego byłą partię.
 
To dość naturalne mimo wszystko że partia wystawia swojego kandydata nawet jeżeli mają w nazwie innego kandydata :D
 
Niejaki Korwin od 20 lat startuje na prezydenta i nie wiem czy choć raz przekroczył 1%. Zatem czy JKM też jest śmieszny i ma ogromne mniemanie o sobie?
Dzięki Scurvol za źródło.
dlatego na niego głosuje, żeby chociaż raz coś mu się udało gość inteligencją niszczy 95% polityków, ogroma wiedza, a ma 1%, a taki Komorowski coś tam sepleni, anaflabeta, jakiś żul podbija i mu jajko rozbija na głowie 60% przecież to jest jakiś żart
 
Korwin miał 2,5% w 2010 roku. To jest jego max w wyborach Prezydenckich. Prezydentura to coś do czego on się najmniej nadaje. Nikt się mniej nie nadaje niż Korwin na Prezydenta RP. Glos idzie na Ogorek :D

maxresdefault.jpg
 
Last edited:
EBC będzie "pobudzać" i "stymulować". 60 mld euro miesięcznie. Na początek, myślę.
 
wgl skąd i po co ta niedoszła aktorka wielkiego ekranu Ogorek? (WTF? co to za blokada :D:D:D:D:D OGÓREK) lewaki myślą że za cycki głosy będzie dostawać?
 
EBC będzie "pobudzać" i "stymulować". 60 mld euro miesięcznie. Na początek, myślę.
Dlaczego bierzesz te słowa w cudzysłów ? Kto ogarnia ten wie że to hajs z drukarki ale myślę że spokojnie można to nazwać stymulacja czy pobudzaniem.
 
Dlaczego bierzesz te słowa w cudzysłów ? Kto ogarnia ten wie że to hajs z drukarki ale myślę że spokojnie można to nazwać stymulacja czy pobudzaniem.
Japonię już prawie 20 lat "pobudzają" tą metodą i pobudzić nie mogą. Dlatego cudzysłów daję. Gdyby to faktycznie stymulowało, to USA byłoby już od czasów Greenspana prawdziwym El Dorado - tyle nadrukowali, swego czasu 120 mld USD/m-ce - a tu Chinole ich w ubiegłym roku pogoniły pod względem PKB.
 
wgl skąd i po co ta niedoszła aktorka wielkiego ekranu Ogorek? (WTF? co to za blokada :D:D:D:D:D słaby zawodnik) lewaki myślą że za cycki głosy będzie dostawać?

cycków brak

glosy dostanie bo:

1. jest mloda
2. ladna buzia
3. nie robi przypalu
4. wysztalcona (doktorat)
 
Japonię już prawie 20 lat "pobudzają" tą metodą i pobudzić nie mogą. Dlatego cudzysłów daję. Gdyby to faktycznie stymulowało, to USA byłoby już od czasów Greenspana prawdziwym El Dorado - tyle nadrukowali, swego czasu 120 mld USD/m-ce - a tu Chinole ich w ubiegłym roku pogoniły pod względem PKB.
To jest takie pobudzanie jakby ktoś do akwarium z piraniami wrzucił mięso. Mnóstwo ruchu i chlapania, a potem znowu cisza.
Chyba wczoraj czytałem że ten sposób nie przynosi efektów dlatego trzeba reformować państwa UE. Ten wzrost USA w ostatnim czasie to przecież efekt większych zmian bo kasę to oni drukują cały czas (jak sam wiesz) i nie działało to tak jak chcieli. Może brak odpowiednich skutków doprowadzi do takich samych wniosków europejskich polityków
#nadziejaumieraostatnia
 
Dla hejterów mówiących o urodzie Magdaleny (Ogórek - cenzura !) Cucumber cytat z JKM "Nie można powiedzieć, że brzydka kobieta jest równa ładnej" - i na tym zakończmy.

