Polityka




Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego my bulimy tyle siana za te laptopy dla 4-klasistów? Przecież ten ASUS ExpertBook o podanej (żałosnej jak za tę cenę) specyfikacji kosztuje w detalu na stronie X-Kom-u (który rzekomo ma dostarczyć laptopy) ~4000zł. xD
Czy dzieci w 4 klasie podstawówki naprawdę potrzebują laptopów za taką kwotę z jakąś wypasioną obudową z amelinium, zgodną ze standardami militarnymi?

Tutaj znalazłem najtańszy laptop, również z X-Kom-u, o identycznej specyfikacji w cenie 1900zł. W hurcie kilka stówek taniej, więc dajmy na to 1400zł (-25% od ceny detal. - tak jak w przypadku ASUSa). ---> https://www.x-kom.pl/p/1075049-notebook-laptop-156-hp-15s-i3-1215u-8gb-256-win11-black.html
To jest 650-700 mln. złotych (~55%) oszczędności na jebanych 4-klasistach! Rozumiecie to?
:boystop:


To Lenovo z kolei posiada aluminiową obudowę w standardzie militarnym MIL-STD-810H (podobnie jak ASUS), ma lepszą specyfikację i jest o 1000zł tańszy. Dlaczego tego nie wzięli za ~2250zł w hurcie? ---> https://www.x-kom.pl/p/1093183-note...deapad-5-15-ryzen-5-5625u-16gb-512-win11.html

Jak wyżej, tyle że kolejny ASUS. ---> https://www.x-kom.pl/p/1073261-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r7-4800h-16gb-512-win11.html
W tym przypadku byłoby to 300 mln. nowych, polskich złotych (25%) oszczędności, kupując przy tym lepszy sprzęt dla tych cholernych bachorów! :childcry:
 



Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego my bulimy tyle siana za te laptopy dla 4-klasistów? Przecież ten ASUS ExpertBook o podanej (żałosnej jak za tę cenę) specyfikacji kosztuje w detalu na stronie X-Kom-u (który rzekomo ma dostarczyć laptopy) ~4000zł. xD
Czy dzieci w 4 klasie podstawówki naprawdę potrzebują laptopów za taką kwotę z jakąś wypasioną obudową z amelinium, zgodną ze standardami militarnymi?

Tutaj znalazłem najtańszy laptop, również z X-Kom-u, o identycznej specyfikacji w cenie 1900zł. W hurcie kilka stówek taniej, więc dajmy na to 1400zł (-25% od ceny detal. - tak jak w przypadku ASUSa). ---> https://www.x-kom.pl/p/1075049-notebook-laptop-156-hp-15s-i3-1215u-8gb-256-win11-black.html
To jest 650-700 mln. złotych (~55%) oszczędności na jebanych 4-klasistach! Rozumiecie to?
:boystop:


To Lenovo z kolei posiada aluminiową obudowę w standardzie militarnym MIL-STD-810H (podobnie jak ASUS), ma lepszą specyfikację i jest o 1000zł tańszy. Dlaczego tego nie wzięli za ~2250zł w hurcie? ---> https://www.x-kom.pl/p/1093183-note...deapad-5-15-ryzen-5-5625u-16gb-512-win11.html

Jak wyżej, tyle że kolejny ASUS. ---> https://www.x-kom.pl/p/1073261-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r7-4800h-16gb-512-win11.html
W tym przypadku byłoby to 300 mln. nowych, polskich złotych (25%) oszczędności, kupując przy tym lepszy sprzęt dla tych cholernych bachorów! :childcry:

A po co te oszczędności?
Komu to potrzebne?
przytulił ktos odsyp z przetargu i
dziękuje :boystop: :siara:
 



Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego my bulimy tyle siana za te laptopy dla 4-klasistów? Przecież ten ASUS ExpertBook o podanej (żałosnej jak za tę cenę) specyfikacji kosztuje w detalu na stronie X-Kom-u (który rzekomo ma dostarczyć laptopy) ~4000zł. xD
Czy dzieci w 4 klasie podstawówki naprawdę potrzebują laptopów za taką kwotę z jakąś wypasioną obudową z amelinium, zgodną ze standardami militarnymi?

