Polityka

tego się właśnie spodziewałem

:roberteyeblinking:

kto kontroluje technologię zacznie kontrolować historię i nauczanie

W ramach rewanzu prawicowi experci powinni zaczac szkolic sztuczna inteligencje, zeby klamala o historii i polityce, a @Bezimienny powinien Cie teraz wysmiac i powiedziec, ze wszyscy klamia i oszukuja, a Ty jestes tepy naiwniak.
 
W ramach rewanzu prawicowi experci powinni zaczac szkolic sztuczna inteligencje, zeby klamala o historii i polityce, a @Bezimienny powinien Cie teraz wysmiac i powiedziec, ze wszyscy klamia i oszukuja, a Ty jestes tepy naiwniak.
Żebyś miał o czym myśleć, konserwatywny Elon tworzy swoje AI. Także nie rzucaj się tam już jak wesz na kożuchu, będzie dobrze, prawicowi eksperci nie muszą kłamać, tym to się różni.
Nie wyłapałeś najważniejszego z tego artykułu.
 
... Ciekawe w kwestii holocaustu i niemieckiej okupacji jest to jak Polacy pozwolili sobie narzucić naracje: to tragedia głównie żydowska. ...
Jako wyjaśnienie wystarczy kalendarz, po wojnie przez 45 lat byliśmy pod ruskim panowaniem i historia służyła do czegoś innego. W tym czasie na świecie kilka pokoleń wychowało się na wizji historii kreowanej przez kogoś innego, podobnie wyglądała kwestia publikacji i badań naukowych, kinematografii itd.. Ten czas jest nie do nadrobienia.

Pomijam już fakt, że sami robimy wiele błędów i mówimy, że w getcie walczyli Żydzi, zapominając, że to byli Polacy żydowskiego pochodzenia (czy wyznania), których rodziny, często, zbudowały kilkusetletnią historię w naszym kraju. Często ci wspomniani Żydzi, byli dłużej Polakami niż niejeden "aryjski" Polak, którego dziadek mógł pochodzić z Rosji, Austrii itd..
 
Żebyś miał o czym myśleć, konserwatywny Elon tworzy swoje AI. Także nie rzucaj się tam już jak wesz na kożuchu, będzie dobrze, prawicowi eksperci nie muszą kłamać, tym to się różni.
Nie wyłapałeś najważniejszego z tego artykułu.
prawicowi eksperci klamali w Fox News
 
Tylko takiego chirurga z pracy wywala i będzie uczył chemi i biologii w szkole, a prawnicy mają prawo do wykonywania zawodu plus siedzą w Sejmie

Jako wyjaśnienie wystarczy kalendarz, po wojnie przez 45 lat byliśmy pod ruskim panowaniem i historia służyła do czegoś innego. W tym czasie na świecie kilka pokoleń wychowało się na wizji historii kreowanej przez kogoś innego, podobnie wyglądała kwestia publikacji i badań naukowych, kinematografii itd.. Ten czas jest nie do nadrobienia.

Pomijam już fakt, że sami robimy wiele błędów i mówimy, że w getcie walczyli Żydzi, zapominając, że to byli Polacy żydowskiego pochodzenia (czy wyznania), których rodziny, często, zbudowały kilkusetletnią historię w naszym kraju. Często ci wspomniani Żydzi, byli dłużej Polakami niż niejeden "aryjski" Polak, którego dziadek mógł pochodzić z Rosji, Austrii itd..
Dokładnie. Też częste narzekanie prawicy: ło Jezus Niemcy nie płacą reparacji, a ta Ukraina ...
Boże gdyby Pilecki był Amerykaninem to wszędzie by o nim słyszano, albo byłby nawet na bankotach.
Prosta zasada: jeśli samemu nie opowie się własnej historii to ktoś zrobi to za nas. Co zrobiła Polska prawica aby było inaczej?
Boże Indie śmierdzące gównem potrafiły przekonać ludzi, że są rajem turystycznym, a Polska jest tak przekonywująca, że niedługo zaczną mówić, że Hitler i Stalin to byli Polacy.
Nawet Jelcyn potrafił ładnie odwrócić kota ogonem mówiąc, że nie chwali Stalina bo Rosjanie byli jego największa ofiarą a jego rodzinna też miała przez niego kłopoty...

W ogóle czysty etnicznie i rasowo Polak to bzdura. O ile na wiosce Khabiba może są czyści etnicznie ludzie o tyle w Polsce to nie jeden narodowiec może mieć w sobie coś z Niemieca, Żyda i Rosjanina.
Zresztą nawet bos Mentzen zadający się z ludźmi z Młodzieży Wszechpolskiej ma niemieckie korzenie to czego się przyznał...
 
