Zapraszamy do naszego działu "Ground Game Grappling" + Konkurs (rash+spodenki)!

gala-mma-najman-09.jpg

Ehe.
 
Piotr Sobotta za DVD "Evective Grappling"; ponadto Fabricio Werdum za dobitne pokazanie światu, jaka moc drzemie w zwykłym trójkącie.
 
Marcin Held, bo zawsze można liczyć na jakieś fajerwerki, czy nie szablonowe techniki w jego wykonaniu, no i jest polakiem :)
 
Chris Weidman jego kontrola i dojścia do duszeń zawsze wzbudzały podziw! Czekam na walkę z Jacare!
 
Fabricio Werdum. Z uwagi na to, że waga ciężka jest moja ulubiona kategorią nie mogło się tutaj pojawić żadne inne nazwisko.
Poddawał największych fighterow świata mma i na pewno jeszcze nie powiedział ostatniego słowa .
 
Moim ulubionym zawodnikiem praktykującym dobre BJJ w MMA jest aktualny mistrz wagi średniej naszej rodzimej federacji KSW, Michał Materla. Jest to posiadacz czarnego pasa w BJJ i właśnie z tego sportu się wywodzi. Mimo to jest zawodnikiem wszechstronnym, nie unika wymiany ciosów. Podziwiam go za jego wielkie serce do walki jakie pokazuje w niemal każdym swoim pojedynku. Jest to zawodnik, którego walki zapierają dech w piersiach i nigdy nie wolno go skreślać co pokazał, przede wszystkim, w swoich pojedynkach z Jayem Silvą. Jego umiejętności w BJJ są fundamentem w walce. Gdy Michał nie radzi sobie w stójce, ucieka do parteru, gdzie już on rozdaje karty. Większość swoich wygranych walk zakończył przez poddania. Idealnie wykorzystuje elementy BJJ w MMA.
 
Last edited:
21 zwycięstw, z czego 10 przez poddania (7 z nich w UFC) - Demian Maia swojemu BJJ zawdzięcza całą karierę w MMA. To nie jest zawodnik przekrojowy, ale tak dobry w jednej z płaszczyzn, że i tak doszedł do walki o tytuł swojej kategorii wagowej. Bardzo płynne przejścia w parterze, możliwość skończenia z praktycznie każdej pozycji - prawdziwy kot. Do tego nigdy nie uznał tam wyższości nikogo, a ilość porażek przez poddania wynosi wciąż 0.
 
21 zwycięstw, z czego 10 przez poddania (7 z nich w UFC) - Demian Maia swojemu BJJ zawdzięcza całą karierę w MMA. To nie jest zawodnik przekrojowy, ale tak dobry w jednej z płaszczyzn, że i tak doszedł do walki o tytuł swojej kategorii wagowej. Bardzo płynne przejścia w parterze, możliwość skończenia z praktycznie każdej pozycji - prawdziwy kot. Do tego nigdy nie uznał tam wyższości nikogo, a ilość porażek przez poddania wynosi wciąż 0.
 
Royce Gracie i Jacare Souza - lepszych nie widziałem, jeden pokazał siłę BJJ w MMA drugi jest obecnie magikiem parteru :) PS. jest jeszcze wielu fighterów bardzo dobrych i dobrych ale do poziomu wymienionej dwójki muszą się jeszcze trochę nauczyć :P
 
Royce Gracie i Jacare Souza - lepszych nie widziałem, jeden pokazał siłę BJJ w MMA drugi jest obecnie magikiem parteru :) PS. jest jeszcze wielu fighterów bardzo dobrych i dobrych ale do poziomu wymienionej dwójki muszą się jeszcze trochę nauczyć :P
 
Royce Gracie i Jacare Souza - lepszych nie widziałem, jeden pokazał siłę BJJ w MMA drugi jest obecnie magikiem parteru :) PS. jest jeszcze wielu fighterów bardzo dobrych i dobrych ale do poziomu wymienionej dwójki muszą się jeszcze trochę nauczyć :P
 
Back
Top