Tutaj znalazłem najtańszy laptop, również z X-Kom-u, o identycznej specyfikacji w cenie 1900zł. W hurcie kilka stówek taniej, więc dajmy na to 1400zł (-25% od ceny detal. - tak jak w przypadku ASUSa). ---> https://www.x-kom.pl/p/1075049-notebook-laptop-156-hp-15s-i3-1215u-8gb-256-win11-black.html
To jest 650-700 mln. złotych (~55%) oszczędności na jebanych 4-klasistach! Rozumiecie to?
:boystop:


To Lenovo z kolei posiada aluminiową obudowę w standardzie militarnym MIL-STD-810H (podobnie jak ASUS), ma lepszą specyfikację i jest o 1000zł tańszy. Dlaczego tego nie wzięli za ~2250zł w hurcie? ---> https://www.x-kom.pl/p/1093183-note...deapad-5-15-ryzen-5-5625u-16gb-512-win11.html

Jak wyżej, tyle że kolejny ASUS. ---> https://www.x-kom.pl/p/1073261-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r7-4800h-16gb-512-win11.html
W tym przypadku byłoby to 300 mln. nowych, polskich złotych (25%) oszczędności, kupując przy tym lepszy sprzęt dla tych cholernych bachorów! :childcry:

A po co te oszczędności?
Komu to potrzebne?
przytulił ktos odsyp z przetargu i
dziękuje :boystop: :siara:
Właśnie dlatego trzeba głosować na tych którzy broń Boże nie obiecują obniżek podatków.
:roberteyeblinking:
 
Piszac "ja widzę ogromną machinę kierującą rozwojem człowieka, zdolną do oszustwa, machinacji, zakłamywania historii w taki sposób, że nie będzie się dało tego odróżnić." miales na mysli czata czy twittera? Bo dla mnie definicja pasuje do obu aplikacji.

Ale uspokoiles mnie piszac, ze sa tacy ludzie jak Elon, o czystym sercu, zdecydowali sie przejac najpotezniejsze narzedzie do siania propagandy ostatnich lat. I co najwazniejsze, ze zrobili to z pobudek niezwiazanych z pieniedzmi, ale by dac ludziom pokoj, prawde i nadzieje na lepsze jutro.

Sie czasem zastanawiam po co ja tutaj w ogole odpisuje, ale niech bedzie.

Twoj Elon, ten o golebim sercu, zaliczyl najwieksza wtope tego milenium. Pod przykrywka rozwoju technologii pracowal sobie nad AI w ramach rozwoju technologii dla calego swiata. A tak na prawde po to, zeby caly proces wyniosl go taniej i mial dostep do ogromnej wiedzy i umiejetnosci akademikow. Wszystko bylo ok, do czasu kiedy sie polapal, ze Google zaczal wrzucac wieksze granty i bedzie musial sie ta wiedza z nimi dzielic. Wtedy chcial przejac firme, ale juz bylo za pozno. Ironio, ostatecznie Microsoft wygral internety.

Ten zajebisty Elon, ktory nagrywa filmiki dla naiwniakow, o tym, ze AI zniszczy swiat, juz o tym zapomnial, bo juz chodza ploty, ze rownorzednie do pierdolenia o terminatorach, Elon "golebie serce", pracuje nad konkurencyjnym rozwiazaniem. Tym bardziej, ze okazalo sie, ze Tesla jest najbardziej w plecy.



I tyle z pierdolenia Elona o zagrozeniach AI dla tego swiata.
O obu, stąd właśnie decyzja Muska, zresztą opisałem, sam fakt zbanowania Donalda Trumpa uważam za największy skok na wolność człowieka w czasach współczesnej cyfryzacji.
:roberteyeblinking:
Wiem, że Twoje lewicowe serduszko bardzo boli likwidacja lewicowej agitki na twitterku, rozumiem niechęć do Elona.
 
