Pogotowie informatyczne

@bart123 @Shajs
pamietam ze wy Sennheisery polecacie? Jakosc wykonania jest duzo lepsza od "tanszych marek"?
Szukam czegos "nausznego" na BT i (schowanym) mikrofonem oraz opcja sluchania na kablu.
 
@bart123 @Shajs
pamietam ze wy Sennheisery polecacie? Jakosc wykonania jest duzo lepsza od "tanszych marek"?
Szukam czegos "nausznego" na BT i (schowanym) mikrofonem oraz opcja sluchania na kablu.
Ja to nigdy BT nie miałem słuchawek Sensheisera. Raz miałem jakieś Philipsa, ale to stary model. Sensheisery tylko używam przewodowe modele i jak polecam komuś to właśnie ze względu na jakość i trwałość. Nikt nie narzeka jak na budżetową produkcję. Te HD201 też mam w chałpie, ale już trochę rozlazłe po 6 latach użytkowania choć grają :D
 
@bart123
Ja BT chce do telefonu, w sumie bajer. Z kolei mikrofon, zeby w robocie moc uzywac.

@Cactus
no wlasnie polowalem w tym budzecie (troche ponizej) na Avantree Audition PRO, ale w PL jest w tym problem. Poczytam o MEE Audio, szczerze to pierwsze slysze.

Wiadomo, za Sennheisery to trza duzo wiecej :( i troche, tak tyci :), to bez sensu...
 
@Cactus
no wlasnie polowalem w tym budzecie (troche ponizej) na Avantree Audition PRO, ale w PL jest w tym problem. Poczytam o MEE Audio, szczerze to pierwsze slysze.
Miałem wiele par od nich i zdecydowanie jedna z moich ulubionych firm jeśli chodzi o słuchawki. Nie tak znane jak Sennki, ale to nie znaczy, że sprzętu nie robią porządnego :)
 
Potrzebny ratunek.
Chciałem zrobić format na starym kompie, którego dostałem i chcę go przekazać dalej. Chciałem zainstalować przez pena jakiś tam windows 7 ściągnięty kiedyś z neta (instalowałem go na dwóch kompach, na jednym hula już ponad rok, a na drugim jakieś 3 miechy) no i na początku wszystko szło pięknie i bez przeszkód (jak nigdy), ale gdy po kopiowaniu plików komp się zresetował, to dostał zwiechy tuż po ponownym odpaleniu i tak ma do teraz. Miałem otwartą obudowę, to wyciągnąłem baterie z płyty głównej (i oczywiście wsadziłem z powrotem po jakiś 30 minutach), ale nic to nie dało.
Wygląda to tak:
Pierwsze co się wyświetla i tutaj już jest zwiecha i dalej nie idzie.
06jhHAt.jpg

Jak przez pierwszą sekundę spróbuję włączyć BIOS'a, to przejdzie do tego okna i na tym się zatrzymuje.
U2xrTFf.jpg

Ktoś coś? Jakiś pomysł?
 
Potrzebny ratunek.
Chciałem zrobić format na starym kompie, którego dostałem i chcę go przekazać dalej. Chciałem zainstalować przez pena jakiś tam windows 7 ściągnięty kiedyś z neta (instalowałem go na dwóch kompach, na jednym hula już ponad rok, a na drugim jakieś 3 miechy) no i na początku wszystko szło pięknie i bez przeszkód (jak nigdy), ale gdy po kopiowaniu plików komp się zresetował, to dostał zwiechy tuż po ponownym odpaleniu i tak ma do teraz. Miałem otwartą obudowę, to wyciągnąłem baterie z płyty głównej (i oczywiście wsadziłem z powrotem po jakiś 30 minutach), ale nic to nie dało.
Wygląda to tak:
Pierwsze co się wyświetla i tutaj już jest zwiecha i dalej nie idzie.
06jhHAt.jpg

Jak przez pierwszą sekundę spróbuję włączyć BIOS'a, to przejdzie do tego okna i na tym się zatrzymuje.
U2xrTFf.jpg

Ktoś coś? Jakiś pomysł?
Najlepiej odpiąć tego pendrive, a potem jak nie pójdzie dalej to jeszcze raz reset baterią(5 minut starczy) lub zworką. Bios mógł się zresetować do wersji która nie czyta jakiegoś elementu w sprzęcie. Warto też w razie problemów dalszych przetestować kompa tylko z jedną kością ram, prockiem, płytą. Reszta odpięte, nawet dyski.
 
