Pogotowie informatyczne

Ale why Windows 8? Nie masz zwykłego Windowsa do pobrania(nie Industry)? Ja na DS miałem do wyboru każdą wersję Win10 w postaci obrazu.
Popatrzę jutro na laptopie i będę pisał, która wersje wybrać bo na telefonie gdzieś nie mogę sie odnaleźć na tej stronie
 
Ale why Windows 8? Nie masz zwykłego Windowsa do pobrania(nie Industry)? Ja na DS miałem do wyboru każdą wersję Win10 w postaci obrazu.
Takie mam do wyboru. Brac education, czy ta multiple?
 

Attachments

  • windowsy.jpg
    windowsy.jpg
    64.9 KB · Views: 12
Panowie mam problem z radiem samochodowym "PIONEER MVH181UB". Z dnia na dzień przestało obsługiwać pendrive na usb. Wyskakuje komunikat " N/A USB". Próbowałem na kilku pendrivach i to samo, tylko starą MP3 czyta normalnie. Formatowałem na wszystkie formaty i dalej nic. Nawet wymieniłem gniazdo usb w radiu (umiejętnie) i dalej to samo. Obsługuje tylko starą empetrójke grundig. Jakieś pomysły ?
 
Panowie mam problem z radiem samochodowym "PIONEER MVH181UB". Z dnia na dzień przestało obsługiwać pendrive na usb. Wyskakuje komunikat " N/A USB". Próbowałem na kilku pendrivach i to samo, tylko starą MP3 czyta normalnie. Formatowałem na wszystkie formaty i dalej nic. Nawet wymieniłem gniazdo usb w radiu (umiejętnie) i dalej to samo. Obsługuje tylko starą empetrójke grundig. Jakieś pomysły ?
N/A USB to błąd związany z niekompatybilnością. I teraz pytanie, czy coś z oprogramowaniem radia się stało, czy jednak coś z pendriveami. Niestety czasem jest tak, że jeden pendrive działa, a drugi nie. Skoro stało się to z dnia na dzień, to jednak jakiś problem musiał wystąpić. Ten Pioneer raczej obsługuje format FAT32 oraz jeśli to starszy typ to pendrivy do 4GB i maks w folderze 100utworów. Możesz dla pewności zmierzyć napięcia przy odtwarzaniu z tamtej MP3 i po włożeniu, a także po włożeniu innych pendriveów. A nie podłączałeś czegoś w to gniazdo ostatnio? Mam tu na myśli coś mocniejszego jak telefon itp.
 
@bart123 Kupię i spróbuję mniejszy pendrive, ale przed awarią 16GB czytało normalnie. Nic nie podłączałem tam, telefon pod AUX tylko. Spróbuje jutro z tym napięciem tylko muszę kupić miernik.
 
Nie wiem, reset nie pomógł. Dalej czyta tylko pliki ze starej MP3. Miernika nie mam, żeby sprawdzić. Widocznie coś z oprogramowaniem padło.
 
Ten Norton Security dobry jest? Znacznie lepszy od darmowego Microsofta? Stówkę na rok kcą, a somsiady nic nie placo!
 
Ten Norton Security dobry jest? Znacznie lepszy od darmowego Microsofta? Stówkę na rok kcą, a somsiady nic nie placo!
Kaspra sobie kup, obecnie moda na wysyłkę danych do KGB ;)

Ja zazwyczaj polecam ludziom zestaw AVAST free + Comodo Firewall. Dla tych co nie chcą wydawać kasy.

AVAST wbrew opiniom aż taki słaby nie jest jak mu się śrubę dokręci. A w obecnych czasach podstawa na 0day to dobry HIPS i piaskownica.
I raz na jakiś czas z palca free wersje Malwarebytes, ewentualnie dodatkowo Zemana AntiMalware i dam ci klucz na 12mc(chyba jeszcze działa).

Jeśli do domu to nie widzę sensu płacić za te wszystkie wynalazki. A kombajny ala wielkie pakiety tez nie do końca bym polecał.

AVAST w konfigu na maxa, Comodo Firewall w trybie Proactive Security. HIPS i sandbox na maxa. Firewall w oparciu o reguły z palca. I trzeba naprawdę mieć nie fart lub się postarać żeby coś złapać.
 
Kaspra sobie kup, obecnie moda na wysyłkę danych do KGB ;)

Ja zazwyczaj polecam ludziom zestaw AVAST free + Comodo Firewall. Dla tych co nie chcą wydawać kasy.

AVAST wbrew opiniom aż taki słaby nie jest jak mu się śrubę dokręci. A w obecnych czasach podstawa na 0day to dobry HIPS i piaskownica.
I raz na jakiś czas z palca free wersje Malwarebytes, ewentualnie dodatkowo Zemana AntiMalware i dam ci klucz na 12mc(chyba jeszcze działa).

Jeśli do domu to nie widzę sensu płacić za te wszystkie wynalazki. A kombajny ala wielkie pakiety tez nie do końca bym polecał.

