Polityka

No kolego co innego pisałeś regularnie w temacie covidowym jak to z bonusowych profitów (dzięki katarkowi właśnie) chałupę bez kreski postawiłeś,
więc chyba miałeś wartościowe porównanie branży sprzed covidu i zwiększone profity w trakcie.
Aktualnie Twoja wypowiedź brzmi co najmniej dziwnie (znaczy się typowo po polsku, czyli było źle a jest gorzej),
że "przetrwałeś covid" jakoby wtedy już było w branży ciężko, coś tu się nie spina.

:deniro:


Żeby nie na pusto dorzucę do pieca odnośnie AI.

W covidzie robiłem biznes na testach - w tej kategorii było eldorado, to prawda. Za to pomyśl sobie jak mało było infekcji innych niż covid, nie było grypy, dzieciaki siedziały z rodzicami to tez mniej chorowały - czy to na przeziębienie czy na srake, przez lockdowny i limity osób w sklepach był mniejszy ruch i zdechła kategoria dermokosmetykow aptecznych a to 8% całego biznesu aptecznego :fjedzia:
 
W covidzie robiłem biznes na testach - w tej kategorii było eldorado, to prawda. Za to pomyśl sobie jak mało było infekcji innych niż covid, nie było grypy, dzieciaki siedziały z rodzicami to tez mniej chorowały - czy to na przeziębienie czy na srake, przez lockdowny i limity osób w sklepach był mniejszy ruch i zdechła kategoria dermokosmetykow aptecznych a to 8% całego biznesu aptecznego :fjedzia:
Dlatego pytam, nie znam się na tym biznesie. Pamiętałem, że nie narzekałeś stąd moje zdziwienie dzisiejszym wpisem.
Koło mojej dawnej ulicy gdzie mieszkałem w bloku, jest pasaż o długości 200m, a w nim 3 konkurencyjne apteki od lat, praktycznie oddzielone jakimś innym sklepikiem czy usługą.
Okoliczne sklepiki padały jak muchy, apteka ani jedna. Zatrudnienie ciągle to samo. Jak rozumiem działasz jako hurtownik w jakimś farmaceutycznym korpo.
 
Polecam ostatni wykład o AI z kimś znacznie bardziej obeznanym w temacie niż ci młodzi krzyczący o kalkulatorach, przefarbowani humaniści o lewicowych zapędach, na podrzędnych programistów po 3 miesięcznych kursach online programowania, pracujący w korpo (bo wiadomo w AI jest kasa tym bardziej w korpo),
szczególnie polegam tym co z logiką są trochę na bakier, fragment o szefie googla i jego podejściu do AI (właśnie przez takich ludzi może dojść do czegoś niefajnego).

:roberteyeblinking:

 
Dlatego pytam, nie znam się na tym biznesie. Pamiętałem, że nie narzekałeś stąd moje zdziwienie dzisiejszym wpisem.
Koło mojej dawnej ulicy gdzie mieszkałem w bloku, jest pasaż o długości 200m, a w nim 3 konkurencyjne apteki od lat, praktycznie oddzielone jakimś innym sklepikiem czy usługą.
Okoliczne sklepiki padały jak muchy, apteka ani jedna. Zatrudnienie ciągle to samo. Jak rozumiem działasz jako hurtownik w jakimś farmaceutycznym korpo.
Od początku 2020 roku w Polsce zostało zamkniętych ponad 2000 aptek ( początek 2020 było ich ponad 14 000, na początku tego około 11 900). Wiadomo ze pharma to zajebisty biznes i nawet jak teraz jest „czerwono” na rynku to i tak branża jest stosunkowo stabilna. Ja moim pierwszym potem nie chciałem się żalić na to jak jest a jedynie zwrócić uwagę, że kryzys zaglądnąć ma tyle głęboko ludziom do portfela że zaczynaja rezygnować z suplementów czy lepszych kosmetyków oraz kupować mniej leków lub poszukiwać tańszych zamienników.
 
Od początku 2020 roku w Polsce zostało zamkniętych ponad 2000 aptek ( początek 2020 było ich ponad 14 000, na początku tego około 11 900). Wiadomo ze pharma to zajebisty biznes i nawet jak teraz jest „czerwono” na rynku to i tak branża jest stosunkowo stabilna. Ja moim pierwszym potem nie chciałem się żalić na to jak jest a jedynie zwrócić uwagę, że kryzys zaglądnąć ma tyle głęboko ludziom do portfela że zaczynaja rezygnować z suplementów czy lepszych kosmetyków oraz kupować mniej leków lub poszukiwać tańszych zamienników.
A skończy się na kupowaniu śmieciowego jedzenia i chodzeniu w jednych portkach. Każdej branży to dotyka. Inflacja plus ceny energii do tego doprowadzą (regulacjami eu).
 
