Pogotowie informatyczne

Tylko ja nie mam loopa.
No i w 5:13 juz wiem ze to nie moj case (u mnie w ogole nie ma tych plikow). Te napisy mistrzowskie :)
Uruchom komputer z dowolnej płyty instalacyjnej Windows (nośnik systemu Windows 10). Gdy tylko pojawi się graficzny kreator instalacji, nic nie naciskaj (nie rozpoczynaj instalacji), tylko naciśnij klawisze shift+F10 - otworzy się okno wiersza poleceń. Wpisz komendę notepad i zatwierdź enterem. Powinien otworzyć się notatnik - wybierz Plik, następnie Otwórz. Otworzy się okienko eksploratora plików. Wybierz typ plików - wszystkie pliki i użyj tego okienka do przeniesienia swoich plików na inny dysk metodą kopiuj/wklej.
 
Uruchom komputer z dowolnej płyty instalacyjnej Windows (nośnik systemu Windows 10). Gdy tylko pojawi się graficzny kreator instalacji, nic nie naciskaj (nie rozpoczynaj instalacji), tylko naciśnij klawisze shift+F10 - otworzy się okno wiersza poleceń. Wpisz komendę notepad i zatwierdź enterem. Powinien otworzyć się notatnik - wybierz Plik, następnie Otwórz. Otworzy się okienko eksploratora plików. Wybierz typ plików - wszystkie pliki i użyj tego okienka do przeniesienia swoich plików na inny dysk metodą kopiuj/wklej.
Już dysk wykręciłem, tylko nie mam do czego podłączyć M2 SSD
:childcry:
 
zrob sobie kopie danych i zalutuj system na nowo. Szkoda się bawić z tym.
Dzisiaj doszła mi obudowa M2 ale mam problem, ani na lapku z windą, ani na macu nie mogę podłączyć (W windows "Skok napięcia na porcie usb", w macu trochę inaczej, ale o to samo chodzi). Podłączane bezpośrednio do różnych portów, ale np też przez monitor (tam porty super speed, usb 3.0). W PC porty usb 3.2. W macu nawet nie wiem, ale nie wierze zeby podlaczenie dysku SSD M2 (nie żadnego talerzowca) bylo tak pradozerne.

WTF?

Obudowa taka:

Jakieś pomysły?

Zależy mi też na skopiowaniu danych z SSD...

EDIT.
Moze odwrotnie dysk wlozylem? Na tych fotach z allegro widac dyski wpiete chipami na zewnątrz jak i do wewnąrz, wuuut? Teoretycznie to kazdy producent moze to inaczej miec, hmmm...
 
Dzisiaj doszła mi obudowa M2 ale mam problem, ani na lapku z windą, ani na macu nie mogę podłączyć (W windows "Skok napięcia na porcie usb", w macu trochę inaczej, ale o to samo chodzi). Podłączane bezpośrednio do różnych portów, ale np też przez monitor (tam porty super speed, usb 3.0). W PC porty usb 3.2. W macu nawet nie wiem, ale nie wierze zeby podlaczenie dysku SSD M2 (nie żadnego talerzowca) bylo tak pradozerne.

WTF?

Obudowa taka:

Jakieś pomysły?

Zależy mi też na skopiowaniu danych z SSD...

EDIT.
Moze odwrotnie dysk wlozylem? Na tych fotach z allegro widac dyski wpiete chipami na zewnątrz jak i do wewnąrz, wuuut? Teoretycznie to kazdy producent moze to inaczej miec, hmmm...
ale po co Ci ta kieszeń?. Nie możesz przegrać plików na pendrive, albo na drugi dysk w laptopie? Najpierw to mogłeś podłączyć sam adapter, czy w ogóle coś wykrywa. Bo może jest zrąbany. Teraz z nim mógł polecieć dysk :/
 
ale po co Ci ta kieszeń?.
Jak to po co? Zeby sobie zgrać bez kombinowania przez jakies popupy. Mogę nawet zrobić obraz dysku teraz.

Nie możesz przegrać plików na pendrive, albo na drugi dysk w laptopie?
No właśnie do tego potrzebuje obudowy, bo moj drugi awaryjny lapek nie ma złącza M2.

Najpierw to mogłeś podłączyć sam adapter, czy w ogóle coś wykrywa. Bo może jest zrąbany.
No w sumie...

Teraz z nim mógł polecieć dysk :/
Już ok jest, odwrotnie wrąbałem SSD, to złącze M2 takie trochę symetryczne i można dysk wpiąć i tak i tak.
(ja mam taki jak ten z napisem intel)
IMG_0858.jpg
 
Jak to po co? Zeby sobie zgrać bez kombinowania przez jakies popupy. Mogę nawet zrobić obraz dysku teraz.
przecież pisałeś, że masz dwa dyski w laptopie. Wgrywasz na pendrive jakiś bootowalny program do odzyskiwania danych i kopiujesz je na drugi dysk, albo pendrive. Lutujesz windowsa i przenosisz pliki na dysk z nowym windowsem.
Już ok jest, odwrotnie wrąbałem SSD, to złącze M2 takie trochę symetryczne i można dysk wpiąć i tak i tak.
napisem intel do dołu. kartki ma nie być widać jak zamykasz.


edit:

a dobra już zrobiłeś :) to lutuj :bleed:
 
Mistrzu @lugasek kiedyś wrzucałeś jakąś wtyczkę do przeglądarki z trybem ciemnym, możesz podrzucić jeszcze raz, zainstalowałem coś innego, ale efekt mi nie odpowiada.
 