O obu, stąd właśnie decyzja Muska, zresztą opisałem, sam fakt zbanowania Donalda Trumpa uważam za największy skok na wolność człowieka w czasach współczesnej cyfryzacji.
:roberteyeblinking:
Wiem, że Twoje lewicowe serduszko bardzo boli likwidacja lewicowej agitki na twitterku, rozumiem niechęć do Elona.
 
He tasted his own medicine ;) - propaganda lewicowa w trakcie wyborów Trump Biden i blokowanie postów konserwatystów.

Cieszy mnie ta wiadomość.
Nikt nigdy nie banował lewaków.
Napisałbym, że w końcu odczuje to samo, ale nie, ma przecież fejsa.
:roberteyeblinking:
 
He tasted his own medicine ;) - propaganda lewicowa w trakcie wyborów Trump Biden i blokowanie postów konserwatystów.

Cieszy mnie ta wiadomość.
Nikt nigdy nie banował lewaków.
Napisałbym, że w końcu odczuje to samo, ale nie, ma przecież fejsa.
:roberteyeblinking:
Ale to jest fejk.
 
He tasted his own medicine ;) - propaganda lewicowa w trakcie wyborów Trump Biden i blokowanie postów konserwatystów.

Cieszy mnie ta wiadomość.
Nikt nigdy nie banował lewaków.
Napisałbym, że w końcu odczuje to samo, ale nie, ma przecież fejsa.
:roberteyeblinking:
Kto nie ma fejsa?
 
Odsłuchałem debatę Mentzena z Chmielewskim. Spodziewałem się ciekawego starcia, zwłaszcza że Chmielewski swego czasu miał wiele starć z politykami w tym programie Młodzież kontra (w którym popularność zdobył między innymi Berkowicz), ale też czekałem na takie teksty ze skrajnie utopijnej części libertariańskiej.







Debata: oni kochają inbe. Nie ma dla nich poglądów, których nie można obrzydzić

Głosujesz na Konfederacje za wolnością gospodarczą a to pułapka bo nagle wyskakują narodowcy i Braun, a oni nie są zbytnio wolnościowi.



Towarzystwo narodowe i kamrackie jak wagon węgla za koniem



Nie macie zdolności koalicyjnej, oprócz PiSu





"nikogo nie będzie ze środowisk kamrackich"



Chmielewski słusznie wspomniał o programie narodowców "nie dobra jest o tym mówić", że jest tam napisane, że samorządy mają budować mieszkania socjalne (tych mieszkań jest masa, więcej niż osób, które na nie zasługują, ale nie są wyremontowane itp. bo ustawa o ochronie lokatorów -więc kolejna wpadka narodowców...)

Ładny argument, że ruch narodowy dyktuje tempo Konfederacji, nawet więcej posłów mają...



Argument Mentzena: wy potraficie tylko działać



Mentzen świadomie unika tematów ukraińskich związanych z Braunem, kolejny przykład "nie czuje się biegły", "różni ludzie mogą mieć różną optykę", "ja odpowiadam za to co ja mówię", nie będę się wypowiadał itp. Ładny myczek (obstawiam, że trochę kamratów zostanie zmarginalizowanych w Konfederacji)

od 19:30



Chmielewski: przyciągacie ludzi, którzy nie są przekonani do liberalizmu gospodarczego

Ładnie zaczął przytaczać głosowania jak np. za kandydaturą kandydata Ziobry do TK





Mentzen: jestem w stanie zamknąć każdego libertarianina aby wprowadzić wolność, ale nie będzie to potrzebne, bo garstka osób nie będzie w stanie mi przeszkodzić



Polityka nie polega aby mieć racje tylko siłe bo wtedy można sobie pomysły wprowadzać



Chmielewski: żeby zmieniać polityke, najpierw trzeba zacząć zmieniać rzeczywistość poza nią to efekty będą trwałe





od 40

czy posłowie Konfederacji głosujący za zakazem handlu w niedziele to wolnościowcy



jakie postulaty Braunowców i nardowców bedą popierane przez Korwninistów?

rozmowy się toczą...



od 42:30

pobór do wojska



ładne podejście "jeśli ktoś nie jest przeszkolony na froncie zginie, a jak zacznie wojna to na pewno zaczną się powołania"



Chmielewski libertariańskie podejście...



od 55:30

dość dobra wypowiedź o UE







Pod koniec jeszcze pstryczek o tym, że wyrzucili jedyną osobę, która miała związek z systemem oświaty czyli Dziambora a mówią o reformie edukacji.



