De Longhi - jaki model ekspresu do kawy wybrać ?

Zamówiona, jutro dojdzie - moja pierwsza kawa z tej palarni i ogolnie moja pierwsza z cyklu "świeżo palona kawa", zobaczymy czy faktycznie coś odróżnie smakowo względem tej niebędącej wprost z palarni.
Starbucks tak jak mówiłem blonde ohyda, medium spoko, teraz czas na Blue Orkę.


1704786735429.png
 
Odkad zmieniłem twardość wody z 4 na 1 to od 23 listopada nic się jeszcze nie pojawiło :lol:
A mojej mamie ten komunikat na poziomie 4 sie pojawia okolo co 14 dni :lol:
Ja mam na 4. Macie jakieś gówno bo @Shajs pisał, że ma na 4 w swoim delonghi a wyświetla mu się co ok 1,5 miesiąca.
 
Zamówiona, jutro dojdzie - moja pierwsza kawa z tej palarni i ogolnie moja pierwsza z cyklu "świeżo palona kawa", zobaczymy czy faktycznie coś odróżnie smakowo względem tej niebędącej wprost z palarni.
Starbucks tak jak mówiłem blonde ohyda, medium spoko, teraz czas na Blue Orkę.


View attachment 88896
Ta jest chyba najłagodniejsza z wszystkich ich kaw
 
Ja mam na 4. Macie jakieś gówno bo @Shajs pisał, że ma na 4 w swoim delonghi a wyświetla mu się co ok 1,5 miesiąca.

może ma zainstalowany filtr i delonghi wtedy łagodniej podchodzi do tematu odkamieniania

nawet coffee doctor powiedzial ze nie uzywa zadnych filtrow, ba nawet dzbanka nie uzywa jak ja, a jedynie odkamienia sobie ekspres i to wszystko - wygoda
(ale on to chociaż sobie sam wszystko w nim naprawi haha)
 
może ma zainstalowany filtr i delonghi wtedy łagodniej podchodzi do tematu odkamieniania

nawet coffee doctor powiedzial ze nie uzywa zadnych filtrow, ba nawet dzbanka nie uzywa jak ja, a jedynie odkamienia sobie ekspres i to wszystko - wygoda
(ale on to chociaż sobie sam wszystko w nim naprawi haha)
Nie mam filtra, używam wody z dzbanka daffi.
@respect wczoraj robiłem drugie odkamienianie a ekspres mam od 6.09.23
 
No to wychodzi tak jak u mnie, co dwa miesiące. To jest optymalny okres, mało upierdliwy
To u mnie teraz będzie dłużej, bo w październiku zmieniałem filtr i wtedy też odkamienianie wyskoczyło żeby zrobić.
A obecny filtr ma jeszcze 20% stanu. To pewnie padnie na koniec stycznia.
 
To u mnie teraz będzie dłużej, bo w październiku zmieniałem filtr i wtedy też odkamienianie wyskoczyło żeby zrobić.
A obecny filtr ma jeszcze 20% stanu. To pewnie padnie na koniec stycznia.
A u mnie akurat wymiana filtra nie pokrywa się z odkamienianiem :zakręcony:
 
Bastek, ja Cię mimo wszystko lubię i wiesz o tym, ale już brakuje mi słów. Przecież kupiłeś najłagodniejszą kawę z całej ich palarni. Ona nie ma prawa być kwaśna.
To jest jedna z najbardziej „smooth” kaw jakie w życiu piłem. Pewnie dlatego przestałem.

Nawet w opisie mają
Kwasowość 1/5

View attachment 89014
@Baasteek próbujący nową kawę:

giphy.gif


KWAŚNA!

:awesome:
 
Ktoś ma Melitta Latticia? Jakieś opinie?

 
Ktoś ma Melitta Latticia? Jakieś opinie?

Wysoki ślad węglowy, w fabrykach nie ma parytetu, rada nadzorcza zdecydowanie nie jest zdywersyfikowana rasowo. Co tu dużo więcej mówić.
Dużo lepiej dla planety będzie sobie kupić ziarna z plantacji ze wszystkimi certyfikatami wybierając tę która jest najbliżej, następnie zmielić kawę w młynku ręcznym i zaparzyć własnoręcznie.
 
Wysoki ślad węglowy, w fabrykach nie ma parytetu, rada nadzorcza zdecydowanie nie jest zdywersyfikowana rasowo. Co tu dużo więcej mówić.
Dużo lepiej dla planety będzie sobie kupić ziarna z plantacji ze wszystkimi certyfikatami wybierając tę która jest najbliżej, następnie zmielić kawę w młynku ręcznym i zaparzyć własnoręcznie.
:juanlaugh:
 
Ktoś ma Melitta Latticia? Jakieś opinie?


możesz brać, tylko ten ekspres robi jedną kawę mleczną na raz a nie tak jak pokazane na zdjęciu, opis techniczny niezgodny ze zdjęciem, dobre jaja

młynek stalowy i nie ma pojemnika na mleko jak w de longhi czyli to na plus

jedynie nie podoba mi sie monitor, za mały, ale reszta ok
 
Ktoś ma Melitta Latticia? Jakieś opinie?

Bierz delonżi. Lepszy może nie będzie, ale będzie za to bardziej wesoło :beer:
 
Bastek, ja Cię mimo wszystko lubię i wiesz o tym, ale już brakuje mi słów. Przecież kupiłeś najłagodniejszą kawę z całej ich palarni. Ona nie ma prawa być kwaśna.
To jest jedna z najbardziej „smooth” kaw jakie w życiu piłem. Pewnie dlatego przestałem.

Nawet w opisie mają
Kwasowość 1/5

View attachment 89014

Wydaje mi sie a nawet estem juz niemal pewien, ze ma to zwiazek z jasnymi ziarnami, ktore mi po prostu nie smakuja w espresso.

Espresso lepiej mi smakuje z ciemniejszymi ziarnami ogolnie we wszystkich markach kawy.

Dlatego bede zwracal juz teraz zawsze uwage na kolor ziarenek przy zakupie kaw.
 
Wydaje mi sie a nawet estem juz niemal pewien, ze ma to zwiazek z jasnymi ziarnami, ktore mi po prostu nie smakuja w espresso.

Espresso lepiej mi smakuje z ciemniejszymi ziarnami ogolnie we wszystkich markach kawy.

Dlatego bede zwracal juz teraz zawsze uwage na kolor ziarenek przy zakupie kaw.
Kup sobie Starbucks espresso Dark roast
 
Back
Top