Boks

Mi też się przyjemnie oglądało walkę. Mam wrażenie to niektórzy chcą zobaczyć styl Tysona w wykonaniu Floyda co chyba jest niemożliwe. Niesamowita obrona Floyda. Maidana zero pomysłu na walkę. Mam wrażenie że chciał tylko zarobić ponownie . Już wychodząc wogóle nie widać było ducha walki. Wykonał parę swoich szarż jak ostatnio ( ale chyba z 2 razy mniej ogólnie ) i to tyle.
 
Wiecie Panowie, co innego się cofać i z defensywy kąsać i punktować (jak np. Lara czy Rigo), a co innego kicać sobie kółeczka po ringu ograniczając się jedynie do zmiany kierunku biegu i nurkowania w klincz. Po Maidanie nie spodziewałem się w tej walce niczego, to ograniczony pięściarsko osiłek. Za to Floyd ma aż za wiele umiejętności, może zawalczyć w mniej nudny sposób. Nie spodziewałem się że to będzie mega porywająca walka ( bo walki Floyda zawsze wyglądają tak samo i nudzą) ani że Money zawalczy nagle jak młody Tyson, ale wczoraj Floyd to aż się starał żeby zanudzić widza jeszcze bardziej niż zwykle. Kontrolował walkę od początku do końca, widział że Maidana w niczym nie może mu zagrozić, mógł więc pozwilić sobie na bardziej efektowny styl boksowania.



Z PPV pewnie znów Showtime wyjdzie na zero lub ze stratą i następnym razem to oni wybiorą Floydowi rywala.
 
Wg ciebie Lara punktuje z defensywy ? to jakies brednie, statystyki z walki Lara - Canelo 107 trafionych uderzeń Lary, Mayweather trafił Maidane 166 razy w rewanżu. Statystyki Canelo - Mayweather Money trafia 232 uderzeń czyli ponad 2 razy więcej niż Lara w swojej walce przeciwko Alvarezowi. W niektórych walkach Lara też bije sporo uderzeń ale warto popatrzeć ile zbiera na twarz.
 
sry za doublepost ale nie zdażyłem zedytować







Nie zgadzam się z tym, że Maidana nie mógł Floydowi zagrozić, jak by się trochę otworzył to mógłby się nadzaić na jakiś mocny cios. Nawet raz Maidana trafił mocnym prawym w końcówce 3 rundy, niektórzy po takim ciosie już by leżeli ( cios bardzo podobny do tego który znokautował Pacmana )







W 12 rundzie Maidana chciał urwać głowę Floyda, innego rozwiązania nie było na zwycięstwo więc Money nie ryzykował zbytnio i po prostu przebiegał tą rundę.
 
Nie czepiam się celności Moneya bo tę on ma zawsze wysoką ( jest od Lary szybszy i po prostu lepszy technicznie). Chodzi mi o to że Lara nawet jak się cofa to cały czas stara się utrzymywać ten dystans ciosem (czasek nawet pchanym z ręki wykrocznej). Floyd ma tendencję do kicania do tyłu bez ciosu. To że zadaje w całej walce więcej ciosów do Lary wynika z tego że Money bije seriami a Lara pojedyńczo. A zbieranie na twarz to inna sprawa. Lara to po prostu nie ten styl i poziom skilla co Floyd.



Ten cios był już równo z gongiem, dlatego Money stanął i go zebrał. Maidana to nie Matthysse, on jeżeli nokautuje to szerokim ciosem, widocznym dla Floyda. Kicania w 12 się nie czepiam, tu nie miał po co ryzykować. Ale kicania w 1, zwłaszcza w 2, 3 i jeszcze paru późniejszych jak najbardziej tak.
 
Myślę w odróżnieniu do tu piszących, że walka sprzedala się dużo lepiej niz ich pierwsze starcie. Latynosi uwierzyli w Maidane i kupili ppv.
 
Nie ma nic do Floyda - można mówic że jest nudny , ale trzeba mu przyznac, że jest jest doskonały w tym co robi, ponieważ jak narazie 47 jego przeciwników nie znalazło na niego sposobu , a wielu z nich to na prawdę wielkie nazwiska i mistrzowie, którym Floyd odebrał pasy ...


