Konflikt Rosja-Ukraina

Duże Ukry już pracują na polskie emerytury
Nie do końca towarzyszu. Pracują na czarno, przed pośredników na zleceniówkach, lub na umowie o pracę na najniższej krajowej reszta w łapę.
Życie to nie korpo.
Na tle innych krajów UE nasz system taki nie jest jsk piszesz. Mamy bardzo niskie bezrobocie i dużą aktywację zawodową obcokrajowców. U nas 60 procent kobiet z Ukrainy znalazło pracę, w Niemczech tylko 10 procent.
Nie odnosiłem się do obywateli Ukrainy tylko do systemu pobierania podatków od pracujących. Czytamy ze zrozumieniem.
Mniejszy nominalnie Korwinisto? Emerytury to największy socjal z budżetu. Jak nie jesteś za ukruceniem tego socjalu to jesteś socjalista. Udajesz że słonia nie ma w pokoju.
W latach 2016 – 2020 T-Mobile zapłaciło w Polsce niecałe 31 tysięcy złotych podatku CIT przy przychodach sięgających ponad 43 miliardów złotych. W tym samym okresie, spółka otrzymała pomoc publiczną o wartości ponad 800 tysięcy złotych – a zatem dwadzieścia pięć razy wyższej, niż zapłacony przez nią podatek dochodowy.
A małe firmy dostały w tym czasie chuja do dupy, zamknięcie rozporządzeniem, tarczę którą musieli oddać i nowy ład. A prawdziwy słoń o którym piszesz płaci śmieszne podatki w porównaniu do tych którzy na te emerytury faktycznie płacą.
Kolejny raz czytamy ze zrozumieniem.
W korporacji czuć. PiS traktuje mnie jako tego uprzywilejowanego któremu trzeba zabrać by panowała sprawiedliwość społeczna
To dochodzi do Ciebie, że po przedsiębiorcach jesteście następni w kolejce. Teraz reszta należy do Ciebie :)

A te podatki (darowizna, spadek, Belki, klimatyczny) to jest pikuś w porównaniu do podatku od emerytur (czyli składki)
Inwestycyjne, darowizna i spadek to jest TWOJA WŁASNOŚĆ nie państwa i nie powinno być w żadnym przypadku opodatkowane.
Ewentualnie opłata ewidencyjna i elo. Było u nas OFE, w stanach Roosevelt ojebał ludzi z ich kasy w formie złota. W tym przypadku podatek to zwykła kradzież.
Nie porówywałem kwot do wartości emerytur tylko o sam fakt opodatkowania danego produktu.
 
Pracują na czarno, przed pośredników na zleceniówkach, lub na umowie o pracę na najniższej krajowej reszta w łapę.
Życie to nie korpo.

W korpo też pracują Ukraińcy. Pracują tak jak Polacy - na różne umowy, w różnych pracach.

Nie odnosiłem się do obywateli Ukrainy tylko do systemu pobierania podatków od pracujących. Czytamy ze zrozumieniem

Odnosiłes się do wpływu tego systemu na zatrudnienie czyli kto na kogo pracuje. Podałem Ci argument za tym że to nie do końca tak wygląda na tle bogatych krajów UE. Wciąż nasz system nie jest zachętą do pasożytnictwa. Mamy niskie bezrobocie.

W latach 2016 – 2020 T-Mobile zapłaciło w Polsce niecałe 31 tysięcy złotych podatku CIT przy przychodach sięgających ponad 43 miliardów złotych. W tym samym okresie, spółka otrzymała pomoc publiczną o wartości ponad 800 tysięcy złotych – a zatem dwadzieścia pięć razy wyższej, niż zapłacony przez nią podatek dochodowy.
A małe firmy dostały w tym czasie chuja do dupy, zamknięcie rozporządzeniem, tarczę którą musieli oddać i nowy ład. A prawdziwy słoń o którym piszesz płaci śmieszne podatki w porównaniu do tych którzy na te emerytury faktycznie płacą.
Kolejny raz czytamy ze zrozumieniem.

Jeśli tak było to rzeczywiście skandaliczna sytuacja. Natomiast musisz też obok dochodowego patrzeć na inne podatki które te korporacje generują np. podatek od pracy. Dzięki tym miejscom pracy i tak sporo wpływa do budżetu. Co do CITu to znam też wiele małych firm z dobrą optymalizacją podatkową, które wykazują rok do roku straty na papierze by nie płacić podatków.

