Polityka

Oni od dawna spodziewali się ataku, więc gość w kamizelce na dachu nie dziwi, była w kilku miejscach mowa o tym, że mają ochronę. Co do puszczenia zedytowanego filmu jako wersji LIVE - a faktycznie był puszczony w momencie, kiedy to się działo? W TV często bywało tak, że jest relacja na żywo, gadają o tym, ale w kółko puszczają kilka materiałów, bo nic więcej nie mają.
 
Informacja dla wszystkich tych którzy lubią czasem jakieś newsy sprawdzać na portalach gospodarczych. Bankier.pl został kupiony przez BP a money.pl przez wirtualną polskę. Nie są to już niezależne portale dlatego trzeba brać poprawkę na treści które się tam pojawią.


Pieniążki w kopalniach:
B7ON18VIQAEmU-R.png:large
 
Informacja dla wszystkich tych którzy lubią czasem jakieś newsy sprawdzać na portalach gospodarczych. Bankier.pl został kupiony przez BP a money.pl przez wirtualną polskę. Nie są to już niezależne portale dlatego trzeba brać poprawkę na treści które się tam pojawią.
Kupno bankier.pl bardzo mnie smuci... money.pl także, ale nieco mniej.
 
Korwin w formie. Wystąpienie uznane przez Schultza za haniebne


i mamy Farage jadącego po Tusku
 
Last edited:
Najlepsze jest to, że krul zachował się haniebnie, a szoko Maroko burmistrz Rotterdamu ma poparcie burmistrza Londynu za rozkaz "wypierdalania stąd, jeśli wam się tu nie podoba ". Oczywiście obaj mają rację, ale Janusz zawsze będzie marginesem
 
Czy nie zastanawia Was fakt,ze nic w Polsce sie nie oplaca:stocznie,huty,cukrownie,kopalnie itp itd przeciez to jakas paranoja
 
Informacja dla wszystkich tych którzy lubią czasem jakieś newsy sprawdzać na portalach gospodarczych. Bankier.pl został kupiony przez BP a money.pl przez wirtualną polskę. Nie są to już niezależne portale dlatego trzeba brać poprawkę na treści które się tam pojawią.


Pieniążki w kopalniach:
B7ON18VIQAEmU-R.png:large

Byłem na stażu w KWK Marcel pod ziemią na ścianie wydobywczej. Dostawałem 1700 zł Netto. Te zarobki podane w tabeli to jakaś mistyfikacja.
 
Byłem na stażu w KWK Marcel pod ziemią na ścianie wydobywczej. Dostawałem 1700 zł Netto. Te zarobki podane w tabeli to jakaś mistyfikacja.

Jak zarobki w dużej mierze zależą od stażu pracy to się nie dziw że tyle nie dostałeś. Jak Cię nie przekonuje średnia to dostępne są dane także dotyczące mediany zarobków która wynosi ponad 5000 brutto. Są to na tyle dostępne informacje ze nie będę Cię wyręczał w szukaniu.
 
Jak zarobki w dużej mierze zależą od stażu pracy to się nie dziw że tyle nie dostałeś. Jak Cię nie przekonuje średnia to dostępne są dane także dotyczące mediany zarobków która wynosi ponad 5000 brutto. Są to na tyle dostępne informacje ze nie będę Cię wyręczał w szukaniu.

2-3 tysiące na rękę to w słoikolandi pewnie zarabia fryzjerka a nie górnik pod ziemią. Zresztą już mi się nie chce gadać o tym, bo nikomu z poza śląska nie przegadasz jak na prawdę tu jest.
 
W jakim ty świecie żyjesz?
Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń pracujących na terenie Mazowsza zarabiała od 3 500 PLN do 9 000 PLN. No i dobre jebać biede słoiki.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kto-zarabia-najwiecej-w-Warszawie-i-okolicy-3054573.html

A chciałbym zauważyć że człowiek z takim wykształceniem jak ja na KGHM zarabia około 17 tysięcy złotych. Ich też zapierdolcie bo zarabiają więcej niż wykazuje średnia biedowa w Polsce śmierdzącej komuną.

Na śląsku wszystko kręci się wokół górnictwa tutaj nie ma innych dużych zakładów pracy, bo wszystko już rozjebali innego patałachy z obory przy wiejskiej. Polecam zobaczyć jaka bieda jest w Wałbrzychu bo im rozjebali kopalnie w latach 90, gdzie mają zajebiste pokłady węgla.
 
A chciałbym zauważyć że człowiek z takim wykształceniem jak ja na KGHM zarabia około 17 tysięcy złotych. Ich też zapierdolcie bo zarabiają więcej niż wykazuje średnia biedowa w Polsce śmierdzącej komuną.
Ale w tym wszystkim nie chodzi o to, że ktoś zarabia 17 tysięcy. Tylko o to, że rok w rok z kasy podatników dopłaca się do tych kopalń które są nierentowne tylko po to by pani Grażynka dostała 13, barbórkę, gruszę bo w przeciwnym wypadku jej koledzy przyjadą do Warszawy spalić parę opon lub zablokować tory (jak dziś).
 