Kawałek polskiego cmentarza wojskowego pod Monte Cassino.

monte_cassino1.jpg
 
W ramach rewanzu prawicowi experci powinni zaczac szkolic sztuczna inteligencje, zeby klamala o historii i polityce
Sarkazm nie na miejscu. Żadnego rewanżu tylko koniec z kłamstwem (niezależnie od kogo pochodzi) na rzecz prawdy
prawicowi eksperci klamali w Fox News
"Bo inni też" - "usprawiedliwienie" działań na poziomie dziecka pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego.
Co zrobiła Polska prawica aby było inaczej?
Sęk w tym, że prawicowość nie zależy od miana, a od realnych, prawicowych działań. Po wojnie nie mieliśmy jeszcze decydentów prawicowych sensu stricto.
 
Śledziłeś kiedyś historię wielkiego stepu i ludów kaukaskich? Nie ma szans na totalną czystość etniczną, bo co by to niby miało oznaczać?
To zachowanie spójności, jedności etnicznej jest nierealne?
Kawałek polskiego cmentarza wojskowego pod Monte Cassino.

View attachment 63128
Nawet na niektórych starszych cmentarzach kościelnych widać gwiazdy Dawida na grobach, chociaż fakt faktem po wojnie wiele cmentarzy zamieniono na plac budowy albo zrobiono tam parki (nawet kupując ziemię koło byłych miast gdzie było dużo Żydów/Niemców warto sprawdzić czy nie było tam cmentarza, bo jak ekipa znajdzie zwłoki to budowa zostanie opóźniona i to nieźle).
Ba, nawet te afery reprywatyzacjyjne to nie byli Żydzi tylko bandyci zwykli, bo przecież te kamienice to często były własnością nawet kilkunastu Żydów, chociaż milczenie ambasady Izraela...
 
To zachowanie spójności, jedności etnicznej jest nierealne?
W 100% nie ma szans. Nawet wielki Czyngis-Chan, którego wuchta Mongołów ma w genach, uznał za swojego pierworodnego syna dziecko z gwałtu na swojej żonie, gdy ta była w niewoli.
 
Panowie, jak już na rynku aptecznym tak bardzo leje się krew to to wiele mówi o kondycji portfeli Polaków, tak nie było nawet jak były lockdowny

View attachment 63110
A do sprzed kowidiotyzmu? Bo do marca to akurat niewiele mówi (wszak zimą częściej odwiedza się aptekę) a przed rokiem to jeszcze dogorywający śmiertelny wirus, panika wojenna i akcje humanitarne mogły podbić sprzedaż.
 
Sarkazm nie na miejscu. Żadnego rewanżu tylko koniec z kłamstwem (niezależnie od kogo pochodzi) na rzecz prawdy

"Bo inni też" - "usprawiedliwienie" działań na poziomie dziecka pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego.
2 lata wszystkie media kłamały jak złe o potężnym katarze, a teraz nagle oburzenie oczywiście okraszone tekstem o łączących kropki.
:waldeklaugh:
 
A do sprzed kowidiotyzmu? Bo do marca to akurat niewiele mówi (wszak zimą częściej odwiedza się aptekę) a przed rokiem to jeszcze dogorywający śmiertelny wirus, panika wojenna i akcje humanitarne mogły podbić sprzedaż.
Ale to jest wartość sprzedaży wiec pomyśl sobie jaka była od tego czasu inflacja a mimo to takie spadki. Spadki ilościowe są kilkunasto procentowe rok do roku
 
Ale to jest wartość sprzedaży wiec pomyśl sobie jaka była od tego czasu inflacja a mimo to takie spadki. Spadki ilościowe są kilkunasto procentowe rok do roku
Ale rok temu była masowa akcja pomocy Ukrainie, więc ile z tej sprzedaży nie było typową sprzedażą? Bardziej by przemówiła sprzedaż z uwzględnieniem inflacji (albo sztuki, nie wartość w pieniądzu) sprzed kowida, bo ostatnie 3 lata nie są typowe dla rynku aptecznego.
Choć pewnie i na tym ludzie oszczędzają to jednak z uwagi na inne czynniki trudno dokładnie określić jaki jest wpływ samej inflacji.
 
Inba o Art 5






XD


Co do zasady zgoda: cła/zakazy handlu są wbrew interesom ogółu a służą wąskiej grupie interesantów, tu rolników. Inna sprawa to fałszowanie jakości produktu, bo jak rozumiem to jest najmocniejszy argument przeciwników


Kto zapłaci Brukseli? Pan, Pani...