@majkelo89 lub ktokolwiek inny
Mam ogromny problem, nie mam internetu w domu!!!!!!
5xxtht.jpg

w skrzynce była taka sytuacja jak na zdjęciu. Czarny kabel co wchodzi do końcówki „data +” to główny kabel WLAN a z drugiej strony wpięty jest kabel, który idzie do gniazdka internetowego w salonie. Chciałem zrobić tak żeby mieć internet w gniazdkach w każdym pokoju w domu więc wziąłem router z salonu, wsadziłem do skrzynki i wpiąłem do niego kable z tego switcha co widać na zdjęciu. No i chuj, router w ogóle nie czyta kabla WLAN. Przywróciłem wszystko do stanu pierwotnego, router z powrotem do salonu itd i też nie działa. Podłączyłem router na kablu do kompa, wszedłem w konfiguracje i jest napisane, że nie podłączono kabla sieciowego. Moje pytanie, co do kurwy nędzy się tu nie zgadza? Chciałem mieć internet wszędzie a mam nigdzie
:childcry:
 
@majkelo89 lub ktokolwiek inny
Mam ogromny problem, nie mam internetu w domu!!!!!!
5xxtht.jpg

w skrzynce była taka sytuacja jak na zdjęciu. Czarny kabel co wchodzi do końcówki „data +” to główny kabel WLAN a z drugiej strony wpięty jest kabel, który idzie do gniazdka internetowego w salonie. Chciałem zrobić tak żeby mieć internet w gniazdkach w każdym pokoju w domu więc wziąłem router z salonu, wsadziłem do skrzynki i wpiąłem do niego kable z tego switcha co widać na zdjęciu. No i chuj, router w ogóle nie czyta kabla WLAN. Przywróciłem wszystko do stanu pierwotnego, router z powrotem do salonu itd i też nie działa. Podłączyłem router na kablu do kompa, wszedłem w konfiguracje i jest napisane, że nie podłączono kabla sieciowego. Moje pytanie, co do kurwy nędzy się tu nie zgadza? Chciałem mieć internet wszędzie a mam nigdzie
:childcry:
Na stronę konfiguracyjną routera wchodziłeś?
 
@respect
Musiałbyś opisać co tam masz bo na zdjęciu lekki chaos. Który sprzęt jest od dostawcy, który jest twój? Masz telefon stacjonarny, albo jakieś kamery co zasilanie ze skrętki biorą? Bo nie wiem po co to POE.

Od IP przychodzi ci koncentryczny pewnie, w tym idzie TV i Internet.
1) To pewnie włazi w rozdzielacz z którego wychodzi ci koncentryk (do dekodera/TV) i skrętka (Internet)
lub
2) To pewnie włazi w rozdzielacz z którego wychodzi ci koncentryk (zwykle do dekodera/TV) i koncentryk (Internet) który musisz włazić do routera od dostawcy (a z routera masz np gniazda na skrętki sieciowe i telefoniczną).

Ja mam opcję drugą. Jeśli chcialbym dokładać swój router to dopiero za routerem dostawcy.

Na zdjęciu nie widać do czego włazi koncentryk.

Ogólnie to jak grzebałeś to mogło się coś poluzować, najzwyczajniej na świecie, dociśnij co popsułeś ;)
 
@respect
Musiałbyś opisać co tam masz bo na zdjęciu lekki chaos. Który sprzęt jest od dostawcy, który jest twój? Masz telefon stacjonarny, albo jakieś kamery co zasilanie ze skrętki biorą? Bo nie wiem po co to POE.

Od IP przychodzi ci koncentryczny pewnie, w tym idzie TV i Internet.
1) To pewnie włazi w rozdzielacz z którego wychodzi ci koncentryk (do dekodera/TV) i skrętka (Internet)
lub
2) To pewnie włazi w rozdzielacz z którego wychodzi ci koncentryk (zwykle do dekodera/TV) i koncentryk (Internet) który musisz włazić do routera od dostawcy (a z routera masz np gniazda na skrętki sieciowe i telefoniczną).

Ja mam opcję drugą. Jeśli chcialbym dokładać swój router to dopiero za routerem dostawcy.

Na zdjęciu nie widać do czego włazi koncentryk.

