Konflikt Rosja-Ukraina

Mało teraz weryfikuje informacji i mało w sumie przeglądam ale z tego co gdzieś tam wpadnie w oko to chyba wizerunkowo Zelensky'iemu trochę odpierdala. Jakie jest Wasze zdanie?
 
Gdzie się podział kulega ZIMNIAK krynica mondrości?
Odpowiedzi od stonogi proszę zostawiać przed usłyszeniem sygnału.
 
Mało teraz weryfikuje informacji i mało w sumie przeglądam ale z tego co gdzieś tam wpadnie w oko to chyba wizerunkowo Zelensky'iemu trochę odpierdala. Jakie jest Wasze zdanie?
W sumie mnie to nie dziwi. Koleś w ciągu paru lat z aktora zmienił się w prezydenta a w ostatnich tygodniach stał się chyba nabardziej popularnym człowiekiem na świecie.
Myślę ,ze mimo wszystko sprawdza się w swojej roli lidera w czsach wojny
 
patrze w sklepie: Warzecha ma kolejną okładkę w Do Rzeczy. Upadek dziennikarstwa: michnikowszczyzna prawicy :iamdone:
Polecam to:
https://www.wykop.pl/wpis/64453713/pol-roku-temu-wprowadziles-sie-do-swojego-nowego-w/?fbclid=IwAR28B_qeO-3vbTueE572X7ddARL7_tFSphI2xZyB29eC_OTioStn5UMx6oA
Abstrahujac juz do czego uzywany jest obecnie holocaust przez Izrael, uwazam po prostu, ze maja Zydzi prawo budowac swoja narracje historyczna na tej tragedii. Tak samo jak my mamy prawo budowac swoja w oparciu o Wolyn, Katyn, pieklu, ktore zgotowali nam Niemcy, 43 lata przesladowan za zelazna kurtyna, itd. W innym przypadku nie powinnismy byc zdziwieni, ze inni beda ignorowac lub podawac w watpliwosc nasz wlasny przekaz.

Odszkodowania, zwroty ewentualnych majatkow to dla mnie calkowicie inny temat. Zgadzam sie, ze powinnismy byc ostrozni, madrzy i nie ulegac pochopnie naciskom. My tez mamy wciaz mozliwosci walczyc o odszkodowania, a przynajmniej zawsze mozemy zagrac ta karta.
Podstawa: czym jest jest mit założycielski bo bądźmy szczerzy, że każde państwo zaokrągla swoją historie na plus. Z lekcji historii też trudno sobie przypomnieć czarne plamy polskiej historii. Tyle że Izrael w swojej religii holocaustu wstawił do mainstreamu antypolizm. Wszędzie byliśmy mocno prześladowani to nie róbmy wyjątków: dodajmy też Polskę a tak w ogóle to zrównajmy ja z Niemcami...
Moim zdaniem pohukiwania dot. zwrotów majątków nie mają na celu wyciągnięcia kasy, tylko uzyskanie innych korzyści politycznych. To zwyczajny szantaż.
Zresztą to co robił pis w kwestii reparacji, też nie miało spowodować wyrwania kasy od Niemców.
Nie zgadzam się. Też tak myślałem, ale:
- materiał wikileaks o tym jak Tusk na serio zastanawiał się nad sprzedażą lasów aby spłacić część haraczu żydowskiego
- wywiad Rafała Trzaskowskiego dla Konrada Piaseckiego w rmf rm gdzie na serio on mówił, że całego haraczu nie da się spłacić, ale można spłacić cześć, dogadać się (BTW to YouTube wyświetlił mi w proponowanych ten wywiad. CHolery tak napuszczają algorytmami...).
- i najważniejsze: tak samo jak w przypadku KK tak samo w przypadku haraczu żydowskiego -są to żniwa na łapówki...



@klocuniek
Tak jak wcześniej pisałem: daj komuś do poczytania twoje wpisy i spytaj się czy są one normalne. Zwłaszcza te o bombardowaniu obiektów mieszkalnych ... A już robienie z siebie ofiary i zwracanie uwagi na język :robertmakeup:
To co robisz to jest sposób działania 1:1 skrajnego lewactwa, które ładnie opisał Węglarczyk:
1647946169494.png


Nie chce mi się komentować tego jak te masa konta z farmy trolii Konfederacji oraz nawet politycy Konfederacji i nie jakieś płotki publikują jakieś gówniane fotomontaże, które są słabe, że ja 20 lat temu lepsze robiłem w corelu na pierwszym komputerze...

