Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Czyli mówisz, że wart obejrzenia?
Jeśli ktoś lubi filmy o takiej tematyce to naprawdę warto. Chyba najbardziej czuć wkurwienie i po części bezsilność - film robi swoje.
Obejrzałem też "The Gift" też dałem 7/10 ale tu raczej ze względu na końcówkę, bo generalnie miejscami mnie nudził i wywołał zdecydowanie mniej emocji i nie te które powinien - ale końcówka mi się spodobała.
 
To jest oldschool - filmy z jeszcze takim znaczkiem Polsatu lub Polonii 1.
By mieć film trzeba było nagrać/pożyczyć na video. Chwała fanatykom którzy wrzucają swoje kolekecje VHS na chomika, bo większości tych filmów w siecie się nie znajdzie.

708_wes.jpg
 
Na co lepiej iść Panowie? Na Everest czy na Legend? Skłaniam się ku temu drugiemu, bo po trailerze wyczuwam klimat Wilka z Wall Street.
 
Nie wiem czy ktoś miał bliższą styczność z tym największym budynkiem mieszkalnym w Polsce. W centrum katowic, sam jeden budynek a ma prawa osobnego osiedla, z osobnym kodem pocztowym. Osobne, i zamknięte, specyficzne życie. Mieszkałem tam tydzień, sąsiadując z dwoma burdelami i jakimś mieszkaniem z całodobową ochroną.
Kto będzie miał okazje, niech zobaczy film o Superjednostce. Ja się wybieram.
 
Nie wiem czy ktoś miał bliższą styczność z tym największym budynkiem mieszkalnym w Polsce. W centrum katowic, sam jeden budynek a ma prawa osobnego osiedla, z osobnym kodem pocztowym. Osobne, i zamknięte, specyficzne życie. Mieszkałem tam tydzień, sąsiadując z dwoma burdelami i jakimś mieszkaniem z całodobową ochroną.
Kto będzie miał okazje, niech zobaczy film o Superjednostce. Ja się wybieram.

z jednej strony kocham takie blokowiska, a z drugiej nienawidze..
 
z jednej strony kocham takie blokowiska, a z drugiej nienawidze..

Film podobno świetny, trwa tylko 20 min.

I ja mam podobnie. Jak i z całymi katowicami: drażnią mnie, wkurwiają, są brudne i nieprzyjemne, nielogiczne, i bez ładu i skłądu...ale kocham je i wiele mnie w nich pociąga. Superjednostka jest tego kwintesencją. Z racji bycia zamkniętym osiedlem - stacjonuje tu siedziba czarnego rynku w Kato. Wiesz, jest cieć opłacony i jak Policja ma iść do konkretnego mieszkania - mają cynk od ciecia. Pełna swoboda, najgorsze mendy, burdele, narkotyki.
A jednocześnie niesamowity klimat, życie, przywiązanie ludzi do siebie. Przynajmniej ja to ta pamiętam - gdy pomiesziwałem. Poza tym - całkowicie obce miejsce, nawet ja mieszkasz w centrum katowic, mijasz codziennie superjednostke - to zawsze jest obcym bytem .


A samo miejsce kojarzy sie zle także przez to, żę widząc to - widzisz ludzi jak maszynki, przedmioty, upchane równolegle piętro po piętrze.
 
Legend (2015) - gangsterski klimat w komediowym wydaniu z brytyjskim akcentem. Fajna fabuła bez przestojów, wpadająca w ucho muzyka, Tom Hardy świetnie grający niepodobnych do siebie bliźniaków. Warto obejrzeć, mocne 8/10.
 
Film podobno świetny, trwa tylko 20 min.

I ja mam podobnie. Jak i z całymi katowicami: drażnią mnie, wkurwiają, są brudne i nieprzyjemne, nielogiczne, i bez ładu i skłądu...ale kocham je i wiele mnie w nich pociąga. Superjednostka jest tego kwintesencją. Z racji bycia zamkniętym osiedlem - stacjonuje tu siedziba czarnego rynku w Kato. Wiesz, jest cieć opłacony i jak Policja ma iść do konkretnego mieszkania - mają cynk od ciecia. Pełna swoboda, najgorsze mendy, burdele, narkotyki.
A jednocześnie niesamowity klimat, życie, przywiązanie ludzi do siebie. Przynajmniej ja to ta pamiętam - gdy pomiesziwałem. Poza tym - całkowicie obce miejsce, nawet ja mieszkasz w centrum katowic, mijasz codziennie superjednostke - to zawsze jest obcym bytem .


