Polityka

http://www.wykop.pl/link/2332056/bu...-10-tysiecy-zlotych-obecne-11-tys-to-za-malo/

Polityka niższego szczebla. Co o tym sądzicie? Przeczytajcie artykuł i oświadczenie Klinowskiego w powiązanych.
Znam faceta osobiście, bo prowadził na WPiA UJ ćwiczenia z logiki. Łebski facet, tylko, że raczej lewak pełną gębą. Co do polityki narkotykowej ma moje poparcie.
Jak mu się nie opłaca to chyba potrafił też liczyć przed stattowaniem na stanowisko. Wtedy mógł sobie wszystko policzyć. I tak zarabia prawie maksa z tego co wynika z artykułu więc nie o 10 a o 1 tysiąc więcej co najwyżej może sobie podnieść. Biadolenie zwykle szkoda czasu nawet rozmawiać o tym.
 

Oglądałem to wczoraj. Ogólnie mam Maxa w subach i słucham co tam mówi. Generalnie w każdym temacie jaki porusza to albo jest że Obama to słaby prezydent albo że Kalifat znowu odciął komuś głowę. Trochę monotonne ma te filmiki i trochę nudzi. Jaka już któryś raz o tym samym mówi to tak słabo się ogląda. A fajne robi te programy. Taka luźna forma Ala vlog




Lipa Panie #złoto
 
Last edited:
Dobrze mówili niektórzy z was.Korwin założy własną partie. Ma wyciągnąć większość struktur z KNP.
Poza tym partia ma duże problemy finansowe wynikające z bałaganu w księgowości. Gdyby dostali się do sejmu nie dostałaby pieniędzy z budżetu ponieważ ich sprawozdanie finansowe niezostało zaakceptowane.
 
Last edited:
I już na nią nie zagłosuję. Ludzie, ile można?
_____________________________

Słuchałem dzisiaj w radiu śmiesznej rozmowy z jakimś związkowcem. Facet opowiadał o tym jakie to kopalnie są rentowne, jak je można dobrze przeprofilować żeby produkowały lepszy węgiel i więcej zarabiały, że oni mają na wszystko pomysły. Po czym redaktor go zapytał, dlaczego w takim razie nie założycie spółki pracowniczej i nie wykupicie od Państwa tych kopalni za złotówkę (bo Rząd poszedłby na coś takiego z pocałowaniem ręki). Związkowiec się głęboko zastanowiło i odpowiedział "ale to zamiatanie problemu, nie można tak robić". Śmiechu warte.

Albo idiotyczny pomysł z tym, żeby pieniądze, które rząd chce przeznaczyć na likwidację wydano na bieżącą działalność. No geniusze po prostu. A za rok czy dwa znowu to samo?

JRdq1M7.gif
 
widze tu podobienstwo do przemarszu niejakiego Bronka 11 listopada,w ich marszu bralo udzial gora 2 tysiace ludzi a w mediach podali kilkadziesiat tysiecy ;) nawet ujecie zdjecia identyczne
 
up zauważyłem to od razu gdy pierwszy raz zobaczyłem ten filmik. Jakim cudem głowa tego policjanta nie rozleciała sie na kawałki? Druga opcja: Gdzie jest krew? :)
Fresh się wbił. Chodziło mi o zastrzelenie policjanta
 
Właśnie to przynajmniej pokazuje że nie jest typowym kozakiem z internetu. W worku na głowie też mogę spalić koran, biblię czy tam gazetkę z lidla ^^ Filmik pewnie zaraz zniknie z yt za cycki i za treści naruszające regulamin (nie wiem w jakim paragrafie jest palenie koranu). Jak jakiś psychol z ak47 to ogląda to pewnie już tak tapetę ze ścian zdrapuje ze złości hehe.
 