Inwestycyjne, darowizna i spadek to jest TWOJA WŁASNOŚĆ nie państwa i nie powinno być w żadnym przypadku opodatkowane.

A pensja to nie moja własność i może?
 
Dlatego trzeba podwyższyć wiem emerytalny dla obecnych 45 i mniej latków do 75 roku, po to by Ukraińcy nie dostali emerytur. Popierasz?
Popieram tymczasowe pozwolenia na pracę ukrów bez możliwości odbioru przez nich emy i stopniowa likwidacja dotychczasowego systemu emerytalnego. Żadnych przymusowych składek dla wchodzących na rynek pracy.
Wyobrażasz sobie 75 latków w robocie?
 
Jeśli tak było to rzeczywiście skandaliczna sytuacja. Natomiast musisz też obok dochodowego patrzeć na inne podatki które te korporacje generują np. podatek od pracy. Dzięki tym miejscom pracy i tak sporo wpływa do budżetu. Co do CITu to znam też wiele małych firm z dobrą optymalizacją podatkową, które wykazują rok do roku straty na papierze by nie płacić podatków.
Podatek obrotowy
 
Ukraińcy w Niemczech - 10 procent znalazło pracę
Ukraińcy w Polsce - 60 procent znalazło pracę, a przyjechały głównie kobiety z dziećmi

Ukraińcy dobrze się asymilują z naszą kulturą, szybko uczą się języka i znajdują pracę.
Tak z ciekawosci, to skad te dane ? Przyczyn takiego stanu rzeczy moze byc mnostwo. Trzeba by sie zapytac w jakich zawodach znalezli zatrudnienie ci Ukraincy. Mogloby sie np. okazac, ze w PL bylo wysokie zapotrzebowanie na tania sile robocza, a w Niemczech niskie i stad taki niski procent zatrudnionych. Mogloby sie tez okazac, ze Ukraincom z PL latwiej znalezc prace w naszym kraju dzieki duzej liczbie imigrantow z Ukrainy bedacych w PL od dluzszego czasu, ktorzy zalatwiaja im prace po znajomosci. A moze w Niemczech pomoc finansowo - socjalna jest tak wysoka, ze Ukraincom najzwyczajniej w swiecie nie oplaca pracowac. Moze tez byc tak, ze wiekszosc tych Ukraincow co trafila do Niemiec, wcale nie chciala tam trafic. Albo trafili tam ci najbardziej poszkodowani w wyniku dzialan wojennych i w wyniku przezytej traumy nie sa w stanie pracowac. A moze do nas trafili mezczyzni, a tam same kobiety i dzieci i stad ta roznica.

Musisz przestac upraszczac skomplikowane problemy i podpierac sie statystykami, ktore na dobra sprawe nic nie znacza. Oczywiscie, ze Ukraincy sa z tego samego kregu kulturowego co my, ale im wieksza dana mniejszosc tym gorzej z asymilacja. Poza tym: jezyk jest podobny, ale nie ten sam (i prawie identyczny z ruskim - wiekszosc Polakow pewnie nie widzi/slyszy roznicy - pierwsza negatywna konotacja), religia jest podobna, ale nie ta sama, historia jest wspolna, ale malo tam pozytywnych elementow (zawsze cisnelismy Ukraincow, sprzymiezyli sie z naszym najwiekszym obok Rosji wrogiem). Punktow zapalnych jest, jak sam widzisz, sporo. Oczywiscie ja tez mam nadzieje, ze wszystko bedzie cacy, ale z taka 'klasa' polityczna jak dysponuje nasz kraj, obawiam sie, ze nie ma na to szans.

Ukraincy nie uratuja tez naszego systemu emerytalnego. Pracownikow nam potrzeba na juz, ale trzeba tez calej masy dzieci, a boom demograficzny sie nie zapowiada. 30-40-latkowie i mlodsi, ktorzy nie odkladaja pieniedzy na starosc, albo nie posiadaja jakiegos majatku (nieruchomosci, zloto) czy chociazby dzieci beda mieli przejebane.
 
Popieram tymczasowe pozwolenia na pracę ukrów bez możliwości odbioru przez nich emy i stopniowa likwidacja dotychczasowego systemu emerytalnego. Żadnych przymusowych składek dla wchodzących na rynek pracy.
Wyobrażasz sobie 75 latków w robocie?

