Pogotowie informatyczne

Tak sobie myślę, że może ten projekt jest składany z jakichś domyślnych bloków, których Ci gość nie wysłał i autocad nie może odczytać rysunku bez nich. Ale to niekoniecznie musi być w tym problem.
 
Rozumiem, odezwe się jutro do gościa.Najpierw wysłał mi linki do dropboxa i one nie działały.A teraz to....
 
Najlepiej niech gość jeszcze raz zapisze cały projekt i wyśle wszystkie pliki z jakich korzystał, bo autocad z pustego tych bloków nie wyczaruje, tym bardziej, jak gość ich nie dodał do rysunku.
 
Oświeciło mnie jak napisałem ost. post. zainstalowałem dropboxa i linki mi już działają a cad otwiera sie poprawie-jakies widocznie zabezpieczenie :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 
Pany. Dostałem komputer.. Zajebista obudowa typu slim cichutko chodzi francja elegancja. Intel Pentium Dual Core E5200.
Płyta główna http://www.pc-specs.com/mobo/Acer/Acer_MCP73T-AD/1559



Sprawa wygląda tak, że najchętniej powsadzałbym do wnętrza moje bebechy ale nie wiem czy wszystko się zmieści i czy zasilacz (jakiś taki mały płaski długi) to uciągnie. @edit z tego co czytam to 220W w co nie chce mi się wierzyć :O

Oczywiście musiałbym jedynie wymienić grafikę (procesor?) bo w tej małej obudowie jedynie low profile - a mam GF GT430.

Obecnie E4400 2,0GHz @ 2,85GHz. na MB Gigabyte ga-73pvm-s2

W ogóle gdzie znaleźć taki mały zasilacz.. w necie nic nie mogę ogarnąć.. co zmieinć czy w ogóle warto?

Ta malutka obudowa to z tego co czytam Acer Aspire X1700
 
Witam, może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać :D

Dwa dni temu przeinstalowałem system na 8.1 i teraz mam dwa problemy:

1). Nie wykrywa mi jednej kości ramu (jakby gdzieś ją wcięło)
931fc8bfc83da7e2gen.jpg


2). Dziś zauważyłem że nie czyta mi napędu dvd - model asus DRW-24B3ST
d3821fb3d31cf85d.jpg


I tu i tu szukałem po googlach przyczy, ale ani aktualizacja biosu ani grzebanie w systemie nie pomogło...
 
Panowie musze sprawdzić coś używając Ubuntu, ale nie chce go instalować. Zassałem VirtualBoxa i obraz ubuntu. Odpaliłem to to, ale nie mam dostępu do swoich plików na windowsowych folderach. Wiem, ze on stworzył jakiś wirtualny dysk, ale jak to ogarnąć? Bo tka na gwałt mi jest potrzebne skompilowanie pewnego programu i sprawdzenie go własnie pod ubuntu.
 
zmostuj karte sieciowa maszy VB i swojej, systemy beda sie widziec w sieci - sa poradniki w sieci.

Ew. Poprzez usb stick, a w akcie desperacji przez dropboxa, skydrive czy tam mega.
EDIT
@pps: albo i tak, teraz wszystko takie user friendly :)
 
Last edited:
Możesz zainstalować "Guest Additions" i wtedy możesz ustawić shared folders / foldery współdzielone w opcjach tego obrazu ubuntu (i jak uruchomisz maszynę wirtualną wybrane foldery będą w ubuntu widoczne jako normalne dyski). Nie poprowadzę za rękę, bo już nie korzystam, ale znalazłem to w zakładkach, może wciąż działa http://www.dedoimedo.com/computers/virtualbox-guest-addons.html

Tutaj ktoś konkretnie porusza temat Ubuntu w VB http://forum.dobreprogramy.pl/virtualbox-z-ubuntu-i-zamontowanie-shared-folder-t400910/
 
A jeszcze takie jedno szybkie i głupie pytanie. Szczerze to nie cierpie Ubuntu a i z VirtualBoxem sie mało bawiłem. Jesli on zrobił sobie jakas wirtualna partycje to moge śmiało ją "sformatować" i zainstalowac pełną wersje ubunt na niej? Bo okazuje sie ze wersja demo nie posiada terminala przez który mógłbym skompilowac to co chce.
 