Ciekawie mnie jednak co innego: jesteś takim etatowym obrońcą Konfederacji, więc możesz mi wytłumaczyć bo może coś źle rozumiem
Hej jesteśmy Konfederacja, hej wyczuwamy zagrożenie że przybędą masy BANDEROWCY, UPOWCY, tacy ludzie ze swastykami. Bo wiecie: my mamy mega dobry warsztat dziennikarski i nie nabieramy się na fotomontaże itp. Bo my jesteśmy tylko zatroskani, a Grzegorz Braun to spać z tego zatroskania nie może i dlatego marzy mu się moratorium imigracyjne.
Hej my też jesteśmy sojuszem: Ruch Narodowy, Korona, jakieś partie korwinistyczne.
Ruch Narodowy to partia będąca wynikiem sojuszu środowiska Młodzieży Wszechpolskiej i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Kiedyś jeszcze ONR ale oni na szczęście się wycofali.

I my zatroskani wystawiamy na swoje listy ludzi którzy wybrali na sekretarza Młodzieży Wszechpolskiej rasistę będącego fanem ,,segregacji rasowej". Hej: my jesteśmy tymi samymi straszącymi segregacją sanitarną. Tak czy nie?
1647946557920.png


Mateusz Pławski
taki chłopiec, na codzień sekretarz Młodzieży Wszechpolskiej. Taki młody taki upośledzony
1647946940529.png

Konfederacja wystawiła Bosaka z Ruchu Narodowego: rozumiem tego samego Bosaka wystawiającego na listach Konfederacji członków Młodzieży Wszechpolskiej? No sorry członkostwo w takiej organizacji pozbawia rozumu i godności człowieka...

Nie wiem: może mi to wytłumaczysz jakim cudem Konfederacja jest nagle strażnikiem moralności i etyki? Już nie mówiąc o roli partii ostrzegającej przed prawicowymi fanatykami?

No sorry: sekretarz partii to nie jest jakiś szeregowy członek młodzieżówki.
 
Od około 6:40

Przewidział nie tylko"że" ale i kiedy inwazja się rozpocznie. Teraz przewiduje, kiedy się zakończy. Wg Arestovicha do 10 dni począwszy od 10-go kwietnia będzie po wszystkim (do maja w każdym razie): klik
Tak na marginesie to bezbłędnie rozpracował taktykę Kremla. Podono przewidział też wczesniej aneksję Krymu i separatystyczne zapędy Donbasu
 
Last edited:
Hehe, a Ty znowu się zesrales bo ktoś dał lajka postowi, który Ci się nie podoba.
Niby masz rację, w emocjach zdarza mi się czasem coś takiego walnąć, a przecież sam komuś próbowałem tutaj uświadomić, by nie kierował się lajkowaniem, bo czasami ktoś robi to ze względu na zastosowaną poprawną polszczyznę, itd. i niekoniecznie musi podzielać zawarte w lajkowanym wpisie poglądy. Nie masz racji uważając, że zwracam na coś takiego uwagę jedynie dlatego, że ktoś lajkuje post, który mi się nie podoba. Przecież niżej zaznaczyłeś, że traktowanie w ten sposób dzieci to kurewstwo, a @Dzihados napisał, że nie widzi tam niehumanitarnego traktowania, czyli usprawiedliwia to kurewstwo i coś takiego nie powinno podobać się absolutnie każdemu, mającemu jakieś pojęcie o prawach człowieka, humanitarnym traktowaniu. W jego przypadku jest to dla mnie totalnym szokiem, nigdy bym nie podejrzewał, że będzie coś takiego usprawiedliwiał:
Jesli to (...) tylko za wojenny szaber to chyba i tak humanitarnie? Czy puszczabyls wolno i na droge dawal batona? Tak czy siak jakis postep od historycznych metod.
:benny:
Stąd moja emocjonalna reakcja na lajki pod takim wpisem, być może nieuzasadniona, bo jak wcześniej pisałem - lakujący nie muszą samym lajkiem popierać poglądów zawartych w lajkowanych wpisach. Dlatego honor muszę Ci zwrócić, co z przyjemnością czynię widząc, że nazywasz rzeczy po imieniu (kurewstwo)
I znowu próbujesz wmówić, że coś popieram pomimo tego, że nigdy nic takiego nie napisałem - już po raz trzeci czy czwarty chyba, powoli nudne się to robi.
Najwyżej drugi, mea culpa, ok - sorry być może źle zinterpretowałem również poprzednią tego typu wstawkę (ale nie chce mi się teraz tego sprawdzać)

