Zakłady bukmacherskie (Bellator, ACA, PFL etc.)

dzięki za opinie , jak narazie jestem przekonany co do Tumenova tylko jak narazie nie wiem w jakim dublu go umieścić ;) chyba poczekam do ważenia i analiz
 
aż tak jesteś pewny Zubaira?


Powiem tak, mam w sobie wewnętrzny spokój, że postawiłem dobrze.



Niestety moją argumentację podam dopiero jutro bo mam trochę na głowie, a zaraz muszę kłaść się spać. Poza tym żonka swoim słowotokiem skutecznie blokuje mi zebranie myśli...hiehie :-)
 
Kontuzja Tavaresa pozbawiła nas betu gali. ;) Walki od VoRaNka przydadzą się na później. W to miejsce najprawdopodobniej "wskoczy" starcie Tumenov - Alcantara, ale jeszcze będę to uzgadniać z Tomaszem.



@pem1990



Analizy będą opublikowane w niedzielę albo poniedziałek.
 
aż tak jesteś pewny Zubaira?


Nadszedł czas na odpowiedź. ;)



Zubair Tuhugov to młody (23 l) czeczen, który zasilił właśnie szeregi największej organizacji mma - UFC. Mocno rzucające się w oczy może być to, że na wejściu dostał doświadczinego i groźnego przeciwnika, jakim jest Thiago Tavares. Przyjrzyjmy mu się więc bliżej.



Tuhugov jest wszechstronnie utalentowanym zawodnikiem, bez widocznych braków w wyszkoleniu.( jest coś, o czym trzeba wspomnieć, ale o tym później i nie chodzi mi wcale o brak wyszkolenia, lecz pewną manierę, która nie do końca mi się podoba. ) Jest on klasycznym brawlerem, czyli mimo mistrzowskiego poziomu samba bojowego lubi walkę w stójce i używając defensywnych zapasów próbuje utrzymać walkę na tej płaszczyźnie. A tam jest naprawdę groźny. O jego stójce można powiedzieć to, że jest dynamiczna i stoi na wysokom technicznie poziomie. Tuhugov jest zawodnikiem, który w praktycznie każdej walce pełni rolę agresora, czyli prze do przodu i nie zostawia zbyt wiele pola przeciwnikom. Styl walki, jaki prezentuje jak najbardziej może podobać się sędziom punktowym, co jest ważne, gdy walki przebiegają pełen dystans. Jak napisałem powyżej jego ulubioną płaszczyzną jest stójka, ale jako inteligentny zawodnik punktuje też czasem obaleniami. A jest w tym naprawdę dobry. Schodzi bardzo nisko w nogi, przez co gdy już się za obalanie bierze, robi to najczęściej skutecznie.



Przyszedł czas na łyżkę dziegciu. Tuhugov, mimo naprawdę solidnego arsenału kopnięć używa ich moim zdaniem trochę rzadko. Głównie dominuje przeciwników w stójce kombinacjami bokserskimi. Druda sprawa, do jakiej mogę się przyczepić, to garda. Czasami zapomina się zasłonić. Nadrabia to szczeną, która może sporo przyjąć.



Droga do zwycięstwa :



Thiago Tavares jest najlepszym zawodnikiem, z jakim kiedykolwiek przyszło zmierzyć się Zubairovi. Jest on jednak do zrobienia. Moim zdaniem Tuhugov góruje nad Tavaresem w stójce i jeżeli tylko utrzyma walkę w tej płaszczyźnie, to już jestem spokojny o pieniądze. W parterze delikatną przewagę powinien mieć Tavares, ale wierze, że i tam się Zubair sprawdzi. Na moje oko walka bedzie wyglądała tak:. Tuhugov będzie puntował Tavaresa w stójce, broniąc przy okazji próby obaleń ze strony Thiaga. Wybroni większość. Przy ewentualnym obaleniu jak kot wstanie do góry, by kontynuować punktowanie Tavarasa. Nie ździwię się też wcale, gdy i on pokusi się o jakieś obalenie ;)



Co do obrony samej przed obaleniami, walka poniżej pokazuje, jak się sprawdzają zapasy defensywne Zubaira:
 
Haha, dzięki za walkę Pieta. Nie postawiłbym na Tuhugova, bo jest strasznie chaotyczny. Równie dobrze może dostać gonga, co go sprzedać.







Ten boks też nie jest jakiś wybitny, szczególnie że Rusek poluje na powerpunch'e a nie na punktowanie. Na tej walce zbierał wszystkie niskie kopnięcia, stosunkowo mało sam bił. Na pewno jest efektowny, ale czy w UFC będzie rownież efektywny? Mam wątpliwości.
 
Mess, ta walka miała raczej pokazać, jak mu wychodzi blokowanie obaleń. Zdanie na temat Tuhugova wyrobiłem sobie oglądając wszystkie dostępne walki na Youtubie. Jest ich ponad ponad 10. Proponuje ogarnąć je wszystkie. Warto. Co do chaotycznej stójki, to samo można powiedzieć o Nurmie, a idzie jak burza ;) ( tak, wiem te jego obalenia )
 
Nurma walczy jak Cain - agresywna stójka i obalenie co chwilę. Tuhugov bardziej przypomina mi Anzora - takie tornado latające po ringu bez zdecydowanego gameplanu. Potencjał ma, ale trzeba go umiejętnie poprowadzić.