00039L0XCDSV1HFL-C116-F4.jpg


635562491017159194.jpg
 
Dobra, nie siedzę w polityce, w sumie ciężko mi jest się określić z poglądami (na pewno nie jestem blisko PO i PIS'u), czasami czytam wasze komentarze tutaj, ale muszę się zapytać, bo aż nie wytrzymam...
KIM DO CHOLERY JASNEJ JEST DUDA?!
Jest to dla mnie jeszcze większy anonim niż Ogorek. Bo panią Ogorek(@Jakub Bijan co to za cenzura?! NA COHONES?!) nie powinienem znać, a jego, wedle wszelkiej logiki, powinienem. Ale on mi za CHOLERĘ nie wchodzi do głowy.
Kim do diabła jest ten facet.
 
Nie wiem czy juz to tutaj pisalem, czy moze komus to mowilem, ale kiedy pierwszy raz zobaczylem Ogorek w TV (gdzies z rok temu), nie majac pojecia kogo reprezentuje i slyszalem jak sie wypowiada, to stwierdzilem, ze niektorzy maja wszystko - urodę i intelekt. Oddalbym glos w przypadku kiedy wiedzialbym, że nie jest totalnym sterowanym pionkiem i poznałbym jej zdanie nt kluczowych kwestii dot bezpieczenstwa i gospodarki. Oczywiście pewnie zaraz w sieci powstanie 100 teorii nt jej żydowskich korzeni i ktos szybko da jej nazwisko Solzbaum czy coś w ten desen, ale fajnie by bylo poznać jej szczegółowa "biografię".
 
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-zyje-krol-Arabii-Saudyjskiej-3275612.html
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Financial-Times-Polska-przyciaga-banki-7232979.html ( http://www.ft.com/cms/s/0/1df9e49c-a153-11e4-8d19-00144feab7de.html#axzz3PdIKEThj )
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bedzie-europejsko-rosyjska-strefa-handlowa-3275629.html

Co do Ogorek, to fakt, ja ja kojarze z programu Swiat (ktory przejela Pienkowska, a ktorej sluchac nie moge, przerzucilem sie na "To byl dzien na swiecie", Polsat News, Grzegorz Dubiecki jest sensowny), i naprawde zadawala gosciom ciekawe pytania. Ale na takie stanowisko oprocz wiedzy i rozumienia swiata trzeba miec jaja, gruba skore, mocne plecy, mocny wech ale umiejetnosci nie przejmowania sie smrodem :) Kampania pewnie da szanse niektore z tych rzeczy zweryfiowac :)

@Fresh o co kaman z tym zdjeciem?

Aaaa no i wczoraj przez media poszla wypowiedz Brzezinskiego...
http://www.defence24.pl/news_zbigni...zed-rosja-panstwa-baltyckie-zagrozone-inwazja

Ale faktem jest, ze jesli Putinowi udaloby sie to zajac w 24-48h... Ech, nie chce mi sie nawet myslec...

@Dzihados - nie i nie wiem jaki mieliby miec cel, zwlaszcza ten drugi. Koncepcje jakie ew. mi przychodza na mysl, sa grubymi nicmi szyte...

No sa takie koncepcje :) Pamietam na jesien byl taki wywiad w RepubliceTV z bylym doradca Putina, calosc nie wygladala jakos bardzo przekonujaco, ale zasygnalizowal, zeby Europa nie byla zdziwiona jak "islamska wiosna" do niej na wiosne :) zawita. Andriej Iłłarionow jeśli dobrze kojarzę.
 