Jak już wyciągasz takie filmiki to chociaż napisz co chcesz nimi udowodnić bo jedyne o czym one mówią to o tym, że wojna wyciąga z ludzi najgorsze instynkty a cokolwiek więcej to ciężko napisać bo to krótkie video wyrwane z kontekstu - nie wiesz za co konkretnie przykleili tych ludzi do słupów, do tego wojna rządzi się swoimi prawami i to ma miejsce w mieście bezpośrednio zagrożonym pełnoskalową inwazją w najbliższej przyszłości i do ludzi tam będących pewnie nie bieżąco dochodzą obrazki z Mariupola więc ich optyka jest inna niż nasza - ja nie podejmuje się osądzenia czy to zachowanie przesadzone czy uzasadnione bo mam za mało informacji.
Ale przecież wyżej padałem namiary na źródła. To nie są fejki, nawet policja ukraińska wydała oświadczenie, że w taki sposób kradzież tam jest obecnie karana i dopuszczają stosowanie tych kurewskich spektakli. Optyka wojenna w żaden sposób nie usprawiedliwia dokonywania czegoś takiego za kradzież chleba np.
Reasumując - jak już wrzucasz takie rzeczy i próbujesz mnie wciągnąć w dyskusję to chociaż jasno sprecyzuj co chcesz udowodnić bo narazie z Twojego przekazu odnoszę wrażenie, że chcesz pokazać, że to wprawdzie ruscy najechali ale Ukraińcy niewiele lepsi.
Właśnie tutaj leży kwintesencja naszego mini wirtualnego sporu. Otóż ja niczego nie chcę komukolwiek udowadniać, tym bardziej wzbudzać wrażenia, które stało się Twoim udziałem (lepsi/gorsi) wskazuję jednak na pewne aspekty, które w powszechnej świadomości są rozumiane opaczne lub podążające za ogólną, zafałszowaną miejscami narracją. Właśnie na te miejsca staram się zwrócić uwagę, by zwiększyć szansę na ewentualną weryfikację kształtujących się poglądów.
 
Przewidział nie tylko"że" ale i kiedy inwazja się rozpocznie. Teraz przewiduje, kiedy się zakończy. Wg Arestovicha do 10 dni począwszy od 10-go kwietnia będzie po wszystkim (do maja w każdym razie): klik
Tak na marginesie to bezbłędnie rozpracował taktykę Kremla. Podono przewidział też wczesniej aneksję Krymu i separatystyczne zapędy Donbasu
Jeśli to nie fejk z tymi predykcjami to koleś jest świetnym doradcą. I tak długo jak będzie w użyciu broń konwencjonalna, gość może mieć nawet rację.

Ale co wtedy, gdy pod koniec kwietnia pójdzie w ruch głowica jądrowa?
 
Jeśli to nie fejk z tymi predykcjami to koleś jest świetnym doradcą. I tak długo jak będzie w użyciu broń konwencjonalna, gość może mieć nawet rację.

Ale co wtedy, gdy pod koniec kwietnia pójdzie w ruch głowica jądrowa?
Chuj, dupa i kamieni kupa. Wtedy tylko zbrojny najazd na moskwę i rąbanie toporami iwanów
 
Merkel współwinna wojnie na Ukrainie
View attachment 35500
Mocniej: wszystkie partie w Bundestagu. NIe ma parlamentu w UE który jest bardziej proPutinowski niż ten w DE.
SPD miłość do Putina
Zieloni lepszy ruski gaz niż atom, ZAMYKAĆ ELEKTROWNIE ATOMOWE, jak UE może to wspierać, dotować? Jak?
CDU z Merkel próbowało wprowadzać w PE regulacje ograniczające atom
FDP są stanowiska to spoko, przyglądamy się z boku. Niby jesteśmy liberałami gospodarczymi ale jesteśmy w koalicji z Zielonymi których młodzieżówka mówi o 100% podatku spadkowym oraz ograniczaniu budowy domów jednorodzinnych bo to nieekologiczne...
AFD to niemiecki odpowiednik korwinistów, braunowców i reszty tego typu. Fakt faktem mają jednak lepszy marketing polityczny od Konfederacji. Dziecko liberalnej światopoglądowo polityki Merkel...