Amerykanin w rewanżu z ,,Chino,, nie dawał się zepchnąc na liny , a jeśli już to szybko z nich uciekał . Jak mówił Floyd po ich pierwszej walce : ,,Chciałem dac kibicom większe emocje,, i dlatego podczas ich pierwszej walki, Floyd ,, dał sie wciagnac,, w gierki Marcosa czyli nie uciekał szybko od lin - starał sie unikac ciosów balansem i swoja gardą , przez co walka wydawała sie dramatyczna, bo Maidana bił gdzie popadnie ...


Floyd to Floyd - najlepszym tytułem, który mozna mu nadac , to : ,, mistrz defensywy ,, . Jego walki są nudne ponieważ, stara sie on za wszelką cenę wyelminowac ciosy przeciwnika ( przez to te klincze ) , a jego ofensywa ogranicza się do rzadkich ciosów, które jednak jak wyprowadzi sa one zazwyczaj celne - te kontry prawym prostym po odchyleniu są fenomenalne w wykonaniu Amerykanina , to jego taki firmowy cios, który mimo, ze nie wygląda jak niegdyś to i tak dalej robi wrażenie .


Mnie w rewanżu tylko strasznie poirytowała postawa ,,Moneya,, w 12 rundzie , gdzie uciekał praktycznie całą rundę , klinczował przy najbliższej okazji, nie zadawał ciosów i ogólnie postanowił odpuscic już walkę ( pomyślał pewnie : ,, hehehe jeszcze 3 minuty i kolejne 70 milionów zasili moje konto ,, ) . Dla mnie takie zachowanie w ostatniej rundzie, gdzie wiadome było że wygra na punkty , to pogarda dla jego fanów , którzy przyszli na walkę - fakt można śmiało twierdzic , że wolał nie ryzykowac w ostatniej rundzie nadzianie się na jakiś cios Maidany i zostanie znokałtowanym i przez to starał sie byc bardzo ostrozny, ale on po prostu odpuscił walke w 12 rundzie - zachował sie według mnie jak tchórz ( gong oznajmiający ostatnie 10 sekund , a on momentalnie łapie Argentyńczyka w klincz - nom bez przesady ... ) , a przed walka tyle razy mówił że znokałtuje Maidane ...
 
http://www.sherdog.com/news/news/Floyd-Mayweather-Jr-Ordered-by-NAC-to-Answer-Questions-About-Gym-Marijuana-74121#TZ7kf0YFK4XMM7ZX.01
 
Zastanawiam się czy boks w Polsce można traktować poważnie, jeżeli plakat promujący walkę drugiego najlepszego ciężkiego w naszym kraju wygląda tak :



PLAKAT_3.jpg
 
ilość "sponsorów" też zacna - polski boks jest budowany według modelu :



"nabij rekord, zawalcz z Kliczko (innym znanym mistrzem), dostań łomot, odbierz wypłate życia, wróć obijać bumów "
 
Pewnie OS po tych swoich zmianach nie chcialo trwonic jeszcze wiecej pieniedzy na promocje. Boks nie cieszy sie zainteresowaniem, jedyny Polski mistrz Diablo Wlodarczyk walczy poza granicami bo w Polsce dla kibicow nic to nie znaczy, nie interesuja sie. Dzis mma (ksw) jest w modzie. Dxiennikarze tzw o boksu pisza rowniez o mma bo widza ze ten nowy sport walki przyciaga. A na koniec co do plakatu to przypomina mi ten z ksw 22 tak samo mierny i rownie oszczedny w tusz ;d
 
Nie no KSW 22 byl slaby ale widać, że grafik go robił, ten tutaj to są efekty na poziomie 2 dniowego kursu photoshopa .



Dzień w którym Kliczko i Floyd odejdą na emeryturę będzie tragedią dla boksu. HW z walkami mistrzów, których Tyson nie brałby nawet do sparingów. Gdyby Gołota był z 10-12 lat młodszy mielibyśmy realne szanse na mistrza świata.
 
