Wybory ;p

@Magik



Patrzę, jakiś długi post, myślałem, że może jakieś konkrety. Fajnie, będzie z kim podyskutować w końcu na poziomie. Przeczytałem pierwszy punkt, parsknąłem śmiechem i czytanie reszty sobie daruje ;)
 
Ze statystyk wynika , że największe bezrobocie jest wśród ludzi młodych. Ja mam pogląd taki, ze lepiej mieć prace nie pewną ale mieć niż w ogole jej nie mieć. Widze ze uwazasz inaczej.

Mało wymagam od swoich wybrańców ?? rząd nie ma takich instrumentów żeby powstrzymać kryzys bo nasz kraj ma wpływ na światową gospodarkę, może z 0,7 % ( a jak dobrze wiemy 1% to jest błąd statystyczny :) ) Sory nie obraź się ale mi się nie chce opisywać tego co średnio wykształcony człowiek powinien wiedzieć.

@ magik

Po pierwsze jak się idzie głosować to powinno sie głosować na rozwiązania systemowe, generalne a nie dlatego, ze w pcimiu dolnym, poseł z ostatniej ławy załatwił stanowisko sekretarki w gminie swojej ciotce.

Poza tym

2.Likwidacja stoczni polskich podczas gdy Niemcy dofinansowują swoje upadające
3.Likwidacja mediów publicznych
4.Rozbrajanie polskiej armii.

Są bzdure. Stocznie nie upadły z dnia na dzień i to jest wina wszystkich rządów, tak naprawde najmniejsza PO bo juz było po ptokach.

W mediach rządzi SLD z PiSem.

Co to znaczy rozbrajanie polskiej armii?? Że poboru nie ma ?
 
noodles



Nie wdając się w polemikę co do całości, to twoją wypowiedź na temat umów śmieciowych też powiniem, w Twoim stylu, skomentować facepalmem. Jak poczuję się ciut lepiej to mogę zrobić Tobie mini wykład z prawa pracy, prawa cywilnego i... prawa karnego.







PS Jeszcze co do armii. Z racji, że członkowie mojej rodziny są mocno w temacie. Obecnie nasza armia to żart. Poza kilkoma spec jednostkami (tj. mniej niż 1000 osób!) nie mam armii zdolnej obronić nas przed kimkolwiek. Jakiś szalenic,, który zdołałby zebrać z 1000 dobrze uzbrojonych i wyszkolonych ludzi, robiłby w tym kraju co chciał.
 
śmiało :)



ja zawsze miałem taki pogląd do tych umów, podczas kampanii Napieralski zapowiadał całkowitą likwidacje tych umow i niestety tez został skrytykowany przez ekspertów prawa pracy ;-)



btw. ma ktorym roku studiujesz prawo ?
 
Darujcie sobie to wszystko już. Widzę, że coraz lepsi specjaliści się pojawiają tutaj. Po prostu dajcie już spokój. Ani jedni ani drudzy nie ma szans żeby się do czegoś przekonali. A obrażanie się nawzajem i w ogóle raczej do niczego nie doprowadzi. Pozdro.
 
noodles



Etap studiowania jest już niejako za mną. Teraz przeszedłem na drugą stronę barykady w ramach studiowania...



Co do umów śmieciowych jak i braku jakichkolwiek. W obecnym stanie prawnym są instrumenty żeby z tym walczyć. Tyle teoria :)







Akurat ta sprawa nie może być zbytnio zrzucana na barki rządu, ktokolwiek by nie rządził. Państwowa Inspekcja Pracy, Prokuratura, Sądy - to ich działka.



Noodlesie, zatrudniania na umowę zlecenie/dzieło itp, przy obowiązkach de facto umowy o pracę (a więc lwia część) to... przestępstwo. Nikt z tym nic nie robi jednak (patrz podmioty wyżej).
 
jesteś asystentem?? ;)



no dobra to przekonaj mnie dlaczego powinny obowiazywac tylko umowy na czas nieokreślony i nie przyczyni sie to do wzrostu bezrobocia ;p
 
@Cvanish



Ja jeszcze ostatni raz na Ciebie czas strace. Sloganow widze, ze sie nauczyles paru. Gratuluje. Jak to mowi moj ulbiony komentator polityczny naiver, parafrazujac jego slowa - "Spin-doktorzy PISu wykonali kawal dobrej roboty. Hasla zywcem wziete z podrecznikow, a takie lemingi potem je powtarzaja"



Gorzej widze ze znajomoscia programu swojej partii. Co to PO to chyba program ich znasz na wylot, przeciez rzadzili 4 lata i zapowiadali, ze nastepne 4 to bedzie kontynuacja...
 
Ok, już miałem się tu niewypowiadać. Ale co chwile mnie coś załamuje...