Gdyby Niemcami rządzili tacy politycy w przeszłości to nigdy Niemcy nie stałyby się tak potężne...
CDU to złodzieje, teraz do władzy doszli złodzieje, marionetki i wariaci. CHolera wie kiedy wybory wygrają sami wariaci...
Dosłownie Zandberg w Bundestagu zostałby określony jako umiarkowany...
 
Ruch oporu. Wtorek.

Z różnych stron napływają informację o braku koordynacji i przepływu informacji w wojskach rosyjskich. Jakie to ważne niech świadczą np. brak zdecydowanego ostrzału w pierwszych dniach, który całkowicie wyeliminowałby ukraińską obronę przeciwlotniczą, centra dowodzenia oraz łączności. Do tego dochodzi paraliż jednostek po wyeliminowaniu kadry dowódczej, a Ukraińcy codziennie kogoś likwidują (chociażby dzisiaj do niewoli trafił podpułkownik Andriej Koszel ze sztabu 58. Armii Rosyjskiej z Władykaukazu, a zabity został dowódca 171. Batalionu Desantowo-Szturmowego ppłk. Aleksiej Szarszawow). Brak komunikacji i współpracy między rodzajami wojsk doprowadził do tego, że do teraz Rosja nie w pełni kontroluję przestrzeni powietrznej i żeby ratować sytuację wprowadza na front najnowszą wersję systemu plot TOR.

To ze spraw dużych, a na poziomie spraw mniejszych to setki sytuacji z zagubionymi czołgami, które w pojedynkę szukały okazji by dostać z ATGM (Anti Tank Ground Missle). Problemy z koordynacją i informacją możemy wyciągać także z poziomu pracy ukraińskiej obrony terytorialnej. Łatwo jest rozdać cywilom broń, ale w praktyce wprowadzenie ich do sensownych działań wojennych to trudna sprawa. Słaba obsługa broni i nie znajomość taktyki może doprowadzić do friendly fire i wprowadzić ogromne zamieszanie. Tak było pod kijowskim zoo, oraz jeszcze w kilku miejscach.

Na razie o tych sytuacjach nie mówi się głośno, żeby nie podburzać morale, ale będzie trzeba to zrobić i wyciągnąć wnioski. Zwłaszcza w terenie mniej zurbanizowanym cywil, jeśli nie ma przeszkolenia wojskowego, jeśli nie nauczony jest działania w grupie, nie zna taktyki to lepiej żeby działał na tak zwanych tyłach. Tu jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i tak może odciążyć regularne oddziały, a sam – w przypadku złapania – jest cywilem bez broni, mając zwykłe ubranie camo już może stać się żołnierzem i być rozstrzelanym (dzisiaj Rosja pochwaliła się złapaniem 67 Ukraińców z Obrony Terytorialnej pod Kijowem).

Tak więc w chwili, gdy w Polsce rzucamy się na strzelnice warto równie dużo poświęcić uwagi na podstawową organizację w ramach swojej społeczności. Strzelać, chce każdy, ale czy ktoś myśli o zaopatrzeniu i komunikacji? O magazynie z ryżem, konserwach, o wodzie, o pierwszej pomocy? Gdy minie tydzień, dwa to z trybu zapału do walki trzeba przejść w tryb zapału do walki połączonego z uruchamianiem organizmu jakim jest aprowizacja i utrzymanie gospodarki. Wojsko musi coś jeść i gdzieś spać. Przeciętny cywil po oddaniu kilkudziesięciu treningowych strzałów z Kałasznikowa jest tylko szybciej ruszającą się tarczą strzelniczą dla nawet rosyjskiego żołnierza, który biega w butach waciakach. Jednak ten sam cywil, gdy stanie się operatorem swojego drona, mułem szmuglującym prowiant, czujką na ostatnim piętrze bloku, czy miejskim inżynierem robiącym barykady na drogach może w dużo lepiej wpasować się w zadania obronne.

