Książki

Z racji że chce nieco rozszerzyć swoją wiedzę branżową to zacząłem czytać komiksy.

Jeżeli jest tu jakiś znawca tematu i może polecić coś od siebie to chętnie posłucham jakiś sugestii.

Póki co przez ostatni tydzień przeczytałem :

Kot rabina (6 czesci)
Sokrates pół pies
Gry Jaskółek
Skalp (dwa pierwsze tomy)
Suicide skład (wydanie ze świata komiksów było tam chyba 10 zeszytów w jednym ) byłem na filmie to od razu sobie komiks wziąłem bo byłem w klimacie. Muszę jednak przyznać ze superbohsterowie to nie mój klimat.
Teraz czytam "Umowa z Bogiem", "Siła Życiowa " i "Dropsie Avenue"

W planach mam jeszcze każdy komiks z tzw kanonu komiksu wydanego właśnie przez świat komiksu.

Jak ktoś z Was ma coś godnego polecenia to proszę się nie krepowac.
 
Tom Clancy- Polowanie na Czerwony Październik

Warto?
Warto. Zacząłem czytać tą książkę z braku laku, bo akurat nie miałem pod ręką niczego co by mi prawdopodobnie bardziej podeszło (nie jestem zbyt wielkim fanem thrillerów i powieści sensacyjnych). Po przeczytaniu jednak zrozumiałem dlaczego Clancy jest tak popularny - świetnie mi się to czytało pomimo tego, że to nie jest mój gatunek. No i po wszystkim można załapać fazę na łodzie podwodne - ja po przeczytaniu tego od razu wziąłem się za "Okręt".
 
Przeczytałem juz wszystkie. Jutro idę po wincyj!

Trójksiąg Willa Eisnera polecam serdecznie. Na 500 stronach pełnych ilustracji zawarł niezliczoną ilość uniwersalnych praw i zasad wziętych z życia zwykłego człowieka. Lektura skłoniła mnie do wielu refleksji nad moralnością, sensem życia czy przemijaniem.

Daje pięć rękawic na pięć.
:OK::OK::OK::OK::OK:
 
Przeczytałem juz wszystkie. Jutro idę po wincyj!

Trójksiąg Willa Eisnera polecam serdecznie. Na 500 stronach pełnych ilustracji zawarł niezliczoną ilość uniwersalnych praw i zasad wziętych z życia zwykłego człowieka. Lektura skłoniła mnie do wielu refleksji nad moralnością, sensem życia czy przemijaniem.

Daje pięć rękawic na pięć.
:OK::OK::OK::OK::OK:
Wszystko co powinieneś wiedzieć o komiksie jest w Watchmen Moore-Gibonsa. W Spirit eisner zajebiscie eksperymentował z kadrowaniem- polecam.
 
Wszystko co powinieneś wiedzieć o komiksie jest w Watchmen Moore-Gibonsa. W Spirit eisner zajebiscie eksperymentował z kadrowaniem- polecam.
Na Polski to strażnicy?

A spirit bym musiał sobie sprowadzić.
 
Taaa, ale Spirit ściągnij św bo w Cebulandii nie ma. Są dwa komiksy o nazwie Strażnicy, drugi francuski też polecam.
Ja już sobie spirit jakoś załatwię jak będę chciał spokojną głowa :p

A strażników to jutro sobie wezmę. Tylko to jest o superbohsterach z tego co pamiętam, a to jakoś mnie tak nie kręci. Jak tak zachwalasz to zerkne. Najwyżej potem powiem że chujowe.
 
Ja już sobie spirit jakoś załatwię jak będę chciał spokojną głowa :p

A strażników to jutro sobie wezmę. Tylko to jest o superbohsterach z tego co pamiętam, a to jakoś mnie tak nie kręci. Jak tak zachwalasz to zerkne. Najwyżej potem powiem że chujowe.
NAJLEPSZY KOMIKS EVER! ALAN MOORE BÓG Z NORTHAMPTON
 
  • Like
Reactions: cRe
moze mi ktos jeszcze raz napisac w jakiej kolejnosci czytac wiedzmina? czy czytac te opowiadania przed saga? bo chronologie sagi to tam wiem
 
Droga do której się nie wraca
Ziarno prawdy
Mniejsze zło
Koniec świata
Ostatnie zyczenie
Sezon burz
Kwestia ceny
Wiedźmin
Głos rozsądku
Granicą możliwości
Okruch lodu
wieczny ogień
Trochę poświęcenia
Miecz przeznaczenia
Coś więcej

Potem reszta zgodnie z numerkami
 
Droga do której się nie wraca
Ziarno prawdy
Mniejsze zło
Koniec świata
Ostatnie zyczenie
Sezon burz
Kwestia ceny
Wiedźmin
Głos rozsądku
Granicą możliwości
Okruch lodu
wieczny ogień
Trochę poświęcenia
Miecz przeznaczenia
Coś więcej

Potem reszta zgodnie z numerkami
no to w sumie tak jak znalazlem, ale lepiej spytac mord na forum :D
 
no to w sumie tak jak znalazlem, ale lepiej spytac mord na forum :D
W sumie to często ludzie mówią że resztę opowiadań się lepiej czyta jak się już sagę trochę zna. Ja tam w sumie nie wiem jak lepiej bo każdy woli inaczej.
 
