Polityka

tak odnośnie jeszcze służby zdrowia
to amerykańskie sztuczki ubezpieczalni

1687897713767.png


Ja bym najchętniej wprowadzić kategorie VIP w służbie zdrowia. Płacisz np. 350 tys. zł (obcokrajowcy 500 tys. zł) i masz dożywotnio lepsze traktowanie, krótsze czekanie.
I tak wiadomo, że wszyscy pacjenci nie są równi to przynajmniej byłoby to bardziej przejrzyste i sprawiedliwsze.
Fakt swego czasu robił prowokacje dzwoniąc, że ktoś z rodziny ministra nie będzie kilka lat czekał -tyle razy się udwały te prowokacje. Tak jakby dyrektorzy szpitali bardziej niż wpadki bali się gniewu polityków :childcry:

Tak. Jeszcze przy okazji tego całego ANW na początku go traktowałem poważnie (i chyba jednak spora grupa ludzi również). Jak mu zaczęli ten projekt rozbijać stopniowo to się jak wielu innych wykruszyłem, bo się okazało, że to farmazoniarz. No i wojna zweryfikowała jego wizje najbardziej.


mi ten filmik Wojczala trochę otworzył oczy na Bartosiaka: zaorać przemysł zbrojeniowy

Kurczę no przemysł zbrojeniowy opierać na imporcie to takie samo samobójstwo jak z rolnictwem -hazard...

Też te kpiny z Obrony Terytorialnej itp. mimo, że sporo państw ma formacje półzawodowe, a to przecież pewnego rodzaju kompromis pomiędzy armią całkowicie zawodową (na którą Polski nie stać) a z poboru.
 
Takie cos znalazlem


Fejurem pachnie na kilometr, zresztą, nie może to dziwić, wszak wrzuca to znany forumowy kłamca, ignorant historyczny, co nie zmienia faktu, że mentalnie tak o nas pewnie myśleli.
 
Pamiętasz tą debatę JKM z Tymochowiczem u Gozdyry? Tam ten PRowiec próbował wytrącić JKM z równowagi przytaczając kontrowersyjne wątki z jego życia prywatnego (ja bym oczywiście takich argumentów nie używał). Na końcu Tymochowicz wyglądał na podirytowanego, że prowokacja nie wyszła.

Trochę inaczej to pamiętam. Korwin się zdenerwował. A to były czasy gdy byłem jeszcze fanbojem Korwina i mi było smutno, że nie zniszczył Tymochowicza, tak jak innych rywali. Pamiętam jego dyskusję o wejściu do UE albo z feministką, która w pewnym momencie przestała mówić i widać było że ja psychicznie zdewastował.
 
Ja bym najchętniej wprowadzić kategorie VIP w służbie zdrowia. Płacisz np. 350 tys. zł (obcokrajowcy 500 tys. zł) i masz dożywotnio lepsze traktowanie, krótsze czekanie.
I tak wiadomo, że wszyscy pacjenci nie są równi to przynajmniej byłoby to bardziej przejrzyste i sprawiedliwsze.
Fakt swego czasu robił prowokacje dzwoniąc, że ktoś z rodziny ministra nie będzie kilka lat czekał -tyle razy się udwały te prowokacje.

Tak jest w Singapurze. Dobre rozwiązanie.
 
Pamiętam jego dyskusję o wejściu do UE albo z feministką, która w pewnym momencie przestała mówić i widać było że ja psychicznie zdewastował.
co to była za feministka?
BTW z Tymochowczem to było widać, że Winnicki miał już prawie załamanie nerwowe. JKM nawet pamiętam dobrze kontrował. Tymochowicz tekst jak w USA jest cudownie, a JKM: to spróbuj nie zapłacić małego podatku to zniszcza ciebie mocniej niż w Polsce :korwinlaugh:
Z Wilkiem normalnie rozmawiał, ale później się okazało, że mają wspólne interesy nawet po tej aferze pedofilskiej

Tak jest w Singapurze. Dobre rozwiązanie.
Oczywiście nie w przypadku operacji bez których życie jest zagrożone.

Przecież dzielenie pasażerów na klasy sprawiło, że więcej ludzi ma np. dostęp do biletów lotniczych. Ba gdyby nie te prywatne samoloty to dostep byłby jeszcze lepszy, ale ciężko byłoby obronić PRowo. Zaraz PiSowcy mówiliby o równych i równiejszych, dzieleniu ludzi...