@Scurvol @enteryoname nie wiem czy kiedykolwiek byliście światkami trafienia pocisku w ciało, a nie jakąś rzecz. Głowa mogłaby nie wybuchnąć ale faktycznie brak krwi jest zadziwiający. Powinien być zdecydowanie widoczny rozbryzg albo przynajmniej kałuża pod gościem. A później w jakiś informacjach nie na gorąco padło info o tym że on jednak żyje lub coś w tym stylu? nie mówię o polskich meidach ale o francuskich. Ktoś coś wie?
 
up zauważyłem to od razu gdy pierwszy raz zobaczyłem ten filmik. Jakim cudem głowa tego policjanta nie rozleciała sie na kawałki? Druga opcja: Gdzie jest krew? :)
Fresh się wbił. Chodziło mi o zastrzelenie policjanta
no wlasnie,przeciez strzal z kalacha z tej odleglosci roztrzaskalby czaszke w drobny mak a tu nic nawet krwi nie ma.Cala ta sprawa mocno smierdzi ustawka w celu pretekstu do jakis dzialan.(wieksza inwigilacja/wojny na wschodzie,pwowodow moga byc dziesiatki)
EDIT:widialem raz filmik raczej prawdziwy gdzie gosciu strzelil do drugiego z kalacha i pozniej zoom na czaszke to byla zmasakrowana totalnie i rozprysk krwi byl konretny. Jak znajde to wstawie. @cRe szczerze watpie zebys Ty akurat byl swiadkiem trafienia pocisku w cialo a do tego w glowe.
 
Niekoniecznie, tzn nie wiedząc jakiej amunicji użyto w tym AK mogę uwierzyć że strzał z bliskiej odległości nie spowodował eksplozji czaszki bo pocisk nie miał jak nabrać prędkości i jego energia kinetyczna była relatywnie niska, natomiast dowody osobiste w samochodzie to już dobry odjazd. Poza tym widziałem parę filmików ze szturmów francuzów, GIGN w 'formie'.
 
Właśnie to przynajmniej pokazuje że nie jest typowym kozakiem z internetu. W worku na głowie też mogę spalić koran, biblię czy tam gazetkę z lidla ^^ Filmik pewnie zaraz zniknie z yt za cycki i za treści naruszające regulamin (nie wiem w jakim paragrafie jest palenie koranu). Jak jakiś psychol z ak47 to ogląda to pewnie już tak tapetę ze ścian zdrapuje ze złości hehe.
No jest czego gratulować. Ciekawe czy dalej będzie kozacko, jak ją za parę dni znajdą na drzewie z genitaliami rozepchanymi sztachetą.
 
@Scurvol byłem i to z kilkadziesiąt razy. (może więcej)

@cypher

no ja nie mówię że to mądre ale jak się nie boi to już jej sprawa. Ja to zawsze jakoś dziwnie patrzę na tych co zakryci coś krytykują.


btw.
też tak macie że jak chcecie edytować posta i dodajecie @nick to znika wam reszta tekstu... denerwuje mnie to.
 
Jaki sens mogłoby mieć upozorowane zabicie policjanta (oficjalnie został pogrzebany), kiedy w redakcji zabito tyle osób i są tego i ślady, i świadkowie? Służby są zdolne do wielu rzeczy, ale to się po prostu nie trzyma kupy, jeśli chcieli zrobić show to trzeba było zorganizować nagranie ze środka redakcji gdzie faktycznie zabijano i miałoby to dużo większy wydźwięk a nie cudować z fabrykowaniem zbrodni na zewnątrz. No chyba że uważacie, że nikt nie zginął...
 
Niekoniecznie, tzn nie wiedząc jakiej amunicji użyto w tym AK mogę uwierzyć że strzał z bliskiej odległości nie spowodował eksplozji czaszki
no ja nie mam na mysli eksplozji czaszki jak tego arbuza ;) ale na tym filmiku to nawet nie widac jak ten pocisk lekko narusza czaszke a i mysle,mozliwe ze sie myle,ze kula moglaby przebic czaszke na wylot a tu zero krwi zero czegokolwiek.Jakby walnal z jakiegos slepaka.
@cRe ty przeciez jestes studenciakiem jakies ekonomi(sam cos tam pisales) a nie Johnem Rambo cos tu nie gra,stary.:) Wybacz ale Ci nie wierze.:p kilkadziesiat razy byles swiadkiem trafienia pocisku w cialo? stary, brales udzial w drugiej wojnie swiatowej? Korea? Wietnam?Irak?Balkany? Afganistan? acha paintball sie nie liczy :p
 
Last edited by a moderator:
Code:
http://www.liveleak.com/view?i=8d8_1420946135

Problem is 7.62x39 rounds can strike flesh without splattering blood everywhere and change trajectory.
Plus Soft point, FMJ, Armor Piercing, and Hollow Point behave differently. No distinction is being made in the videos. The media is almost always inaccurate in reporting details. He was probably shot in the neck.