Last edited:
Może wyraziłem się mało precyzyjnie, nie umniejszam nic Wilkowi, chodzi mi po prostu o fakt wystawienia kontrkandydata dla JKM przez jego byłą partię.
Od 1989 zawodowo politykę robił Miller z Kwaśniewskim (co nie znaczy, że profesjonalnie rządzili), od 2006 roku dobili do nich PiS i PO, oni wiedzą jak rozgrywać polską scenę, wiedzą jak czytać sondaże, wykorzystywać media, sterować poglądami społecznymi. Niby walczą między sobą ale status quo jest zachowane i władza z opozycją funkcjonuje w symbiozie. Nie jest przypadkiem, że otoczenie prawne również sprzyja dużym partiom okupującym od lat stołki poselskie.
Prawica, której dzisiaj w sejmie nie ma, to polityczni amatorzy, działający jak małe dzieci, które bawią się w pokoju umeblowanym przez rodziców. Gołym okiem widać, że jest dobry moment na wykorzystanie potencjału poglądów konserwatywno-liberalnych jaki pojawił się w młodszej grupie wyborców, niestety nie zostanie on wykorzystany. Na prawicy brakuje lidera, zresztą jak zawsze po 89 roku, JKM żadnym liderem nie jest i nie będzie bo to nie jest człowiek, który chce władzę przejąć, on chce się tylko bawić polityką i mediami. Reszta mniejszych liderków pozagryza się nawzajem, za służbowe telefony, laptopy i samochody. A na końcu spierdolą sprawozdanie finansowe i będzie po partii. Nawet PiS, zwykle mocno wyczulony na to co się dzieje po ich prawej stronie, zwyczajnie ich olewa, wiedząc, że oni wykończą się sami, wystarczy stać z rękami w kieszeniach i obserwować to chwilowe zjawisko.

Jedynym gościem, który miał papiery na zrobienie czegoś ciekawego z tym środowiskiem był Roman Giertych, niestety dał się wydymać Jarkowi i przyszedł w łaskę do Donalda, tym samym stracił wiarygodność. Szkoda, bo będąc w koalicji zobaczył prawdziwą polityczną kuchnię, a intelektu również mu nie brakuje, zrozumiał jednak, że z bandą dzieciaków nic nie ugra i wybrał hajs.
 
@M. Ogorek , o tym jak bardzo jest to poważna kandydatka świadczą liczne publikacje z zachodu, moją ulubioną zdecydowanie ta :
http://www.playboy.com/articles/mag...ial&utm_content=girls&utm_campaign=polishprez

Ale niech będzie, może w pierwszej turze urwie pare % Komorowi. Jeśli ktoś mówi że prezydent to tylko funkcja dekoracyjna itp, to szkoda nawet dyskutować.

@Korwin , przecież nikt tu nie ma wątpliwości ze mną na czele że Korwin nie jest poważnym politykiem, dla mnie to bardziej intelektualista, teoretyk i idealista, z zerowym pojęciem o takich podstawach jak PR, media nie mówiąc już o realnym uprawianiu polityki, poza tym od czasu ustawy lustracyjnej ma mocno pod górkę, ale z drugiej strony to on a nie nikt inny zgromadził taką rzeszę wyznawców i głośno mówi prawdę o tym co się w tym kraju dzieje za co ma m. in. mój szacunek.
 
@ALIG8R :

Ogórek nie ma wpływu na tego typu artykuły. Nie widzę w tym nic kompromitującego.

Korwin i jego teoria jakoby to wyborcom powinno zależeć na tym by go wybrali, a nie jemu. Ehhh... Zero profesjonalizmu. Może fighterzy też powinni zdecydować, że to kibicom powinno zależeć na ich zwycięstwach, a nie im więc j*bać trening :-)
 
@ALIG8R :

słaby zawodnik nie ma wpływu na tego typu artykuły. Nie widzę w tym nic kompromitującego.
Korwin i jego teoria jakoby to wyborcom powinno zależeć na tym by go wybrali, a nie jemu. Ehhh... Zero profesjonalizmu. Może fighterzy też powinni zdecydować, że to kibicom powinno zależeć na ich zwycięstwach, a nie im więc j*bać trening

Jeśli poważna prasa praktycznie ignoruje kandydatkę na prezydenta a pojawia się ona w serwisie Playboy tylko ze względu na swoją urodę to to najlepiej świadczy o jej kompetencjach.

