Zoologia , czyli o zwierzętach, owadach i innych takich.

Surowe mięso jako dodatek - jak najbardziej tak. Dieta oparta tylko na surowym wymaga suplementacji, coś jak wege. Najważniejsze by kot nie dostawał suchej, ale tylko mokra karmę.
Jakiej suplementacji? Wstępnie wiem że tauryny, ale co jeszcze? Zamierzam mu mielić mięsa różnego rodzaju, takoż podroby (troszkę wątroby, serca, płuca, nerki , żołądki), całe skrzydełka z kośćmi, kurczece kadlubki, szyję z drobiu, osobno też ryby. Bełtać my to z surowym żółtkiem i rozrzedzać woda, albo rosołem. Oprócz tauryny, dodam mu chyba też trochę Omega 3. Powinien dostawać takie coś co najmniej 2 x dziennie, a okazyjnie puszki i trochę suchej karmy dobrej jakości (Royal Canin) w ciągu dnia, żeby podjadał. To tyle z teorii, ale czy ktoś z Was sprawdzał taką dietę w praktyce? Kot będzie domowym kotem, wykastrowanym. Na dwór tylko z ludźmi, na smyczy, jeśli będzie chciał. To British Shorthair, a one z natury wola się lenić w domu ;)
 
Jakiej suplementacji? Wstępnie wiem że tauryny, ale co jeszcze? Zamierzam mu mielić mięsa różnego rodzaju, takoż podroby (troszkę wątroby, serca, płuca, nerki , żołądki), całe skrzydełka z kośćmi, kurczece kadlubki, szyję z drobiu, osobno też ryby. Bełtać my to z surowym żółtkiem i rozrzedzać woda, albo rosołem. Oprócz tauryny, dodam mu chyba też trochę Omega 3. Powinien dostawać takie coś co najmniej 2 x dziennie, a okazyjnie puszki i trochę suchej karmy dobrej jakości (Royal Canin) w ciągu dnia, żeby podjadał. To tyle z teorii, ale czy ktoś z Was sprawdzał taką dietę w praktyce? Kot będzie domowym kotem, wykastrowanym. Na dwór tylko z ludźmi, na smyczy, jeśli będzie chciał. To British Shorthair, a one z natury wola się lenić w domu ;)
Z tego co wiem Royal to syf. Podpytam się mojej po robocie co do tej diety i dam znać. Co do smyczy to ostrożnie, bo jak kotek poczuje wolność to może drzeć mordę pod drzwiami na okrągło.
 
Z tego co wiem Royal to syf. Podpytam się mojej po robocie co do tej diety i dam znać. Co do smyczy to ostrożnie, bo jak kotek poczuje wolność to może drzeć mordę pod drzwiami na okrągło.
Royal to syf? O, kurde. A tak wszyscy chwalą, łącznie z hodowcami... To jaka sucha karma najlepsza? A jak z tym wychodzeniem na dwór na smyczy? Myślałem, że odwrotnie: Jak wyjdzie raz na jakiś czas to mu starczy i będzie szczęśliwszy... Spytaj koniecznie o ta surowizne. Hodowca polecił mi firme która sprzedaje taka karmę, ale jak sprawdziłem co robią, to się okazało że po prostu sami mielą i sprzedają wysyłkowo zamrożone żarcie, kasując 3-4 razy tyle co kosztuje zrobione samemu. Dzięki za pomoc .
 
Royal to syf? O, kurde. A tak wszyscy chwalą, łącznie z hodowcami... To jaka sucha karma najlepsza? A jak z tym wychodzeniem na dwór na smyczy? Myślałem, że odwrotnie: Jak wyjdzie raz na jakiś czas to mu starczy i będzie szczęśliwszy... Spytaj koniecznie o ta surowizne. Hodowca polecił mi firme która sprzedaje taka karmę, ale jak sprawdziłem co robią, to się okazało że po prostu sami mielą i sprzedają wysyłkowo zamrożone żarcie, kasując 3-4 razy tyle co kosztuje zrobione samemu. Dzięki za pomoc .
Kota najlepiej karmić samą mokrą (pomocne są miski z timerem - koszt na olxie 40zł z dwiema komorami) + raz w tygodniu surowe mięcho, ewentualnie żółtko z jajka na sierść.
Dzisiaj zapomniałem, ale podpytam się jutro :).
I ciekawa zasada co do kuwety:
1 kot - 2 kuwety
2 koty - 3 kuwety
3 koty - 4 kuwety
itd.