AVAST w konfigu na maxa, Comodo Firewall w trybie Proactive Security. HIPS i sandbox na maxa. Firewall w oparciu o reguły z palca. I trzeba naprawdę mieć nie fart lub się postarać żeby coś złapać.
:frankapprove:
 
Kaspra sobie kup, obecnie moda na wysyłkę danych do KGB ;)

Ja zazwyczaj polecam ludziom zestaw AVAST free + Comodo Firewall. Dla tych co nie chcą wydawać kasy.

AVAST wbrew opiniom aż taki słaby nie jest jak mu się śrubę dokręci. A w obecnych czasach podstawa na 0day to dobry HIPS i piaskownica.
I raz na jakiś czas z palca free wersje Malwarebytes, ewentualnie dodatkowo Zemana AntiMalware i dam ci klucz na 12mc(chyba jeszcze działa).

Jeśli do domu to nie widzę sensu płacić za te wszystkie wynalazki. A kombajny ala wielkie pakiety tez nie do końca bym polecał.

AVAST w konfigu na maxa, Comodo Firewall w trybie Proactive Security. HIPS i sandbox na maxa. Firewall w oparciu o reguły z palca. I trzeba naprawdę mieć nie fart lub się postarać żeby coś złapać.
Dawno AVASTa nie uzywalem, z 10 lat? Jak to sie integruje z systemem? Tyle ze lapek na firme, a to widze free personal jest :(
 
Dawno AVASTa nie uzywalem, z 10 lat? Jak to sie integruje z systemem? Tyle ze lapek na firme, a to widze free personal jest :(

Najnowsza wersja raczej nie robi problemów. Ja z avastem nie mam nigdzie z żadnych akcji, na windows 7 przynajmniej śmiga jak trzeba.

Obecny avast to nie jest to samo co parę lat temu, trochę się poprawili, choć zawsze ktoś do czegoś się przyczepi.
Wśród darmowych jeden z lepszych. Choć odrobinę miejscami ustępuje paru płatnym ale to już typowe.

Ja używam avasta od lat wersja po wersji. Nie narzekam. Warunek to nie puszczać go samego! Comodo Firewall to podstawa. I jak zawsze wszystko się rozchodzi o detale czyli dobrą konfiguracje a nie to co fabryka zapoda.

Co do licencji to hmm to że lap firmowy to nie powinno chyba robić jakiś większych problemów. Udawaj że prywatny. :)

Ewentualnie możesz też przyjrzeć się wynalazkowi zwanemu "Immunet" jest to program od zespołu bezpieczeństwa Cisco Talos. Używają w nim silnika clamav.
Jest darmowy ale jak dla mnie za mocno oparty na chmurze.
https://www.talosintelligence.com/immunet

A jak ktoś jeszcze nie czytał o Kasperskim to
https://niebezpiecznik.pl/post/skan...-wykradac-dane-z-komputerow-na-calym-swiecie/
 
Potrzebuję podłaczyć stary telewizor do kompa. W tv mam złącza euro i takie 3 okrągłe kolorowe porty. W karcie vga i hdmi. Da się to zrobić?
 
Potrzebuję podłaczyć stary telewizor do kompa. W tv mam złącza euro i takie 3 okrągłe kolorowe porty. W karcie vga i hdmi. Da się to zrobić?
Potrzebny ci konwerter sygnału cyfrowego na analogowy. I teraz już sobie wybierz SCART/RCA("kolorowe porty", "czincze"). Inwestycja nie jest tania, a i obraz może nie być zadawalający lub wcale nie odpalić. Zwykłe kable nic tu nie dają, bo wyjście sygnału jest z karty, a nie z TV.
 
Potrzebny ci konwerter sygnału cyfrowego na analogowy. I teraz już sobie wybierz SCART/RCA("kolorowe porty", "czincze"). Inwestycja nie jest tania, a i obraz może nie być zadawalający lub wcale nie odpalić. Zwykłe kable nic tu nie dają, bo wyjście sygnału jest z karty, a nie z TV.
A co najlepiej wybrać? VGA -> scart? Cholernie ciężko znaleźc kable hdmi/vga -> scart/rca
 
A co najlepiej wybrać? VGA -> scart? Cholernie ciężko znaleźc kable hdmi/vga -> scart/rca
1. Kup sobie konwerter HDMI do SCART.
W tedy potrzebujesz dwóch kabli: HDMI-HDMI z kompa do konwertera i drugiego kabla scart-scart z konwertera do TV.
Coś takiego pewnie amazon.co.uk/SCART-Converter-Adapter-quality-Blue/dp/B007WRPJX2


2. Kup tanią używaną kartę graficzną z wyjściem s-video i kabel svideo-scart.
Kiedyś tak robiłem i było znośnie.
 
Potrzebuję linka do jakiegoś megaupload albo innego hostingu z Max Paynem albo SoFem ;D Torrenty odpadają. Zasaałem jakiegoś SoFa z chomika i tylko straciłem 400 mb transferu bo gówno nie hula.
 
Back
Top