Książki

Według mnie tak. Poza tym te 'zamienniki' kosztują z reguły podobnie. W granicach 300 zł. Bawiłem się kilkoma e-bookami i jest to po prostu tragedia jak dla mnie, kindle jest 100 razy lepszy od reszty.
 
Ważne, żeby czytnik był po prostu czytnikiem. Czyli nie może mieć wyświetlacza lcd. Obecnie na rynku jest duży wybór czytników. Nie jest tak, że Kindle nie ma konkurencji. Poprzeglądaj testy i wybierz taki który będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom. Ja gdy kupowałem swój czytnik, miałem do wyboru tylko Kindla i Nooka. Wybór padł na Kindla, bo potrzebowałem czytnik do czytania :). Nic więcej nie było mi potrzebne, no i Kindle był wtedy tańszy.
 
Dzięki.



W każdym razie wiem, że na LCD mam uważać, a poza tym celuję w dobry stosunek cale/cena, ale tak czy siak jeszcze muszę się wstrzymać z zakupem.



Prawdą jest, że z amazona bardziej się opłaca Kindla brać?
 
A jak to jest z książkami na takim czytniku? Trzeba je kupować, czy co? A i co jeszcze można robić na takim e-booku. Widzę wyżej, żę internet jest.
 
Prawdą jest, że z amazona bardziej się opłaca Kindla brać?


Jest to jedyny legalny sposób na nabycie Kindla w Polsce, zapewniający gwarancje producenta. Nawet jak sami rozwalimy Kindla, to dadzą nam w zamian nówkę. W praktyce, Kindla można kupić na allegro, widziałem nawet Kindle w polskich sklepach, nie wiem jak to ma się do prawa itp. Ale Amazon nie ma umowy z polskimi sieciami handlowymi. Więc gwarancję realizuje pewnie sklep od którego kupiłeś, bez pośrednictwa Amazona.
 
A jak to jest z książkami na takim czytniku? Trzeba je kupować, czy co?




Kupujesz w necie jak normalną książke. Możesz też pobrać np. z chomika, jest tego od groma. "Sezon Burz" był do pobrania w necie 3 dni przed oficjalną premierą :).




A i co jeszcze można robić na takim e-booku. Widzę wyżej, żę internet jest.


Czytnik jest po prostu do czytania. Nook jest na androidzie, więc pewnie ma tam więcej pierdół. Starsze modele Kindla miały też głośnik i można było sobie posłuchać np. audiobooków. Jak kupisz sobie czytnik z większym ekranem to możesz sobie czytać np. jakieś skany, komiksy itp.
 
Za free i w pełni legalnie masz też książki na:



http://wolnelektury.pl/.



Na czytniku możesz też grać w gry paragrafowe :)



http://masz-wybor.com.pl/ksiegarnia/







Jeszcze co do kupowania. To polecam wejść na lubimy czytać, tam wyszukuje nam najlepsze oferty.



np.



http://lubimyczytac.pl/ksiazka/52936/pierwszy-snieg



Pierwsza oferta to ebook. Wchodzimy, kupujemy i czytamy.







Dobra, ja wychodzę. Dobranoc.
 
O, czyli trzeba jednak na amazonie konto kiedyś założyć.



Dzięki raz jeszcze.
 
A zabawa w zamienniki ma jakiś sens? Czy Kindle>>>>>>>milionpięćset>>>>>zamienniki?


Kindle,Nook,Kobo -kolega zachwalał jeszcze Sony PRS ale ja nigdy w reku nie mialem to nic nie napisze.Reszta bym sobie gitary nie zawracał. Kupilem sobie kiedys tableta tylko do czytania ale po wiecej niz godzinie oczy męczyły sie jakbym nie czytał tylko spawał,teraz lezy i tylko czasem sie przydaje do komiksów.



No i bateria 3 tygodnie minimum :)



1118cav.jpg
 
Rok właściwie zakończę na niezłym plusie z książkami : ) Ostatnio rozłożyłem:



352x500.jpg




miłośnicy mitologii wszelakiej napewno zawiedzeni nie będą, ostatnio wspominałem polską demonologię i to jest coś podobnego. Na koniec roku zostawiłem sobię to :



97540917_1_644x461_samuraje-mitsuo-kure-poznan.jpg




Zostało mi kilka stron, to właściwie album bardziej niż książka. Parę interesujących grafik, trochę opisu taktyki ale w sumie nic nowego. Dla laika na prezent na półeczkę jak najbardziej ale ogólnie nic ciekawego.
 
Mam to samo wydanie Mitologii Japońskiej i dla zainteresowanych pozycja obowiązkowa. Nie tylko tekst ale też bardzo interesujące zdjęcia/ilustracje.
 
Także posiadam Kindla i jestem w 100 % zadowolony , jesili gdzieś jade zawsze mam go ze sobą ostatnio u lekarza czekałem 2 h i elegancko sobie czytałem , chodz może było by ciekawiej oglądać przepychanki starych kobiet w kolejce... :) Polecam chomikuj dla ksiązek....
 