Wnioski?

To była klasyczna debata: wersja jednej strony vs wersja drugiej strony a prawda raczej leży gdzie indziej, ale było ciekawie.

Mentzen słusznie zauważył, że środowiska libertariańskie są mega słabe. Ba, nawet można powiedzieć mocniej jak Wapniak: są tak wolnościowi, że nie są kompletnie zorganizowani aby zebrać podpisy czy prowadzić fan page…

A Chmielewski o dziwnej mieszance polityków w Konfederacji i te głosowania…

Artyści i osoby publiczne są w pewnej mierze skrzywieni, nadwrażliwi, albo mają coś do załatwienia. Ich opinie często są skrajne, idą pod prąd lub prowokują. A jak już reprezentują naród naznaczony holocaustem, to wchodzą w jakieś mesjanistyczne klimaty, wydaje im się, że mają prawo do sądzenia innych. Dlatego ich zdanie wcale nie musi być ważne ani prawdziwe.
Zdecydowanie bardziej wiarygodne są relacje tzw. zwykłych ludzi, na ich podstawie łatwiej zbudować bardziej obiektywny obraz tamtych czasów. Kiedyś trafiłem na opowieść Żyda, który opowiada o życiu w przedwojennym Poznaniu, pamiętam, że zrobił na mnie wrażenie.


Jest to skomplikowana sprawa: przede wszystkim cieżko patrzeć na to przez obecne „okulary kulturowe”. Oczywiście był pewien rodzaj żydowskiej społeczności żyjącej z boku, forma separatyzmu, od mniejszego wymieszania nawet pod względem zamieszkania aż po fakt, że no jak jakieś parze udało się małżeństwo mieszane to był to wyczyn. Też głównie dzieki temu mordowanie Żydów było łatwiejsze.

Tylko trzeba pare rzeczy podkreślić:

  • Separatyzm kulturowy istnieje nadal np. na zachodzie Europy. Jakie multikulti jest jeśli Pakistańczycy mieszkają na osiedlach gdzie większość to Pakistańczycy, tak samo Żydzi, Hindusi itp.? Ba: można nawet obronić tezę, że w Polsce jest wieksze multikulti niż na zachodzie…
  • Ten separatyzm kulturowo-społęczny Żydów podczas w przedwojennej Polsce jest uznawany za niemal jakaś mega czarną plamę w historii Polski. No nie: trzeba przypomnieć, że np. taka Belgia zafundowała Murzynom ogromne ludobójstwo (ba nawet można powiedzieć, że Holocaust nie był w TOP5 największych ludobójstw w historii XX wieku) a jeszcze po wojnie trzymali Murzynów w ZOO. Tak trochę mam wrażenie, że tak za słabo Polska się broni.
1682009898750.png

Też na jakim poziomie stała wtedy nauka, że nie tylko Niemcy wierzyli w lepszą etniczność...
 

Popatrzcie w tą inteligencje bijącą z oczów posłanki, ten wyraz twarzy zapowiadajacy problemy

1682010190470.png

Nieskromnie moje pytania :roberteyeblinking:


Jeszcze jedno pytanie od Gabriela. Jak nazywa się fundacja, która pomaga kobietom, ofiarom handlu ludźmi? Kobietom, które trafiły do zagranicznych domów publicznych?

Nie wiem. Ale się dowiem zapewniła Scheuring-Wielgus.

La Strada. To jest taka najbardziej znana, od 1995 roku istnieje powiedziała prowadząca.


La Strada wielokrotnie podkreślała, że Niemcy i Holandia to burdel Europy, że te państwa nie radzą sobie z handlem ludźmi oraz, że sytuacja się jeszcze pogorszyła po kryzysie imigracyjnym w 2015 roku...