Boks powoli przemija najwieksze gwiazdy maja juz blizej do konca, a nie ma ich kim zastapic zaintetesowanie boksem juz teraz nie jest tak ogromne jak wczesniej, ale moze dzieki temu UFC wyplynie jeszcze na szersze wody.
Wracajac na nasze podworko M. Wach z Kliczko robil za ruchomy worek, nastepnie zlapany na dopingu, zawieszenie i teraz tak mi sie wydaje od niechcenia powrot. Zapomniany wraca na polski rynek, plakat tragiczny, ale adekwatny do powrotu i tych wczesniejszych zawirowan. Wraca z PPV Polsatu do niszowej OS widocznie na tyle ich stac, plakat plakatem a kto rywalem Wegier czy Slowak ? ;D
 
Fury to juz z pewnoscia, dla boksu bylaby to prawdziwa tragedia.
Tak mi sie cos zdaje ze dla Mariusza sprowadza buuma, godnego najmana, nikogo rownego sobie nie dostanie po takiej przerwie
 
38 letni Serb rywal na odbudowe, pomylilem sie ze godny najmana, poskladalby "patriote"
Szkoda ze nie udalo sie wrzucic Wacha na PBN ale przerwa swoje robi
 
Pierwsze starcia, Diablo wiadać po mocnych sparingach. Po wypowiedziach wygląda na pewnego siebie, to dobrze.



ByJLjxEIgAAN4co.jpg








Jedyna nadzieja w warunkach fizycznych, trzymać na dystans i walczyć z doskoku, wiem łatwo pisać ale trudniej wykonać, Lebiediev niewątpliwie faworytem. Obawiam się niestety, że Rosjanin wejdzie fizycznie w Pawła i skończy się podobnie jak Povietkin vs Wawrzyk. Szczęka Polaka nie jest zbyt pewna, to jest problem



kolodziej_lebiediew_f2f.jpg




https://www.youtube.com/watch?v=A20X2hGU9m4
 
Zdecydowanie nie chodziło mi o to, że z Floyda powinien się stać Tyson. Floyd tego nie potrafi ;-) Ma inny styl, bardzo skuteczny, ale uciekania było dużo więcej niż fajnych kontr w tej walce. To miałem mu za złe, bo strasznie zanudził. Mistrzem kontry to był Byrd w walce z Gołotą. Ciągle do tyłu, ale ciągłe wykorzystywanie zejść z ciosu i to nie pojedynczymi ciosami, a seriami. Condit z Diazem też się cofał, ale w świetny sposób, bardzo dużo uderzał. Można chodzić do tyłu, ale żeby chociaż z 4 zejść 3 kończyły się kontrą, a nie 1 na 4 albo i rzadziej.



Tak czy inaczej fani boksu mogą to rozumieć, ale dla przeciętnego widza to wygląda źle, a chyba zdawać sobie trzeba sprawę, że by boks znowu miał swoją wartość ważne dla mas jest jak walczą bokserzy.
 
Kolejne genialne pomysły WBC

Prezesi federacji chcą także zmian w punktacji sędziów podczas walk. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie możliwości punktowania pojedynków w nowy sposób. federacje chcą prowadzić możliwość punktowania rund na przykład przyznając za rundę 9.5 lub 8.5 punktu.


Można wygrać 8 rund 10-9,5 i poźniej przegrać trzy rundy 9-10 i jedną 8-10 i mamy 115-116 absurd straszny, a wyrównane rundy w boksie to nic niezwykłego. Kolejna możliwość do drukowania walk











Canelo przeszedł do HBO i chciałby spotkać się w ringu z Pacquiao ( walka bez sensu bo filipińczyk każe mu zbijać jak Cotto dużo za dużo ) , Chavezem, Cotto oraz Gołowkinem. Pozostałe trzy walki jak najbardziej na tak.
 
Ja wolałbym, żeby sędziowie za wyrównane starcia dawali 10-10, a nie na siłe próbują przypisać rundę jednemu zawodnikowi, a czasem ciosów na rundę jest jak na lekarstwo i wskazanie zwycięzcy w takiej rundzie to ciężkie zadanie.
 
@Voranek



Mam pytanko odnośnie gali jeśli ogarniasz ? Na Polsacie Sport w programie jest "Gala Boksu w Moskwie" 18-22



Tzn że Włodarczyk tak o 21 ??
 
Jeśli tak będzie wyglądać rozpiska to Diablo wyjdzie wczesniej. Transmisja na PS zapewne od pojedynku Kulakova



vgfgsdf.jpg








https://www.youtube.com/watch?v=QHaR1WLnFlM
 
Back
Top