Jeszcze co do armii. Z racji, że członkowie mojej rodziny są mocno w temacie. Obecnie nasza armia to żart. Poza kilkoma spec jednostkami (tj. mniej niż 1000 osób!) nie mam armii zdolnej obronić nas przed kimkolwiek. Jakiś szalenic,, który zdołałby zebrać z 1000 dobrze uzbrojonych i wyszkolonych ludzi, robiłby w tym kraju co chciał.


I Ty śmiesz twierdzić, że masz w tym temacie pojęcię? Ja nikogo tu nie będę uczył na jakikolwiek temat. Ale zanim palniecie jakąś głupotę to zastanówcie się 2 razy. Koniec tematu, obiecuje, że już więcej w tym temacie sie nie wypowiadam ;)
 
Chłopaki PeOwiaki się uaktywniły po wyborach dopiero. Szkoda, bo przed to jeszcze mi się chciało tu pisać, a teraz to już musztarda po obiedzie. Cierpliwości życzę zatem tym, którym zechce się przekonywać nieprzekonanych, że PO jednak nie jest cacy i do cacy im dużo brakuje.
 
Lenkias



To się nie wypowiadaj. Z armią sam nic wspólnego nie miałem. Skoro jednak słyszę to od pułkownika i 2 gości, którzy byli na misji w Syrii, to ja im wierzę.



Akurat to średnio ma związek z PO. Może o tyle, że nie było zmian na lepsze.
 
Spoko. Tak jak myślałem, że większej styczności z tym nie mogłeś mieć. Niestety mnie to nie przekona. I nie będę Ci nic udowadniał. Jeżeli jednak jest to Twoje jedyne źródło informacji, to pora poszukać czegoś więcej ;) Pozdro.
 
Lenikas od 10 postów pierdolisz tylko ze nikt się nie zna i z nikim nie bedziesz dyskutować i że już odchodzisz z topiku. Weź już idź moze, co?
 
Przecież od razu napisałem, że nie jestem żadnym ekspertem, to po co ten triumf.



To gdzie mam szukać lepszego źródła informacji? Słucham?



Skoro mówi mi mniej więcej to samo pułkownik i 2 typów po misjach, to ja już nie wiem gdzie ja mam się udać po info, żeby moc szydzić z innych i pisać z " :)" na końcu każdego posta.
 
Chłopaki PeOwiaki się uaktywniły po wyborach dopiero


Troche to niesprawiedliwe. Ladnie mnie wiec musiales ignorowac przed wyborami jak tutaj pisalem;-) Acha, ostatecznie glosowalem na Palikota, ale jak wszyscy wiedza to jedno i to samo przeciez.
 
@ Przemys law:

zatrudniania na umowę zlecenie/dzieło itp, przy obowiązkach de facto umowy o pracę (a więc lwia część) to... przestępstwo.






wykroczenie raczej tak sądzę. PIP ma to w sumie w dupie (nie chce im się zagłębiac w temat zazwyczaj)
 
Co do umów śmieciowych. Ja wróciłbym do rozwiązań przedsocjalistycznych. Przez miesiąc pracodawcy zacieraliby ręce, a później zrobiłby się taki bałgan, że osoby poważniej traktujące swoje obowiązki byłyby na wagę złota :)
 
Po prostu nie rozumiem jak można kogoś ciągle obrażać i pisać, że wszyscy co są za po są zaślepieni, a sami nie potraficie przyjąć jakichkolwiek argumentów. Nie mam nic do tego, że ktoś jest np za pisem, o ile potrafi racjonalnie dobierać argumentu. Po prostu nie lubie hipokryzji. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.



A jeżeli ktoś piszę rzeczy typu

1.Graś cieć u niemca, firma nie istnieje od 20 lat, umowy nie pokazuje. Podejrzewany wcześniej o kontakty z oficerami rozwiązanej WSI, za co sam złożył rezygnacje z funkcji sekretarza stanu.


To widzę, że i tak się nie dogadamy, a na pewno nie przekonam Cie do niczego :) Po prostu chciałbym, żeby ludzie otworzyli oczy i nie wierzyli we wszystko co przeczytają, usłyszą. I to się tyczy zarówno TVN jak i TVP, Wyborczej i Rzeczpospolitej. Ale macie rację, za bardzo się tym wszystkim przejmuje. Każdy ma inne zdanie, uszanujmy to i proponuje zakończyć tą jałową dyskusję.
 
Nie...asie - mecenasie :-)



art . 281. 1) Kodeks Pracy-grzywna od 1000-30000 chyba ,że sie cos zmieniło. moja mądra ksiązeczka podpowiada mi ,że to rodzaj wykroczenia.
 
kaczka 41



O ile w kodeksie pracy, tu masz rację, jest to traktowane jako wykroczenie, w kodeksie karnym jest mały rozdział nt. przestępstw przeciwko prawom pracowniczym.