Ale skrobanka über alles...

W ogóle jak można startować nagle z liberalnej gospodarczo Nowoczesnej i skończyć z komunistami i homokomando z Biedroniem i tym DOKTOREM PRAWA WYKŁADOWCĄ od domniemania niewinności Śmiszkiem (jestem za tym aby takim ludziom SN mógł zabierać prawo wykonywania zawodu)...
 
Chyba nikt nie wrzucał.


Odrzucone zostały natomiast poprawki opozycji, w tym propozycje Koalicji Obywatelskiej, by kredyt 2 proc. zamienić na kredyt 0 proc., oraz by zamrozić raty kredytów mieszkaniowych na poziomie z grudnia 2021 r. Nie poparto też poprawek Koalicji Polskiej-PSL, m.in. by rodziny wielodzietne mogły zaciągnąć większą kwotę "bezpiecznego kredytu", oraz by BGK udzielał gwarantowanej dopłaty kredytobiorcy w wysokości 100 tys. zł do zakupu domu lub lokalu mieszkalnego.
Ekonomiści po podstawówce z po.

:antonio: Opozycja XDD

Czas iść na Marsz 4 czerwca!
:waldeklaugh:
 
Odsłuchałem debatę Mentzena z Chmielewskim. Spodziewałem się ciekawego starcia, zwłaszcza że Chmielewski swego czasu miał wiele starć z politykami w tym programie Młodzież kontra (w którym popularność zdobył między innymi Berkowicz), ale też czekałem na takie teksty ze skrajnie utopijnej części libertariańskiej.







Debata: oni kochają inbe. Nie ma dla nich poglądów, których nie można obrzydzić

Głosujesz na Konfederacje za wolnością gospodarczą a to pułapka bo nagle wyskakują narodowcy i Braun, a oni nie są zbytnio wolnościowi.



Towarzystwo narodowe i kamrackie jak wagon węgla za koniem



Nie macie zdolności koalicyjnej, oprócz PiSu





"nikogo nie będzie ze środowisk kamrackich"



Chmielewski słusznie wspomniał o programie narodowców "nie dobra jest o tym mówić", że jest tam napisane, że samorządy mają budować mieszkania socjalne (tych mieszkań jest masa, więcej niż osób, które na nie zasługują, ale nie są wyremontowane itp. bo ustawa o ochronie lokatorów -więc kolejna wpadka narodowców...)

Ładny argument, że ruch narodowy dyktuje tempo Konfederacji, nawet więcej posłów mają...



Argument Mentzena: wy potraficie tylko działać



Mentzen świadomie unika tematów ukraińskich związanych z Braunem, kolejny przykład "nie czuje się biegły", "różni ludzie mogą mieć różną optykę", "ja odpowiadam za to co ja mówię", nie będę się wypowiadał itp. Ładny myczek (obstawiam, że trochę kamratów zostanie zmarginalizowanych w Konfederacji)

od 19:30



Chmielewski: przyciągacie ludzi, którzy nie są przekonani do liberalizmu gospodarczego

Ładnie zaczął przytaczać głosowania jak np. za kandydaturą kandydata Ziobry do TK





Mentzen: jestem w stanie zamknąć każdego libertarianina aby wprowadzić wolność, ale nie będzie to potrzebne, bo garstka osób nie będzie w stanie mi przeszkodzić



Polityka nie polega aby mieć racje tylko siłe bo wtedy można sobie pomysły wprowadzać



Chmielewski: żeby zmieniać polityke, najpierw trzeba zacząć zmieniać rzeczywistość poza nią to efekty będą trwałe





od 40

czy posłowie Konfederacji głosujący za zakazem handlu w niedziele to wolnościowcy



jakie postulaty Braunowców i nardowców bedą popierane przez Korwninistów?

rozmowy się toczą...



od 42:30

pobór do wojska



ładne podejście "jeśli ktoś nie jest przeszkolony na froncie zginie, a jak zacznie wojna to na pewno zaczną się powołania"



Chmielewski libertariańskie podejście...



od 55:30

dość dobra wypowiedź o UE







Pod koniec jeszcze pstryczek o tym, że wyrzucili jedyną osobę, która miała związek z systemem oświaty czyli Dziambora a mówią o reformie edukacji.



