Kulinaria

To to ja umiem. I mi nie smakuje zbytnio, dlatego szukam czegoś innego :childcry:

Jaka ryba? Sól + przyprawa czosnek staropolski prymat (czosnek, kminek, majeranek, natka pietruszki, liść kopru, szczypiorek i kolendra), masło i cytryna. Ostatnio kilka razy jadłem Miętusa, tusza normalnie cała smażona. Sól + cytryna :antonio:
 
To to ja umiem. I mi nie smakuje zbytnio, dlatego szukam czegoś innego :childcry:
Jak ryba jest chuda a nie lubisz tego, to będzie ciężko, ale masz kilka wyjść:
- W panierce zachowa wodę
- W marynacie nabierze soczystości
- Z sosami, salsami i innymi nawilżaczami wjedzie jaka by kurwa sucha nie była.

Rybę marynuj zawsze, choćby na pół godzinki. Jak panierka to marynuj bez dodatku oliwy czy oleju, bo będzie problem z trzymaniem się panierki (cytryna to minimum, cytryna, czosnek i sos sojowy już wypas).

No i poeksperymentuj se z ukrywaniem ryby, sushi czy inne eksperymenty można też stosować.

Warto też przetestować inne sposoby na podanie ryby, jak burgiery czy po prostu stejki, a nie jakieś kanapeczki :lesnarhappy:

Tu jakieś inspiracje - https://pl.alaskaseafood.eu/85/Prze...pc&utm_campaign=fischrezepte&utm_content=resp
 
Jaka ryba? Sól + przyprawa czosnek staropolski prymat (czosnek, kminek, majeranek, natka pietruszki, liść kopru, szczypiorek i kolendra), masło i cytryna. Ostatnio kilka razy jadłem Miętusa, tusza normalnie cała smażona. Sól + cytryna :antonio:
Hehehe, no przepis spoko, tylko miętus nie pasuje nam do kategorii chudej ryby, bo to najtłustsza słodkowodna ryba w Polsce akurat :jarolaugh:
 
Jaka ryba? Sól + przyprawa czosnek staropolski prymat (czosnek, kminek, majeranek, natka pietruszki, liść kopru, szczypiorek i kolendra), masło i cytryna. Ostatnio kilka razy jadłem Miętusa, tusza normalnie cała smażona. Sól + cytryna :antonio:

Obojętnie, dorsze, miętusy, mintaje. Cokolwiek to będzie i nie będzie kosztowało milionów, więc raczej dorsz rzadziej bo zaczyna dryfować ceną w stronę łososia.

Widzę, że jednak innego przepisu na to nie ma, no nic. Będzie trzeba sobie tak radzić.


Chyba, że wymyślę jakiś korzystny mix przypraw, który wymieszam z jogurtem naturalnym i zaleję tę suchą kurwę żeby jakkolwiek smakowała xD
 
Obojętnie, dorsze, miętusy, mintaje. Cokolwiek to będzie i nie będzie kosztowało milionów, więc raczej dorsz rzadziej bo zaczyna dryfować ceną w stronę łososia.

Widzę, że jednak innego przepisu na to nie ma, no nic. Będzie trzeba sobie tak radzić.


Chyba, że wymyślę jakiś korzystny mix przypraw, który wymieszam z jogurtem naturalnym i zaleję tę suchą kurwę żeby jakkolwiek smakowała xD
No niby piszesz, że robisz tak jak my a tu znowu piszesz o „suchej kurwie”. Ta z pieca jest soczysta i mięciutka. Poza tym, No kurwa ryba to ryba, czym się tu zajadać jeżeli nie jest to smażony na głębokim tłuszczu pstrąg, najlepiej z Ziemii Kłodzkiej
:antonio:
 
No niby piszesz, że robisz tak jak my a tu znowu piszesz o „suchej kurwie”. Ta z pieca jest soczysta i mięciutka. Poza tym, No kurwa ryba to ryba, czym się tu zajadać jeżeli nie jest to smażony na głębokim tłuszczu pstrąg, najlepiej z Ziemii Kłodzkiej
:antonio:
Zastanawia też fakt, że wymienia najtłustsze ryby i mówi o nich że suche... Mi to bardziej wygląda na sprawę dla doktora @House @Gienek , bo to jakieś ostre zrycie bani. :lesnarhappy:
 
Obojętnie, dorsze, miętusy, mintaje. Cokolwiek to będzie i nie będzie kosztowało milionów, więc raczej dorsz rzadziej bo zaczyna dryfować ceną w stronę łososia.

