Polityka

Dokument ok. Pokazuje jakie to środowisko jest małe, jak wielu naiwnych, młodych ludzi przyciąga. Ludzi, którzy często chcą w czymś uczestniczyć, nawet mimo tego iż to w czym biora udział jest podszyte wartościami, których oni sami nie akceptują... Najbardziej porytą częścią odcinka jest "wykład" o symbolice w przestrzeni publicznej. Ciekawe kim jest ten profesór na codzien, co chce nadawać nowe kierunki zmianom w "wyzwolonej Polsce".
 
O tym jak rząd zabija Polski przemysł
http://www.nettg.pl/news/126731/kghm-rzad-dobil-podatkiem-kopalnie-lubin

Kolejna polska kopalnia utraciła swoją rentowność. W połowie stycznia podczas obrad Komisji Skarbu Państwa w Sejmie RP Herbet Wirth, prezes KGHM Polska Miedź, potwierdził, że z powodu polityki fiskalnej rządu Zakłady Górnicze Lubin znalazły się pod kreską i nie są już rentowne, lecz na razie nie zostaną zamknięte.

Prezes Wirth jednoznacznie ocenił, że kopalnię miedzi Lubin dobił nieralnie wysoki podatek od wydobycia miedzi i srebra oraz fakt, że Ministerstwo Skarbu Państwa nie widzi w tej sytuacji żadnego problemu.
 
Mam już dość słuchania o tych górnikach. Potrzebujemy jakiejś Margaret Thatcher, która nie będzie negocjowała z szantażystami tylko zrobi porządek.
 
Mam już dość słuchania o tych górnikach. Potrzebujemy jakiejś Margaret Thatcher, która nie będzie negocjowała z szantażystami tylko zrobi porządek.
Przecież już mamy - i jedna taka to aż o jedną za dużo! :D :D
 
Przecież już mamy - i jedna taka to aż o jedną za dużo! :D :D

Tylko, że nasza negocjuje i jest tak uległa, że sama za niedługo wejdzie do kopalni z kilofem, żeby pokazać swoją empatię do dzielnych górników.

Wkurwia mnie to, że normalni ludzie zapierdalają, a różne grupy społeczne prześcigają się w dojeniu kasy z budżetu. Może mmarocks powinno zablokować jakieś ulice, worki treningowe wyrzucić na tory i walczyć o dofinansowanie dla redaktorów.
 
Tylko, że nasza negocjuje i jest tak uległa, że sama za niedługo wejdzie do kopalni z kilofem, żeby pokazać swoją empatię do dzielnych górników.

Wkurwia mnie to, że normalni ludzie zapierdalają, a różne grupy społeczne prześcigają się w dojeniu kasy z budżetu. Może mmarocks powinno zablokować jakieś ulice, worki treningowe wyrzucić na tory i walczyć o dofinansowanie dla redaktorów.
[Wykropkowane. Bez chamstwa, chociaż w tym temacie - Kuba.] Największa spółka giełdowa w Polsce popada w długi bo Rząd ją Zabija. Największy producent Miedzi i metali szlachetnych. Rozumiem że ktoś jest ograniczony ale żeby być takim ignorantem.
 
Last edited by a moderator:
Największy producent Miedzi i metali szlachetnych.
Z tym bym polemizował, mianowicie, nie ma innego producenta miedzi w naszym kraju. Ciężko tutaj mówić o wewnątrz rynkowej konkurencji. A ten monopol powoduje łatwiejsze położenie zbawczej państwowej ręki na majątku tej firmy. No i tak podatek rośnie, rośnie, rośnie, bo nie ma kto powiedzieć basta.
 
Z tym bym polemizował, mianowicie, nie ma innego producenta miedzi w naszym kraju. Ciężko tutaj mówić o wewnątrz rynkowej konkurencji. A ten monopol powoduje łatwiejsze położenie zbawczej państwowej ręki na majątku tej firmy. No i tak podatek rośnie, rośnie, rośnie, bo nie ma kto powiedzieć basta.

Według danych podawanych przez spółkę KGHM jest szóstym producentem miedzi elektrolitycznej (około 500-550 tys. ton) oraz pierwszym co do wielkości wytwórcą srebra na świecie (około 1260 ton srebra rafinowanego w 2011 r.)[5]. W mniejszych ilościach KGHM produkuje także złoto (903 kg w 2008 roku), koncentrat palladu i platyny (93 kg), ołów i inne metale. KGHM wydobywa także sól kamienną.