Wnioski?

To była klasyczna debata: wersja jednej strony vs wersja drugiej strony a prawda raczej leży gdzie indziej, ale było ciekawie.

Mentzen słusznie zauważył, że środowiska libertariańskie są mega słabe. Ba, nawet można powiedzieć mocniej jak Wapniak: są tak wolnościowi, że nie są kompletnie zorganizowani aby zebrać podpisy czy prowadzić fan page…

A Chmielewski o dziwnej mieszance polityków w Konfederacji i te głosowania…


Jest to skomplikowana sprawa: przede wszystkim cieżko patrzeć na to przez obecne „okulary kulturowe”. Oczywiście był pewien rodzaj żydowskiej społeczności żyjącej z boku, forma separatyzmu, od mniejszego wymieszania nawet pod względem zamieszkania aż po fakt, że no jak jakieś parze udało się małżeństwo mieszane to był to wyczyn. Też głównie dzieki temu mordowanie Żydów było łatwiejsze.

Tylko trzeba pare rzeczy podkreślić:

  • Separatyzm kulturowy istnieje nadal np. na zachodzie Europy. Jakie multikulti jest jeśli Pakistańczycy mieszkają na osiedlach gdzie większość to Pakistańczycy, tak samo Żydzi, Hindusi itp.? Ba: można nawet obronić tezę, że w Polsce jest wieksze multikulti niż na zachodzie…
  • Ten separatyzm kulturowo-społęczny Żydów podczas w przedwojennej Polsce jest uznawany za niemal jakaś mega czarną plamę w historii Polski. No nie: trzeba przypomnieć, że np. taka Belgia zafundowała Murzynom ogromne ludobójstwo (ba nawet można powiedzieć, że Holocaust nie był w TOP5 największych ludobójstw w historii XX wieku) a jeszcze po wojnie trzymali Murzynów w ZOO. Tak trochę mam wrażenie, że tak za słabo Polska się broni.
View attachment 63274
Też na jakim poziomie stała wtedy nauka, że nie tylko Niemcy wierzyli w lepszą etniczność...

Z uwagi na kompleksy i brak poczucia własnej wartości jesteśmy zbyt wyczuleni na opinie innych na nasz temat. Mamy ponad tysiącletnią historię i powinnismy mieć zdrowy dystans. I jak ktoś pisze o polskich obozach albo o współwinie w holocaustcie to trzeba się popukać w czoło i odesłać do literatury.
Ciekawe czy Włosi albo Grecy tak bardzo się przejmują tym jak oceniają ich inni?
 
Z uwagi na kompleksy i brak poczucia własnej wartości jesteśmy zbyt wyczuleni na opinie innych na nasz temat. Mamy ponad tysiącletnią historię i powinnismy mieć zdrowy dystans. I jak ktoś pisze o polskich obozach albo o współwinie w holocaustcie to trzeba się popukać w czoło i odesłać do literatury.
Ciekawe czy Włosi albo Grecy tak bardzo się przejmują tym jak oceniają ich inni?
Kompletnie się nie zgadzam. Jest to taki mit typu: prawda sama się obroni, winny się tłumaczy itp.
Jeśli ktoś nie opowie sam własnej historii to opowiedzą ją inni i wyjdzie, że wielką organizacją antynazistowską były Białe Róże, a Polacy to praktycznie z Niemcami zarządzali Ausschwitz, a żydowcy nacjonaliści już tylko czekają na to aby swoje kompleksy wyładować na Polsce...
Niemiecka telewizja publiczna pisze polski obóz koncentracyjny: ta sama z której nawet lewacy cisneli bekę, że używają feminatywów dla określenia "Talibów" aby nikogo nie dyskryminować.