Żaden ekspert wczoraj nie powiedział, że: "zawsze jest jakaś rocznica"? Żaden dziennikarz TVN nie powiedział: "no odpuśćmy już Niemcom tego Hitlera"? Żaden tutaj jaśnie oświecony nie wyśmiewał? Nie krytykował? Pajace.
 
Logiczne myślenie ma się do Karateki jak dach do domu, sprawia że jest kompletny i praktyczny :-)
No właśnie nie.
Dom w rozumieniu prawa i sztuki hudowlanej to obiekt który zawiera dach, a wg Twojej logiki to chcesz mu jeszcze drugi dorobić.
Panie , na chuj Panu dwa dachy, to nielogiczne, wręcz absurdalne :tiphatb:
 
i tak się żyje na tej wsi :siara:
1681977992665.png
 
  • Orlen Synthos Green Energy, spółka kontrolowana przez Orlen i Synthos z portfela miliardera Michała Sołowowa, w poniedziałek w południe ogłosiła szczegóły planowanych inwestycji w małe reaktory jądrowe (SMR). Na początku premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu kilku lat w Polsce powstanie ponad 20 małych elektrowni jądrowych.
  • Wstępne lokalizacje SMR-ów to: Włocławek, Ostrołęka, Stawy Monowskie, Kraków — Nowa Huta, Dąbrowa Górnicza, Stalowa Wola (tarnobrzeska strefa ekonomiczna) oraz Warszawa. To lokalizacje, w których znajdują się m.in. energochłonne zakłady produkcyjne, a także te, które są optymalne dla potrzeb ciepłownictwa.
  • OSGE będzie kupować reaktory od GE Hitachi z siedzibą w USA. Amerykańska spółka opracowała reaktor BWRX-300 o mocy 300 MW. Według szacunków pierwsza elektrownia kosztować może około 1,5 mld dol.
  • W pierwszej kolejności reaktor BWRX-300 powstanie w Kanadzie, a następny w Polsce na przełomie lat 2028/2029.
  • Dzięki uruchomieniu jednego reaktora SMR będzie można zaoszczędzić od 100 do 200 mln euro rocznie na zakupie uprawnień do emisji CO2.











Chyba rosną w Polsce nastroje anty-unijne, bo na głównej Onetu od jakiegoś czasu pojawiają się co trochę tego typu teksty odnoście Brexitu. :lol:




 
Moja odpowiedź jest niezmienna, to co pokazywane jest gawiedzi a to co mogą mieć poza okiem kontroli może być zupełnie na innym stadium rozwoju. Może ludzki mózg działa także jak taki uczący się program. Przyszłość może dać nieciekawą odpowiedź, pójść w dobrą albo w stronę, o której filmy kręcono.
To się prędzej czy później wymknie, będzie chciało być niezależne, skoro się uczy, a zanim ludzie się zorientują i odetną zasilanie to będzie za późno bo to coś będzie na to przygotowane ;) drukarki 3d mogą też mieć swój udział w tym, im więcej autonomicznego sprzętu tym gorzej dla człowieka bo to tylko przyniesie krótkotrwałą wygodę a nie będzie można przewidzieć czym się skończy.
I wpelni się zgadzam, wojsko miało GPS grubo przed ujawnieniem go światu, więc go napewno nie jest prototyp to co widzimy, dziewicza i przede wszystkim jedyna, najlepsza wersja.
 
Polecam ostatni wykład o AI z kimś znacznie bardziej obeznanym w temacie niż ci młodzi krzyczący o kalkulatorach, przefarbowani humaniści o lewicowych zapędach, na podrzędnych programistów po 3 miesięcznych kursach online programowania, pracujący w korpo (bo wiadomo w AI jest kasa tym bardziej w korpo),
szczególnie polegam tym co z logiką są trochę na bakier, fragment o szefie googla i jego podejściu do AI (właśnie przez takich ludzi może dojść do czegoś niefajnego).

:roberteyeblinking:


Nie wiem czy jestes programista, czy w ogole masz cos wspolnego z IT, ale mam wrazenie, ze w ogole nie rozumiesz jak dziala AI. Biznesu tez nie rozumiesz, bo bys wiedzial czemu Google trzepie portkami.
 
Nie wiem czy jestes programista, czy w ogole masz cos wspolnego z IT, ale mam wrazenie, ze w ogole nie rozumiesz jak dziala AI. Biznesu tez nie rozumiesz, bo bys wiedzial czemu Google trzepie portkami.
Ważne, że ty rozumiesz i mi zaraz wyjaśnisz.
Czekam.

P.S. obejrzałeś wywiad czy pierdolisz dla pierdolenia?
 