Najlepiej odpiąć tego pendrive, a potem jak nie pójdzie dalej to jeszcze raz reset baterią(5 minut starczy) lub zworką. Bios mógł się zresetować do wersji która nie czyta jakiegoś elementu w sprzęcie. Warto też w razie problemów dalszych przetestować kompa tylko z jedną kością ram, prockiem, płytą. Reszta odpięte, nawet dyski.
To z baterią robiłem już bez wpiętego pena.
Dzięki za odpowiedź, jutro będę odłączać i testować bo dziś już nie mam chęci, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Najlepiej odpiąć tego pendrive, a potem jak nie pójdzie dalej to jeszcze raz reset baterią(5 minut starczy) lub zworką. Bios mógł się zresetować do wersji która nie czyta jakiegoś elementu w sprzęcie. Warto też w razie problemów dalszych przetestować kompa tylko z jedną kością ram, prockiem, płytą. Reszta odpięte, nawet dyski.
Dobra, komp się nie zwiesza jak odłącze dysk. Dysk do wyjebania?
 
mozesz go przetestowac na innym kompie czy dziala, ewentualnie sprawdzic go jakims testdiskiem, ale moze tak byc, ze padl.
Niestety nie mam innego kompa, żeby sprawdzić. Ogólnie dysk się kręci normalnie, no ale chuj tam. Tragedii nie ma.
 
Niestety nie mam innego kompa, żeby sprawdzić. Ogólnie dysk się kręci normalnie, no ale chuj tam. Tragedii nie ma.
a jaki to dysk? generalnie jeszcze moze byc tak, ze bios sie zresetowal, a dysk jest za duzy na nie zaktualizowany bios i go nie widzi, albo po prostu dysk ma duzo bad sectorow i podczas instalacji windy sie posypal.
 
a jaki to dysk? generalnie jeszcze moze byc tak, ze bios sie zresetowal, a dysk jest za duzy na nie zaktualizowany bios i go nie widzi, albo po prostu dysk ma duzo bad sectorow i podczas instalacji windy sie posypal.
Stary HDD z wejściem sata 320gb. Na dysku jest data 1 września 2007, więc trochę latek ma ten dysk/komp.
 
albo po prostu dysk ma duzo bad sectorow i podczas instalacji windy sie posypal.
Dokładnie w tym może być problem. Jak dysk jest tak pół na pół sprawny i próbuje się na nim instalować system to w 99% przypadków po prostu już pada na amen. Przerobiony schemat wielokrotnie, najczęściej z dyskami datowanymi na wczesne lata nowego wieku. Dysk może być stary, ale być sprawny. Jednak jak jest stary i ma jakieś błędy to posypie się podczas instalacji/reinstalacji systemu.

Z tym biosem też może być tak, ale to raczej odosobnione przypadki.
 
Działa! Ale dlaczego, to za chuja nie mam pojęcia.
Przypomniałem sobie o jakimś starym dysku, który mam nie pamiętam skąd, ale go nigdy nawet nie podłączyłem. Odłączam stary stary dysk i podłaczam nowy stary... Nie zwiesza się! No to oczywiście pomyślałem, żeby odrazu zainstalować winde na nowym starym dysku, a tu niespodzianka - dysk był niewidzialny. Podłączam z powrotem stary stary, ale ten wciąż zwiesza kompa. Wpadłem na głupi pomysł podłączenia obu na raz. Włączam kompa, czekam chwilę... i się nie zwiesza! Od tego momentu normalnie zainstalowałem system na starym starym dysku, odłączyłem nowy stary po instalacji (i tak był niewidzialny) i póki co wszystko działa jak powinno :lol:
 
