Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

410923518_747261647431179_220081843882832053_n.jpg
 
Daj nazwę tego potwora. Pamiętam że to była jakaś manufaktura i nawet był chyba w starych odcinkach top gear. Jednak nie mogę sobie przypomnieć marki.
Piękny wóz. Idealny
Motomuzi, ale to chyba render komputerowy.
 
Delikatnie rozglądam się za autem bo chcę koniecznie zmienić w najbliższym roku. Kuuuuurwa, jak to wszystko podrożało. Ładnie covid rozjebał rynek samochodowy. Myślałem, że za 100k to jak Księciunio sobie będę przeglądał między 2-3 letnimi Suvami a jedyne co za to mogę kupić to kurwa Dustera :juanlaugh:

Na insta wyskoczyła mi reklama tego modelu, z ciekawości wszedłem na ogłoszenia bo ten model to dla mnie nowość a tam takie kwiatki
5AAA7960-BE1B-44F2-901F-5D79D0F8C9CB.jpeg

8BDBD308-08D3-4B2D-89D1-4A97A39BDBBE.jpeg
 
Delikatnie rozglądam się za autem bo chcę koniecznie zmienić w najbliższym roku. Kuuuuurwa, jak to wszystko podrożało. Ładnie covid rozjebał rynek samochodowy. Myślałem, że za 100k to jak Księciunio sobie będę przeglądał między 2-3 letnimi Suvami a jedyne co za to mogę kupić to kurwa Dustera :juanlaugh:

Na insta wyskoczyła mi reklama tego modelu, z ciekawości wszedłem na ogłoszenia bo ten model to dla mnie nowość a tam takie kwiatki
View attachment 87935
View attachment 87937
Panie za naszego Forda bym mógł teraz zawołać więcej niż za niego daliśmy i by poszedł od ręki.

Edit i tak w sumie jest z prawie każdym samochodem kupionym przed tym wzrostem
 
Last edited:
Delikatnie rozglądam się za autem bo chcę koniecznie zmienić w najbliższym roku. Kuuuuurwa, jak to wszystko podrożało. Ładnie covid rozjebał rynek samochodowy. Myślałem, że za 100k to jak Księciunio sobie będę przeglądał między 2-3 letnimi Suvami a jedyne co za to mogę kupić to kurwa Dustera :juanlaugh:

Na insta wyskoczyła mi reklama tego modelu, z ciekawości wszedłem na ogłoszenia bo ten model to dla mnie nowość a tam takie kwiatki
View attachment 87935
View attachment 87937
No kurwa, ja też chciałem zmieniać na coś większego. Miał być Ford S-Max, byłem gotowy kupić nowy albo taki dwulatek nawet.
Zobaczyłem ceny i już wiem, że do końca będę jeździł asxem :juanlaugh:

I to nawet nie o to chodzi czy mnie stać czy nie, ale kurwa, no nie dam letko 200 tysięcy za kawałek blachy na kółkach... no kurwa nie :śmiech:
 
No kurwa, ja też chciałem zmieniać na coś większego. Miał być Ford S-Max, byłem gotowy kupić nowy albo taki dwulatek nawet.
Zobaczyłem ceny i już wiem, że do końca będę jeździł asxem :juanlaugh:

I to nawet nie o to chodzi czy mnie stać czy nie, ale kurwa, no nie dam letko 200 tysięcy za kawałek blachy na kółkach... no kurwa nie :śmiech:
Dasz i 300, i to jeszcze za takiego na paluszki czy inne bateryjki, bo te kurwy europejskie prędzej czy później nas do tego zmuszą :childcry: . Jeśli jednak nie dasz to będziesz z bastkiem jeździł rowerem po cmentarzu :beczka:
 
No kurwa, ja też chciałem zmieniać na coś większego. Miał być Ford S-Max, byłem gotowy kupić nowy albo taki dwulatek nawet.
Zobaczyłem ceny i już wiem, że do końca będę jeździł asxem :juanlaugh:

I to nawet nie o to chodzi czy mnie stać czy nie, ale kurwa, no nie dam letko 200 tysięcy za kawałek blachy na kółkach... no kurwa nie :śmiech:
No mam grubą rozkminę bo mimo, że z wyglądu podobają mi się jakieś tam Tucsony, Sportage czy inne Compassy to trochę się boję wpierdolić w takie auto. Z drugiej strony naprawdę chętnie byśmy się przerzucili na wyższe auto. Teściu ma X3 No to komfort wsiadania/wysiadania, pakowania bąbelka do fotelika itd jest niesamowity.
Nie widzę póki co złotego środka. Nie wiem czy nie skończy się po prostu na jakiejś 6 letniej C klasie w kombi z konkretnym wyposażeniem
:fjedzia:
 
@respect
ja sie napalałem że jak się wprowadzę i trochę odetchnę finansowo to sprowadzę sobie jakiegoś potwora z USA, wrzucę w gaz, ale ekomarksiści u władzy z przyczyn czysto ideologicznych kułakom nie dadzą spokoju...

Póki co nabijam kkm-y w moim S-Maxie (diesel - więc samo zło, wiadomix) i naprawdę nie mam na co zmienić...

Niech automotive zdechnie skoro zagrał va bank z władzą, a my po prostu będziemy jeździli po kubańsku, do końca tym co się rusza...
 
@respect
ja sie napalałem że jak się wprowadzę i trochę odetchnę finansowo to sprowadzę sobie jakiegoś potwora z USA, wrzucę w gaz, ale ekomarksiści u władzy z przyczyn czysto ideologicznych kułakom nie dadzą spokoju...

Póki co nabijam kkm-y w moim S-Maxie (diesel - więc samo zło, wiadomix) i naprawdę nie mam na co zmienić...

Niech automotive zdechnie skoro zagrał va bank z władzą, a my po prostu będziemy jeździli po kubańsku, do końca tym rusza...
Spokojnie sztucznie wykreowany szał na elektryki padnie szybciej czy później.
Chujowa technologia, brak przepustowości ładowania i przede wszystkim ceny zmusza ludzi nawet z większymi portfelami do zastanowienia, że coś tu się nie spina.

Oczywiście z wyłączeniem karatekowców.
 
@respect
ja sie napalałem że jak się wprowadzę i trochę odetchnę finansowo to sprowadzę sobie jakiegoś potwora z USA, wrzucę w gaz, ale ekomarksiści u władzy z przyczyn czysto ideologicznych kułakom nie dadzą spokoju...

Póki co nabijam kkm-y w moim S-Maxie (diesel - więc samo zło, wiadomix) i naprawdę nie mam na co zmienić...

Niech automotive zdechnie skoro zagrał va bank z władzą, a my po prostu będziemy jeździli po kubańsku, do końca tym rusza...
Nie na co się bać moj kolega zamienił w zeszłym roku 1,8 + 2,7 na 4,3+6,2. Jebać ekoterrorystow. Do tego części do samochodów z USA masz tańsze niż do tych euro śmieci. Ceny są wręcz śmieszne. Obczaj rock auto
 
Spokojnie sztucznie wykreowany szał na elektryki padnie szybciej czy później.
Chujowa technologia, brak przepustowości ładowania i przede wszystkim ceny zmusza ludzi nawet z większymi portfelami do zastanowienia, że coś tu się nie spina.

Oczywiście z wyłączeniem karatekowców.
Oby...
 
To auto ma być głównie dla żony, ja to od święta się przejadę więc u mnie amerykańskie potwory odpadają :fjedzia:
Na co dzień mam swojego niezawodnego, służbowego, firmowego, budowlanego Peugeota 308 1.6 HDI i śpię spokojnie
 
@respect
ja sie napalałem że jak się wprowadzę i trochę odetchnę finansowo to sprowadzę sobie jakiegoś potwora z USA, wrzucę w gaz, ale ekomarksiści u władzy z przyczyn czysto ideologicznych kułakom nie dadzą spokoju...
Co myślisz ściągnąć?
 
