Książki

@MuraS

Strażników już sobie załatwiłem i jutro będę miał. Tymczasem:

14171882_1210718645658529_1766266593_n.jpg

Powiedz mi też czy któryś z tych jest w Twojej skali 8 lub więcej na 10.
14194462_1210718652325195_1404299811_n.jpg

14193785_1210718675658526_1782133538_n.jpg

14159193_1210718672325193_1432449331_n.jpg

14159101_1210718685658525_208195552_n.jpg

To nie wszystkie jakie mam ale nie chcę żebyś podał za dużo.
Odpisze jutro wieczorem, bo tour po Polsce mam, jutro na 2 godziny Favela. Sandman, Lucyfer, liga niezwykłych dżentelmenów - obowiązkowo i chronologicznie
 
  • Like
Reactions: cRe
Czytam garaż hermetyczny i jestem w sumie w połowie i dalej do końca nie ogarniam i czym to ma być tak na prawde. Skończę tak dla zasady bo szkoda w połowie zostawiać. Mocne 2/10.
 
Schindler's Ark | Thomas Keneally

O liscie Schindlera slyszal chyba kazdy. Ksiazka o tzw. 'dobrym Niemcu', ktory wykorzystal swoje liczne talenty spoleczno-handlowe ratujac 1300 (nie wiem jak dokladna jest ta liczba) Zydow. Niesamowita wrecz historia, ktora z kazda strona wydaje sie coraz mniej realna. Ludzi dobrej woli chyba rzeczywiscie jest wiecej...
Warto !
 
Od ostatniego wpisu przeleciało indiańskie lato, cała seria pasażerów wiatru i dwa pierwsze tomy Rani. Pasażerowie na prawdę godni polecenia. Indiańskie lato jak ktoś bardziej ogarnia rysunek to można docenić.
 
Zostało mi jeszcze ok 120 stron Korony śniegu i krwi Cherezińskiej, ale już teraz mogę polecić. Trudno nie porównać tej książki do Gry o tron- też jest mnogość bohaterów z perspektywy których poznajemy historię, jest też motyw nadnaturalny, ale delikatniejszy niż u Martina. Historia jest mocno odadzona w historii Polski za czasów rozbicia dzielnicowego. Czyta się szybko i przyjemnie. Jak zwykle w przypadku dobrej lektury żałuję tylko, że książka ma zaledwie ok 726 stron. Na szczęście w odwodzie czeka drugi tom :)

W między czasie odsłuchuję w wersji audiobookowej cykl Ziemiomorza - obecnie 3 tom - i mam mieszane uczucia. Nie do końca przypada mi do gusty styl Ursuli Le Guin, ale z jakąkolwiek oceną wstrzymam się do przeczytania/wysłuchania całej serii.
 
Zmotałem sobie pierwszy tom Sandmana. W całej sieci są 3 sztuki (i to według teoretycznych stanów) take tym bardziej się cieszę. Do tego 3 tom skalpu. Ta Rani też bardzo fajna ale nie mam następnych części u siebie.
 
Ostatnio przewinęły mi się Skandale PRL-u, nie pamiętam nazwiska autora, ale książka mocno naciągana:)
 
Zmotałem sobie pierwszy tom Sandmana. W całej sieci są 3 sztuki (i to według teoretycznych stanów) take tym bardziej się cieszę. Do tego 3 tom skalpu. Ta Rani też bardzo fajna ale nie mam następnych części u siebie.

Sandmana szanuję.
 
  • Like
Reactions: cRe
Zmotałem sobie pierwszy tom Sandmana. W całej sieci są 3 sztuki (i to według teoretycznych stanów) take tym bardziej się cieszę. Do tego 3 tom skalpu. Ta Rani też bardzo fajna ale nie mam następnych części u siebie.
Ja go przerobiłem całego na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy i na sto procent sobie dostawię kiedyś na półce na papierze.
Jak ja czytałem Sandmana to wy pod stołem wyprostowani przechodziliście
#tooold
 
Ja go przerobiłem całego na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy i na sto procent sobie dostawię kiedyś na półce na papierze.
Na półce to też bym chciał mieć trochę z tych co już przeczytałem :) Póki co to skończę skalp żeby serie domknąć i wezmę się za sandmana. Ja nie za bardzo lubię fantastykę np strażnicy mnie zmeczyli. Nie mam jakiś szczególnych oczekiwań żeby sobie nie sugerować niczego przed lekturą.

@MuraS
I co w związku z tym?
 
Na półce to też bym chciał mieć trochę z tych co już przeczytałem :) Póki co to skończę skalp żeby serie domknąć i wezmę się za sandmana. Ja nie za bardzo lubię fantastykę np strażnicy mnie zmeczyli. Nie mam jakiś szczególnych oczekiwań żeby sobie nie sugerować niczego przed lekturą.

@MuraS
I co w związku z tym?
Lamentuje nad wiekiem :( Sandmana czytałem jak nie było jeszcze pierwszego wydania Egmontu
 
Lamentuje nad wiekiem :( Sandmana czytałem jak nie było jeszcze pierwszego wydania Egmontu
W tam. Chyba aż takiej różnicy dużej nie ma między nami. Powinieneś się też cieszyć że na forum są osoby które coś tam z komiksu czytają. Muszę przyznać że zacząłem typowo pod pracę ale mi sie spodobało.
 
W tam. Chyba aż takiej różnicy dużej nie ma między nami. Powinieneś się też cieszyć że na forum są osoby które coś tam z komiksu czytają. Muszę przyznać że zacząłem typowo pod pracę ale mi sie spodobało.
15 lat temu czytany Sandman na skan z osiołka
 
15 lat temu czytany Sandman na skan z osiołka
Mówiłem o różnicy wieku. :) Ja tam się nie bawię w pdfy czy skany. Normalne prawilne wydania najlepsze. A co do następnych w kolejce to mam zeszyt wolverina z '89 w oryginale także jak brat przeczyta to sobie lookne. Jestem w połowie skalpu tak więc sandmana jeszcze dzisiaj zacznę spokojnie.
 
Mówiłem o różnicy wieku. :) Ja tam się nie bawię w pdfy czy skany. Normalne prawilne wydania najlepsze. A co do następnych w kolejce to mam zeszyt wolverina z '89 w oryginale także jak brat przeczyta to sobie lookne. Jestem w połowie skalpu tak więc sandmana jeszcze dzisiaj zacznę spokojnie.
Mówiłem o różnicy wieku. :) Ja tam się nie bawię w pdfy czy skany. Normalne prawilne wydania najlepsze. A co do następnych w kolejce to mam zeszyt wolverina z '89 w oryginale także jak brat przeczyta to sobie lookne. Jestem w połowie skalpu tak więc sandmana jeszcze dzisiaj zacznę spokojnie.
Powodzenia w czytaniu rzeczy które w Polsce nie wyszły:) w oryginałach mam koło 10 koła wjebane.
 
Nie będę czytał rzeczy które u nas nie wyszły. Aż tak mi nie zależy.
Sam sobie robisz krzywdę. Nigdy nie poznasz najlepszych dzieł Moorisona, Ennisa, Ellisa, Millara, Bendisa, Millera, Brubakera, Vaughna, Lemire, Remedera - które nigdy w Polsce wydane nie będą. Nawet moja ulubiona obecnie manga - Until Death Do Us Part, raczej nie będzie wydana w Polsce.
 
Back
Top