Nie da się polemizować z powolnym zabijaniem Spółki która jest warta ponad 2 mld złotych
 
Nie sądzisz, że to wystarczający argument dla państwa, żeby położyć swoją łapkę na tym majątku? Żebym nie został źle zrozumiany, jak najbardziej Cię popieram, zwracam uwagę tylko na łatwość okradania tak dużej firmy przez państwo.
 
Nie sądzisz, że to wystarczający argument dla państwa, żeby położyć swoją łapkę na tym majątku? Żebym nie został źle zrozumiany, jak najbardziej Cię popieram, zwracam uwagę tylko na łatwość okradania tak dużej firmy przez państwo.

Uważam że te Państwo działa świadomie na szkodę przemysłu krajowego, pierw rozjebano kopalnie w zagłębiu wałbrzyskim, potem sprzedano huty, następnie rozjebali stocznie, teraz śląskie kopalnie, to przyszedł czas na kombinat. Co to kurwa za kraj ? Który zarzyna kurę znoszącą złote jaja?
 
Trochę z KGHM współpracowałem, to mistrzowie w przepuszczaniu kasy, niech zacisną pasa to będą mieli zyski.
 
Uważam że te Państwo działa świadomie na szkodę przemysłu krajowego, pierw rozjebano kopalnie w zagłębiu wałbrzyskim, potem sprzedano huty, następnie rozjebali stocznie, teraz śląskie kopalnie, to przyszedł czas na kombinat. Co to kurwa za kraj ? Który zarzyna kurę znoszącą złote jaja?
Ten kraj rzadzony jest przez obce panstwa.Nasz rzad to tylko tak dla picu jest.Sa zwyklymi marionetkami.Od dluzszego czasu wszystko robione jest pod interes innych krajow(przewaznie sasiadujacych). Od 25 lat metodycznie,kawalek po kawalku wysprzedawany jest polski przemysl i dobra, bo sa/byly konkurencja dla innych. Jest przykaz z gory,zlikwidowac przemysl i rzadzacy go wykonuja rujnujac celowo poszczegolne jego galezie np umyslnym przerostem administracji.W ten sposob upieka dwie pieczenie na jednym ogniu.Bedzie pretekst zeby cos zlikwidowac(nierentownosc) oraz kolesie i sami rzadzacy oblowia sie niesamowicie. Jedna z wazniejszych rol w tym calym balaganie odgrywaja media,ktore praktycznie zostaly przejete przez rzadzacych,wiekszosc jest w rekach niemieckich i reprezentuja interesy tego kraju.Interesy sprzeczne z interesem polskim. Te ciagle szczucie jednych na drugich jest az nadto widoczne. Niektorzy zamiast zastanowic sie jakim,kurwa cudem wydobycie wegla jest nierentowne,obarczaja za wszystko bogu ducha winnych gornikow.W Polsce praktycznie nie ma juz zadnego przemyslu.Porownajcie sobie ilosc zakladow przemyslowych w 89 roku z rokiem 2015 i zadajcie sobie kilka fundamentalnych pytan:dlaczego wszystko w Polsce jest nierentowne a za granica przynosi konkretny nie maly zysk i czy przypadkiem ta nierentownosc nie wynika z jakis dzialan rzadzacych zeby pozniej sprzedac cos za bezcen?( co ma miejsce caly czas od 89roku) Jak to jest,ze w Polsce NIE MA juz praktycznie polskich zakladow pracy? Zostal KGHM ale juz sie za niego biora bo to naprawde wisienka na torcie...
 
Trochę z KGHM współpracowałem, to mistrzowie w przepuszczaniu kasy, niech zacisną pasa to będą mieli zyski.
no przeciez musi byc jakis pretekst,zeby sprzedac KGHM i to za "psie pieniadze". Celowo doprowadzaja zaklad do bankructwa/nierentownosci
 
kawalek po kawalku wysprzedawany jest polski przemysl
Państwo jest tak silne, jak silny jest jego przemysł. Widać to było w czasach rewolucji, widać to było w średniowieczu, widać to dzisiaj. Polska ma spory potencjał, ale jest zaprzepaszczany jak zwykle u nas w historii bywało.
Wyprzedaż przemysłu za każdą cenę jest zbrodnią na narodzie. Raczej nie ma na świecie przemysłu, który przynosi straty, jeśli taki jest to straty są tworzone celowo, takie jest moje zdanie. Jeśli ktoś potrafi z kawałka metalu wartego 1 zł zbudować silnik warty 10 tyś. to nie wyobrażam sobie w jaki sposób taka firma ma przynosić straty. Tak samo jest z przemysłem wydobywczym, przetwórczym, stoczniowym itd.
Nie mówię, że popieram gospodarkę planistyczną, bo jest mi daleko od tego, ale jeśli wolny rynek oznacza pozbywanie się dobra, które w naturalny sposób dany kraj wypracował, to mówię takiemu rynkowi nie. Wystarczająco w Polsce upadło zakładów, które upaść nie miały prawa. Wystarczy spojrzeć na cukrownie, przemysł włókienniczy, kopalniany, czy nawet rolnictwo itd. Jeśli już od średniowiecza Polska zarabiała na przemyśle włókienniczym, to dlaczego dzisiaj jest to nieopłacalne?
Winnica pełna, ale robotników mało.
 
