wypadające kolano

wolftime

Maximum FC
Featherweight
Temat brzmi śmiesznie, mi nie jest do śmiechu
jakieś 1,5 roku temu grajac w pilke kolano przekrecilo mi sie o ponad 90stopni (stopa przyklejona do ziemi, cialo sie obrocilo) nie mialem operacji, wyciagnieto mi z kolana krew wode itd, po lekkiej wlasnej rehabilitacji bo nfz to kurwa, smigalem w takim specjalnym stabilizatorze, wszysttko git, tyle ze teraz czesto przy prozaicznych czynnosciach kolano potrafi wyskoczyc jakby ze stawu, bol i paraliz ciala ze strachu :P
ma ktos cos takiego/mial ? jak sobie z tym poradzic, dowiaduje sie o lekarzy dobrych prywatnych ale z braku kasy ostatnio to odkladam,
moze ktos jest w stanie pomoc dobra rada
 
Lekarz lekarzem ale stabilizator sprawi że stracisz resztkę mięśni w tej nodze. Ogarnij ćwiczenia wzmacniające na czworogłowy (tylko z głową powoli a nie przysiady ze 200kilową sztangą) i obuduj to kolano mięsem żeby więcej nie wypadało. Ja tak zrobiłem zamiast dać się kroić ( za poradą normalnego lekarza) a jedyne co to nie mogę już zrobić szpagatu i się rozciągać bo po kilku sesjach noga się mi rozluźnia i kolanko zaczyna dokazywać.
 
Może więzadła poszły Ci się wtedy jebać i dlatego Ci 'wyskakuje' ?
wlasnie taką mam teorię na ten temat, niestety lekarz wtedy który mnie prowadził miał strasznie olewcze podejście, postaram sie ogarnac otropede i rezonans, zobaczymy jak bedzie, dzieki za odpowiedzi :)
 
wlasnie taką mam teorię na ten temat, niestety lekarz wtedy który mnie prowadził miał strasznie olewcze podejście, postaram sie ogarnac otropede i rezonans, zobaczymy jak bedzie, dzieki za odpowiedzi :)
panie, tylko wiezadla. MRT i heja do tuby. mi tak wyskakiwalo kilka lat, zanim sie zoperowac dalem. stabilizator to ci bedzie potrzebny tylko 2 miesiace po operacji, a nie przed. co za chuj ci go dal, zeby cie miesnie przed op zmalaly, to ci po noga zniknie
 
panie, tylko wiezadla. MRT i heja do tuby. mi tak wyskakiwalo kilka lat, zanim sie zoperowac dalem. stabilizator to ci bedzie potrzebny tylko 2 miesiace po operacji, a nie przed. co za chuj ci go dal, zeby cie miesnie przed op zmalaly, to ci po noga zniknie
MRT ?
 
ok, załatwiłem lekarzy rezonans(wszystko prywatnie) mam skierowanie do szpitala na rekonstrukcje wiezadla i 3 miesieczna rehabilitacje ( przed zabiegiem) zebym nie siedzial bezczynnie w kolejce
 
Miałem krzyżowe acl, będę miał operacje rekonstrukcji więzadła , planowane na 29.11 ale chyba przełoże na grudzień styczeń że względu na obowiązki
 
Miałem krzyżowe acl, będę miał operacje rekonstrukcji więzadła , planowane na 29.11 ale chyba przełoże na grudzień styczeń że względu na obowiązki
Wiesz co? Jeśli mogę doradzic, to rob to jak najszybciej. Ja sam jestem po rekonstrukcji krzyżowego przedniego i powiem Ci, że czekałem 9 miesięcy na operację, a że sport jest ważnym aspektem dla mnie żałowałem, że nie mogę dać się pokroić prywatnie jak najszybciej:( dodaj do tego czas rehabilitacji i wracaj do sprawności jak najszybciej.
 
Miałem krzyżowe acl, będę miał operacje rekonstrukcji więzadła , planowane na 29.11 ale chyba przełoże na grudzień styczeń że względu na obowiązki
Miałem ostatnio pytać, decydowales się na operacje czy jednak przekladales?
 
Też w wieku około 19 lat , miałem problemy z prawym kolanem. Dostawałem zastrzyki Zel-T prosto w staw.
Pomogło ale musiałem zrobić przerwę w kolarstwie.
Trenowałem wcześniej od dzieciaka z przerwą na Ostrów.
 
Przelozylem ze wzgledu na nowa prace. Dodatkowo ostatnio poprawil sie stan kolana robie cwiczenia wzmacniajace i serio jest duzo lepiej
Dobrze słyszeć:) zrób rezonans na wszelki wypadek, chyba, ze juz robiles;) ale życzę Ci jak najlepiej no i możliwie bez operacji;)
 
Dobrze słyszeć:) zrób rezonans na wszelki wypadek, chyba, ze juz robiles;) ale życzę Ci jak najlepiej no i możliwie bez operacji;)
Mam rezonans zrobiony ale na rezonansie nue jest zerwane, a naderwane. dokladbiej opisane jako hardzo cienkie lekarz nie jest w stamie jednoznacznie stwierdzic czy ooeracja jest konieczna choc wypisal zabieg i powiedxial ze sam mam zdecydowac ...
 
Mam rezonans zrobiony ale na rezonansie nue jest zerwane, a naderwane. dokladbiej opisane jako hardzo cienkie lekarz nie jest w stamie jednoznacznie stwierdzic czy ooeracja jest konieczna choc wypisal zabieg i powiedxial ze sam mam zdecydowac ...
Powiem Ci tak, z doświadczenia wiem (bo juz jestem po operacji), ze dobra decyzja lekarza, to podstawa. Ja miałem dużo szczęścia, ze trafilem na kogoś, kto na prawdę zna się na tym wszystkim. Powiedział mi wprost, ze jeśli było by tylko naderwane, to mocna rehabilitacja, a to się z rośnie, jednak ja miałem je całkowicie rozerwane, nawet przyczepów nie było widać:D wiec mnie kroili:) jeśli bylbys z małopolski dalbym Ci namiar.
 
Bazujac na własnych doświadczeniach, polecam wykorzystać wszelkie inne metody leczenia zanim zdecydujesz sie na operacje. Operacja to ostateczność, a długa i mozolna rehabilitacja to konieczność. Bez dobrego i co za tym idzie kosztownego terapeuty można nabawić sie innych dolegliwości.

Ja wychodowalem sobie konflikt rzepkowo-udowy po chujowej rehabilitacji i proces naprawy tego zajął mi ponad rok.
 
Tak BTW do tych co naprawiali kolano. Jakie ćwiczenia stosowaliscie ?
Przed operacja, tak jak napisał @Gaara , wzmacnianie dwuglowych no i czworek wręcz nieuniknione. Mimo, iz miałem mocno rozbudowane, to na drugi dzień po operacji, praktycznie zlecialy do zera:/ po operacji spięcia na wyprostowanej nodze czworoglowych, unoszenie nogi w gore leżąc na plecach i na boku. To były pierwsze cwiczenia. Z czasem nauka chodzenia, pogłębianie zgiecia w kolanie no i mobilizacja rzepki oraz blizn, żeby zapobiegać zrostom.
 
Temat "archiwalny", ale chciałbym się dopytać jak tam wasze kolana @Unbreakable @wolftime ?
Dodatkowa wiedza od ludzi którzy to przeżyli się przyda :)
2 tyg. temu na BJJ, doznałem kontuzji kolana (więzadło krzyżowe przednie lub poboczne), czekam na opis rezonansu magnetycznego.
 
Back
Top