A czy Grecy tak bardzo przejmują się jak oceniają ich inni: oczywiście. Spróbuj im powiedzieć: ej a ta potrawa czasem nie pochodzi z Turcji, albo po Atenach przejść się w koszulce z flagą Turcji i zdjęciem Erdogana to mogłoby być tak nie ciekawie jak podczas demonstracji Putinowców, którzy szli koło gruzińskiej restauracji :korwinlaugh:
Amerykanów też można łatwo sprowokować: ej a wy nie jesteście tacy demokratyczni, bo jaki kongresman reprezentuje amerykańskie kolonie? Dlaczego one nie mają odzielnego reprezentanta w Kongresie? A te wybory prezydenckie to w Polsce są już bardziej demokratyczne -kiedyś lubiłem tak na reddit poprowokować :roberteyeblinking:
Chyba nikt nie wrzucał.



Ekonomiści po podstawówce z po.

:antonio: Opozycja XDD

Czas iść na Marsz 4 czerwca!
:waldeklaugh:


po SGH :juanlaugh:
Chociaż to bardziej tragiczne :siara:
 
Z taśm twitterowego lewactwa po przejęciu firmy przez tego złego Elona:

"— Wiele się zmieniło, odkąd pojawił się Elon Musk. Wiele stresu. Często zajadamy stres. Martwimy się o naszą pracę — dodał inżynier. Dopytywany przez dziennikarkę, dlaczego się tak martwią, odpowiedział: "Stawką są nasze posady! Musk jest kapitalistą, a my nie działamy jak kapitaliści, bardziej jak socjaliści".

— Nienawidzą tego [że Musk przejmuje Twittera — dop. red.]! O mój Boże, ja co najwyżej nie mam z tym problemu, ale niektórzy moi koledzy lewacy twierdzą, że kiedy to nadejdzie, to będzie ich ostatni dzień w tej pracy — komentuje Siru Murugesan w rozmowie z dziennikarką z Project Veritas."

"
Dziennikarka zapytała Siru Murugesana, czy jego zdaniem Twitter ma inną definicję wolności słowa niż Elon Musk. Inżynier nie zastanawiał się długo nad odpowiedzią.

—Twitter nie wierzy w wolność słowa. Elon wierzy w wolność słowa — wyznał Murugesan. —Twitter chce cenzurować osoby, które się znęcają i molestują innych. A idea wolności słowa polega na tym, że można się znęcać nad innymi. Dlatego jako platforma nie wierzy w takie wartości, bo to nie jest opłacalne dla biznesu. Jeśli chce się prowadzić biznes, jak na przykład Facebook czy Instagram, oni nie chcą, aby ktoś na ich platformach zastraszał i znęcał się nad innymi. Nawet YouTube to robi. Automatycznie ucinają toksyczne zachowania."


:juanlaugh:

@Bezimienny to jest to właśnie 80%

:gabi_much_love:
 
Hołownia mówi o zwiększeniu dwukrotnie powierzchni parków narodowych. Nie mówię, że samo zwiększanie jest czymś złym, ale aż tak duże.
O Jezus: to byłyby tak ogromne koszty odszkodowań, taka masa oburzonego elektoratu by powstała -jak można takie bajki obiecywać, przecież to wywołałoby takie ruchy antyekologiczne :korwinlaugh:
W ogóle sam temat wywłaszczeń bez wywłaszczenia to też ciekawy temat np. przez ograniczenia w działalności gospodarczej, możliwości zabudowy itp...
Jeszcze teksty o tym, że lasy więcej wycinają niż sadzą. Przecież to kuźwa kopiuj wklej poglądów jego koleżanki Kingi Rusin, bzdura zwykła.
Chociaż oczywiście minister Szyszko był memem, a zwłaszcza jego "umiejętności" rekrutacyjne oraz myśliwskie (a że wielu prawicowych publicystów z automatu zaczeło go bronić bo myśliwy i nie zielony...) :robertmakeup:
 
Z taśm twitterowego lewactwa po przejęciu firmy przez tego złego Elona:

"— Wiele się zmieniło, odkąd pojawił się Elon Musk. Wiele stresu. Często zajadamy stres. Martwimy się o naszą pracę — dodał inżynier. Dopytywany przez dziennikarkę, dlaczego się tak martwią, odpowiedział: "Stawką są nasze posady! Musk jest kapitalistą, a my nie działamy jak kapitaliści, bardziej jak socjaliści".