W Polsce też jest tylko nieformalnie. Pamiętam wywiad Lubeckiej z jakimś starym lekarzem a pare dni później z jakąś przedstawicielką lekarzy rezydentów. Padło pytanie, czy lekarze mają gorszy PR przez różne traktowanie pacjentów i ci których leczą prywatnie mają lepiej w szpitalach publicznych.
Starszy się oburzył, że przecież jak można promować fałszywą medialną teze.
Przedstawicielka powiedziała, że niestety starsze pokolenie ma czasami takie podejście i może to wynika z czasów PRLu.
Później afera z tą freak fighterką przyjęta po godzinach na NFZ: ale większość tak robi tylko jeśli ktoś robi z siebie milionerkę to nie wypada :roberteyeblinking:

a tak to wygląda w Japonii: częściowa płatność

Też nie jesteem pewien, czy Berkowicz zdaje sobie sprawę, że ubezpieczenie zdrowotne np. w USA polega na tym, że i tak musisz zapłacić część za leczenie przy większych kwotach. Jakiś polityk Demokratów pokazywał (chyba Sanders) pokazywał rachunki za leczenie, które wysyłają mu wyborcy. Kuźwa ukąszenie węża: 600 tys. dolarów, 300 tys zapłaci ubezpieczyciel...
Chociaż jest stary suchar, że koszty leczenia w USA są wysokie aby zbyt dużo obcokrajowców kobiet nie przyjeżdżało aby rodzić w USA bo byłoby za dużo "obywateli" USA :jarolaugh:
 
@Bezimienny

Jakaś z krótkimi włosami. Pierwszy raz i chyba ostatni widziałem w mediach. To był program z Gozdyra "Tak czy Nie" - Korwin ja tam zjadł i wypluł szkielet.
 
Sławek to harcerzyk. Braun to gigachad
coś mi się wydaje, że Braun skończy tak samo jak to skrzydło libertariańskie Konfederacji. Jest konkurencją dla narodowców. Plus Winnicki wprost krytykuje towarzystwo kamrackie nazywając Olszańskiego zawodowym prowokatorem, plus kpił z włamania na konto Sykulskiego a ten mu ripostał, że brakuje mu odwagi...
BTW nie będą Niemcy nas uczyli historii? To on z tymi ludźmi z AFD spotykał się na debaty historyczne? :korwinlaugh:
Od Paktu Rippentrop-Mołotow
Po debatę gdzie są Niemcy wschodnie plus czy jeśli Polska chce reparacji to czy Niemcy zasługują na zwrot Prusów Wschodnich i odszkodowania?

Też to hasło: Jezus królem Polski to przecież herezja.
 
Plus Winnicki wprost krytykuje towarzystwo kamrackie nazywając Olszańskiego zawodowym prowokatorem, plus kpił z włamania na konto Sykulskiego a ten mu ripostał, że brakuje mu odwagi...

Nie kumam. Są ludzie w Konfederacji sympatyzujący z Olszanskim i Sykulskim?
Nie jest tak, że oni są jechani przez wszystkich, jako oczywistość, tak jak się jedzie np antypolskich ounowców?
 
Czekajcie dobrze rozumiem aktualny przekaz?

Ukraińcy są naszymi braćmi, nie są i nigdy nie będą zagrożeniem, nie mają i nigdy nie mieli roszczeń terytorialnych do Polski oraz nigdy nie nienawidzili Polaków i nadal ich nie nienawidzą choć rządzą tam wprost banderowcy i chyba nikt z dodatnim IQ temu nie zaprzeczy...

Niemcy mają do nas roszczenia terytorialne, mamy być przerażeni bo jakiś plankton coś wygrał w jakichś wyborach lokalnych i to Braun będzie z nimi odzyskiwał Prusy i Niemcy wschodnie bo kiedyś spotkał się z nimi na debacie historycznej...

Dobrze rozumiem?

:beczka:
 
Potężny doktor napierała masakruje podrzędnego tiktokera. Zobacz sam!!!

Prawdomowność w demokracji można sprawdzić dopiero po wyborach.

Jedyne co mogę zweryfikowac obecnie w tej sytuacji to tylko to, czy w naszym kregu cywilizacyjnym mężczyźni noszą kapelusze gdy znajdują się w pomieszczeniu.