A teraz na temat - nowym przeciwnikiem jest jakiś gość z Jungle Fight o rekordzie 22-0 :-). Teraz można stawiać na ruska, choć cholera wie co ten drugi potrafi (bardzo dużo T/KO).



Mam już beta na to zestawienie - poniżej 1,5 rundy. Jak się zaczną lać po pyskach z dziurawymi gardami, to długo sobie ich nie pooglądamy.



http://www.sherdog.com/fighter/Douglas-Silva-de-Andrade-87981



Ten braloz miał wybitnych pzreciwników... :-) http://www.sherdog.com/fighter/Cleison-Cardoso-41990
 
W sumie to by była jaja, jakby taki spec od BJJ jak Jacare został pokonany przez przeleżenie :D
 
Zaraz, Carmont przeleżał przereklamowanego i wracającego po kontuzji Coste, więc ma obalić i przez 15 minut zdominować Jacare? To tak jakby stawiać na Paleleia z Werdumem, bo przeleżał Krylova :D Jacare Jacare Jacare
>: // >: / / >: // (emotki kłapiącego gębą aligatora).
 
Teraz można stawiać na ruska, choć cholera wie co ten drugi potrafi


Wolałem zstawienie z Tavaresem, W tej chwili w mojej głowie pojawił się wielki znak zapytania...



Mess,skąd to info ? Nie widziałem nigdzie wzmianki ( przyznaję, że nie przykładałem się do szukania).



Szady, zapytam Cię twoim zwyczajem: " aż tak jesteś pewny Carmonta ?" Czekam na argumentację, :D
 
Nie wyobrażam sobie aby Carmont mógł coś zrobić Jacare. Gdyby był lepszy w stójce to może mógł by wyprowadzić jakiś szczęśliwy cios rozpaczy. Aligator zapewne upoluje kolejną zdobycz w tej walce
 
Jak dla mnie też Carmont nic nie ma na Jacare. Nie wiem skąd pomysł żeby go stawiać , ani cious nie ma żeby kO weszło ani nic lepszego od Jacare. Tylki kurs
 
Trololololo. :D



Krokodyl jest stylistycznie tragicznym przeciwnikiem dla Carmonta, ale w sumie nie tylko dla niego, ale i większości zawodników kategorii średniej. Doskonałe BJJ, przyzwoite zapasy, coraz lepsza stójka. Prawdopodobnie jest teraz w formie życia. Dla mnie to solidny kandydat do walki o pas, a Francis będzie tylko kolejnym przystankiem w drodze do title-shota. Okami tez miał wymęczyć decyzję na Souzie, a pamiętamy jak się skończyło. Nie wiem, czy tu będzie tak szybkie KO, ale bym się nie zdziwił. Eksplozywność, szybkość, siła to dodatkowe atuty Ronaldo. Carmont ma tylko zapasy + to, że jest jednym z najgłośniejszych zawodników w oktagonie (posłuchajcie jakie dźwięki wydaje podczas wyprowadzania ciosów:-)). Ciężko wyobrazić sobie Souze bezradnego na plecach... Poddanie z dołu? Czemu nie. Sweep czy reversal? Jak najbardziej. Ubicie z góry po ciosach, albo jakiś sub - też możliwe. Francis to jest kawał twardziela jednak i dla mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz to zwycięstwo Brazylijczyka przez decyzję, chociaż tutaj wszystko jest możliwe. :)



Szanse na zwycięstwo podzielone są jak w pojedynku Rockhold - Phillipou, czyli kursy właściwie rozłożone. Czy skorzystam z tego 1.22 na Krokodyla to się jeszcze zastanowię jednak. :D Carmont jest chyba jedynym "nudziarzem", którego bardzo lubię i na prawdę życzę mu zwycięstwa, chociaż nie potrafię sobie tego wyobrazić - nawet po pijaku. ;)
 
najlepsze jest to, ze Carmont na malo kogo ma 'cos', a streak sie jakos zbudowal... :)



FRANCIS PRZYSZLY MISTRZ!!!
 
Tak jest! Carmont nowym GSP wagi średniej. :)



Ps. Streak się zbudował, chociaż ja akurat w walce z Larkinem widziałem wałek sędziowski. Może i tu tak będzie;)
 
no walek byl okrutny, ale Tristar to Tristar!



GSP namascil czarnoskorego Franciszka, letssssssssssss go!!! end that hype!



#trolling



i tak nie stawialbym po takim kursie. <3
 
jesli pojdzie to na Gegarda. :)



dokladnie Szejdy, ostatnio to jest 'marnowanie' hajsu, smutno!
 
Na gegarda kurs dobry ale według mnie i tak wygra Machida więc nie stawiam. Mam nadzieję że Lyoto nie po to schodził do mw by dawać się wydymać zostawiając wszystko w rękach sędziów.
 
@fikusny tak samo myslę :)



Kurs na Gegarda dobry i również Gegard ma atuty, by wygrać z Machidą ale mimo wszystko na Mousashiego nie postawię tylko raczej zrobię jeden kupon pewniaków po małym kursie, bo ostatnio underdogi wcale nie wchodziły, a wygrywali sami faworyci w głównych walkach, więc jeden wstępny kupon to:



Machida+Jacare+Oliveira+Silva



Może pójdzie jeszcze jeden kupon ale więcej niż dwa kupony na tą galę nie zamierzam puszczać.
 
Back
Top