Jeżeli nawet ktoś ma umowę zlecenie/żadnej a sąd ustali, że de facto było to umowa o pracę, ma tu zastosowanie własnie ten rozdział



tzn. taka jest teoria, bo tych spraw jest bardzo mało.
 
Przemyslawie nie przekonaleś mnie jeszcze ze likwidacja umow smieciowych nie wpłynie na wzrost bezrobocia :)



Ok, ja spadam - obowiazki. Milego dnia, chociaż pochmurno ze sie powiesić można.
 
Lenkias



Ja tu staram się nikogo nie obrażać, tym bardziej, że cały ten spór to medialny wytwór na potrzeby gawiedzi.



Sam apelujesz o rzeczową dyskusję, a sam co robisz?







Noodles



A czy ja gdzieś napisałem, że likwidacja wpłynie/nie wpłynie?? W ogóle się na ten temat nie wypowiadałem.



Napisałem, że w obecnym stanie prawnym są instrumenty pozwalające na ich wyeliminowanie.



Wśród moich licznych znajomych praktycznie nikt nie ma umowy o pracę na czas nieokreślony. W mojej docelowej branży umów o pracę nie ma w ogóle (to akurat plus).
 
Dlatego przyznałem wam rację. Sam wpadłem w to co innym zarzucam. Po prostu ja nie widze sensu tłumaczeniu komuś pewnych oczywistości. Jeżeli jeszcze do nich ktoś nie doszedł to i ja mu w tym nie pomogę. Koniec tematu. Pozdro.
 
@spa



Trolu posłuchaj mnie to że krytykuje rządy PO i nie popieram dalszej ich kontynuacji nie oznacza że wyborach głosowałem na PIS.Program PO posiada tylko na papierze obawiam się ich 4 letniej kontynuacji...Chciałbym żeby w końcu zabrali się za robotę ,a nie ciagłymi przepychankami.







PS:Jak jesteś taki łaskaw podaj mi sukcesy 4letnich rządów PO ?



PS: Dalsza dyskusja nie ma sensu niektórzy zostali zaszuflatkowani przez media i inne środki przekazu i racjonalne argumenty do nich nie przemawiają :-)
 
@spa


Trolu posłuchaj mnie to że krytykuje rządy PO i nie popieram dalszej ich kontynuacji nie oznacza że wyborach głosowałem na PIS.Program PO posiada tylko na papierze obawiam się ich 4 letniej kontynuacji...Chciałbym żeby w końcu zabrali się za robotę ,a nie ciagłymi przepychankami.



PS:Jak jesteś taki łaskaw podaj mi sukcesy 4letnich rządów PO ?

PS: Dalsza dyskusja nie ma sensu niektórzy zostali zaszuflatkowani przez media i inne środki przekazu i racjonalne argumenty do nich nie przemawiają :-)
 
@Cwanish.
Może jestem niepotrzebnie purystą językowym ale lepiej pisać "zaszufladkowani" niż "zaszuflatkowani". I chyba nie znasz znaczenia tego wyrażenia, bo jest trochę inne niż najwyraźniej Ci się wydaje.
A poza tym dublujesz posty.
 
Szkoda, że zamiast Napier(d)alskiego liderem SLD nie został Kalisz. Wtedy poszedłbym głosować na nich. Inaczej musiałem wybrać Janusza Palidżointa bo chciałbym zapalić sobie czasami w miarę "zdrowego" lolka nie przejmując się, że jakiś szkieł z poczuciem życiowego spełnienia na twarzy nie dojebie mi karanki albo zawiasów po ówcześniejszym wyskoczeniu z krzaków. Resztę ważnych dla mnie rzeczy tak naprawdę kształtuje rynek albo moje własne chęci do działania, więc nie zajmuje sobie głowy tym, czy to PO czy PiS jest lepsze.
 
Ja się dziwie, że tak ślepo wierzycie w to co Wam mówią w TV, a tym bardziej piszą w gazetach. Nawet o mnie pare wzmianek w gazecie było, czy też grupie, w której byłem i jak się wie o tym jakie brednie się czyta to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, bo 100 tysięcy osób to przeczyta i będzie święcie w to wierzyć. Politycy i media o urodzeni kłamcy, ewentualnie wykształceni w tym kierunku. Nie ma sensu czytać o polityce, słuchać polityków, a Wy jednych obrażacie, na drugich głosujecie jakby to była inna maść ludzi, pozytywne jednostki są wszędzie, ale spaczone są wszystkie partie, żadna nie jest lepsza i na żadną niewarto głosować.
 
Back
Top