Zakłady bukmacherskie (Bellator, ACA, PFL etc.)

Tak w ogóle to ostatnio wyszła nowa książka w tematyce BJJ od Saulo Ribeiro i to w języku polskim.
Jak kogoś interesują takie rzeczy, to bardzo polecam, sam dopiero zamówiłem, ale poprzednia Jiu-Jitsu University (nie ma w języku polskim) to najlepsza pozycja o BJJ jaka wyszła do tej pory. W szczególności polecam trenującym, mającym chęci zacząć, ale też może przydać się do samych analiz walk czy to w BJJ czy w MMA:

 
  • Like
Reactions: Olo
Typy na FEN 34:
Piwowarski - Miklasz: przed czasem
1.55 (etoto/Betclic)/1.45 (STS)

Ze wszystkich walk na FEN 34 to wydaje mi się najpewniejsze. Miklasz to jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników MMA z 2020 roku, który po wygraniu dwóch walk w Wotore i kontrowersyjnych wywiadach stał się popularny i FEN przyklepał sobie go na kilka lat, ale szybko okazało się, że Jóźwiak za dobrego interesu nie zrobił i pokonał go Biernat, a Miklasz w międzyczasie jeszcze zdążył przegrać na Gromdzie. Tym razem będzie walczył w 93 kg, a nie ciężkiej jak w ostatnich walkach, a już zapowiedział, że po tej walce robi sobie rok przerwy.

Ze słów redaktora Mariusza Olkiewicza wynika, że w ogóle FEN go zawołał na tę galę, żeby robił właśnie dymy jak wcześniej na Wotore/Gromda, a on siedzi cicho/grzecznie i są na niego wkurzeni włodarze. Przepatrzyłem sobie dokładnie Miklasza i on wygrał na Wotore z 36-letnim bokserem, który wszedł tydzień przed galą na zastępstwo i nie trenował w ogóle MMA. W drugiej walce dostał zajechanego 10 minutową walką wcześniej Grzesiuka, który de facto w normalnej klatce na początku klatki dopadłby go na siatce i tam mógłby prawdopodobnie wykończyć, a tak wylecieli i zaraz spuchł, co Miklasz wykorzystał i zrobił swoją największą wygraną w dotychczasowej karierze. Potem w finale z Pasternakiem pruł powietrze i Paster go łatwo pokonał. Z młodym Biernatem cepeliada i zdecydowanie przegrywał w stójce - poszedł do parteru i został łatwo pokonany w 1 rundzie.

Piwowarski natomiast po przejściu do Berserkerów fajnie się rozwija i mocno napsuł krwi Brzeskiemu, gdzie był bliski wygranej i podłączył przeciwnika mocno. Z Toe fajnie się pokazał, gdzie zajechał go i zamęczył. Wygrywając mimo 18 kg mniej w tej walce. Patrząc na walki obu jest mega przepaść i nie widzę, aby Piwowarski nie wygrał przed czasem.

Piwowarski - Miklasz: 1 runda wygrana
3.00 (Fortuna)

Mega wysoki kurs, a to się może stać dosyć łatwo, bo wszystkie walki Miklasza na Wotore trwały mniej, niż 5 minut. Z Biernatem też koniec w 1 rundzie. Na Piwowarskiego też pewnie wyleci cepami, a jak będzie chciał wejść w parter to już jego problem i może szybko załapać się na submission. Warto próbować po takim kursie.

Dodatkowo kolejne zakłady, ale już mniej pewne:
Lil Masti - Śledz: Lil Masti w 1 rundzie
1.55 (STS)

Przeciwniczka wygląda, że wzięła walkę na szybkiego i bez przygotowania - mówi, że to przygoda dla niej. Jest też o wiele młodsza, a Masti już ma kilka lat doświadczenia i zapewne teraz od dawna w treningu na FAME wcześniej, a teraz na nową organizację. Jeśli Śledz nic nie ukrywa i nie trenowała wcześniej to powinno być łatwo i przyjemnie.

Piórkowski - Radziszewski poniżej 2.5 rundy
1.40 (Fortuna)

Waga będzie wysoka, a umiejętności niskie i staż treningowy niski. Liczę powtórki z HYPE, gdzie szybko się tacy kończyli. Radziszewski mówi, że trenuje ze szwagrem czy tam kolegą w domu parter, a Piórkowski widać po trailerze, że za wysokich umiejętności technicznych nie ma + dodatkowo nabici są i powinni szybko zdychać, a najlepiej jednak, aby zdychał jeden z nich, a drugi go skończył.
 
Można spróbować Graca z oktagonu @7.26 który wjechał na późne zastępstwo, gość lata w kickboxingu dość przyzwoicie, jego przeciwnik też kickboxer więc powinna być dobra walka i ja tu nie widzę takich ogromnych dysproporcji w umiejętnościach jakie widzi bukmacher.
 