Ale w tym wszystkim nie chodzi o to, że ktoś zarabia 17 tysięcy. Tylko o to, że rok w rok z kasy podatników dopłaca się do tych kopalń które są nierentowne tylko po to by pani Grażynka dostała 13, barbórkę, gruszę bo w przeciwnym wypadku jej koledzy przyjadą do Warszawy spalić parę opon lub zablokować tory (jak dziś).

Kolego, 13 nie ma 15 lat na kopalni. A jakby tobie kazali zmienić całe życie jak pracowałeś w zakładzie pracy ponad 20 lat to byś pewnie się cieszył. Gruszę to dostaje nawet moja mama która jest zatrudniona w państwowym przedsiębiorstwie ( nie kopalni ). Pozatym juz pisałem że zamykanie kopalń to nie jest wyjście z sytuacji, przemyslana restrukturyzacja a nie zamknięcie wchuj bo ruskie mają tańszy węgiel bo na uralu mongoły go wiaderkami wyciągają.
 
@Scurvol Ponieważ dane na jakie się powołuję (2012r) opublikowane na bankier.pl pochodzą od związku zawodowego pracowników dołowych. Chyba nie myślisz sami podali zawyżone liczby.

Czemu ty taki podejrzliwy. Wszędzie spisek kłamstwo i manipulacja hehe. Powinieneś zostać jakimś agentem co szuka szpiegów z obcych wywiadów.
 
Prywatyzacja jedynym rozwiązaniem. Za przykładem Silesii.
Wszystko da się zrobić, ale nie ma na to woli Rządowej to chyba głównie i są lęki społeczne że jak przyjdzie prywatne to wypierdolą pół załogi.
Ja wiem z własnego doświadczenia że na kopalni są ludzie których powinno się wyjebać, to głównie rodziny związkowców które w czubku chuja mają wszystko i wszystkich i całymi dniami śpią w pracy. Ale zwykły górnik który sumiennie pracuje nie chce nic innego tylko pracy. A jak rząd chce wchuj zamknąć kopalnie zamiast je sprzedac to spoko przemyslana decyzja. Wybudowali gazoport żeby Polska miała niezależność energetyczną to teraz zamkną kopalnie i będa więcej moskalowego węgla sprowadzać. Już nie wspomnę o tym wyskoku że TW Krzysztof chce kupić 3 kopalnie a kapitał zakładowy jego firemki to 500 tysięcy złotych. W Polsce już przejebali Huty, Stocznie, Wałbrzyskie Zagłębie Węglowe, teraz przejebią Kopalnie a na koniec KGHM. Od rządów Solidarności do rządów Po wszyscy pokolei wbijali noże w plecy Polskiemu przemysłowi.
 
Czemu ty taki podejrzliwy. Wszędzie spisek kłamstwo i manipulacja hehe. Powinieneś zostać jakimś agentem co szuka szpiegów z obcych wywiadów.
rownie dobrze moge napisac czemu ty taki latwowierny/naiwny,wyczytasz cos i niedopuszczasz nawet mysli,ze moze byc inaczej tudziez informacja moze byc po prostu zmanipulowana/falszywa. (zauwazylem to u ciebie juz wczesniej,mam wrazenie,ze jak juz zobaczysz jakas tabelke czy wykres to wogole szalejesz i to juz musi by absolutny pewnik ;),pamietasz temat ratingow? tez twierdziles,ze nie da rady ich zmanipulowac,zarzucajac mi troling gdy pisalem ci,ze moga byc ustalane pod czyjes interesy) @Wujek pisze ci,ze pracowal w danej firmie i z wlasnego doswiadczenia wie,ze te dane,ktore podales to"mistyfikacja" a ty dalej sie upierasz przy swoim.Wiesz lepiej bo gdzies tam wyczytales.
Ja staram sie zawsze zakladac opcje,ze to co gdzies tam wyczytam niekoniecznie musi byc prawda.No masz racje jest to w pewnym stopniu podejrzliwosc ale mozliwe,ze jest spowodowane tym,ze nie jestem juz nastolatkiem i etap naiwnosci mam dawno za soba.Wiem tez jak manipuluja ludzmi dzisiejsze media.
Powinieneś zostać jakimś agentem co szuka szpiegów z obcych wywiadów.
ale ja jestem agentem,sam Macierewicz mnie szkolil :p
@Wujek te kopalnie sa celowo doprowadzane do bankructwa i nierentownosci zeby pozniej jakis Kulczyk czy inny koles wykupil je za grosze,pozniej zbijajac kokosy, tudziez jakis Niemiaszek. Donek wraz z sitwa nie na darmo mieli takie poparcie u Angeli,maja kontynuowac dalsza likwidacje polskiego przemyslu,ktora trwa od 25 lat"wolnosci"
 
Last edited by a moderator:
@cRe
Według danych przedstawionych w ubiegłym tygodniu przez śląsko-dąbrowską Solidarność, w latach 2003-2013 roku sektor górniczy wpłacił do budżetu państwa blisko 100 mld zł podatków i innych opłat (w 2013 r. ponad 7,1 mld zł), a tym czasie górnictwo otrzymało niespełna 10 mld zł pomocy publicznej. Natomiast z danych Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w Katowicach wynika, że opodatkowanie jednej tony węgla w Polsce w 2000 r. wynosiło 35 zł i 45 groszy, a w 2013 r. było to ok. 95 zł i 15 groszy, czyli niemal trzykrotnie więcej.

