Konflikt Rosja-Ukraina

Nie no, chyba trochę tych dzieci i Ukraińców uda nam się zatrzymać?
:beczka:
1662807888266.png
 
Izjum już całkowicie potwierdzone od wielu godzin. Chyba nawet sztab oficjalny Rosjan potwierdził ogłaszając, że to co się dzieje to w sumie przegrupowanie wojsk rosyjskich.
Tak to leciało:
Aby osiągnąć zadeklarowane cele specjalnej operacji wojskowej na rzecz wyzwolenia Donbasu, postanowiono przegrupować siły rosyjskie stacjonujące w pobliżu Bałaklii i Iziumu, aby zwiększyć wysiłki w kierunku donieckim – powiedział rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony Igor Konaszenkow
 
No, jezeli to prawda to grube rzeczy sie dzieja. Sa juz jakies filmiki na youtube od ekspertow od wojny&future? Szpagaty beda epickie.


Jest taki szum informacyjny(mający na celu sianie chaosu) , że Donieck, Siewierodonieck, Liszyczansk uważam za te mniej prawdopodobne bitwy.
Pewne jest Izjum, Kupiansk, od wczoraj bitwa o Lyman, rosyjskie telegramy i mieszkańcy twierdzą że Wolczansk na północy jest opuszczony przez rosyjskich żołnierzy więc też wydaje mi się prawdopodobne, że padł, ale nie pewne.
Takze- wstrzymywał bym się.
 
No, jezeli to prawda to grube rzeczy sie dzieja. Sa juz jakies filmiki na youtube od ekspertow od wojny&future? Szpagaty beda epickie.
Jeszcze się okaże, że ruskie powszechny pobór zrobią. Chociaż przebijają się glosy o krytyce wewnętrznej, więc chuj wie co tam się jeszcze może wydarzyć
 
Jeszcze się okaże, że ruskie powszechny pobór zrobią. Chociaż przebijają się glosy o krytyce wewnętrznej, więc chuj wie co tam się jeszcze może wydarzyć
Ja nie wiem jaki jest status tych "republik" jesli chodzi o prawo rosyjskie. Czy oni są częścią federacji itp? Bo w takim wypadku Putinowi może przyjść wiele do głowy, również eskalacja w celu deeskalacji a tym samym uzycie taktycznej broni jądrowej...

:zakręcony:
 
Ja nie wiem jaki jest status tych "republik" jesli chodzi o prawo rosyjskie. Czy oni są częścią federacji itp? Bo w takim wypadku Putinowi może przyjść wiele do głowy, również eskalacja w celu deeskalacji a tym samym uzycie taktycznej broni jądrowej...

:zakręcony:

Myślę, że gdy farmy trolli w Rosji zaczną lansować poparcie dla mobilizacji, to będzie można przypuścić, że rząd ma takie plany.
Zobaczymy, na razie, od kilku dni, spam tych kont w Polsce ucichł, przynajmniej kolejni ludzie których obserwuje to zauważyli u siebie na profilach. Może potrzebuje ich Rosja na propagandę wewnętrzna. Założę sobie może nowe konto na vk przez tora by poobserwować.
 
Ja mam takie pytanie. Jesli bylo juz pisane to prosze o wybaczenie. Przestalem sledzic ten temat jakis czas temu. Jesli stosunkowo niewielki fragment Ukrainy jest okupowany (10-15% ???), a w pozostalej czesci kraju zyje sie, biorac pod uwage niezwykle okolicznosci, w miare normalnie, dlaczego az tyle osob zdecydowalo sie szukac schronienia za granica, a nie blisko granicy ale dalej na terytorium Ukrainy ? Pytam bez zlosliwosci ani zadnych nacjonalistycznych podtesktow.
Bo kiedyś trzeba było mieć wizę i pozwolenie na pracę. A teraz dają mieszkania i kase za nic
 
Back
Top