The "dust" is just a pressure wave from the gun blast. If it were real sidewalk dust, it wouldn't dissipate so quickly.
Also, if that would be where the bullet hit the ground, the trajectory of that bullet would only make sense in something like the matrix.
 
@Scurvol Nie w ciało człowieka ale w ciało zwierzęcia. Jest coś takiego jak polowania. Widziałem kilka trafień w głowę i nie był one zawsze zmasakrowane. Dlatego napisałem że trafienie w głowę nie zawsze powoduje wybuch czaszki. Czasem pocisk nawet zostaje w głowie. Ale pomimo tego i tak byłoby widać efekt strzału. Może ma ktoś jakieś zdjęcia które był zrobione później niż to nagranie? Może krew pojawiła się chwilkę później. Wszędzie podają że dostał w głowę więc byłby jakiś ślad. No chyba że dostał gdzieś w ciało czy coś a potem nikt tego nie skorygował.
 
@cRe no wlasnie pisza,ze byl to strzal w glowe bo gdyby dostal np w plecy to wszystko bylo by w porzadku. Co do tych polowan to z jaka bronia braliscie w nich udzial z AK-47? Widziales co kula z kalacha robi z czaszka,live? @DaimonFrey przepisales opinie dwoch internautow pod tym linkiem co podales,nie nalezy brac ich za pewnik.
 
Opis z liveleaka jest sensowny. Poza tym jakis czas temu krazyly klipy ISIS gdzie masakrowali oni wiezniow ulozonych obok siebie strzelajac im w glowe z Ak-47 i tez glowy nie eksplodowaly. Poza tym ten policjant niekoniecznie musial zostac trafiony w glowe. Nawet mogl byc postrzelony w miejsce gdzie szyja laczy sie z klatka piersiowa i tez jest to "konczacy cios". Nie wiem skad ludzie biora inspiracje do takich konfabulacji...
 
@Scurvol

Broń wygląda mniej więcej tak:
R700_third_person_MW2.png


Pocisk z Akacza http://en.wikipedia.org/wiki/7.62×39mm
Pocisk z tej broni http://en.wikipedia.org/wiki/.308_Winchester

Po prawej stronie masz tabelkę z energią pocisku:

7,62 to około 2100J
.308 to około 2600J

różnica polega na budowie samej kuli gdzie pocisk myśliwski ma dokonać jak największych obrażeń wewnętrznych - żeby zabić na miejscu (żeby zwierzęta się nie męczyły) podczas gdy amunicja wojskowa musi przebijać np kamizelki. Nie zmienia to faktu że przy trafieniu w głowę oba pociski mogą dokonać podobnych obrażeń. Mam nadzieję że teraz już mniej w tobie podejrzliwości co do tego co mówię. Oba pociski mogą oderwać spory kawał czaszki i oba mogą utkwić w niej. Wszystko zależy od tego jak i gdzie się strzeli.
 
Nie w ciało człowieka ale w ciało zwierzęcia. Jest coś takiego jak polowania. Widziałem kilka trafień w głowę i nie był one zawsze zmasakrowane.
o ile zgadzam się z dalszą częścią Twojej wypowiedzi to tutaj muszę zwrócić uwagę że rodzaj amunicji na polowaniach i ten w ak-47 jest zupełnie inny i zupełnie nie można tego do siebie porównywać. Chyba że jeździsz na ciekawe polowania i ładujecie z kałachów :)
 
@DaimonFrey wyjaśnił tym linkiem. Plama krwi jest przy reklamie przystankowej. Dla mnie to jest to samo miejsce. Właśnie o takie fotki pytałem wcześniej. Gdyby to był inna sprawa to bym dał like ale nie wypada.
 


Tu następny z tych filmików. Jestem nieprzekonany, choć w całej sprawie kilka rzeczy jest faktycznie więcej niż dziwnych.
 
Back
Top