A samo miejsce kojarzy sie zle także przez to, żę widząc to - widzisz ludzi jak maszynki, przedmioty, upchane równolegle piętro po piętrze.
Mialem tam mieszkac, ale koles chcial za wiele za czynsz to w ostatnim momencie zrezygnowalem. Dzieki Bogu.
 
Dd
Mialem tam mieszkac, ale koles chcial za wiele za czynsz to w ostatnim momencie zrezygnowalem. Dzieki Bogu.
Ja mieszkalem tydzien u znajomych. Tydzien na gwiaDach i tydzien na kukurydzach w tamtym miesiacu. Na gwiazdach super efekt, to z kukurydzami najwyzsze budynki mieszkalne w Polsce, i wyhylajac sie za okno czujesz jak od wiatru budynek sie chwieje. Mega uczucie.

Kurcze, od znajomych musze ten filnm dorwac
 
Kto łaknie ciekawego i nietypowego kina - niech jutro o 22:00 włączy TVP KULTURA. Emitowany będzie najlepszy i najsłynniejszy film nurtu BLAXPLOITATION. Czym jest ten nurt? A murzyńskim odchyłem nurtu sexploitation - czyli niszowych filmów podejmujących tematyke tabu - najczęściej sex, gwałt, przemoc, gore. Bez tego nurtu nie widzielibysice zadnego z tych pojebanych filmów jakie bardzo lubicie.
Blaxploitation zaczął tworzyć filmy o czanych i dla czarnych. Co w ameryańskim kinie było nowum. I tak mieli swojego czarnego Dracule, czarnego Brudnego Harrego i cudowną Pam Grier(Tarantino złożył hołd jej kreacjom z lat 70 umieszczając ją jako główną bohaterkę swojego filmu "Jackie Brown"), która grała w najsłynniejszych produkcjach czarnego kina.
Filmy z nią to świat czarnych, najczęściej pełen heroiny, dziwek, alfonsów i lesbijek. Przemoc, seks, cycki, przerysowane charaktery. Paradoksalnie te filmy powielają rasistowskie stereotypy i wręcz przenoszą je do granic absurdu.

Jutro TVP KULTURA puszcza mój ublubiony film tego nurtu - Foxy Brown
http://www.filmweb.pl/film/Foxy Brown-1974-109287

Pam Grier gra tu pięknośc, której zostają wymordowani bliscy przez dilerów narkotyków i alfonsów. Postanawia się zemścić, uzywając do tego celu swojego seksapilu by wejść w świat burdeli i narkotyków.

Na zachętę kilka ładnych fotek Pam:
latest

grier1.jpg

pam-grier-076.jpg


@Wewiur to dla Ciebie, bo po avatarze wnosze że lubisz klimaty nigga
 
Jakiś czas temu widziałem trailer do filmu Goodnight Mommy i mnie zaintrygował. Gdyby ktoś był zainteresowany to podaję release. Opinie o filmie dam po weekendzie zapewne.

Goodnight.Mommy.2014.LIMITED.1080p.BluRay.x264-USURY

trailer:

 
Przejrzałem jak na razie 10 stron tego tematu wstecz, żeby poszukać fajnych filmów. I co chwilę zwracałem uwagę na to, co piszecie o "It Follows". Dla mnie to kicz, szczególnie końcowe sceny. Ni to straszne, ni to zapadające w pamięć. Śmiałem się jak na komedii. "Cabin" to dla mnie też nic specjalnego - nie traktuję tego jako horror, bo bohaterowie osadzeni są jakby w grze i wiemy o tym już od samego poczatku. Już "Deliver us from devil" podobał mi się bardziej niż te dwa filmy razem wzięte, a i tak było średnie.
 
Goodnight.Mommy.2014.LIMITED.1080p.BluRay.x264-USURY
Widziałem jakiś czas temu, gdybym oceniał za ostatnie 10-15 minut to film byłby świetny, jednak reszta była dla mnie zbyt monotonna i nie trzymająca w napięciu. Czytałem, że duży wpływ na ten film miała twórczość Haneke i Seidla, jednak do poziomu filmów tych dwóch Panów sporo brakuje.
 
Back
Top