Kulinaria

Czyli można dostrzec wspólne instynkty u wegetarian i psów. Psy też robią się agresywne od surowego mięsa. Tylko, że one dopiero jak zjedzą, wege wystarczy, że popatrzą.
Coś w tym może być. Mroczna natura wegetarianizmu.
CFw1BneWMAAu-Wd.jpg

googly-eyed-root-veggies.jpg
 
@Comber kojarzysz El Toro? Bo rezerwowałem walentyki w Białej Róży, ale trochę mnie ciagnie do hiszpańskiej kuchni, której właściwie nie znam.
 
Coś mi dzisiaj odjebało i kupiłem tak: Dżem niskosłodzony, Pieczywo chrupkie z blonnikiem, cukier trzcinowy, sól himalajską i masło orzechowe (90% orzechy, ogólnie szukałem masła z migdałów ale nie mam pojęcia gdzie takowe znalezc)
 
Coś mi dzisiaj odjebało i kupiłem tak: Dżem niskosłodzony, Pieczywo chrupkie z blonnikiem, cukier trzcinowy, sól himalajską i masło orzechowe (90% orzechy, ogólnie szukałem masła z migdałów ale nie mam pojęcia gdzie takowe znalezc)
Alma/Piotr i Paweł /jeśli Wrocław to Epi
 
Coś mi dzisiaj odjebało i kupiłem tak: Dżem niskosłodzony, Pieczywo chrupkie z blonnikiem, cukier trzcinowy, sól himalajską i masło orzechowe (90% orzechy, ogólnie szukałem masła z migdałów ale nie mam pojęcia gdzie takowe znalezc)
Cukier trzcinowy bo?

Masło orzechowe to 90% fasola;)
 
w Almie @cRe znalazłem Masło Migdałowe 185 g - 22 zl, nie opłaca się;) ale w smaku zajebiste najlepsze jakie jadłem.
 
w Almie @cRe znalazłem Masło Migdałowe 185 g - 22 zl, nie opłaca się;) ale w smaku zajebiste najlepsze jakie jadłem.
Jak najlepsze to chyba się opłaca. Zawsze możesz zrobić swoje. Wystarczy wjebać migdały do blendera i zrobić masło.
 
Przepis na Bankowe Jebanko

Przepis ten stosowalem w roznych wersjach, glownym skladnikiem musi byc serce. Chodzi o ksztalt. W czasach liceum a potem studiow dzieki tej tajemnej recepturze zbeszczescilem kilkanascie niewiast, zupelnie nieswiadomych mego podstepu.
Na tegoroczne walentynki sprawdzilem czy to wciaz dziala. No i dziala jak pojebane ;)

skladniki na Szybkie Jebanko:

400g poledwiczki wieprzowej
250g swierzego szpinaku
1kg ziemniakow
1 brokul
sol, pieprz
oliwa

zaczynamy od oczyszczenia poledwiczki z blon. wycinamy je ostrym nozem trzymajac za blone delikatnie wsuwamy noz i lecimy powoli przez cala dlugosc. Poledwice kroimy na 2cm kawalki pod lekkim skosem

24brypc.jpg


kazdy kawalek rozgniatamy reka, solimy i pieprzymy z obu stron

28u5tg1.jpg


Ziemniaki obieramy, kroimy w plastry 1cm

2dwdrpc.jpg


ogarniamy foremke w ksztalcie serca i wycinamy serduszka z ziemniakow

2exasn5.jpg


polecam wlozyc te serca do bardzo zimnej wody/wody z lodem na 10 min przed smazeniem, beda wtedy zlociste a nie spala sie.

szpinak wrzucamy do gara z roztopiona lyzka masla na 6/10 mozliwosci kuchenki i co chwile mieszamy przez jakies 5 min az bedzie taki efekt, solimy i pieprzymy

3499vya.jpg


jak mamy gotowy taki zestaw

symrdc.jpg


grzejemy olej do ziemniakow na jednej patelni, zagotowujemy wode w garnku na brokuly (szczypta soli i szczypta cukru) i zaczynamy smazyc

55j9me.jpg


ziemniaki smazymy z 8 min, brokuly maja byc al dente czyli z 3 min po wrzuceniu na wrzatek
na rozgrzanej oliwie (8/10) smazymy poledwiczki po 1,5 min z kazdej strony, powinny byc zarumienione z zewnatrz ale lekko rozowe w srodku

2s9vn94.jpg


serducha odsaczamy z tluszczu (na papierze kuchennym albo na sitku), brokuly to samo, poledwiczkom dajemy 2 minuty bez ognia zeby sobie doszly.

wykladamy szpinak na talerz, na niego porcje poledwiczek a reszta jak na obrazku

9kp076.jpg



jemy, popijamy winkiem, czarujemy i prowadzimy do lozka.

SMACZNEGO!
Cały czas pamiętałem o tym przepisie i jutro mam zamiar go w dogodnych warunkach wykorzystać :boystop: . Jedno pytanko skunie - ziemniaki doprawiasz przed smażeniem jakimś rozmarynem, innymi ziołami lub przyprawami z papierka, czy rzucasz bez niczego wychłodzone na rozgrzany olej?
 
Cały czas pamiętałem o tym przepisie i jutro mam zamiar go w dogodnych warunkach wykorzystać :boystop: . Jedno pytanko skunie - ziemniaki doprawiasz przed smażeniem jakimś rozmarynem, innymi ziołami lub przyprawami z papierka, czy rzucasz bez niczego wychłodzone na rozgrzany olej?
Nie doprawiam przed. Mozesz w oleju przyprazyc czosnek i rozmaryn przed smazeniem ziemniakow zeby dodac troche smaku.
 
Kiedyś robiłem, ale nie pamiętam przepisu. Teraz się wycwaniłem i kupuje pieczone od malarza.
Za to bardzo chętnie pomogę zjeść, choć zaraz będę miał żeberka :D
 
Back
Top