Zimowe Igrzyska Olimpijskie PJONGCZANG 2018

Ile medali zdobędą Polacy na ZIO 2018?


  • Total voters
    43
  • Poll closed .
Jeszcze niedawno pisano o delegalizacji polskich skoków bo nie było żadnych sukcesów. Śmiem twierdzić, że gdyby nie Adam to po 2000r by zlikwidowano w ogóle jakiekolwiek szkolenie, bo z tego co mówił nie było na nic środków i wszystko się rozpadało. Nie można likwidować tylko trzeba właśnie rozwijać infrastrukturę, bo mamy prawie 40mln kraj, góry z jednej strony, morze z drugiej i nie przodujemy praktycznie w żadnej z dyscyplin. Po sukcesie Bródki miał być kryty tor łyżwiarstwa szybkiego i otwarto go dopiero kilka miesięcy temu w Tomaszowie Mazowieckim.

I jeszcze jedno, sport to nie jest fanaberia.

Tylko jako typowy janusz mimowolnie sponsoruję tę zabawę, czego o MMA nie mogę powiedzieć. Taki zawodnik zajmujący ogony dostaje stypendium oraz zwiedzi kawał świata, więc i tak jest w o wiele lepszej sytuacji niż utalentowany wojownik, który obija sobie ryja za 400-1000 zł. Stara zasada mówi: albo robisz coś dobrze, albo wcale. Nie ma kasy żeby to wyglądało przyzwoicie, to chyba kiedyś trzeba podjąć jakieś decyzje. No ale wiadomo, podatnik i tak zapłaci...
 
Tylko jako typowy janusz mimowolnie sponsoruję tę zabawę, czego o MMA nie mogę powiedzieć. Taki zawodnik zajmujący ogony dostaje stypendium oraz zwiedzi kawał świata, więc i tak jest w o wiele lepszej sytuacji niż utalentowany wojownik, który obija sobie ryja za 400-1000 zł. Stara zasada mówi: albo robisz coś dobrze, albo wcale. Nie ma kasy żeby to wyglądało przyzwoicie, to chyba kiedyś trzeba podjąć jakieś decyzje. No ale wiadomo, podatnik i tak zapłaci...
Nie wszyscy sportowcy dostają stypendia. I przede wszystkim nie są one przeważnie tak wysokie, żeby myśleć o odłożeniu dla siebie. Oni przede wszystkim też liczą jak w MMA na sponsorów. A tak poza tym, żeby zakwalifikować się na IO to też trzeba znaleźć się w gronie jednak najlepszych. A takie MKOL też kasę przecież wykłada jeśli chodzi o IO. Miałem okazję posłuchać kilku olimpijczyków na wykładach, poczytać parę książek i IO to dla wielu szansa na wyjście choć na zero. A przecież ich kariera nie trwa wiecznie.

Jako podatnik wydaje mi się, że moja kasa idzie w większości na więcej niepotrzebnych rzeczy niż sport. Nie żałuję im tej kasy.
 
Dziś w Pjongczangu wiatr już nie wieje, raczej zapierdala. Alerty pogodowe bez przerwy, większość konkurencji odwołanych, a o 12... trening skoczków na dużej :mamed:

Chodzą plotki, że jeżeli warunki nie pozwolą, to skoki odbędą się na skoczni normalnej (głównie chodzi tutaj o drużynówkę).
 
Dla mnie igrzyska zaczynają się własnie dziś ( nie licząc skoków) na dzień dobry Słowacja - Rosja :bleed:
co prawda bez gwiazd NHL, ale będzie oglądane ( przynajmniej u mnie :mamed:)
drugi dziś mecz USA - Słowenia
 
Turniej hokejowy, mimo braku gwiazd NHL, zapowiada się bardzo fajnie, wyrównane mecze, kilku kandydatów do złota, będzie ciekawie.
 
DV_mHBJWkAEMgIr.jpg

DV_woTSWkAAwANJ.jpg

DV_8wx1XkAATkfx.jpg
 
O ile porażka ruskich że Słowacją mocno mnie nie szokuje ( nasi południowi sąsiedzi to mocny zespół, który zawsze jest niedoceniany) to już porażka po dogrywce USA że Słowenią jest ładnym wyczynem :lol::lol:
 
Kamil dzisiaj pracował nad pozycją najazdową, co jak widać dało niezłe efekty. Jutro o 12 kolejne treningi, tym razem z transmisją (TVP1 i Eurosport 3). Prawdopodobnie wszyscy Polacy będą skakać, ew. Kamil będzie miał wolne.
 
Nowakowska prowadzi po trzech strzelaniach w biegu indywidualnym. Na razie bezbłędnie, jeszcze jedno strzelanie...

E: I dwa pudła w ostatnim :siara:
 
Last edited:
Nowakowska prowadzi po trzech strzelaniach w biegu indywidualnym. Na razie bezbłędnie, jeszcze jedno strzelanie...

E: I dwa pudła w ostatnim :siara:
Koniec końców Hojnisz na 6. miejscu, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie. Jedno pudło, ale nawet z bezbłędnym strzelaniem nie było szans (19. czas biegu).
 
Stoch 2 i 1 (nokaut) na treningach, w trzecim nie skacze. Treningi jak treningi, ale widać, że te skoki Kamila bardziej płynne, nie ma szarpania, opadających nart i nierównego lotu. Czekamy na sobotę.
 
Kamil juz dzisiaj drugi i zdecydowanie pierwszy. Nie skakal Forfang i Wasacz. Jak po takich miejscach nie robic sobie nadzei :płacz:
 
Pierwsze skoki ma najlepsze, im dalej tym gorzej.
Wczoraj miał pierwsze skoki, a dziś się poprawił :goldi:

A tak na serio, to na normalnej też Stoch był wysoko w treningach, ale tym razem (w końcu!) skacze płynnie, równo, widać, że się "poukładał" technicznie.
 
:zakręcony:

DWKQXn1WkAA-BYN.jpg


To były solidne skoki i na dobrym poziomie. Mogą być jednak lepsze - mówił Kamil Stoch, który był zadowolony po kwalifikacjach do sobotniego konkursu na dużej skoczni w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu

Zabrakło może trochę płynności w moich skokach, ale to jest spowodowane tym, że to był dzień treningowy. Walczyć mam w sobotę, a w piątek chodziło tylko o to, żeby się zakwalifikować - tłumaczył Stoch, który cały czas w Pjongczangu miał kłopoty z w miarę dobrym trafieniem w próg. Zapytany o to, czy przed sobotnim konkursem wyczuł pewną poprawę w tym elemencie, odparł: - Nie wiem, czy lepiej trafiałem w próg, ale w miarę oddawał.

Czuję się na tej skoczni dużo lepiej, ale to wynika z tego, że ustawiłem kilka elementów, w tym także pozycję najazdową. Skacze mi się przez to łatwiej. Mam też świadomość, że te skoki mogą być coraz lepsze - przyznał.

- Kiedy jestem w dobrej dyspozycji, to wówczas wszystko łatwiej przychodzi. Nie muszę się wówczas skupiać na kilku elementach naraz. Mam wtedy więcej pewności siebie, bo czuję, że te skoki będą same od siebie wychodzić - dodał.
 
Back
Top