Tak w ogóle to ostatnio wyszła nowa książka w tematyce BJJ od Saulo Ribeiro i to w języku polskim.
Jak kogoś interesują takie rzeczy, to bardzo polecam, sam dopiero zamówiłem, ale poprzednia Jiu-Jitsu University (nie ma w języku polskim) to najlepsza pozycja o BJJ jaka wyszła do tej pory. W szczególności polecam trenującym, mającym chęci zacząć, ale też może przydać się do samych analiz walk czy to w BJJ czy w MMA:

Edit: to jest po prostu odświeżone Jiu-Jitsu University, tylko że po raz pierwszy po polsku... Z jednej strony klasyka, z drugiej już czytałem. No ale przypomnieć sobie nie zaszkodzi.
 
forbet
Paweł Stępień - Deneb Diaz [email protected]
Mateusz Masternak - Adam Balski 1 @1.17
Artur Szpilka - Łukasz Różański 2 @1.5
Jacek Murański - Artur Epic Cheat Meal Syc 1 @1.75

ako @2.89

Jóźwiak szaleje marketingowo - Jacuś to bierze, następnie wyzywa do walki Najmana, który akurat przechodził obok i podchodzi do F2F
 
Stawiasz na 52latka? Oo
przecież to nie będzie na serio, żeby ten atak FENu na friki miał sens to Jaca nie może przegrać z jakimś żarłokiem, żarłok dostanie $ za walkę, fejm i obietnicę kolejnej walki na FENie, sytuacja winwin
 
przecież to nie będzie na serio, żeby ten atak FENu na friki miał sens to Jaca nie może przegrać z jakimś żarłokiem, żarłok dostanie $ za walkę, fejm i obietnicę kolejnej walki na FENie, sytuacja winwin
Moim zdaniem w plecy. Czas pokaże. Od razu zaznaczę, że nie znam tego freaka, ale jak jest pełnosprawny, to powinien wygrać z 52-latkiem.
 
Moim zdaniem w plecy. Czas pokaże. Od razu zaznaczę, że nie znam tego freaka, ale jak jest pełnosprawny, to powinien wygrać z 52-latkiem.
Pamiętam jak trenowałem kyokushin kilka lat temu, owszem jest to możliwe, jak miałem 16 lat to często nie mogłem sobie dać rady z 52latkiem na sparingu.
 
  • Wow
Reactions: ;-)
Pamiętam jak trenowałem kyokushin kilka lat temu, owszem jest to możliwe, jak miałem 16 lat to często nie mogłem sobie dać rady z 52latkiem na sparingu.
Tylko co z tego wynika? bo nie bardzo załapałem co chciałeś przekazać.

Tutaj jest dwóch dorosłych, z czego jeden w sile wieku. Obaj prawdopodobnie nic nie potrafią (bądź niewiele) więc rezultat wydaje się dość oczywisty - wygra młodszy i sprawniejszy.
 
Last edited:

#1​

AKO @ 1.92
⭐
⭐
⭐
⭐

Łukasz Charzewski vs. Damien Lapilus
Charzewski wygra @ 1.48


Charzewski to klasa sama w sobie – rekord 10-1. Ostatnio pokonywał Masura Abdurzakova i Kacpra Formelę. Lapilus jest kolejnym ciekawym nazwiskiem, które powinien dopisać sobie do rekordu. Francuz choć występował w wielu mocnych organizacjach, to często przegrywał. Jego bilans to 17-13-2. W ostatnich latach zdarzało mu się częściej przegrywać, niż wygrywać. Charzewski ze swoim niewygodnym stylem walki powinien umęczać Lapilusa i konsekwentnie realizować „game plan”. Jeżeli Francuz nie trafi jakimś „lucky punchem”, to ciężko będzie mu odnieść korzystny rezultat.

Ekaterina Shakalova vs. Jamila Sandora
Shakalova wygra @ 1.18


Kurs nie zachwyca, ale widziałem nawet u niektórych bukmacherów 1.03 na Ukrainkę! Co tu dużo mówić, Shakalova to jest mega zawodniczka i jej miejsce jest w UFC. W Polsce, czy nawet w Europie ciężko jej w tym momencie szukać rywalki. Dodatkowo z walki na walkę wygląda coraz lepiej. Sandora miała problemy ze zrobieniem wagi, nie dotarła nawet na oficjalne ważenie, ze względu złego samopoczucia. Nie wiem, czy Ukrainka wygra to przed czasem, ale nawet jeśli będzie decyzja to podejrzewam, że wszystkie rundy pójdą w jej stronę.

Aniela Bogusz vs. Adrianna Śledź
Bogusz wygra @ 1.10


Z reguły nie ruszam takich kursów, ale tutaj wydaje się, że tylko jakiś kataklizm mógłby zagrozić temu typowi. Bogusz pokonała Martę Linkiewicz w ramach Fame MMA 4, zdobywając pas tej organizacji. Obecnie mocno stawia na stójkę, ponieważ jej zapasy i parter są na wystarczającym poziomie. W końcu 7 lat trenowała zapasy, zdobyła m.in. wicemistrzostwo w pucharze Polski w zapasach. Adrianna Śledź trenuje MMA od bodajże tygodnia, więc jakim cudem ona ma tutaj mieć jakiekolwiek szanse?


