Książki

ja teraz przerabiam Miecz aniołów Piekary, czyli 3 tom przygód Madderdina, proste i przyjemne czytanie 7/10, miła(bo lekka) odmiana po Lemie, którym się ostatnio zaczytywałem
 
mam tego Kindle'a i teraz mam głupie pytanie... jak powiększyć czcionkę? :C lugasek na pomoc :D
 
W menu :)

Odpalasz książkę, klikasz przycisk menu (ten obok domku). Wybierasz opcje change font size. Tam masz wszystkie ustawienia:




http://www.prezenty.pro/art/zalety-kindle-modyfikacja-wygladu-tekstu/
 
tak, tylko, że przy pdfie tej opcji nie ma, ale ogarnąłem to i przekonwertowałem na mobi i wszystko gra i śpiewa, dzięki za pomoc anyway;)
 
Jacek Dukaj • Rekursja • , Wydawnictwo Literackie

Chciałem ją napisać jako krótką i prostą powieść do wydania jeszcze w 2013, ale - wyszło jak zwykle. W tej chwili wygląda mi na ok. 900 stron. W każdym razie nie jest to nic o gęstości i ciężkości formalnej • Lodu • czy • Linii oporu • . Będzie dużo o wojnie fikcji z realem, historii literatury polskiej, Jerozolimie wszystkich czasów, Kartezjuszu, MMA i spiskach ubecko-copywriterskich.
 
Mocno czekam na "Rekursję", jak i wszystko od Dukaja, aczkolwiek nie wiem kiedy nabędę i przeczytam :(
 
Zacząłem wczoraj najnowszego Wiedźmina - Przylądek Burz. Po 3 rozdziałach stwierdzam, ze nie jes źle. Wiadomo, ze już fabuła nie będzie ciągnięta, ale zbiór opowiadań fajnie się czyta ;)
 
No to tak, w biedrze promocja na "Sezon Burz" i kilka innych książek, cena zakupu : 28zł. Ja tam miałem kupić nową książkę Sapka i skorzystałem z okacji, promo weszło dzisiaj, sięgnąłem już ostatnią sztukę jaką mieli na sklepie...
 
Osobiscie swietnie mi sie czytalo Sezon Burz, poczulem sie jak dzieciak, ktory pierwszy raz dorwal sage :D Swoja droga, ciekawe jest uwarunkowanie czasowe calego opowiadania w porownaniu do sagi :)
 
@midern



Sezon Burz nie jest zbiorem opowiadań. Choć powinien nim być :) Sapek jednak zdecydował się posklejać wszystkie wątki i zrobić z tego powieść.
 
@lugaesek



Tak, "Sezon", coś mi się jebło ;) Po kilku rozdziałach myślałem, ze będzie to zbiór (Ty chyba też taki kiedyś pisałeś). Ale przeczytam do końca, to już będę mógł powiedzieć więcej od siebie.
 
Nie pisałem nigdy żadnych zbiorów opowiadań :). Nie pisałem też nigdy, że Sezon Burz jest zbiorem opowiadań, ty tak pisałeś na 23 stronie tego tematu.
 
Miało być nie "taki", a "tak", bo wiem, ze nie pisałeś :D Pamiętam, ze kiedyś zacząłem ten temat Wiedźmina i mam wrażenie, ze ktoś pisał o tym, jak o zbiorze. Ale pewnie sie mylę.
 
Jestem swieżo po przeczytaniu Pokój straceń Jeffery Deavera, polecam zarówno tym, którzy mieli doczynienia z wcześniejszymi książkami Lincolnie Rhyme jak i osobą, które lubią dobry kryminał
 
"Gra"- Neil Strauss. Dużo się nie będę rozpisywał, do połowy fajne patenty, potem trochę irytujaca fabuła, ale i tak oceniam tę książkę bardzo dobrze. Dla osób lubiących taką tematykę powinno dobrze wchodzić.
 
"Zmierzch Cesarstwa Rzymskiego" dla wiedzy i "Punkt Borkmanna" dla rozrywki. Obie póki co mogę polecić, aczkolwiek i tu i tu jestem gdzieś w 1/3.
 
