Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

4e99280c73a2766e876f5c969aa1d8eceb423bf56ee69d17bbe0dfe5fbf93e3c.png



:beczka:
 
Pamiętacie jaki był płacz lewicy, że obsada Wikinga nie była zbyt różnorodna? Wtedy też wszystkich widzów i ludzi, którym się film podobał przedstawiali jako neonazistów. Ale dobrze, od dłuższego czasu jak jakiś film zbiera cięgi od lewej strony od razu trafia na moją listę "do obejrzenia".
 
Właśnie wróciłem z Oppenheimera.
Film zajebisty choć żałuję, że przed obejrzeniem nie przyswoiłem sobie wiedzy przez to myślę, że troszkę straciłem. + Pierwszy raz obejrzałem film bez napisów, bo były ale po portugalsku więc skupienie lvl max. Fajnie też, że w tak dobrym filmie występują dwie moje ulubione serialowe postaci Shelby z Peaky Blinders i Elliott z Mr.robot choć tu rola epizodyczna
 
Właśnie wróciłem z Oppenheimera.
Film zajebisty choć żałuję, że przed obejrzeniem nie przyswoiłem sobie wiedzy przez to myślę, że troszkę straciłem. + Pierwszy raz obejrzałem film bez napisów, bo były ale po portugalsku więc skupienie lvl max. Fajnie też, że w tak dobrym filmie występują dwie moje ulubione serialowe postaci Shelby z Peaky Blinders i Elliott z Mr.robot choć tu rola epizodyczna
Gdzie Cię tam wywiało, że film po portugalsku oglądasz? Tzn z portugalskimi napisami :suchykarol:

Mulatek się zachciało? Zresztą kurwa co ja wnikam, jeszcze się dowiem i po co mi to:korwinlaugh:
 
Opowiadaj Mordo, bo czytałem że tam raj podatkowy krypto jest... I się zastanawiam czy nie uderzyć.
Wiesz co, co do podatku krypto to nie wiem. Ale takie rzeczy co pierwsze mi przychodzą na myśl to z plusów:
+ Każdy ma swój numer fiskalny co oznacza, że za wszystkie usługi typu zakupy, płatność za mieszkanie Uber eats fryzjer/kino, leki można podawać ten nr i przy rozliczeniu rocznym pitu normalnie jest zwrot. Za ostatni rok chyba z 800 czy tam 900 euro wpadło.
+ Zajebista pogoda przez 9/10 miesięcy
+ Bezpiecznie
A takie 3 minusy nie wiem jak w innych częściach kraju mówię tu o Lizbonie to :
- Kurewsko drogie mieszkania większość tutaj wynajmuje tylko pokój.
- Wysokie podatki
- Żadne z mieszkań nie ma ogrzewania więc grudzień styczeń w mieszkaniach jest jak w izbie wytrzeźwień.
Nie wiem ogólnie to pytaj łatwiej by mi się odpowiadało na pytania
 
Blokowany przez pięć lat "Sound of freedom" wreszcie wyszedł i jest hitem, choć niechcianym. To film o sieci porywaczy dzieci i całym procederze z tym związanym.

Jeden typ zwrócił uwagę, że w sieci jest mocniejszy film na ten temat, usuwany wciąż i powracający.

Poszukałem i jest, miesiąc temu wrzucony. Podobno dzięki niemu człowiek zaczyna widzieć te powiązania naokoło. Udanego.

 


O ile 1-3 były świetne to aż smutno, że zrobili z tego telenowele i mamy już dziesiątą część.

Dodajmy to tego, że pierwszy komentarz z brzego dodała "ekspert i trenerka różnorodności", "coach", "suicydolożka", która po czterech latach zakończyła indywidualną psychoterapię. Ogólnie trochę dziwnie wygląda ekspert i trener różnorodności gdy we wpisie przyjmuje się argument "nie muszę jeszcze zakrywać twarzy", które występuje w jednej z innych kultur. Pamiętajmy, że statystyka w postaci 27% kobiet z tytułem profesora to seksizm i patriarchat.
 
Last edited:
Back
Top