#2​

Szymon Dusza vs. Cezary Oleksiejczuk
Walka potrwa pełny dystans @ 2.75
⭐
⭐


Szczerze powiedziawszy to byłem zaszokowany, gdy zobaczyłem taki kurs na tą walkę. Decyzja sędziowska w tym pojedynku jest dla mnie bardzo prawdopodobnym scenariuszem. Zapowiada się świetna walka, na która czekam najbardziej z całej karty. Zapewne bukmacherzy sugerują się tym, że obaj zazwyczaj, kiedy wygrywali, to robili to przed czasem. Choć jeśli spojrzymy z drugiej strony o Dusza przegrywał w karierze 5-krotnie, z czego 4 razy przed decyzję. Natomiast Oleksiejczuk 2-krotnie musiał uznać wyższość rywala i jedna z tych porażek także była przez decyzję. Osobiście bliżej mi do zwycięstwa Czarka, a że Szymon jest trudny do skończenia, to wydaje mi się, że powinno to rozegrać się na kartach sędziowskich. Kurs wart ryzyka, niekoniecznie nawet za minimalną stawkę, więc 2-gwiazdki.


#3​

Paweł Trybała vs. Łukasz Borowski
Borowski wygra @ 3.20
⭐


Rewanżowe starcie, które zostało wybrane na pojedynek wieczoru. Każdy kto oglądał pierwszy pojedynek dochodzi do wniosku, że gdyby nie przerwanie pojedynku przez lekarza, to Borowski by to wygrał. Z minuty na minutę jego przewaga rosła. Pierwsza walka była limicie wagi ciężkiej, tym razem będą walczyć w półciężkiej. Trybała uznaje to za ważny argument po swojej stronie. Nie do końca się zgodzę, bo jednak Borowski zrobił bez problemu wagę. Solidnie trenował, więc być może utrata tych dodatkowych kilogramów dobrze mu zrobi. Tym bardziej, że on był „małym ciężkim”. Według mnie ta walka nie ma zdecydowanego faworyta, więc ten kurs jest mocno przesadzony.
 
Nieco Off-topic, gra ktoś w bet22? Widziałem, że mają nieźle rozbudowaną ofertę (jest chociażby dzisjesza gala ACA), ale nie widzę ich w rankingu SBR. Firma krzak? @Evo korzystałeś z ich usług?
 
Nieco Off-topic, gra ktoś w bet22? Widziałem, że mają nieźle rozbudowaną ofertę (jest chociażby dzisjesza gala ACA), ale nie widzę ich w rankingu SBR. Firma krzak? @Evo korzystałeś z ich usług?
Ja puscilem tam kilka zakladow, jesli chodzi o MMA to maja chyba najlepsza oferte i czesto bardzo dobre kursy. Czasem miewaja problemy techniczne z wplatami/wyplatami, ale finalnie wszystko jest realizowane poprawnie. Mimo wszystko podchodzilbym do nich z ostroznoscia, bo nie jest to buk w 100% godny zaufania przy grubszej grze. Ja nie wplacalem duzo, wiec nie bylo stresu.
 
Ja puscilem tam kilka zakladow, jesli chodzi o MMA to maja chyba najlepsza oferte i czesto bardzo dobre kursy. Czasem miewaja problemy techniczne z wplatami/wyplatami, ale finalnie wszystko jest realizowane poprawnie. Mimo wszystko podchodzilbym do nich z ostroznoscia, bo nie jest to buk w 100% godny zaufania przy grubszej grze. Ja nie wplacalem duzo, wiec nie bylo stresu.
Ok. Dzięki!
 
Nieco Off-topic, gra ktoś w bet22? Widziałem, że mają nieźle rozbudowaną ofertę (jest chociażby dzisjesza gala ACA), ale nie widzę ich w rankingu SBR. Firma krzak? @Evo korzystałeś z ich usług?
Jeśli masz na myśli 22bet to znam. Zalecana wysoka ostrożność jak z każdym śmieciowym bukmacherem. Jest to klon 1xbet'a. Osobiście nie miałem z nimi problemów, tylko podszedłem do tego tak, że na początku uzyskałem konto VIP a dopiero później zacząłem ich skubać. Znajomemu na normalnym koncie dość szybko ucięli kursy na zakładkę "MMA" (może grać ale ma niższe limity i obniżone kursy względem tych które widać bez logowania), jako tako są wypłacalni.

Ryzyko ciut większe jak na śmieciowych typu Betsson czy Betsafe, który potrafił mi dychy nie wypłacić.
 
Last edited:
Jeśli masz na myśli 22bet to znam. Zalecana wysoka ostrożność jak z każdym śmieciowym bukmacherem. Jest to klon 1xbet'a. Osobiście nie miałem z nimi problemów, tylko podszedłem do tego tak, że na początku uzyskałem konto VIP a dopiero później zacząłem ich skubać. Znajomemu na normalnym koncie dość szybko ucięli kursy na zakładkę "MMA" (może grać ale ma niższe limity i obniżone kursy względem tych które widać bez logowania), jako tako są wypłacalni.

Ryzyko ciut większe jak na śmieciowych typu Betsson czy Betsafe, który potrafił mi dychy nie wypłacić.
Dzięki.
 
Back
Top