Sprawdziłem, nie noszą.
 
Prawdomowność w demokracji można sprawdzić dopiero po wyborach.

Jedyne co mogę zweryfikowac obecnie w tej sytuacji to tylko to, czy w naszym kregu cywilizacyjnym mężczyźni noszą kapelusze gdy znajdują się w pomieszczeniu.

Sprawdziłem, nie noszą.

Już 100 ustaw zostało zweryfikowane.
 
Prawdomowność w demokracji można sprawdzić dopiero po wyborach.

Jedyne co mogę zweryfikowac obecnie w tej sytuacji to tylko to, czy w naszym kregu cywilizacyjnym mężczyźni noszą kapelusze gdy znajdują się w pomieszczeniu.

Sprawdziłem, nie noszą.
Przecież to jakis przemądrzały pizduś, więc czego od niego wymagasz?
 
Siedzisz leniu śmierdzący na bezrobociu, znudzony życiem produkujesz tu setki bezwartościowych postów, a nie chce ci się chwili poświęcić, żeby sprawdzić coś, co sam wrzucasz tylko robisz z kolejnego tematu wysypisko traktując go jak wyszukiwarkę niczym Bastek.

 
Siedzisz leniu śmierdzący na bezrobociu, znudzony życiem produkujesz tu setki bezwartościowych postów, a nie chce ci się chwili poświęcić, żeby sprawdzić coś, co sam wrzucasz tylko robisz z kolejnego tematu wysypisko traktując go jak wyszukiwarkę niczym Bastek.



Nie siedzę na bezrobociu.



Ale dobrze, że zostałeś moim cwelem który dostał polecenie i je wykonał. A, że z więzienna gadka? Cóż. W końcu cwel.
 
Siedzisz leniu śmierdzący na bezrobociu, znudzony życiem produkujesz tu setki bezwartościowych postów, a nie chce ci się chwili poświęcić, żeby sprawdzić coś, co sam wrzucasz tylko robisz z kolejnego tematu wysypisko traktując go jak wyszukiwarkę niczym Bastek.

@QŃ. jakiś śmieć rozpuszcza farmazon, że Cię przecwelił :brainoverload: :waldeklaugh:
 
usprawiedliwianie Ziobry? Jeśli rozumiem dlaczego społeczeństwo nie broni sędziów to oznacza, że jestem za jego zmianami?

Nigdy nie rozmawiałem z Tobą na temat tego co myśli społeczeństwo. To, że chcesz odwrócić w ten sposób uwagę od problemu (red herring), to inna sprawa.

Kasta dobre określenie użyte przez autorytet prawny: wieloletnia pani sędzia nie uważa na słowa, których używa

A pretensje ma do mnie człowiek, który pewnie hurtowo kopiuje narracje Urbana odnośnie Kościoła.

Kolejne odwracanie uwagi od meritum, którym jest psucie systemu wymiaru sprawiedliwości.
Uwaga, uwaga: nie uważam, że większość budżetówki to zło. Ba nawet zaryzykowałbym tezę, że to państwo jeszcze działa, bo sporo osób robi więcej niż musi. Od skarbówki, która gdyby nie przymykała oka od czasu do czasu to większość firm w Polsce by upadła, przez prokuratorów, Policje i sędziów. Bo w teczowej organizacji sędziów jest ilu ludzi? 3 tys.? W tym ludzie na emeryturze czyli mniej niż 30% wszystkich sędziów...

Tęczowe organizacje sędziów... Jesteś jedyny w swoim rodzaju
Plus od zawodu zaufania społecznego wymagam więcej niż słit foci z Budką i prezydent Gdańska i klaskania Tuskowi w wykonaniu Jurszczyszyna...
A o tym jak prawnicy nawołują do łamania prawa to jakby lekarz mówił jak szybko i łatwo zabić człowieka.

Co to za zawód zaufania społecznego bez konsekwencji dyscyplinarych?

Ale ja też uważam, że należy więcej wymagać. Standardy powinny rosnąć wraz z rangą zawodu. Tylko w żaden sposób to nie zostało zagwarantowane, a może uważasz inaczej? Są teraz wyższe standardy w Trybunale Konstytucyjnym? Gdzie są wyższe standardy?
 
Back
Top