Książki

Polecam "Sołdat" Nikołaja Nikulina, opowieść z frontu z nieco innej perspektywy.

Z innej tematyki John Verdon i jego "Wyliczanka". Książki Simona Becketta ładnie wciągają. @dssport do Miłoszewskiego dorzuciłbym jeszcze Krajewskiego, ale pewnie temat Tobie znany.

"Muhammad Ali" Thomasa Hausera. Biografii jego było wiele, ale ta jest najlepsza. "Beksińscy. Portret podwójny" Grzebałkowskiej, ciężko klimat, ale warto. Teraz Czytam "Pamięć absolutną" Schawrzeneggera, ale jeszcze nie wiem, czy polecam :wink:

Na razie wystarczy. Generalnie książek dużo pochłaniam z wielu dziedzin i zawsze coś do polecenia znajdę.
Dziwię się, że tak późno tu trafiłem :DC:
[FONT=arial, sans-serif][/FONT]
 
Pracuję w empiku.
Wybacz, ostatnio nie mam za bardzo okazji się dobrze wyspać i od razu myślę, że ktoś się do mnie przysrywa :wink:Macie tam jakieś dodatkowe zniżki dla pracowników? Zdarza mi się tam zajrzeć, ale bardziej na zasadzie - szybki prezent dla kogoś. Chociaż czasem wpadają dobre okazje (kupiłem jakiś czas temu całą serię książek w wydaniu pocket Jo Nesbo, którego też polecam) to jednak częściej zakupy przez internety wchodzą, bo taniej.
 
Macie tam jakieś dodatkowe zniżki dla pracowników?
Tak. Teraz z okazji międzynarodowego dnia książki będzie 3za2, więc warto zerknąć. W ogóle to promocje zmieniają się średnio 2 razy w miesiącu i można wyłapać coś dla siebie. Najczęściej 25% taniej ale bywa i tak że 90%.
 
Panowie jakies opinie o Mrocznej Wiezy Kinga? To bardziej sensacja/horror a moze cos idacego w kryminal/fantasy ?
 
Mógłby ktoś polecić jakieś naprawdę ciekawe książki na temat fizyki (nie definicje i nie wzory, tylko ciekawe, logiczne objaśnienia). Tak samo gdyby ktoś znał tego typu książki o matematyce, chemii i metalach/metalurgii to byłbym mega wdzięczny :)
 
Panowie jakies opinie o Mrocznej Wiezy Kinga? To bardziej sensacja/horror a moze cos idacego w kryminal/fantasy ?

Fantasy. Czytałem to wieki temu (ostatni tom kończyłem mając chyba 12 albo 13 lat), więc wiele o swojej obecnej percepcji nie powiem, ale trzeba przeboleć pierwsze dwa tomy, potem było znacznie lepiej.
 
Nowa książka Patryka Vegi, zapowiada się ciekawie.

"Jarosław Pieczonka.

Wywiadowca. Przykrywkowiec. Najemnik.

Były funkcjonariusz kontrwywiadu wojskowego, odpowiedzialny za osłonę kontrwywiadowczą najbogatszych ludzi w Polsce.

Brał udział w inwigilacji świata szpiegowskiego i gangsterskiego na Wybrzeżu. W Polsce wypowiedział wojnę szefom CBŚ, CBA oraz ABW i doprowadził do rozpracowania służb specjalnych ściany północnej. Krajowi biznesmeni, celebryci, politycy, a nawet mafijni bossowie obdarzyli go zaufaniem i przyjaźnią. Za granicą, jako najemnik, razem z byłymi komandosami SAS i Royal Marines ochraniał statki przed somalijskimi piratami.

Jeden człowiek.

Wiele tajemnic służb.

Patryk Vega ujawnia je jako pierwszy."


472705-352x500.jpg
 
Nowa książka Patryka Vegi, zapowiada się ciekawie.

"Jarosław Pieczonka.

Wywiadowca. Przykrywkowiec. Najemnik.

Były funkcjonariusz kontrwywiadu wojskowego, odpowiedzialny za osłonę kontrwywiadowczą najbogatszych ludzi w Polsce.

Brał udział w inwigilacji świata szpiegowskiego i gangsterskiego na Wybrzeżu. W Polsce wypowiedział wojnę szefom CBŚ, CBA oraz ABW i doprowadził do rozpracowania służb specjalnych ściany północnej. Krajowi biznesmeni, celebryci, politycy, a nawet mafijni bossowie obdarzyli go zaufaniem i przyjaźnią. Za granicą, jako najemnik, razem z byłymi komandosami SAS i Royal Marines ochraniał statki przed somalijskimi piratami.

Jeden człowiek.

Wiele tajemnic służb.

Patryk Vega ujawnia je jako pierwszy."


472705-352x500.jpg
Dobrze się sprzedaje. Nie czytałem ale rozmaiwałem z klientami i chwalili.
 
The Westies | T.J. English

Ksiazka traktuje o irlandzkiej mafii z Nowego Jorku dzialajacej w owianej zla slawa dzielnicy Hell's Kitchen. Jedno z hasel z okladki stwierdza, ze moze i Irlandczycy nigdy nie osiagneli stopnia organizacji charkaterystycznego chociazby dla wloskiej grupy, ale przewyzszali wszystkich w kwestii okrucienstwa. Trudno nie zgodzic sie z tym haslem bo chlopakom z Piekelnej Kuchni na pewno nie brakowalo jaj.