Lol, co do Korwina już się chyba nie wypowiadam, bo wychodzę tu na jego orędownika, a nigdy ani na niego ani na KNP nie głosowałem. I nie rozdzieram szat co się będzie dalej działo z nim i jego nową partią, choć jak już wspominałem życzę im dobrze.
 
@ALIG8R Który kandydat ma większe/lepsze kompetencje?

O Dudzie również poważne pisma się nie rozpisywały, a Playboy o nim nie pisał bo jest brzydki. Bycie brzydkim nie jest atutem.
 
... ale z drugiej strony to on a nie nikt inny zgromadził taką rzeszę wyznawców i głośno mówi prawdę o tym co się w tym kraju dzieje za co ma m. in. mój szacunek.
Celem polityka jest zdobycie władzy, by wprowadzić w życie swoje idee. Korwinowi nie chce się rządzić i się do tego nie nadaje, odpowiada mu rola Stańczyka. Niestety ludzie, którzy za nim poszli nie potrafią tego wykorzystać, nie mają nawet zarysu planu, który może dać im realny wpływ na rzeczywistość. Ich polityka sprowadza się do filmików na YT pt. "Jak to Wipler zmiażdżył Tuska". Tymczasem Donald zmiażdżył wszystkich trzymając lejce przez dwie kadencje i jeszcze awansował do elity trzymającej za pysk Europę. Dlaczego, obiektywnie, Tusk osiągnął sukces w polityce? Bo działa pragmatycznie.
Niestety pragmatyzm jest polskiej prawicy jeszcze nie znany, jak ich, w przyszłości, olśni i zrozumieją co to jest, to się psychicznie załamią, że zmarnowali szansę swojego życia. Dopóki nie zobaczę, że ci ludzie potrafią się dogadać i iść na kompromis, który pozwoli im zrealizować cel, dopóty mojego głosu nie dostaną. Wolę sobie dla zabawy zagłosować na jakiegoś ogórka i obserwować chocholi taniec mediów wokół ładnej blondyneczki.
 
To tak, jak R. P. Warren pisał w "Gubernatorze" - z pamięci - na świecie jest bardzo mało dobra, ale za to bardzo dużo zła. Dlatego polityk musi umieć robić dobro ze zła. U nas jedni nie potrafią robić dobra ze zła, a drudzy nie chcą ze względu na swoje interesy.
 
@ALIG8R Który kandydat ma większe/lepsze kompetencje?

Dyskutowanie o kompetencjach pani Ogorek to dla mnie zbyt wymagające ćwiczenie umysłowe które przekracza moją wyobraźnię, Ogorek to brak zaplecza politycznego, brak realnego doświadczenia w administracji, nie mówiąc już o realnej polityce, podejrzewam też że brak wizji i geopolitycznego rozeznania kogoś kto ma pełnić funkcję zwierzchnika sił zbrojnych, naprawdę dziwię się że muszę to komuś tłumaczyć. Tyle odemnie odnośnie pani Ogorek.
 
Dyskutowanie o kompetencjach pani Ogorek to dla mnie zbyt wymagające ćwiczenie umysłowe które przekracza moją wyobraźnię, Ogorek to brak zaplecza politycznego, brak realnego doświadczenia w administracji, nie mówiąc już o realnej polityce, podejrzewam też że brak wizji i geopolitycznego rozeznania kogoś kto ma pełnić funkcję zwierzchnika sił zbrojnych, naprawdę dziwię się że muszę to komuś tłumaczyć. Tyle odemnie odnośnie pani Ogorek.

Nie pytałem o analizę Pani Cucumber tylko o wskazanie bardziej kompetentnych kandydatow i uzasadnienie.
 
Back
Top