Widzę, że jednak innego przepisu na to nie ma, no nic. Będzie trzeba sobie tak radzić.


Chyba, że wymyślę jakiś korzystny mix przypraw, który wymieszam z jogurtem naturalnym i zaleję tę suchą kurwę żeby jakkolwiek smakowała xD
Ja łososia na weekend za 200 zł kupiłem całego prawie 4kg skurwla.
Screenshot_20240124-040509_Instagram.jpg

Tylko trzeba mieć cohones i dobry nóż, żeby to obrobić wszystko póki świeża.
 
Jaki jest problem zasadniczo?
Se żartuję że kubki smakowe mu nie działają, albo nie umie gotować a myśli że umie, tudzież podobna zagadka kryminalna z rozwiązaniem ukrytym w :showdatass:

Jak tam przygotowania do sezonu bo nic nie piszesz ::duszenie:::gabi_much_love:
 
Obojętnie, dorsze, miętusy, mintaje. Cokolwiek to będzie i nie będzie kosztowało milionów, więc raczej dorsz rzadziej bo zaczyna dryfować ceną w stronę łososia.

Widzę, że jednak innego przepisu na to nie ma, no nic. Będzie trzeba sobie tak radzić.


Chyba, że wymyślę jakiś korzystny mix przypraw, który wymieszam z jogurtem naturalnym i zaleję tę suchą kurwę żeby jakkolwiek smakowała xD
Może w piekarniu przesuszasz, bo za długo trzymasz? Jak nie, to jebać pieczenie i np. smaż.

Rozumiem Ciebie, bo ja mam tak z chudym drobiem. Nawet z kurczaka z różna, z najlepszej budy w okolicy, nie jestem w stanie zjeść np. całej piersi.
 
Se żartuję że kubki smakowe mu nie działają, albo nie umie gotować a myśli że umie, tudzież podobna zagadka kryminalna z rozwiązaniem ukrytym w :showdatass:

Jak tam przygotowania do sezonu bo nic nie piszesz ::duszenie:::gabi_much_love:
Pierwsze zawody w maju, później Bydgoszcz, Gdynia. Kupiłem nowy rower, żona chce mi za to łeb upierdolić, jakieś skurwiale treningi po 3h na trenazerze, 3-4 tysiące pływania. A tak to bez zmian, wszystko gra hehe.
 
Zastanawia też fakt, że wymienia najtłustsze ryby i mówi o nich że suche...
Obojętnie, dorsze, miętusy, mintaje


Zapraszam do pierdolnięcia się w łeb zanim cokolwiek tak niezweryfikowanego znów napiszesz albo przynajmniej do użycia przeglądarki google.


Dorsz atlantycki:
Kalorie
82 kcal
Waga
100 g
Węglowodany
0 g
Tłuszcze
1 g
Białka
18 g
Błonnik
0 g


Miętus:


100g
Energia 90 kcal
Białko 19,3 g
Tłuszcz 0,8 g
Węglowodany 0,0 g
Błonnik 0,0 g

Mintaj:
100 g Filet z mintaja ma 75 kalorii oraz wartości odżywcze o następującym składzie: 17 g białka, 1 g tłuszczów, 0 g węglowodanów.


Faktycznie, tłuste jak Magda Gessler XD



1706119943773.png
 
Zapraszam do pierdolnięcia się w łeb zanim cokolwiek tak niezweryfikowanego znów napiszesz albo przynajmniej do użycia przeglądarki google.


Dorsz atlantycki:
Kalorie
82 kcal
Waga
100 g
Węglowodany
0 g
Tłuszcze
1 g
Białka
18 g
Błonnik
0 g


Miętus:


100g
Energia 90 kcal
Białko 19,3 g
Tłuszcz 0,8 g
Węglowodany 0,0 g
Błonnik 0,0 g

Mintaj:
100 g Filet z mintaja ma 75 kalorii oraz wartości odżywcze o następującym składzie: 17 g białka, 1 g tłuszczów, 0 g węglowodanów.


Faktycznie, tłuste jak Magda Gessler XD



View attachment 90214
Przecież to mowa o odczuciu - dla mnie i nie tylko te ryby są tłuste, a miętus jest z tego wręcz znany - taką ma opinię. Jak masz takie ryby w panierce to wręcz ocieka po smażeniu czy pieczeniu.

Może za długo obrabiasz termicznie? Wtedy wyschnie na wiór każda ryba czy mienso :suchykarol:
 
Back
Top