Pogotowie informatyczne

Mam taki problem, że na wszystkich https wyskakuje mi informacja o niezaufanym połączeniu. Mam Ubuntu, sieć akademicka dsl (dotychczas nie było z nim problemu).
Jakieś pomysły?
na kazdej przegladarce? a date systemowa masz w porzadku? Jeszcze podaj jaki antywirus bo jak Kasperky, to mozesz miec zaznaczone skanowanie encrypted connections.
 
Antywirusa nie posiadam, mam Ubuntu, czyli dystrybucję linuxową i ta garstka istniejąca wirusów na tę dystrybucję nie jest zbyt groźna (zresztą wiem co instaluję i w co klikam, na lewo nic mi się nie zainstalowało).



Godzina systemowa w stosunku do godziny w biosie jest przesunięta, ze względu na dawne życie laptopa i sporo zabawy z ujednoliceniem tego, ale ogólnie to też nie problem, bo godzina nie zgadza się od dawna, zanim jeszcze ten problem powstał.



W sumie ma tylko firefoxa, z racji oczywistych internet explorer to nie moja domena.



Jedynie podejrzane wydają mi się błędy, które od jakiegoś czasu pokazują się przy uruchamianiu systemu, jednak są to głównie problemy z bibliotekami w raczej nieszkodliwych dla sieci miejscach.
 
bo godzina nie zgadza się od dawna


Nie wiem jak w Linuksach, ale w Windows jeśli godzina się nie zgadza to najróżniejsze cuda się dzieją. Niedziałające programy i dziwnie działający internet to niektóre z nich.
 
Zasadniczo to bez znaczenia u mnie, jeszcze nie zauważyłem ani jednego jej wpływu na cokolwiek, poza różnicą w czasie wysłania postu na forach (jest przesunięty o te 2h). Zmieniona godzina nie ma wpływu na pracę programów, bo linux nie pobiera czasu z biosa, przyjamniej dotychczas to się w żaden sposób nie objawiło.
 
A łączysz się przez proxy?



To musi być w takim razie wina dostawcy internetu. Możesz połaczyć się z siecią z komórki i sprawdzić jak tam działa?
 
spróbuj Opcje -> Zaawansowane -> Sieć -> Połączenie, Ustawienia -> Zaznaczyć "Bez serwera proxy"



w Firefoxie ;)
 
Na telefonie to samo.
Nie ukrywam, że przydałoby mi się połączyć z siecią. Ech, pójdę wysępię od kogoś dostęp do routera. Może to wina kolegi, albo pionu z kablem (prawo akademika, wszystko działa inaczej).

Edit, obawiam się, że na ubuntu nie ma takiego czegoś. Chodzi o ścieżkę, a bez proxy to chyba mi akademicki serwer nie pozwoli się z nim połączyć.
Spróbuję.

A to wybacz, trochem chory i nie do końca łapię.

Edycja,
też nic nie dało.
 
Na telefonie to samo.


To wina rutera / dostawcy neta.



Ale wyskakuje tylko ten komunikat czy nie możesz się ze stronami połączyć? Bo zazwyczaj jak taki komunikat się pojawia w publicznych sieciach to klika się na "rozumiem" (czy coś w ten deseń) i można wejść na stronę.
 
Nie łączy się, nawet jak pododawałem jakieś wyjatki.
Może wysępię od kogoś dostęp do routera.
Acha i taki szczegół, internet chodzi mi jak krew z nosa.
 
Ode mnie do dostawcy neta, jest router, sieć akademicka, nikt nie wie co dalej, i wtedy oni. A akademik już mi gniazdko odłączył, więc to może być problem na sieci na mój pion (bo sądzę, że są osobne kable).
Gwoli ciekawostki, tydzień temu zgłosiłem i na razie cisza w eterze.
No nic, coś się pomyśli, dzięki za zmarnowany na mnie czas.
 
Korzysta ktoś z karty graficznej Nvidia gt 320M? Czy macie z nią problemy, głównie jeśli chodzi o problemy ze steamem. Sterowniki to version 304.117 (właśnościowy).
----------------------------------

Nie widzę innego powodu, z produktami od steama bawiłem się na wszystkie sposoby i są w większości niegrywalne. Jedynie z minigierkami 2d nie ma większych problemów.
Na 100% to grafika.
 
Sterownika. Częściowo, bo zamieniłem go na inną wersję i naprawiły się błędy w grafice, ale ciągle można mieć wątpliwości czy karta działa zupełnie prawidłowo.


Niemniej poradziłem sobie z problemem. Dzięki za chęć pomocy.
 
Pany co sądzicie o procesorach z serii apu? Grzechu chujku obczaj to, niby te karty graficzne są zintegrowany ale mocne kurwa.


Prozessor: AMD A4-6300 Dual-Core APU mit AMD Radeon™ HD 8370D Grafik 1C/2T / Taktfrequenz: 3,7 GHz (Turbo bis 3,9 GHz) / L2-Cache: 1MB / 65W
 
co kurd zrobic by miec najnowszego chrome w wersji 64 bit? sciągam z oficjalnej stronki i po instalacji widze ze to chrome 32 bit
 
Panowie, w jakim miejscu zapisują się zakładki w mozilli firefox? Jakby ktoś mógł wrzucić ścieżkę do folderu byłbym wdzięczny.
 
Wewiur



C:UsersNAZWA_UZYTKOWNIKAAppDataRoamingMozillaFirefoxProfilesNAZWA_PROFILUplaces.sqlite



Przemek, a skąd pobierasz instalkę x64?
 
Spoko Wewiur.



Przemek, ale to jest zwykły link do x86, czy wersję się później wybiera czy jak? Wiem, że wersja x64 jest od czerwca jakoś, ale nigdy się nią nie interesowałem. Nie jest tak, że dla x64 jest jakiś osobny link? Jakaś wersja rozwojowa czy coś?







EDIT:



https://www.google.com/chrome/browser/?platform=win64
 
Back
Top