Ksiazka przedstawia po krotce historie irlandzkich gangow Nowego Jorku, a nastepnie skupia sie na dwoch glownych postaciach stojacych na czele tytulowych Westies. Byli to James Coonan i Mickey Featherstone. Historia pelna jest przemocy i smierci (czesto kompletnie nieuzasadnionej), ale bywaja tez i momenty, na swoj, makabryczny sposob zabawne (jak chociazby 'spontaniczne' morderstwo Whitehead'a i ambaras zwiazany z pozbyciem sie ciala). Moge z czystym sumieniem polecic kazdemu, zwlaszcza fanom historii mafijnych.

:werdum:
 
Sergiusz Piasecki - Zapiski oficera Armii Czerwonej

Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach widzianej oczami "wyzwolicieli". Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Pierwsze wydanie cieszyło się wielką popularnością na emigracji. Opinie czytelników zebrane w bibliotekach i czytelniach na obczyźnie bardzo korzystnie oceniały styl i język tej książki jako najlepszej po Kochanku Wielkiej Niedźwiedzicy. Sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców według opinii czytelników ściśle odpowiadał "wzorom" zapamiętanym przez mieszkańców kresów wschodnich RP z ich spotkań z nimi w okresie wojny. Akcja książki odzwierciedla także polską tragedię - tak ludzką jak i kultury - pod zmieniającymi się okupacjami, na tle których ten czerwony "bohater", zmieniał kolor zależnie od sytuacji, co znacznie mu ułatwił jego zmechanizowany system myślenia i brak wysubtelnionych uczuć.

Opis zajumany z empikowej stronki. Serdecznie polecam i zachęcam do lektury :)
 
Sergiusz Piasecki - Zapiski oficera Armii Czerwonej

Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach widzianej oczami "wyzwolicieli". Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Pierwsze wydanie cieszyło się wielką popularnością na emigracji. Opinie czytelników zebrane w bibliotekach i czytelniach na obczyźnie bardzo korzystnie oceniały styl i język tej książki jako najlepszej po Kochanku Wielkiej Niedźwiedzicy. Sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców według opinii czytelników ściśle odpowiadał "wzorom" zapamiętanym przez mieszkańców kresów wschodnich RP z ich spotkań z nimi w okresie wojny. Akcja książki odzwierciedla także polską tragedię - tak ludzką jak i kultury - pod zmieniającymi się okupacjami, na tle których ten czerwony "bohater", zmieniał kolor zależnie od sytuacji, co znacznie mu ułatwił jego zmechanizowany system myślenia i brak wysubtelnionych uczuć.

Opis zajumany z empikowej stronki. Serdecznie polecam i zachęcam do lektury :)

Mega klasyk.Kto nie czytał ten dzban.
 
Potwierdzam. Pozycja obowiązkowa. Czytałeś może inne książki Piaseckiego?

Kochanka oczywiscie lyknalem w jakims rekordowym czasie bo to swietnie napisana ksiazka jest.
Fajnie jest poczytac jak wygladali,co robili ówcześni ,,młodzi wilcy'' . To tyle chyba.
 
Kochanka oczywiscie lyknalem w jakims rekordowym czasie bo to swietnie napisana ksiazka jest.
Fajnie jest poczytac jak wygladali,co robili ówcześni ,,młodzi wilcy'' . To tyle chyba.

Od siebie dodam jeszcze "Bogom nocy równi". :wink: Jeśli cenisz sobie twórczość Piaseckiego, to polecam tę książkę jako uzupełnienie poruszanej przez niego tematyki.
 
Panowie jakies opinie o Mrocznej Wiezy Kinga? To bardziej sensacja/horror a moze cos idacego w kryminal/fantasy ?
Akurat całkiem niedawno skończyłem, a raczej trochę wymęczyłem całą serię jednym ciągiem. Jestem fanem Kinga i przeczytałem już większość jego książek i uważam, że te są akurat jednymi ze słabszych. Akcja często się wlecze, sporo kiepskich momentów, sporo dosyć absurdalnych sytuacji, główni bohaterowie też do mnie nie przemawiają. Aczkolwiek trzeba przyznać, że najgorsze są pierwsze tomy, potem się trochę lepiej czyta. Na plus można zaliczyć dosyć ciekawy świat, tj. wymieszanie klimatów postapokaliptycznych z fantasy, jest też trochę fajnych momentów (ale więcej jest słabych), oraz sporo nawiązań do innych jego książek.
 
Ogarnąłem w ostatnim czasie "Korona Śniegu i Krwi" - polecam, oraz "AL Capone - gangi i jazz" - również polecam, ale lekko.
Czaję się teraz na "Niewidzialną Koronę" :lizoremotmaly2:
 
Biorąc pod uwagę dzisiejsze wieści, polecam przeczytać, jeśli jeszcze ktoś nie miał okazji - "Muhammad Ali. Moje życie, moja walka." Thomas Hauser. Świetna biografia, napisana na podstawie wypowiedzi osób z najbliższego otoczenia Alego (zarówno rodziny, przyjaciół, jak i przeciwników), ale i jego samego. Dosyć obszerna, ale warto, nawet jeśli ktoś nie do końca jest fanem boksu, czy samego Alego.
 
Czytal ktos Petarde Witwickiego. Ja goscia kojarze z polityki, a nie z literatury, a widze, ze opinie ma calkiem ok.
 
Back
Top