Ostatnio czytałem Pawła Kornewa : Przyganicze cykl . Możecie coś polecić szukam książki związanej z tematyka japoni , kultura i td dla brata jako prezent czytał już ." Bezseność w Tokio" , " W drodze na Hokaido " " Japonia oczami fana" .
 
O współczesnej, czy feudalnej? - z pozycji, które wymieniłeś, wszystkie opisują Japonię taką, jaka jest obecnie.
 
W ciągu tygodnia 2 pierwsze części Gry o Tron - zaliczone. Jestem mega wciągnięty... :D
 
Najlepiej o współczesnej , ale jak macie coś ciekawego z fedualnej chetnie tez zobacze. Gra o tron wciąga tylko potem jak oglądasz serial jest innaczej... Ja wiedziałem jak będzie z krwawym weselem a potem wszycy szok w domu albo koledzy , co jak kurw.... :)
 
W ciągu tygodnia 2 pierwsze części Gry o Tron - zaliczone. Jestem mega wciągnięty... :D






Niedobrze... Jeszcze tego mi brakuje. Muszę unikać.
 
Przy jedzeniu, na sraczu, w czasie przerwy w pracy, w autobusie, wszędzie... cały czas! Niesamowite. :D
 
Przy jedzeniu, na sraczu, w czasie przerwy w pracy, w autobusie, wszędzie... cały czas! Niesamowite. :D


Serio? Mi książka tak nie wchodzi... Za to serial bylem wciągnięty potężnie, nawet BRX opisywał to uczucie. Drugi sezon połknąłem chyba w 3 dni, ale dlatego że były wakacje to oglądałem po nocach, bo w dzień się szwędało. Jak odpaliłem o 2 w nocy zmęczony serial, tak szły 3 odcinki pod rząd, bo mega wciągnięty byłem. Za to książką się strasznie męczyłem i wolałem czekając w poczekalni do lekarza kończyć Zbrodnię i karę, niż Grę o Tron:-). Ale jeszcze się zbiorę i dam radę, przeczytam z dwa-trzy tomy jeszcze przed czwartym sezonem serialu!
 
Espaniol, ze współczesnej nie polecę nic, bo w sumie mało interesuje mnie dzisiejsza Japonia.



Co innego feudalna Japonia:)) Polecę przede wszystkim • Shoguna • - Clavella: książka bardzo gruba, bardzo treściwa. Chyba jak żadna inna przedstawia wiele sfer życia Japończyków i samurajów z przełomu XVI i XVII wieku, świetnie opisane wierzenia i tradycje, a przede wszystkim Clavell znakomicie potrafi pokazać sposób myślenia japońskich władców, intrygi z • Gry o Tron • , to przy tym pikuś;)) Trzeba dodać, że pomimo że jest to powieść opiera się na prawdziwej historii brytyjskiego żeglarza Williama Adamsa - wręcz niewiarygodna historia!


Z tego co stosunkowo niedawno czytałem, to polecę • Samuraj • - Susaku Endo (do kupienia za parę zł. na allegro), także oparta na autentycznej wyprawie delegatów Japońskich - również początek XVII wieku - do Rzymu. Autor skupia się bardziej na kwestii wiary Japończyków, rozważa dlaczego Chrześcijaństwo nie miało szans przyjąć się wśród kultury KKW.


Kiedyś czytałem także • Samurajskie chorągwie • - Yasushi Inoue ale nie za wiele pamiętam poza tym, że mi się podobała. Może kiedyś kupię i sobie odświeżę.


Z tego co na pewno niedługo zakupię, to Stephen Turnbull - • Oblężenie Osaki 1614-1615 • - o bitwie o zamek w Osace, która przypieczętowała ponad dwustuletnie rządy rodu Tokugawa; oraz • Poskromienie samurajów • - Eiko Ikegami, opisującą przemiany stanu samurajskiego i ogólnie społeczeństwa japońskiego u schyłku ery wojowników.
 
Back
Top