Wszystko odbywa się na wirtualnym dysku (jeden duży plik na Twoim prawdziwym dysku) i wszystko co robisz z Ubuntu na VB dotyczy tego jednego pliku, dopóki robisz rzeczy w VB krzywdy sobie żadnej nie zrobisz. (później jak będziesz miał współdzielone foldery oczywiście będzie możliwość usunięcia plików na Windowsie z poziomu tego wirtualnego Ubuntu, ale też jedynie jeśli dasz taką opcję w ustawieniach VB, bo możesz udostępnić foldery tylko do odczytu)
 
1.Linuksy możesz używać z płyty bez instalacji.
2. VirtualBox - wchodzisz w ustawienia, shared folders i ustawiasz folder który chcesz udostępnić. Pokaże się w mój komputer jako dysk.
 
Dobra i tak dzięki Grzechu. Znaczy poradziłem sobie w inny sposób, bo jako iż są to kody programu to po prostu na szybko to skopiowałem i tyle. A co do płyty to wiem o tej możliwosci, ale nie miałem żadnych czystych to raz, a dwa że gonić po jedną i wypalać tego ubuntu by mi się nie chciało. Chyba już ogarnąłem problem więc jest gut. Dzięki za pomoc
 
Już myślałem, że ta nowa przeglądarka cohones dalej nie jest udana, bo wpisywałem "pogotowie komputerowe" i wyskoczył mi tylko jeden post a nie ten temat, ale jak się okazuje to jest "pogotowie informatyczne" :D
Ale do rzeczy. Myślę, że ten temat odpowiedni. Potrzebuję programu, który nagrywa rozmowy ze skype, ale oryginalnego wgranego już w windowsie 8, wgrywałem różne programy, ale żaden się z nim nie łączy (być może ja nie umiem ich połączyć) przy różnych instrukcjach przy instalowaniu jest napisane, że po otworzeniu skype powinien wyskoczyć komunikat i te dwa programy powinny się połączyć. Nic takiego nie mam.
Ktoś coś wie i pomoże? :)
 
Grzechu, ten się nie łączy z oryginalnym skypem. Nie wiem, czy w ogóle jakiś, dlatego się pytam tutaj ;)
Drugie pytanie. Jak wyczyścić przeglądarkę? Wyskakują mi co jakiś czas okienka (puste jakieś...) i jak przeglądam cohones to co jakiś czas avast się załącza, że wykrył wirusa.... To wszystko się zaczęło od momentu, gdy... zacząłem wchodzić na nowe cohones :D w tym samym czasie pobierałem właśnie różnego rodzaju programy do tego skype, więc jest możliwość, że syf mam na kompie, ale chciałbym spróbować "wyczyścić" przeglądarkę. Odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz, ale nic nie pomogło. W ogóle o dziwo historia też się nie usunęła.
 
Eh... znowu coś instalować, jak ja tego nie lubię... :D Dzięki ;)
W ogóle mam wrażenie, że z tych "dobrych programów" więcej ściąga się wirusów niż programów.
 
Tego chyba nie trzeba instalować, pobierasz i uruchamiasz. Trza być świadomym użytkownikiem i wiedzieć co się pobiera a co nie, dodatkowo teraz nawet jak pobierasz jakiś normalny program, to wmuszają Ci własne downloadery które same instalują śmieci typu ask toolbar czy jakieś "przyspieszacze" systemów. Zawsze przy instalacji należy wybrać opcję niestandardową - tam się chowa ten syf, i można go odznaczyć.
 
Pobrałem i uruchomiłem, coś tam usunąłem z rubryczki "chrome" w tym programie. Zobaczymy co to będzie :)
Po usunięciu, komputer uruchomił się ponownie i program znikł z mojego komputera, dotychczas nic nie wyskoczyło. To na tym miało polegać? :D
 
Last edited:
@Grzechu i inni tez jak umieja moga pomoc.

Wiec stwierdzilem, ze sformatuje laptopa bo wolno chodzi, jest najebane na nim jakis niepotrzebnych pierdol i zaczyna mnie denerwowac, a dobre ufc sie zbliza wiec fajnie jakby posmigal w sobote ladnie. Wiec ladnie sformatowany ja szczesliwy odpalam go, a tu co pol godziny sie zacina lub resetuje. Wiec pomocy panowie bo zaraz go wyjebie przez okno i na tym sie skonczy. Przed formatem nie wiedzialem co to zaciecie sie albo reset.
 
Back
Top