Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Podajcie tytuły zajebiscie dobrych filmamów, które widzieliście. Jeśli chodzi o gatunek to: thriller, dramat, psychologiczny, horror. Najlepiej jakby trzymały w napięciu, wciagały i były nieprzewidywalne. Takie 8/10 minimum.
p.s Większość znanych z tych gatunków widziałem
Contratiempo, el cuerpo, it's follows,
Podajcie tytuły zajebiscie dobrych filmamów, które widzieliście. Jeśli chodzi o gatunek to: thriller, dramat, psychologiczny, horror. Najlepiej jakby trzymały w napięciu, wciagały i były nieprzewidywalne. Takie 8/10 minimum.
p.s Większość znanych z tych gatunków widziałem
Contratiempo, el cuerpo, it's follows, happy death day, final girl(dwa ostatnie z lekką domieszką humoru)
 
Psychoza, Vertigo, Podejrzani, Heat
se7en,
dziewczyna z tatuażem (us),
piękny umysł,
labirynt,
fight club,
wyspa tajemnic,
gra,
gone girl,
k-pax.

mam nadzieję, że któregoś z w/w nie widziałeś :kis:
Contratiempo, el cuerpo, it's follows,

Contratiempo, el cuerpo, it's follows, happy death day, final girl(dwa ostatnie z lekką domieszką humoru)
Z nich wszystkich tylko tych trzech nie widziałem. Spróbuje "el cuerpo" bo mam na filmwebie od dawna zaznaczone "do obejrzenia" :D Dzięki
 
Z nich wszystkich tylko tych trzech nie widziałem. Spróbuje "el cuerpo" bo mam na filmwebie od dawna zaznaczone "do obejrzenia" :D Dzięki

El Cuerpo jest super. Jeśli Ci się spodoba, od razu lutuj "La cara oculta".
Jeśli chodzi o gatunki o które pytałeś, to ode mnie jeszcze następujące tytuły: "Niewierna" (10/10), "Gorzkie gody", "Śledząc" (9/10), "Krwawy Romeo", "Osiem części prawdy", "Obłęd" (8/10).
 
El Cuerpo jest super. Jeśli Ci się spodoba, od razu lutuj "La cara oculta".
Jeśli chodzi o gatunki o które pytałeś, to ode mnie jeszcze następujące tytuły: "Niewierna" (10/10), "Gorzkie gody", "Śledząc" (9/10), "Krwawy Romeo", "Osiem części prawdy", "Obłęd" (8/10).
La cara oculta widziałem, bardzo dobre. Resztę którą wymieniłeś po za "Niewierną" i "Osiem części prawdy" mam w "do obejrzenia" na filmwebie. Ten Krwawy Romeo mnie ciekawił kiedyś, bo to neo-noir, a ten gatunek siada mi jak żaden inny :antonio:
 
La cara oculta widziałem, bardzo dobre. Resztę którą wymieniłeś po za "Niewierną" i "Osiem części prawdy" mam w "do obejrzenia" na filmwebie. Ten Krwawy Romeo mnie ciekawił kiedyś, bo to neo-noir, a ten gatunek siada mi jak żaden inny :antonio:

"Niewierna" zapowiada się dość niepozornie i ma kilka kiczowatych akcentów, które dla heteroseksualnego mężczyzny mogą być nieco drażniące, ale jeśli miałbym wskazać jeden film, który mówi "prawdę o życiu" to byłaby to "Niewierna". Plus Diane Lane zagrała najlepszą rolę kobiecą jaką kiedykolwiek widziałem.
 
Szanowni Panowie, kończę malować pokój i nie mam czasu się wgłębić w temat, a żona ma ciśnienie na horror co polecacie? jakby ktoś go wrzucił jeszcze w opcji ściągnięcia to w ogóle było by pięknie.
 
Pojawiło się Upgrade.2018.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-CMRG @Gambit chyba się tym jarałeś



Właśnie obejrzałem. KOCHAM :heart::heart::heart: Verhoeven, Crichton czy Cronenberg nie powstydziliby się tego tytułu. Uwielbiam takie kino gdzie jest ten feeling lat 80tych. Do tego Tomek Hardy daje radę ... a nie czekaj :lol:

A i jeszcze jedno, film ponoć kosztował 5 mln zielonych :applause::pray::applause:
 
"Pierwsza noc oczyszczenia" - warto isc?