XD




Ale w Polsce to nie






Jeden rabin...

...a drugi rabin...




Ciekawy watek








To sa konta kabaretowe?








Oby nie jak PW: głównie presja polityczna i oddolna. Swoja droga także płk. Lewandowski, ktory wydaje mi sie merytoryczny, slabo widzi kontrofensywe.
Natomiast nie wiem o kim Wojczal mowi, gdy odnosi sie do hurraoptymizmu (w niszy konfliktu: potencjalna kontrofensywa odbijająca całość lub większość terytorium UA sprzed 2014 lub nawet, pesymistycznie, 2022. Bo chyba tak hurraoptymizm trzeba by zdefiniowac? Czy jeszcze dodac Bialorus?)? Ja nie widze takich głosów, jest albo wstrzemiezliwosc, albo lekki pesymizm. Widze natomiast wiele głosów o coraz mocniej działających sankcjach, no i katastrofalnej demografii RU (choc tu Zachod tez na oparach), to tak.


Jako przykład powyższego, tytuł clickbaitowy, ale tam de facto nie ma hurraoptymizmu ("UA kontrofensywą rozniesie RU")


Ciekawie francuskie ruchy interpretuje Budzisz (od ok 16m). Francja polaryzuje Europę i zmusza do pewnego rodzaju wyboru: albo nowe państwa w strachu egzystencjalnym poprą federalizację (DE/FR w roli wiodącej), albo opuszczą projekt europejski. Obydwa ekstrema są dla Francji sa bardziej korzystne, niz centralizacja gospodarki nowych państw w ramach EU wokół Berlina... Chwilę później Czaputowicz ocenia REALNĄ politykę (konsekwencje decyzji) PiS w sprawie federalizacji... W ogole ciekawy odcinek, polecam.


Demografia UA


Demografia PL panowie, nie staje wam? :(


:o o:




 
Kogo nagradza NBP, jakie tęgie głowy?

1681927670556.png

Patrząc na to zdjęcie zastanawiam się czy Glapiński po prostu robi to co robi tylko dla kasy czy po prostu sam wierzy w to co mówi
1681927733187.png


Rafał Woś dostał nagrodę główną za artykuł „Pięć prawd o inflacji, których nauczył nas covid” opublikowany na Salon24 w pierwszej połowie grudnia ub.r. Nagroda w konkursie prezesa NBP wynosi 20 tys. zł. W śródtytułach nagrodzonego tekstu Woś wskazał następujące „prawdy”: inflacja nie musi być zła, inflacja uderza przede wszystkim w interesy kapitału, stopa procentowa nie jest lekiem na całe zło, inflacja (zwłaszcza dziś) nie bierze się ze wzrostu płac oraz zielona rewolucja może zadziałać jak szok naftowy.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rafal-wos-nagroda-prezes-nbp-za-tekst-piec-prawd-o-inflacji







MMT czyli to czego fanem jest Erdogan i Popek


Mam na twitterze liste Wenezuelska Szkoła Ekonomii, fajnie się czytało to dla beki, ale teraz widzę, że to tak jakby proroctwo...
 
W 100% nie ma szans. Nawet wielki Czyngis-Chan, którego wuchta Mongołów ma w genach, uznał za swojego pierworodnego syna dziecko z gwałtu na swojej żonie, gdy ta była w niewoli.
a w 90%? :roberteyeblinking:

Mentzen już wymyślił jakie koszty obetnie czy wciąż powtarza, że odpowie na to pytanie po wyborach?
Myślę, że tak jak każdy wodzowski szef partii nie ma pojęcia co będzie po wyborach i koncentruje się na kampanii i tym jak negocjować wejście do koalicji.
Też uważam, że knuje jak marginalizować Brauna i jak obronić ewentualny transfer Ardanowskiego do Konfederacji jako eksperta PiSowskiego ale takie wiernego zasadom...

Sęk w tym, że prawicowość nie zależy od miana, a od realnych, prawicowych działań. Po wojnie nie mieliśmy jeszcze decydentów prawicowych sensu stricto.
Kurczę kiedyś Giertych mówił jak narodowcy, Tusk jak Mentzen.
Też zresztą środowisko historyczno-publicystyczne było delikatnie mówiąc tandetne od lewa do prawa i nawet jeśli ktoś rozsądny byłby u władzy to cieżko miałby ze znalezieniem rozsądnych doradców.

Boże my jesteśmy nadal na etapie: a czy można krytykować Powstanie Warszawskie? Jak można nie świętować rocznicy PW?