Zawsze 1 kuweta na 1 kota + 1 extra.


A co do wyjścia to indywidualna sprawa, ale mogą pojawić się później problemy.
 
Kota najlepiej karmić samą mokrą (pomocne są miski z timerem - koszt na olxie 40zł z dwiema komorami) + raz w tygodniu surowe mięcho, ewentualnie żółtko z jajka na sierść.
Dzisiaj zapomniałem, ale podpytam się jutro :).
I ciekawa zasada co do kuwety:
1 kot - 2 kuwety
2 koty - 3 kuwety
3 koty - 4 kuwety
itd.

Zawsze 1 kuweta na 1 kota + 1 extra.


A co do wyjścia to indywidualna sprawa, ale mogą pojawić się później problemy.
Czyli z kuwetami jak z zastawą na wigilijnym stole? Zawsze trzeba zakładać, że jakiś zbłąkany kot wejdzie przez okno wysrać się u ciebie w mieszkaniu? :mamed:
 
Potrzebuje porady żywieniowej dla kota. Za 3 tyg będę miał 3 miesięcznego kota i zamierzam go zgodnie z tym co się dowiedziałem, karmić surowym mięsem. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie? Czytałem że najlepiej dawać mu zmielone z kośćmi i dodatkiem tauryny. Ktoś, coś próbował w tym względzie?
Moj kot uwielbial surowa watrobke drobiowa.
 
Dzięki za odpowiedzi! Dalej się dokształcam. Chyba pójdę w ta surowizne, mam nadzieję że ręczna maszynka do mięsa będzie w stanie zmielić mniejsze kości z kurczaka. Co do wątroby, to ostrożnie z ilością, bo kot może się zatruć nadmiarem vit A!
 
Dzięki za odpowiedzi! Dalej się dokształcam. Chyba pójdę w ta surowizne, mam nadzieję że ręczna maszynka do mięsa będzie w stanie zmielić mniejsze kości z kurczaka. Co do wątroby, to ostrożnie z ilością, bo kot może się zatruć nadmiarem vit A!
Moja mi wszystko wytłumaczyła.
Dieta na surowym mięsie to tzw. Barf, którą dodatkowo trzeba suplementować:
- surowe jaja
- oleje z łososia np.
- Tauryna
- Różne zielska typu algi
- Mączka kosta

Przed wprowadzeniem diety trzeba przebadać kota, oraz co jakiś czas powtarzać badania na wypadek awitaminozy (badanie krwi).
 
Moja mi wszystko wytłumaczyła.
Dieta na surowym mięsie to tzw. Barf, którą dodatkowo trzeba suplementować:
- surowe jaja
- oleje z łososia np.
- Tauryna
- Różne zielska typu algi
- Mączka kosta

Przed wprowadzeniem diety trzeba przebadać kota, oraz co jakiś czas powtarzać badania na wypadek awitaminozy (badanie krwi).
No, wszystko się zgadza z tym co czytałem. Zamiast mączki kostnej można część mięsa mielić z kośćmi, z jajka tylko żółtko (jeśli chcemy dawać surowe), zielska opcjonalnie, w zależności czy dobrze trawi, dodatkowo kompleks vit i mikroelementów dla kotów w proszku. Dodać trochę extra wody albo bulionu, żeby miał więcej płynu. Podobno lepiej srają, niesmierdzaco i ogólnie są zdrowsze.
Dzięki!
 
Potrzebuje sprawdzony dokładny higrometr który wytrzyma wilgotność powyżej 90% i taki sam termometr. Ktoś coś poleci?
 
Back
Top