W sumie to często ludzie mówią że resztę opowiadań się lepiej czyta jak się już sagę trochę zna. Ja tam w sumie nie wiem jak lepiej bo każdy woli inaczej.
znam tylko dwie czesci gry, przyda mi sie?
 
to skad brac kurwa mac :/ strasznie nie lubie na kompie czytac, no ale jakos to przeboleje
Osobno po prostu ich nie kupisz. One są jakby w zbiorach. Te nowe wydanie chyba ma tak że ma w sobie te mniejsze opowiadania. Zaraz Ci powiem dokładnie.

@Gaara

Np w pierwszym tomie z sagi jest chyba jeszcze 5 albo 6 opowiadań Ale szczerze to nie wiem czy sa w tej kolejności. I też nie jestem pewny czy zawierają wszystkie co di jednego. Także byś musiał sprawdzić to sobie albo ja Ci sprawdzę jutro czy można dostać wszystkie od początku do końca.
 
Last edited:
Osobno po prostu ich nie kupisz. One są jakby w zbiorach. Te nowe wydanie chyba ma tak że ma w sobie te mniejsze opowiadania. Zaraz Ci powiem dokładnie.

@Gaara

Np w pierwszym tomie z sagi jest chyba jeszcze 5 albo 6 opowiadań Ale szczerze to nie wiem czy sa w tej kolejności. I też nie jestem pewny czy zawierają wszystkie co di jednego. Także byś musiał sprawdzić to sobie albo ja Ci sprawdzę jutro czy można dostać wszystkie od początku do końca.
juz patrzylem na stronie empiku i sa podpisane numerologicznie
 
juz patrzylem na stronie empiku i sa podpisane numerologicznie
Tak. Są podpisane tytułami z sagi i numerkiem Ale nie wiem czy zawierające się w nich opowiadania sa w takiej kolejności jak się powinno czytać. Nigdy tego nie sprawdzałem w sumie a przydałoby się żebym wiedział.
 
juz patrzylem na stronie empiku i sa podpisane numerologicznie
W tomie

Ostatnie zyczenie masz:
-głos rozsądku 1-7
-Wiedźmin
-Ziarno prawdy
-Mniejsze zło
-Kwiesra ceny
-Kraniec świata
-Ostatnie życzenie

Miecz przeznaczenia:
-granicą możliwości
-okruch lodu
-Wieczny ogień
-Miecz przeznaczenia
-Coś więcej

Krew Elfów :
-Krew elfów

Czas pogardy:
-Czas pogardy

Chrzest Ognia:
-Chrzest Ognia

Wieża jaskółki :
-wieża jaskółki

Pani jeziora:
-Pani jeziora

Także któregoś i tak zabraknie no i nie są w odpowiedniej kolejności. Także byś musiał kupić wydania z dwoma pierwszymi numerkami i czytać w odpowiedniej kolei ości albo zaufać wydawcy i lecieć po kolei.
 
W tomie

Ostatnie zyczenie masz:
-głos rozsądku 1-7
-Wiedźmin
-Ziarno prawdy
-Mniejsze zło
-Kwiesra ceny
-Kraniec świata
-Ostatnie życzenie

Miecz przeznaczenia:
-granicą możliwości
-okruch lodu
-Wieczny ogień
-Miecz przeznaczenia
-Coś więcej

Krew Elfów :
-Krew elfów

Czas pogardy:
-Czas pogardy

Chrzest Ognia:
-Chrzest Ognia

Wieża jaskółki :
-wieża jaskółki

Pani jeziora:
-Pani jeziora

Także któregoś i tak zabraknie no i nie są w odpowiedniej kolejności. Także byś musiał kupić wydania z dwoma pierwszymi numerkami i czytać w odpowiedniej kolei ości albo zaufać wydawcy i lecieć po kolei.
narazie sobie ogarnalem 2 pierwsze opowiadania i dzisiaj sobie przeczytam. empik wysyla za granice?
 
narazie sobie ogarnalem 2 pierwsze opowiadania i dzisiaj sobie przeczytam. empik wysyla za granice?
Tak ale nigdy nie zamawialem za granicę. Z tego co Pamiętam to do krajów unii będzie kurier 35zł lecz lepiej sobie sprawdź przy składaniu zamówienia.
 
@MuraS

Niestety klasycznych strażników jakiś padał mi wykupił i zostali tylko "strażnicy poczatek". Tak to jest jak się nie jest w pracy i się nie jest na bieżąco.
Oczywiście nie wróciłem z niczym:
read
14138308_1204868966243497_1976455844_n.jpg
 
Back
Top