Sługa Boży - Jacek Piekara



155x220.jpg




http://lubimyczytac.pl/ksiazka/133302/sluga-bozy



Po bardzo słabym Arivaldzie, nie miałem już ochoty sięgać po twórczość tego autora. No, ale jednak opis książki zaciekawił mnie na tyle, że postanowiłem dać Jackowi Piekarze ostatnią szanse. Fabuła opowiadań jest prosta jak budowa cepa, język również, ale przez to czytało się to szybko i całkiem przyjemnie, idealna lektura na wyluzowanie się. 6/10.







Teraz czytam:



Zbrodnia w zamku; Tajemnica Królowej - Maurice Leblanc



155x220.jpg




http://lubimyczytac.pl/ksiazka/69385/zbrodnia-w-zamku-tajemnica-krolowej
 
Z Japońskiej to co powyżej Maryjan dał. Słowiańską też powyżej podawał. Pozostałych nie bardzo wiem.
 
Ja mam inną prośbę, chciałbym jakieś książki fanstasy, typu nasz Wiedźmin, ciekawe, fajne i godne przeczytania. Na polskim rynk sa jeszcze takie? Czy tylko zagraniczny? Raczej chodzi też o coś "głębszego", a nie "proste fabuły" jak to ujął lugasek dwa posty wyzej.
 
Nie wiem, Norweski dziennik? Chociaż to trochę inny typ niz Wiedźmin, to jednak dobra polska fantastyka.
 
@ Midern



Cała Polska fantastyka jest niesamowita. Może nie znam czegoś identycznego do wiedźmina, jednak mogę polecić Ci kilka serii/tytułów:



1) Autor: Jacek Piekara - seria o inkwizytorze Mordimerze, w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Jezus zszedł z krzyża i karał swoich wrogów. Iknwizytor też jest postrzegany jako zło, a przeżywa pewne dylematy moralne a'la Geralt. Jest magia, są demony, nie ma co prawda elfów i krasnoludów :) Tytuły książek to m.in. Sługa Boży, Młot na Czarownice itp. itd. oraz seria "Ja, Inkwizytor".



2) Autor: Maja Lidia Kossakowska - Seria książek o Aniołach (Obrońcy królestwa, Ruda Sfora, Siewca Wiatru). Głównym bohaterem jest jeden z najważniejszych aniołów w królestwie, Abbaddon. Gorąco polecam. Poza tym wszystko, co Kossakowskiej, to jest godne polecenia (może oprócz jednego tytułu).



3)Autor: Andrzej Pilipiuk - cała seria o współczesnym wiedźminie Rzeczpospolitej- Jakubie Wędrowyczu. Mocno satyryczna i bardzo humorystyczna seria książek o menelu, który jest zarazem Wiedźmiakiem (czy jakoś tak, w każdym bądź razie nawiązanie do Wiedźmine jest jasne). Tytuły książek znajdziesz w necie.







Mam tego całą szafkę, więć jak coś, to pytaj.
 
Hubi, Wieri, sprawdzę, dzięki. Po świętach po długim czasie chyba się przejdę do bilioteki :)

jeden z najważniejszych aniołów w królestwie, Abbaddon


To zdanie mnie bardzo zaciekawiło, w serialu Supernatural był taki demon. Ale wiadomo, że są tam inne interpretacje i wgl :) Nie polecasz któego tytułu?



Muszę jeszcze nadrobić najnowszego Wiedźmina, a to już niedługo.
 
Nie polecam Grillbar Galaktyka, pamiętam, że nie mogłem tego zmęczyć.



Wg wiki apropo Abaddona w książce: Daimon Frey • zwany Abaddonem, Tańczącym na Zgliszczach, Aniołem Zagłady (początkowo Anioł Miecza, oficer dowodzący Aniołami Zniszczenia, zwanymi Szarańczą); główny bohater powieści, niepokorny anioł, podążający zwykle za swoimi egoistycznymi celami, nie pozbawiony przy tym jednakże dumy i oddania przyjaciołom oraz Królestwu.







Nie jest on demonem, tylko pełni rolę Abaddona (niszczyciela światów). Z tego, co pamiętam, to w jednej z książek jest też taki prawdziwy Abaddon (demon stworzony przez Boga), który unicestwia wszystko i nie można go zatrzymać.
 
Midern, nie baw się w półśrodki tylko bierz za Dukaja, Kańtoch, Zbierzchowskiego czy "Pana Lodowego Ogrodu" dla przykładu :) Przy czym tylko to ostatnie to "fantasy" jakie chcesz, ale reszta to świetna fantastyka.
 
Pan Lodowego Ogrodu jest naprawdę odjechany, ciężko ogarnąć, co tam się dzieje. Muszę przeczytać wszystkie części jeszcze raz, bo były długie przerwy między premierami kolejnych tomów.
 
Dobra, tworzę listę autorów i książek. W 2014 chcę zacząć czytać więcej ksiażek. Co wyjdzie? Się okaże :)



Ktoś ma coś jeszcze do dorzucenia? Już nawet nie chodzi o same fantasy, jakieś dobre książki, byle nie nudne doumenty, albo romanse dla kobiet.
 
Moze jeszcze małe sprostowanie - w maju będę miał 18, więc nie będą nadawać się jakieś bajeczki dla dzieci, albo jakieś ciężkie dokumenty/biografie które mnie po prostu nie zainteresują :)



Bolt, czekam, dzięki.
 
Back
Top