Wkurwia mnie to, że normalni ludzie zapierdalają, a różne grupy społeczne prześcigają się w dojeniu kasy z budżetu
Najwidoczniej uległeś propagandzie medialnej, nie górnicy są problemem. Przez pozostałe lata jakoś wszystko funkcjonowało, teraz zdrożał węgiel i od razu problem. Jakoś nikt nie mówi o tym, że za rządów PO kasa na cały tamtejszy zarząd/prezesi/biurokracji wzrosła ponad 200% i ponad miliard zł więcej trzeba na nich zapłacić, a teraz wielki ból bo trzeba dopłacić do kopalni. Prywatne kopalnie mają bardzo dobrze.
 
O 13:00 na kanale TVN Biznes i Świat będzie transmisja posiedzenia EBC. Będą też komentarze co akurat na tym programie jest na plus bo jest dużo mniej polityków i jakiś mroczkow, a więcej ludzi z giełdy czy instytucji finansowych i analityków (np z Bloomberga avivy expandera czy homebroker).
Jak ktoś siedzi w domu to polecam bo można się czegoś nauczyć nawet.
 
Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja - KORWiN, nowa partia Korwina. Niestety facet odlatuje, nie wiem czy można go jeszcze traktować poważnie? Rozbudowane ego jest potrzebne w polityce, ale trzeba też umieć grać zespołowo.
 
@dbgoku14 Jak są zwolnienia w Korpo to ludzie szukają innej pracy. Kapitalizm k... I tak ma być. Natomiast górnicy muszą robić za święte krowy i mieć tysiąc przywilejów. Kopalnie nierentowne - to sprzedać w prywatne ręce. Dlaczego oni tego nie chcą, tylko chcą żeby dokładać do tych kopalń? Jak nie chcą ich w prywatnych rękach to likwidować. #MargaretThatcherStyle!

@lemmy Korwin odleciał już dawno, a ta nazwa to myślę, że pomysł WIPLERa :) Ruch Palikota wypalił na takim patencie, natomiast jak się przeistoczył w Twój Ruch to upadł
 
Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja - KORWiN, nowa partia Korwina. Niestety facet odlatuje, nie wiem czy można go jeszcze traktować poważnie? Rozbudowane ego jest potrzebne w polityce, ale trzeba też umieć grać zespołowo.
Jak miałem kilka dni temu przecieki od "wtajemniczonych", że partia nosić będzie taka nazwę to parsknąłem śmiechem. Skrót się rzuca w oczy, łatwo nim operować, ale rozwinięcie brzmi słabo.
 
Chodzi o to, żeby nie można było go wyrzuć, bo co to za KORWiN bez Korwina. Ogólnie to skrót słaby, mnie się z skojarzył z KOR-em i WiN-em, o ile z tą drugą organizacją JKM może się jakoś identyfikować, to z pierwszą chyba nie było mu po drodze.
 
Skrót jest dobry, bo wiadomo o co chodzi. Podejrzewam, że sporo osób popierających Korwina nawet nie miało świadomości, że istnieje twór pt. KNP, a co dopiero KOR i WIN... Skró jest doniosły, charakterystyczny.
 
Ręka mi uschnie, jeśli na nich zagłosuję. KORWiN - nawet trudno mi to komentować na poważnie. Banda patałachów, jeszcze nic nie osiągnęli a już się zdążyli pokłócić i podzielić. Może to i dobrze, gdyby weszli do sejmu, to służby by ich przecież tam pozjadały żywcem dzieciaków politycznych. Patałachy i durnie, taką szansę zmarnować. Ech!
 
Last edited:
Ja zagłosuję, lepsze to niż beton spod znaku Żółtka i innych. Idąc tokiem myślenia Marusika i reszty nigdy nie będzie więcej niż 5%. Nie zmienia to jednak faktu, że są idiotami. Rozłam miał miejsce w najgorszym z możliwych momentów. Korwin nie mógł inaczej postąpić. Przy tworzeniu partii obstawił się zaufanymi osobami, a teraz wbili mu nóż w plecy.
 
Back
Top