Tymczasem Niemcy potrafili wypromować do chorych rozmiarów historie tej małej organizacji Białe Róże zajmującej się rozrzucaniem ulotek za co odcięto im głowy…

Sławomir Cenckiewicz w jednym z wywiadów mówił o tym, że były przecież pomysły aby Witolda Pileckiego dać na oficjalne banknoty doprowadziłby wiele osób do szału, a to jak często są powtarzane te mity o historii polskiej jak np. niemieckie kłamstwo o tym, że Ułani szablą atakowali czołgi co miało ośmieszyć Polskę…

Gdyby była jakaś wizja PRowa Polski to Niemcy poszliby na ugodę w sprawie reparacji, bo zresztą dlaczego mieliby nie inwestować w kraj, który jest praktycznie cześcią gospodarki Niemiec i zarobiłyby na tym głównie niemieckie firmy? :korwinlaugh:
 
Ale rok temu była masowa akcja pomocy Ukrainie, więc ile z tej sprzedaży nie było typową sprzedażą? Bardziej by przemówiła sprzedaż z uwzględnieniem inflacji (albo sztuki, nie wartość w pieniądzu) sprzed kowida, bo ostatnie 3 lata nie są typowe dla rynku aptecznego.
Choć pewnie i na tym ludzie oszczędzają to jednak z uwagi na inne czynniki trudno dokładnie określić jaki jest wpływ samej inflacji.
Rynek się na tyle zmienił, że tamte dane również nie są referencyjne. Jestem już kilka lat w branży, wszedłem do niej przed covidem, przetrwałem cały covid oraz początek wojny w zeszłym roku i tak źle jeszcze nie było. Covid wcale nie pomagał na rynku apteczny a bardzo przeszkadzał ale teraz robi się gorze. Ilościowa jest na minusie zarówno względem zeszłego roku jak i 2021.
 
Rynek się na tyle zmienił, że tamte dane również nie są referencyjne. Jestem już kilka lat w branży, wszedłem do niej przed covidem, przetrwałem cały covid oraz początek wojny w zeszłym roku i tak źle jeszcze nie było. Covid wcale nie pomagał na rynku apteczny a bardzo przeszkadzał ale teraz robi się gorze. Ilościowa jest na minusie zarówno względem zeszłego roku jak i 2021.
No kolego co innego pisałeś regularnie w temacie covidowym jak to z bonusowych profitów (dzięki katarkowi właśnie) chałupę bez kreski postawiłeś,
więc chyba miałeś wartościowe porównanie branży sprzed covidu i zwiększone profity w trakcie.
Aktualnie Twoja wypowiedź brzmi co najmniej dziwnie (znaczy się typowo po polsku, czyli było źle a jest gorzej),
że "przetrwałeś covid" jakoby wtedy już było w branży ciężko, coś tu się nie spina.

:deniro:


Żeby nie na pusto dorzucę do pieca odnośnie AI.

 
Rynek się na tyle zmienił, że tamte dane również nie są referencyjne. Jestem już kilka lat w branży, wszedłem do niej przed covidem, przetrwałem cały covid oraz początek wojny w zeszłym roku i tak źle jeszcze nie było. Covid wcale nie pomagał na rynku apteczny a bardzo przeszkadzał ale teraz robi się gorze. Ilościowa jest na minusie zarówno względem zeszłego roku jak i 2021.
Jakie prognozy?:awesome:
 
Rynek się na tyle zmienił, że tamte dane również nie są referencyjne. Jestem już kilka lat w branży, wszedłem do niej przed covidem, przetrwałem cały covid oraz początek wojny w zeszłym roku i tak źle jeszcze nie było. Covid wcale nie pomagał na rynku apteczny a bardzo przeszkadzał ale teraz robi się gorze. Ilościowa jest na minusie zarówno względem zeszłego roku jak i 2021.
No kolego co innego pisałeś regularnie w temacie covidowym jak to z bonusowych profitów (dzięki katarkowi właśnie) chałupę bez kreski postawiłeś,
więc chyba miałeś wartościowe porównanie branży sprzed covidu i zwiększone profity w trakcie.
Aktualnie Twoja wypowiedź brzmi co najmniej dziwnie (znaczy się typowo po polsku, czyli było źle a jest gorzej),
że "przetrwałeś covid" jakoby wtedy już było w branży ciężko, coś tu się nie spina.

:deniro:


Żeby nie na pusto dorzucę do pieca odnośnie AI.

Ja brałem kreskę przed cyrkiem i musiałem jeden biznes zawinąć, bo się kataru obsrali. Faktycznie ciężko macie w tej farmacji.
:korwinlaugh:
 
Back
Top