— Nienawidzą tego [że Musk przejmuje Twittera — dop. red.]! O mój Boże, ja co najwyżej nie mam z tym problemu, ale niektórzy moi koledzy lewacy twierdzą, że kiedy to nadejdzie, to będzie ich ostatni dzień w tej pracy — komentuje Siru Murugesan w rozmowie z dziennikarką z Project Veritas."

"
Dziennikarka zapytała Siru Murugesana, czy jego zdaniem Twitter ma inną definicję wolności słowa niż Elon Musk. Inżynier nie zastanawiał się długo nad odpowiedzią.

—Twitter nie wierzy w wolność słowa. Elon wierzy w wolność słowa — wyznał Murugesan. —Twitter chce cenzurować osoby, które się znęcają i molestują innych. A idea wolności słowa polega na tym, że można się znęcać nad innymi. Dlatego jako platforma nie wierzy w takie wartości, bo to nie jest opłacalne dla biznesu. Jeśli chce się prowadzić biznes, jak na przykład Facebook czy Instagram, oni nie chcą, aby ktoś na ich platformach zastraszał i znęcał się nad innymi. Nawet YouTube to robi. Automatycznie ucinają toksyczne zachowania."


:juanlaugh:

@Bezimienny to jest to właśnie 80%

:gabi_much_love:

Tylko że reklamodawcy rzeczywiście nie chcą kontrowersyjnych treści, więc mnóstwo z nich się wycofało po reformie Muska. Reklamodawca jest prawdziwym klientem Twittera.
 
Tylko że reklamodawcy rzeczywiście nie chcą kontrowersyjnych treści, więc mnóstwo z nich się wycofało po reformie Muska. Reklamodawca jest prawdziwym klientem Twittera.
masz jakieś dowody na to "mnóstwo"?
Plus mnóstwo osób wykupiło weryfikacje, tak dobrze to poszło, że teraz facebook to planuje. Po czasie koszt weryfikacji wzrośnie, a jak jest weryfikacja to są większe zasięgi. Nawet ty drogi karoklulku wykupiłeś weryfikacje oraz Zandberg gardzący miliarderami :korwinlaugh:
Celem Muska jest chyba stworzenie takiego publicystycznego facebooka, aby bardziej opłacało się publikować na twitterze niż na portalach. Ciekawe ale też groźne...

Dlatego jako platforma nie wierzy w takie wartości, bo to nie jest opłacalne dla biznesu. Jeśli chce się prowadzić biznes, jak na przykład Facebook czy Instagram, oni nie chcą, aby ktoś na ich platformach zastraszał i znęcał się nad innymi. Nawet YouTube to robi. Automatycznie ucinają toksyczne zachowania."
słynna afera, że przez sporo miesięcy algorytmy googla pompowały stronę z Wietnamkami na sprzedaż.
Youtube promujący patostreamerów,
Boże wręcz te treści trafiają na kartę na czasie.
Co tam jeszcze?
Słynne oskarżenia rodzin ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu, że na ławie oskarżonych brakuje prezes YouTube, bo jak to możliwe, że algorytmy promowały treści państwa islamskiego.
Oni działają na zasadzie: zrobie od czasu do czasu krok do tyłu czyli głośny ban, a później kilka kroków do przodu.
Tak samo zresztą robi Jeff Bezos...

Elon wierzy w wolność słowa — wyznał Murugesan. —
Wolnosc słowa, ale nie wolność zasiegów więc nadal będzie segregacja użytkowników i osoby do tego potrzebne :roberteyeblinking:
 
masz jakieś dowody na to "mnóstwo"?

Mam jakieś lepsze czy gorsze źródła, gdzie to przeczytałem



 
Back
Top