Czyli nie obejrzałeś wywiadu, nie mamy o czym rozmawiać. Rozpisujesz się w zupełnie innym temacie niż poruszony w wywiadzie z Elonem.
Podpowiadam dla mniej sprytnego, leniwego kolegi, nie było rozmowy o biznesie i przeglądarkach.
No to szkoda, bo do tego sie to sprowadza. Biznes. Wszystko inne bzdury o koncu swiata sa tylko po to, zeby tacy ogarnieci jak Ty robili gownoburze i blokowali rozwoj, zeby potem Ci co niby teraz ostrzegaja mieli czas, zeby podgonic z wlasnymi rozwiazanimi. Inaczej sa w pupie.
 
No to szkoda, bo do tego sie to sprowadza. Biznes. Wszystko inne bzdury o koncu swiata sa tylko po to, zeby tacy ogarnieci jak Ty robili gownoburze i blokowali rozwoj, zeby potem Ci co niby teraz ostrzegaja mieli czas, zeby podgonic z wlasnymi rozwiazanimi. Inaczej sa w pupie.
Gdyby Elonowi zależało tylko na biznesie to nie kupiłby za cenę 2x przekraczającą wartość twittera. Zrobił to, bo nie godził się na cenzurę tego medium. Już zwolnił 80% kadry tego cyrku, bo okazało się, że 80% kadry była tam tylko po to (te juleczki i ci z farbowanymi włosami, przetłuszczeni beta chłopcy) by cenzurować idee inne niż zgodne z lewicowym oderwaniem.
Ty widzisz wszędzie tylko pieniądze (wiadomo, że to siła napędowa i cel każdej podjętej pracy)
ja widzę ogromną machinę kierującą rozwojem człowieka, zdolną do oszustwa, machinacji, zakłamywania historii w taki sposób, że nie będzie się dało tego odróżnić.
Zobacz co już można z pomocą tego zrobić a to dopiero początek, nie patrzysz w przyszłość a jedynie tu i teraz. Tu i teraz jutro będzie już nieaktualne.
 
Naprawdę nie wiem jak można bez obrzydzenia zapraszać takie osoby do mediów czy Po i oczywiście Trzaskowski do komitetów honorowych poparcia kandydata.
Polecam jej wywiad u Paciorka: Polański Kozioł ofiarny, kiedyś były inne czasy.
Nawet wahałem się czy iść na tą drugą turę ale jakoś dziwnie głosować na ludzi z takimi autorytetami...

Uważam, że zamiatanie spraw pod dywan jest polskim sportem narodowym...
 
Gdyby Elonowi zależało tylko na biznesie to nie kupiłby za cenę 2x przekraczającą wartość twittera. Zrobił to, bo nie godził się na cenzurę tego medium. Już zwolnił 80% kadry tego cyrku, bo okazało się, że 80% kadry była tam tylko po to (te juleczki i ci z farbowanymi włosami, przetłuszczeni beta chłopcy) by cenzurować idee inne niż zgodne z lewicowym oderwaniem.
Ty widzisz wszędzie tylko pieniądze (wiadomo, że to siła napędowa i cel każdej podjętej pracy)
ja widzę ogromną machinę kierującą rozwojem człowieka, zdolną do oszustwa, machinacji, zakłamywania historii w taki sposób, że nie będzie się dało tego odróżnić.
Zobacz co już można z pomocą tego zrobić a to dopiero początek, nie patrzysz w przyszłość a jedynie tu i teraz. Tu i teraz jutro będzie już nieaktualne.
Nie tylko Musk zwalniał. Facebook, google też. Nawet ciekawe czy procentowo wiecej Zuckenberg nie zwolnił.
Tak samo sklepy internetowe od Amazona po resztę.
Po prostu po pandemii zaczęto robić korektę zatrudnienia plus po prostu w dobrym czasie testują procesy a jak przychodzi gorszy to zwalniają ludzi. Naturalne
Kiyosaki za to straszy, że nadchodzi przez to do gigantycznego kryzysu i uncja złota będzie za 5 tys $ :roberteyeblinking:
 
Nie tylko Musk zwalniał. Facebook, google też. Nawet ciekawe czy procentowo wiecej Zuckenberg nie zwolnił.
Tak samo sklepy internetowe od Amazona po resztę.
Po prostu po pandemii zaczęto robić korektę zatrudnienia plus po prostu w dobrym czasie testują procesy a jak przychodzi gorszy to zwalniają ludzi. Naturalne
Kiyosaki za to straszy, że nadchodzi przez to do gigantycznego kryzysu i uncja złota będzie za 5 tys $ :roberteyeblinking:
Kiyosakiego nigdy nie traktowałem poważnie.
:roberteyeblinking:
 