Ogólnie to jak grzebałeś to mogło się coś poluzować, najzwyczajniej na świecie, dociśnij co popsułeś ;)
Wydaje mi się, że te koncentryki nie mają z tym nic wspólnego bo nic przy nich nie ruszałem. Tam jest w chuj koncentryków bo w każdym pokoju nam gniazdko tv i internet. W skrzynce jest ta czarna skrętka która idzie z zewnątrz (od anteny dostawcy?) i przez ten „switch” łączy się ze skrętką, która idzie do salonu do gniazdka do którego wpięty był router. Ja tylko wypiąłem router i podpiąłem bezpośrednio do tego czarnego kabla co idzie z zewnątrz. Nie działało to wpiąłem później wszystko dokładnie tak samo jak było na początku. I chujnia :D dociskalem końcówki, nawet kilkukrotnie zarobiłem nowe. Nic.
A wszystko zaczęło sie od tego, że właśnie chciałem zamontować kamery i potrzebowałem mieć internet z gniazdka w innym pomieszczeniu niż salon.
 
@respect
Ok, skoro czarna skrętka idzie od IP, to wepnij router za tym "switchem" (nie wpinaj czarnej skrętki bezpośrednio w IN routera) bo on może dostosowywuje sygnał ze "standardu" dostawcy do standardu publicznego. Jakąś fukncję ten zasilany z POE "switch" musi miec.
fSHN4vC.png


Ale najpierw musisz odkryć co się poluzowało, a koncentryki też to lubią. Organoleptycznie dotknij każdego złącza i sprawdź.
 
@respect
Ok, skoro czarna skrętka idzie od IP, to wepnij router za tym "switchem" (nie wpinaj czarnej skrętki bezpośrednio w IN routera) bo on może dostosowywuje sygnał ze "standardu" dostawcy do standardu publicznego. Jakąś fukncję ten zasilany z POE "switch" musi miec.
fSHN4vC.png


Ale najpierw musisz odkryć co się poluzowało, a koncentryki też to lubią. Organoleptycznie dotknij każdego złącza i sprawdź.
Ale w takim wypadku będę potrzebował tam drugie gniazdko kurła. Spróbuje na szybko z przedłużaczem jak wrócę do domu i dam znać.
 
Nie drugie gniazdko (tych będziesz miał tyle ile ma router) ale krótką skrętkę co by wcisnąć w żenśkie switcha i żeńskie routera.
No tak, ale switch jest podpięty do zasilania i router też musi być. Albo kurwa dalej nic nie rozumiem :juanlaugh:
 
No tak, ale switch jest podpięty do zasilania i router też musi być. Albo kurwa dalej nic nie rozumiem :juanlaugh:
Ten "switch" ze zdjęcia jest zasilany przez POE (Power Over Ethernet), czyli ze skrętki (zdaje się że tylko do tego służy ten kabel Data Power+: przekazuje dane z czarnej skrętki z do "switcha" i dodaje zasilanie na odpowiednie piny skrętki zeby "switch" zasilić). Router musisz zasilić 220V, no chyba że też bierze zasilanie ze skrętki ale wątpię. Co tam masz za sprzęcior?

Wtedy w "switcha" dajesz nową krótką skrętkę, z drugiej strony wpinasz ją do routera IN, in na routerze OUT 1 wpinasz to co teraz jest wpięte w switcha (i co prowadzi do twojego salonu jeśli dobrze rozumiem). W OUT 2,3,... wpinasz co tam chcesz jeszcze i wyprowadzasz gdzie trzeba.

Ale przed tym wszystkim musisz wykryć gdzie jest rozryrane łączenie (bo może i być też tak, że czarna skrętka zadziała po wpięciu do routera, tak jak zrobiłeś sam na początku, tylko że jak grzebłeś ;) to coś puściło po prostu)
 
Last edited:
Pany co zjebałem, że każde wciśnięcie klawisza powoduje otwarcie narzędzi deweloperskich w chrome?
 
Mama dostała smsa z linkiem do paczki i postanowiła go otworzyć na laptopie... Format póki co nie wchodzi w grę, a ja mieszkam na drugim końcu PL, więc nie mam jak podjechać i sprawdzić czy coś się ściągnęło. Myślicie, że zwykłe przeskanowanie jakimś windows deffenderem wykryje jeśli coś tam było? Czy może te linki są typowo pod komórki i nie ma co się martwić?
 
@szplin
jeszcze to masz

@Loker
raczej profilowane są pod przegladarki na androida, ale kto ich tam wie.
Najlepiej wkleić gdzieś linka w jakaś bazę explotiów i tam byc moze jest dokladniejszy opis ataku.
 
@szplin
jeszcze to masz

@Loker
raczej profilowane są pod przegladarki na androida, ale kto ich tam wie.
Najlepiej wkleić gdzieś linka w jakaś bazę explotiów i tam byc moze jest dokladniejszy opis ataku.
To co odjebałem to było mistrzostwo. Słuchawki odłożyłem na leżącą obok laptoka, nieużywaną klawiaturę bluetooth. Jak się okazało, była uruchomiona i sprzęgnięta z kompem. Musiało cały czas wciskać F12. :rofl: Kilkanaście minut szukałem rozwiązania, które było na wyciągnięcie ręki :wall:
 
Back
Top