W Kijowie i wielu ukraińskich miastach tego uczyli się przez pierwszy tydzień wojny. Obecnie są one całkiem inaczej przygotowane niż podczas rozpoczęcia inwazji, a sama społeczność świadomiej zorganizowana, dzięki czemu wojsko ma wsparcie i może lepiej wypełniać swoje zadania. W mieście, gdzie są sprzyjające warunki do przepływu informacji i większa świadomość operacyjna cywile mogą się bardziej wykazać np. na blokadach. Takie blockposty z kontrolą przejeżdżających aut pozwoliły na wyłapanie 127 członków grup dywersyjnych. To oni mieli wysadzać budynki infrastruktury krytycznej, rozbić robić rozpoznanie lub naprowadzać rakiety.

To właśnie członkowie takich ekip, będący czasami funkcjonariuszami kremlowskich służb mogą stać, za wskazaniem miejsc szkolenia zagranicznych ochotników. Wygląda to na dobrze prowadzoną akcje, bo tym razem trafiło na ukraiński ośrodek szkolenia służb specjalnych na północ od Żytomierza. A więc Rosjanie mają już na koncie trzy podobne i udane ataki.

Sporo dzieję się na południu w rejonie Mariupola. W porcie w Berdiańsku rozładowywany jest statek z transportem wozów opancerzonych z nadbałtyckiego Kalingradu. W samym Mariupolu walki trwają i Rosjanie muszą rzucić tam bardzo duże siły. To ich wiąże na południu. Tak więc miasto poświęca się, by rosyjska ofensywa nie szła dalej.

Na innych odcinkach lokalnie dzieję się dużo, ale nie dochodzi jeszcze do sytuacji zmieniających przebieg ofensywy w wymiarze regionalnym. Front rozciągnięty jest na ogromnym obszarze. Obydwa kraje nie mają na tyle żołnierzy, by kontrolować każdą wioskę i przyczółek. Tak więc, często dochodzi do taktycznego wycofania się, by przegrupować siły. Wtedy druga strona ogłasza, że odbiła jakieś miasteczko, które po niecałej dobie z porotem traci, gdy ustępuje większym siłom przeciwnika. Jednak biorąc pod lupę całość takich małych potyczek, cieszy fakt, że Ukraińcom udaje się lepiej przeprowadzać kontry i mądrzej zarządzać swoimi stratami. Ostrożne szacunki są takie, że na 3 poległych żołnierzy rosyjskich przypada jeden ukraiński.

W sferze miedialnej pojawia się dużo doniesień, o tym, że Amerykanie w tajnych programach od początku lat 90tych gromadzili postsowieckie uzbrojenie, w tym zestawy przeciwlotnicze, które obecnie mają być przekazane na Ukrainę. Cała logistyka tego projektu, te przecieki kontrolowane, sondowanie reakcji Rosji są tak szalone, że albo te systemy już są na Ukrainie, albo będą przerzucane co może, - jeśli Rosja nie planuje się wycofać – wiele fajerwerków w obrębie granic państw natowskich i Ukrainy.
 
@Betonowy Krzychu @Rododendron fajne grono wspierające foliowanie dzieciaków tworzycie. Foliarze? ;)




Miły Pan z batalionu Azov
Ale kolego, czemu mnie oznaczasz w tego typu dyskusjach? Czy ja gdziekolwiek pochwaliłem takie zachowania? Coś Ci się chyba popierdoliło, bo od dłuższego czasu się tu nie udzielam, sam kilkukrotnie dałem się bez sensu sprowokować, ale już basta i jedynie zaglądam tu dla postów @trakmajster i czasem @Bezimienny wrzuci coś ciekawego. Znów opierasz się na lajkowaniu postów i na podstawie tego wysnuwasz wnioski kto i co popiera? Ale skoro już mnie wywołałeś do tablicy to pozwól, że Ci odpowiem - nie, nie popieram foliowania dzieciaków, powinien dostać klapsa na dupę i spierdalać w podskokach do domu, bo może to by nauczyło gówniarza czegoś, czego powinien nauczyć go ojciec. A jaki jest ojciec widzisz na załączonych filmikach. Czy mi go, tj. tego dorosłego, szkoda? Ni chuja, kiedy widzę ciała jego rodaków (wśród których są też dzieci!) ostrzelanych przez rosyjską artylerie. I tak na koniec - uwierz mi, że za szaber i szmalcownictwo w czasie II wojny nasze podziemie karało dużo bardziej srogo, aniżeli przylepienie tejpem do latarni czy drzewa. :)
 
I tak na koniec - uwierz mi, że za szaber i szmalcownictwo w czasie II wojny nasze podziemie karało dużo bardziej srogo, aniżeli przylepienie tejpem do latarni czy drzewa. :)
Żeby tylko szmalcownictwo, panie golone na łyso i atrakcje w kinach, nie wspominając o podpierdalaniu broni niemieckich żołnierzom :korwinlaugh:


W tym wspomnieniach wykonawcy podziemnych wyroków śmierci Egzekutor było to nieźle opisane.
 