Gdyby Elonowi zależało tylko na biznesie to nie kupiłby za cenę 2x przekraczającą wartość twittera. Zrobił to, bo nie godził się na cenzurę tego medium. Już zwolnił 80% kadry tego cyrku, bo okazało się, że 80% kadry była tam tylko po to (te juleczki i ci z farbowanymi włosami, przetłuszczeni beta chłopcy) by cenzurować idee inne niż zgodne z lewicowym oderwaniem.
Ty widzisz wszędzie tylko pieniądze (wiadomo, że to siła napędowa i cel każdej podjętej pracy)
ja widzę ogromną machinę kierującą rozwojem człowieka, zdolną do oszustwa, machinacji, zakłamywania historii w taki sposób, że nie będzie się dało tego odróżnić.
Zobacz co już można z pomocą tego zrobić a to dopiero początek, nie patrzysz w przyszłość a jedynie tu i teraz. Tu i teraz jutro będzie już nieaktualne.
Piszac "ja widzę ogromną machinę kierującą rozwojem człowieka, zdolną do oszustwa, machinacji, zakłamywania historii w taki sposób, że nie będzie się dało tego odróżnić." miales na mysli czata czy twittera? Bo dla mnie definicja pasuje do obu aplikacji.

Ale uspokoiles mnie piszac, ze sa tacy ludzie jak Elon, o czystym sercu, zdecydowali sie przejac najpotezniejsze narzedzie do siania propagandy ostatnich lat. I co najwazniejsze, ze zrobili to z pobudek niezwiazanych z pieniedzmi, ale by dac ludziom pokoj, prawde i nadzieje na lepsze jutro.

Sie czasem zastanawiam po co ja tutaj w ogole odpisuje, ale niech bedzie.

Twoj Elon, ten o golebim sercu, zaliczyl najwieksza wtope tego milenium. Pod przykrywka rozwoju technologii pracowal sobie nad AI w ramach rozwoju technologii dla calego swiata. A tak na prawde po to, zeby caly proces wyniosl go taniej i mial dostep do ogromnej wiedzy i umiejetnosci akademikow. Wszystko bylo ok, do czasu kiedy sie polapal, ze Google zaczal wrzucac wieksze granty i bedzie musial sie ta wiedza z nimi dzielic. Wtedy chcial przejac firme, ale juz bylo za pozno. Ironio, ostatecznie Microsoft wygral internety.

Ten zajebisty Elon, ktory nagrywa filmiki dla naiwniakow, o tym, ze AI zniszczy swiat, juz o tym zapomnial, bo juz chodza ploty, ze rownorzednie do pierdolenia o terminatorach, Elon "golebie serce", pracuje nad konkurencyjnym rozwiazaniem. Tym bardziej, ze okazalo sie, ze Tesla jest najbardziej w plecy.



I tyle z pierdolenia Elona o zagrozeniach AI dla tego swiata.
 
Naprawdę nie wiem jak można bez obrzydzenia zapraszać takie osoby do mediów czy Po i oczywiście Trzaskowski do komitetów honorowych poparcia kandydata.
Polecam jej wywiad u Paciorka: Polański Kozioł ofiarny, kiedyś były inne czasy.
Nawet wahałem się czy iść na tą drugą turę ale jakoś dziwnie głosować na ludzi z takimi autorytetami...

Uważam, że zamiatanie spraw pod dywan jest polskim sportem narodowym...

Artyści i osoby publiczne są w pewnej mierze skrzywieni, nadwrażliwi, albo mają coś do załatwienia. Ich opinie często są skrajne, idą pod prąd lub prowokują. A jak już reprezentują naród naznaczony holocaustem, to wchodzą w jakieś mesjanistyczne klimaty, wydaje im się, że mają prawo do sądzenia innych. Dlatego ich zdanie wcale nie musi być ważne ani prawdziwe.
Zdecydowanie bardziej wiarygodne są relacje tzw. zwykłych ludzi, na ich podstawie łatwiej zbudować bardziej obiektywny obraz tamtych czasów. Kiedyś trafiłem na opowieść Żyda, który opowiada o życiu w przedwojennym Poznaniu, pamiętam, że zrobił na mnie wrażenie.

 
Artyści i osoby publiczne są w pewnej mierze skrzywieni, nadwrażliwi, albo mają coś do załatwienia. Ich opinie często są skrajne, idą pod prąd lub prowokują. A jak już reprezentują naród naznaczony holocaustem, to wchodzą w jakieś mesjanistyczne klimaty, wydaje im się, że mają prawo do sądzenia innych. Dlatego ich zdanie wcale nie musi być ważne ani prawdziwe.
Zdecydowanie bardziej wiarygodne są relacje tzw. zwykłych ludzi, na ich podstawie łatwiej zbudować bardziej obiektywny obraz tamtych czasów. Kiedyś trafiłem na opowieść Żyda, który opowiada o życiu w przedwojennym Poznaniu, pamiętam, że zrobił na mnie wrażenie.


Powiedz to swoim pobratymcom w tusku :lol:
 
Back
Top