75 nie ale 70 tak :)
 
Zżera mnie ciekawość w jakich zawodach byś tych wszystkich 70 latków aktywizował? :waldeklaugh:

Profesor na uczelni jakoś daje radę wykładać w wieku 70 lat, a Korwin w tym wieku jeszcze dzieci płodzi, więc nie pierdol że tylko socjal jest rozwiązaniem
 
Generalizowanie w oparciu o wyrozniajace sie jednostki to prosta droga do tragedii.

To patrz na prostsze zawody. W osiedlowym mam 70 letniego sprzedawcę. Na kasę nabije, towar poda i nie wykłada na uczelni. A wypominanie mi skrajnych przykładów i nie reagowanie na skrajny przykład chirurga nie jest intelektualnie fair. Sam w wieku 70 lat mam zamiar zajmować się utrzymywaniem legacy kodu w jakimś oldschoolowym banku
 
Czy Ty wiesz jak wygląda przeciętny siedemdziesięciolatek? Chciałbyś aby ktoś taki wymieniał Ci zastawkę?

Profesor na uczelni jakoś daje radę wykładać w wieku 70 lat, a Korwin w tym wieku jeszcze dzieci płodzi, więc nie pierdol że tylko socjal jest rozwiązaniem
Przeciętny siedemdziesięciolatek to ramol, niezdolny do prostych prac. Większość ludzi wykonuje proste prace. Na starość nie są do nich zdolni.
Ilu znasz tych profesorów po 70?
 
  • Like
Reactions: osk
@Karateka@ sugerujesz że KRUL KORWIN jest chadem ? I wzorem do naśladowania ? Co się z Tobą stało ? Była 4 szpryca ?
:lesnarhappy:

Pod względem aktywności seksualnej i reprodukcji to wzór. Pod względem politycznym (woli ruski i chiński mir od cywilizacji zachodniej) i biznesowym (rentier który żyje ze spadku) to antywzór.
 
No, ale ten chirurg byl przedstawiony jako zly pomysl, nie jako cos wartego realizacji (jak chociazby ten wykladowca).

Ale czepiasz się skrajnych przykładów tylko wtedy gdy przeczą temu w co wierzysz, gdy natomiast potwierdzają Twój pogląd to Ci nie przeszkadzają. Taki sposób rozumowania ala Maja Stasko.
 
Ale czepiasz się skrajnych przykładów tylko wtedy gdy przeczą temu w co wierzysz, gdy natomiast potwierdzają Twój pogląd to Ci nie przeszkadzają.
Ja tego tematu zbyt dokladnie nie przegladam i najzwyczajniej w swiecie nie zauwazylem tego wpisu o lekarzu zanim zacytowalem twoj post. Tak czy siak nie ma co generalizowac i sprowadzac wszystko na sile do jednego mianownika.

Abstrahujac, ten temat to straszny sciek i gdyby nie wrzutki @Dzihados w Polityce to nie mialbym pojecia co sie dzieje na froncie. Przestancie marnowac czas na czcze dyskusje. Wezcie dzieci na spacer lepiej.
 
To patrz na prostsze zawody. W osiedlowym mam 70 letniego sprzedawcę. Na kasę nabije, towar poda i nie wykłada na uczelni. A wypominanie mi skrajnych przykładów i nie reagowanie na skrajny przykład chirurga nie jest intelektualnie fair. Sam w wieku 70 lat mam zamiar zajmować się utrzymywaniem legacy kodu w jakimś oldschoolowym banku
:najmancoty:

Ludzie po 60 chodzą po lekarzach prywatnie albo kładą się do grobu czekając po 2-3 lata na zabieg, a ty chcesz tych ludzi do roboty ganiać. Wszystko w realiach , gdzie nie dziedziczymy świadczeń czyli przy dwójce małżonków odchodzi miesięcznie micha, a reszta opłat zostaje na barkach jednej osoby, która przy sprzyjających wiatrach może ewentualnie liczyć na dzieci. Jesteś w tych swoim pierdoleniu tak odrealniony, że aż się wierzyć nie chce, że gadamy z dorosłym. I jeszcze przykład jakiegoś emeryta z zieleniaka, że się da. No kurwa. XD
 
Back
Top