Delikatnie rozglądam się za autem bo chcę koniecznie zmienić w najbliższym roku. Kuuuuurwa, jak to wszystko podrożało. Ładnie covid rozjebał rynek samochodowy. Myślałem, że za 100k to jak Księciunio sobie będę przeglądał między 2-3 letnimi Suvami a jedyne co za to mogę kupić to kurwa Dustera :juanlaugh:

Na insta wyskoczyła mi reklama tego modelu, z ciekawości wszedłem na ogłoszenia bo ten model to dla mnie nowość a tam takie kwiatki
View attachment 87935
View attachment 87937
To nie tyle co wina kowida co ukrów
oni po wybuchu wojny wyczyscili rynek
dla porownania za ciezarowy placiłes 95 tys
a tera to i 130tys euro
 
To nie tyle co wina kowida co ukrów
oni po wybuchu wojny wyczyscili rynek
dla porownania za ciezarowy placiłes 95 tys
a tera to i 130tys euro
No nie wydaje mi się. To się tylko dołożyło. Mam znajomych w fabrykach bmw i skody i mówią, że to się rozjebało wszystko w czasie covida jak Chiny się zamknęły i zaczęło brakować całej tej elektroniki do samochodów. To wtedy nagle terminy na nowe samochody z „od ręki” zrobiło się 8-12 miesięcy.
Mój brachol w Anglii mówi, że jest tak samo a tam ukraincy wpływu na rynek samochodowy zbyt dużego nie mają.
 
Nie rdzewieje od wilgoci?
:roberteyeblinking:
Honda rdzewieje już w salonie

Delikatnie rozglądam się za autem bo chcę koniecznie zmienić w najbliższym roku. Kuuuuurwa, jak to wszystko podrożało. Ładnie covid rozjebał rynek samochodowy. Myślałem, że za 100k to jak Księciunio sobie będę przeglądał między 2-3 letnimi Suvami a jedyne co za to mogę kupić to kurwa Dustera :juanlaugh:

Na insta wyskoczyła mi reklama tego modelu, z ciekawości wszedłem na ogłoszenia bo ten model to dla mnie nowość a tam takie kwiatki
View attachment 87935
View attachment 87937
Duster podrożał w 5 lat dwukrotnie....
Qrwa tipo zaczyna się od 100
 
No nie wydaje mi się. To się tylko dołożyło. Mam znajomych w fabrykach bmw i skody i mówią, że to się rozjebało wszystko w czasie covida jak Chiny się zamknęły i zaczęło brakować całej tej elektroniki do samochodów. To wtedy nagle terminy na nowe samochody z „od ręki” zrobiło się 8-12 miesięcy.
Mój brachol w Anglii mówi, że jest tak samo a tam ukraincy wpływu na rynek samochodowy zbyt dużego nie mają.
Nie no wiadomo ze chiny to tez zjebali a Tajwan najbardziej
ale tez popyt zrobil sie duzy
na nowa ciezarówke np 1 rok czekania bylo a tera od reki
 
Honda rdzewieje już w salonie


Duster podrożał w 5 lat dwukrotnie....
Qrwa tipo zaczyna się od 100
Mój ziomek z byłej roboty kupił Dustera na full opcji (poza 4x4) za 72k 3-4 lata temu. Teraz ta sama wersja bazowa kosztuje 101k. :lol:

Ja się zatrzymałem na czasach jak nowe Tipo w podstawie kosztowało 45k. Jakieś 6 lat temu to było maks.
 
Mój ziomek z byłej roboty kupił Dustera na full opcji (poza 4x4) za 72k 3-4 lata temu. Teraz ta sama wersja bazowa kosztuje 101k. :lol:

Ja się zatrzymałem na czasach jak nowe Tipo w podstawie kosztowało 45k. Jakieś 6 lat temu to było maks.
Z resztą, @MZ byku. Ile dałeś za swoje Tipo i kiedy to było? Pamiętasz jeszcze? :lol: No i ty miałeś jakąś lepszą wersję, w automacie :lol:
 
Mój ziomek z byłej roboty kupił Dustera na full opcji (poza 4x4) za 72k 3-4 lata temu. Teraz ta sama wersja bazowa kosztuje 101k. :lol:

Ja się zatrzymałem na czasach jak nowe Tipo w podstawie kosztowało 45k. Jakieś 6 lat temu to było maks.
4 lata temu można było Kie Ceed kombi z niezłym wyposażeniem za ok 70 kupić.

I najbardziej to te niższe segmenty poszły w górę. Ford focus zaczyna się w tej samej cenie co audi a3 sedan.

Posrało się to wszystko grubo.
 
Back
Top