Obejrzajlem w końcu Trzy Bilboardy i mam mieszane uczucia. Spodziewałem się kryminału - tego tam w zasadzie nie ma, to film obyczajowy. Dodatkowo z filmu bije nienawiść i pogarda Północy do Południa. Też tak mieliście?
 
"Pierwsza noc oczyszczenia" - warto isc?

Obejrzajlem w końcu Trzy Bilboardy i mam mieszane uczucia. Spodziewałem się kryminału - tego tam w zasadzie nie ma, to film obyczajowy. Dodatkowo z filmu bije nienawiść i pogarda Północy do Południa. Też tak mieliście?
Ja się z kolei spodziewałem obyczaju, w którym będzie więcej detali obyczajowych. Co do pogardy - hmm, coś tam było, ale nie widziałem tego jako pn vs pd. Bardziej bogaci vs biedni, społecznie usytuowani vs nie, I kolory vs biali. Tak w skrócie. Musiałbym na spokojnie obejrzeć jeszcze raz.
 
Ja się z kolei spodziewałem obyczaju, w którym będzie więcej detali obyczajowych. Co do pogardy - hmm, coś tam było, ale nie widziałem tego jako pn vs pd. Bardziej bogaci vs biedni, społecznie usytuowani vs nie, I kolory vs biali. Tak w skrócie. Musiałbym na spokojnie obejrzeć jeszcze raz.
Mówiąc pogarda w tym kontekscie mialem na mysli to, ze to male miasteczko na poludniu jest przedstawione jako epicentrum zła, w najlepszym przypadku obojetnosci na zlo. Kosciol, policja, rasisci, dentysci sadole, homofobi, chciwce, przygłupy męskie i damskie, sadysci (policjanci otwarcie mowia o torturach), damscy bokserzy, złe kobiety. Natarczywy wulgarny jezyk rodzicow do dzieci, dzieci do rodzicow, miedzy doroslymi. Jedyni normalni to: czarna wspolpracownica glownej bohaterki, czarny nowy naczelnik (choc on nie powinien sie liczyc, bo przyslany z zewnatrz) i karzeł. Bo syna nie zaliczam do normalnych po jego dialogach z matka. Takie przedstawienie malego miasteczka na poludniu kraju z pewnoscia nie bierze sie z milosci :)
 
Całkiem przyjemny film o wirtualnym świecie i rzeczywistości. Polecam.
https://www.filmweb.pl/film/Player+One-2018-719889
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Pierwsza noc oczyszczenia" - warto isc?

Obejrzajlem w końcu Trzy Bilboardy i mam mieszane uczucia. Spodziewałem się kryminału - tego tam w zasadzie nie ma, to film obyczajowy. Dodatkowo z filmu bije nienawiść i pogarda Północy do Południa. Też tak mieliście?
Od dłuższego czasu przymierzam się do Trzy Bilboardy, nawet ze 2 razy już naciskałem play, ale jednak nie obejrzałem. Też myślałem, że kryminał, zaciekawi czy wieje nudą?
 
Całkiem przyjemny film o wirtualnym świecie i rzeczywistości. Polecam.
https://www.filmweb.pl/film/Player+One-2018-719889
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od dłuższego czasu przymierzam się do Trzy Bilboardy, nawet ze 2 razy już naciskałem play, ale jednak nie obejrzałem. Też myślałem, że kryminał, zaciekawi czy wieje nudą?
Kryminału tam jest tyle co kot napłakał. To film obyczajowy, w którym przestępstwo jest katalizatorem opowieści o życiu małomiasteczkowej społecznosci.
 
2018 rok. Polećcie z 5 dobrych filmów. Tylko nie musical, komedia, animacja
Mama mia 2, Berek, Iniemamocni 2...:mamed:

A tak poważnie:
Ciche miejsce, przebudzenie dusz, pitbull: ostatni pies, avengers infinity war, trzy billboardy za ebbing, Missouri, czarna pantera, lady bird
 
Ktoś (@lugasek mistrz) zarzuci linkiem do FightClub w jakiejś dobrej jakości? Palahniuk u Rogana zrobił robotę i aż muszę sobie ten zacny film powtórzyć.
 
Back
Top