@lugasek i inni kumaci

Mam taki problem. Dziś był u mnie monter z Vectry wymienić sprzęt. Podpisałem umowę na 100 Mbit/s. Router po jakimś czasie załapał i ...

a) na komórce wyszukałem sieć i się okazuje, że znajduje mi 2 częstotliwości: 5 i 2,4 G. Nie wiedziałem na początku do której się zalogować. Zrobiłem więc test najpierw 5 G. Prędkość akceptowalna jak najbardziej, coś w okolicach 50 Mbit/s. Zalogowałem się do 2,4 G i chujnia z grzybnią, bo coś na poziomie 1-2.

b) na laptopie znajduje mi tylko częstotliwość 2,4 G. To dlatego, że moja karta sieciowa jest starsza? 5 G nie ma w ogóle na liście. No nic, no to zalogowałem się do 2.4 G i pomiar po wi fi pokazał... 1,3 down, up 2,02. Masakra.

Moje pierwsze pytanie -- co mogę zrobić aby zwiększyć prędkość na laptopie? Poza oczywiście podłączeniem kabla bezpośrednio.

Drugie pytanie - normalnie mogę sobie korzystać z tych 2 częstotliwości na komórce i laptopie? COś tam technik mówił, że po jakimś czasie mogą wyłączyć jakieś pasmo...
 
pomocy :)

ustawiam sobie mobilny hot spot na swoim lapku, łącze się czy to z drugim lapkiem czy z telefonem, status jest połaczono ale brak internetu. Why ??
 
Przy głośniku pojawił mi się czerwony krzyżyk. Nagle w czasie słuchania muzyki odłączyło dźwięk. Patrzyłem w ustawienia karty dźwiękowej, resetowałem komputer itp. Ktoś miał podobny problem?
 
Przy głośniku pojawił mi się czerwony krzyżyk. Nagle w czasie słuchania muzyki odłączyło dźwięk. Patrzyłem w ustawienia karty dźwiękowej, resetowałem komputer itp. Ktoś miał podobny problem?
Mógł się sterownik posypać, paść karta itp. Możesz przeinstalować sterownik do karty. Jeśli jest z płytą główną zintegrowana dźwiękówka to w specyfikacji płyty znajdziesz też pewnie model karty(jakiś Realtek pewnie). Albo po prostu włącz i wyłącz dźwięk, bo ten krzyżyk oznacza brak włączonego gniazda/sterownik/wyciszony dźwięk.
 
Mógł się sterownik posypać, paść karta itp. Możesz przeinstalować sterownik do karty. Jeśli jest z płytą główną zintegrowana dźwiękówka to w specyfikacji płyty znajdziesz też pewnie model karty(jakiś Realtek pewnie). Albo po prostu włącz i wyłącz dźwięk, bo ten krzyżyk oznacza brak włączonego gniazda/sterownik/wyciszony dźwięk.
Wielkie dzięki za radę! :beer:
 
przy pobieraniu nic nie wyskakiwalo dopiero jak sam przeskanowalem
Jak ma witaminę to 99%, że wyskoczy, czy to przy pobieraniu(dokładniej po pobraniu), albo przy wypakowaniu zależnie jak masz antywirusa włączonego. Na ręcznym skanowaniu też :)
 
wtfj.jpg


Czegoś kurwa nie rozumiem... Dlaczego cały czas mój poziom zużycia pamięci to 60%? Czy Windows 10 jest aż tak zjebany? Bardzo mnie to irytuje, odpalę Chrome i już mam zmułkę jakbym pracował na 20-letnim laptopie. Aktualnie posiadam LENOVO G50-80 i7, 8gb ramu. Co powinienem zrobić? @Cactus @bart123 @lugasek

Tak to wygląda przy uruchomionym GC:

wtfjgc.jpg


Szczerze mówiąc to mam go a) wyjebać na śmietnik, b) totalnie przejebać system. :C
 
Back
Top