Związkowcy przypominają, że w 2013 r. firmy górnicze wpłaciły do budżetu prawie 2 mld zł VAT-u; wskazują przy tym, że sprzedaż węgla kamiennego w Polsce jest opodatkowana najwyższą stawką podatku VAT spośród wszystkich krajów produkujących węgiel w UE. W Polsce stawka ta wynosi 23 proc, w Czechach i Hiszpanii 21 proc., w Niemczech 19 proc., a w Wielkiej Brytanii 20 proc.

@Scurvol Takie wyniki brutto dla inżyniera są niewykonalne chyba że po 25 latach pracy. Tutaj macie zarobki brutto na godzinę w JSW S.A.
http://powerdata.pl/s80jm/s80jm/wt/sekcje/projekt-zuzp-dla-pracownikow-jsw.pdf

Powiem że średnio inżynier górnictwa z 5-10 letnim stażem dostaje około 3-4 tysięcy na rękę. O zarobkach rzędu prawie 10 tysięcy brutto można pomarzyć, no chyba że ktoś z samego szczytu jak główny inżynier energomaszynowy albo główny inżynier eksploatacji.
 
Last edited:
W Polsce już przejebali Huty, Stocznie, Wałbrzyskie Zagłębie Węglowe, teraz przejebią Kopalnie a na koniec KGHM.
KGHM to wisienka na torcie

Powiem że średnio inżynier górnictwa z 5-10 letnim stażem dostaje około 3-4 tysięcy na rękę. O zarobkach rzędu prawie 10 tysięcy brutto można pomarzyć, no chyba że ktoś z samego szczytu jak główny inżynier energomaszynowy albo główny inżynier eksploatacji.
@Wujek ja Ci wierze to samo bylo ze stocznia,wszyscy pierdolili jakie tam sie wielkie pieniadze zarabia a to nijak sie mialo do rzeczywistosci.Zeby wyciagnac przyzwoita pensje to musiales jebac max limit nadgodzin i tez nie byly to takie kokosy biorac pod uwage wysilek i poswiecenie jakie to wsztystko kosztowalo.
 
KGHM to wisienka na torcie
Wprowadzenie podatku od wydobytej kopalny która na KGHMie wprowadziła konsternację i widmo likwidacji jednej z kopalń bodaj Sieroszowice to początek rozpierdolenia KGHM'u który musi do państwowego nocnika odprowadzać tyle siana co pewnie nie jedno małe państwo.
 
@Scurvol już chyba ze 4 razy Ci tłumaczyłem temat ratingow i gdyby nie było to tak dawno i to bym Ci przekleil posty ze wcale nie pisałem że nie są one do zmanipulowania. Uparłeś się jak osioł albo masz mega słaba pamięć.

Mogę Cię zapewnić ze nie podniecać się wykresami i przestań się do mnie zwracać jak do kretyna bo mnie to zaczyna denerwować. Większość informacji którymi się z wami dzielę sprawdzam. I właściwie jak tylko mogę to staram się znaleźć nie polskie źródło. Jednak w sprawie kopalni to ciężko znaleźć coś konkretnego na dużych zagranicznych serwisach ekonomicznych.

Praktycznie wszystkie wykresy jakie tu zamieszczam to wykresy danych (kursów walut, akcji, pkb)Nie są to interpretowane informacje czy "zdanie ekspertow". Po prostu w danym dniu był taki kurs i tyle. Trudno żeby czegoś takiego nie brać za pewnik.

Skoro wujowi wierzysz na słowo bo robił staż w kopalni to powinieneś od dziś wierzyć mi na słowo jeżeli chodzi o banki bo ja byłem w BZ WBK.

Nie chce żebyście to odebrali jako atak personalny.

@Wujek tak btw to chyba nikt w tym temacie nie pisał że należy zamknąć kopalnie. Wszyscy chyba się zgodzili że nie należy ich zamykać ale tak jak jest też być nie może.


Edit:
Sorry za literówki ale piszę z telefonu i mi zmienia czasem wyrazy.
A co do kghm to miałem nieprzyjemność poznać kierowniczeke HR U nich. Jeżeli wszyscy na wyższych szczeblach tacy są to ja pierdole taka pracę :p
 
Back
Top