Żeby tylko szmalcownictwo, panie golone na łyso i atrakcje w kinach, nie wspominając o podpierdalaniu broni niemieckich żołnierzom :korwinlaugh:


W tym wspomnieniach wykonawcy podziemnych wyroków śmierci Egzekutor było to nieźle opisane.
Czytałem, ale 'Ptaki drapieżne' lepsze imo
 
@Dzihados napisał, że nie widzi tam niehumanitarnego traktowania
Rozmawiasz z cebulowym łanabi bieda-teksańczykiem: jak wlazłeś na moją posiadłość i mnie okradasz, to mogę ugościć cię ołowiem ;) Ja autentycznie jestem za prawem do użycia broni palnej (ale też i piły motorowej XD czy dowolnej inne rzeczy która pomoże) w obronie własnej lub swojego dobytku na terenie swojej własności. Być może to jest istotą sporu.

W tym kontekście, w kontekście pozbawienia kogoś życia za naruszenie praw własności, spokoju miru domowego czy wojenny szaber (niekoniecznie przeciez "ze sklepu", pełno opuszczonych domów) obwiązanie folią jest jebanym humanitarnym psikusem ;) No przynajmniej ja w swoim sumieniu inaczej zapisałbym zabicie kogoś a obwiązanie kogoś folią, ale może jestem wyjątkiem?

Za dzieciaka dostałem w pysk za harendę/pachtę - i słusznie. Choć był to samosąd. Niezgodny z prawem. Niesprawiedliwy (kolega zjadł więcej jabłek!). Na dziecku.

Zgodzę się że jeśli Ukraińcy chcą do tego podejść poważnie (a ze względu na to że konflikt zdaje się będzie trwać to powinni) muszą wprowadzić jakieś formalne albo pół-formalne procesy, być może nawet w formie podziemnej (bo państwo teraz nie da rady raczej).

Łatwo jest mówić z kanapy co mają robić obywatele innego kraju walczący o fizyczne przetrwanie by usprawnić system prawny i żeby wszystko było lege artis. W Syrii/Afganistanie/Iraku też nie powinni ścinać głów czy zrzucać z budynków za to co kto lubi w wyrze robić. Kadyrowcy nie powinni grać ściętą głową w piłkę czy wycinać serc (w formie tortur, na żywca, przed ukraińskim jeńcami w trakcie jedzenia posiłków, bodajże Szewko lub Wolski wspomnieli o takich właśnie nagraniach z Ukrainy w pierwszych dniach wojny). No nie powinni.

W kontekście wojny, a więc autentycznej masowej niepewności, nienawiści, strachu (część tych złapanych i ukaranych była niby za robienie zdjęć siłom ukraińskim, nie tylko kradzieże, więc de facto szpiegostwo w czasie wojny na rzecz wroga) , w kontekście wojny a więc żądzy zemsty za zniszczone skredytowane ;) mieszkanie czy samochód, idzimy dalej, za zabite dzieci, żonę, zabitych krewnych, znajomych, sąsiadów, dalej, w kontekście państwa post-sowieckiego nie będącego wzorem praw jednostki i literalnego przestrzegania praw człowieka, praw własności w czasach pokoju, a teraz skupionego na wysiłku wojennym - obwinięcie folią za wojenny szaber lub szpiegostwo jest humanitarnym progresem w stosunku do banderowskich nieludzkich wzorców. Choć nadal jest samosądem, który nie powinien się zdarzać nigdzie na świecie. No nie powinien.

Jeśli chodzi o to co sugerujesz, że takie samosądy są za mówienie po rosyjsku to naprawdę proszę przestań, wschodnia Ukraina musiałaby się sama cała folią obwinąć, ot, kacapska imperialno-wyzwolicielska propagadna. Ukraińcy mają swoją (Duch z Kijowa!), Ruski swoją (foliują naszych!), tyle.
 
Back
Top