Wino i wszystko o nim

Chujcew

PRIDE FC
Welterweight
Siema. Są tu inni miłośnicy tego zacnego trunku? Co najczęściej pijecie? Wolicie stary czy nowy świat? Jakie regiony, jakie szczepy cenicie najbardziej? Używacie appki Vivino? Zapraszam do dyskusji.

Nie, nie jest tu mowa o komandosach i innych lipach z miodem, uprzedzam śmieszków.
 
Ja ostatnio zaczalem sie bawic w picie wina.
Dalem jakies 29 zl za korkociąg fakelmana plastikowy taki czarny z niby dźwignią ktora hu** daje. - nie polecam go nikomu bo to zmarnowane pieniądze.
Kupilem tez zamykacz do wina ktory tez nie dziala jak powinien , tak mniemam bo nie da rady go wsadzic do butelki tylko tak wisi jakby na niej.

Jak na razie pilem białe półsłodkie i jest ok.
 
Dalem jakies 29 zl za korkociąg fakelmana plastikowy taki czarny z niby dźwignią ktora hu** daje. - nie polecam go nikomu bo to zmarnowane pieniądze.
Najlepszy korkociąg to po prostu tani trybuszon kelnerski.
korkociag-kelnerski-trybuszon.jpg
 
Ja ostatnio zaczalem sie bawic w picie wina.
Dalem jakies 29 zl za korkociąg fakelmana plastikowy taki czarny z niby dźwignią ktora hu** daje. - nie polecam go nikomu bo to zmarnowane pieniądze.
Kupilem tez zamykacz do wina ktory tez nie dziala jak powinien , tak mniemam bo nie da rady go wsadzic do butelki tylko tak wisi jakby na niej.

Jak na razie pilem białe półsłodkie i jest ok.
Korkociąg najlepiej kelnerski, jak kolega wyżej wspomniał, z podwójną dźwignią. Zwykłe stopery do wina to też lepsza opcja niż zamykacz, wino i tak będzie zdatne tylko przez kilka dni od otwarcia.

4e261e2635413s50193_p.jpg
Zdarzało się nawalić Chablis. Spoko winiacz.
Oj tak, Chablis jest mniam, Sancerre próbowałeś?
 
Ja piję tylko czerwone wytrawne i budżetowe do ok 20zl.
Przeważnie z zachodniej europy (Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia) rzadziej z Chile, RPA czy Australii, za to nie podchoda mi wina z południa europy. Z czerwonych wytrawnych jedynie egri bikaver, a inne jakieś moldawskie bułgarskie :no no:
 
Ja piję tylko czerwone wytrawne i budżetowe do ok 20zl.
Przeważnie z zachodniej europy (Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia) rzadziej z Chile, RPA czy Australii, za to nie podchoda mi wina z południa europy. Z czerwonych wytrawnych jedynie egri bikaver, a inne jakieś moldawskie bułgarskie :no no:
Chile piłem relatywnie sporo ale jakości próżno tam doszukiwać. Lepiej to wygląda z RPA gdzie sukcesywnie poziom jakości win się podnosi. Australia i Nowa Zelandia to moje dwie miłostki, szczególnie NZ. Stary świat wiadomo Francja, Włochy czy Hiszpania bardzo lubię, do tego niemieckie rieslingi i austriackie grunery. Bardzo nie podchodzi mi południowa Europa, z reguły są to wina byleby były, ciężko o dobrą jakość wina z tych krajów.
 
Jakoś zdjęcia pozostawia wiele do życzenia ale tym winem mógłbym się sponiewierać :penn:.
 

Attachments

  • cohones.jpg
    cohones.jpg
    107.1 KB · Views: 51
Takie próbowałem i Chablis wchodziło najlepiej.
Chenet to jak na moje średni producent. Natomiast Henri Bourgeois wyborny i Sancerre od niego zawsze na poziomie. A że chablis wchodziło najlepiej to nie dziwi, bardzo prestiżowe Chardonnay. Możesz popróbować też Petit Chablis, tańsze bo nie mają appelation a prawie tak samo dobre.
 
Po wkreceniu musisz ciagnac eo gory czy krecisz pokretlem i sam wychodzi korek???
Wkręcając podnoszą się te dwie boczne wajchy. Gdy już wkręcone ściągasz wajchy w dół a korek idzie w górę. Prostsze niż otwarcie parasola.
 
Jeżeli lubicie lekkie białe wina, mocno owocowe i świeże to polecam gorąco następujące wino
coop._ponte_da_barca_vinho_verde_loureiro_grande_escolha_gazetka.png

Ja się zapijam tym co weekend, po prostu z żoną nie znaleźliśmy lepszego wina jak dotychczas. Trafia w nasze gusta.

Jeżeli możecie polecić jeszcze jakies wina w takim stylu, to chętnie przyjmę każdą propozycję.
 
Jeżeli lubicie lekkie białe wina, mocno owocowe i świeże to polecam gorąco następujące wino
coop._ponte_da_barca_vinho_verde_loureiro_grande_escolha_gazetka.png

Ja się zapijam tym co weekend, po prostu z żoną nie znaleźliśmy lepszego wina jak dotychczas. Trafia w nasze gusta.
W jakim to sklepie? Jak będę w Polsce to chętnie spróbuję.
 
W jakim to sklepie? Jak będę w Polsce to chętnie spróbuję.
Praktycznie każda Biedronka, jednak nie zawsze jest, trzeba po prostu trafić. Jak już rzucą to biorę zawsze kilka butelek.
 
Praktycznie każda Biedronka, jednak nie zawsze jest, trzeba po prostu trafić. Jak już rzucą to biorę zawsze kilka butelek.
Dam Ci znać co myślę, chociaż szczerze nie spodziewam się, że znajdę to czego akurat ja szukam w winie za 13złociszy ale co kto lubi, no i może się pozytywnie zaskoczę :)
 
Dam Ci znać co myślę, chociaż szczerze nie spodziewam się, że znajdę to czego akurat ja szukam w winie za 13złociszy ale co kto lubi, no i może się pozytywnie zaskoczę :)
Nie znam Twojego gustu, więc ciężko polemizować. Spróbuj i oceń, ja uwielbiam, pozdro. :)
 
Możesz popróbować też Petit Chablis, tańsze bo nie mają appelation a prawie tak samo dobre.
Petit Chablis to tez apelacja, w klasyfikacji Chablis stojąca po prostu najniżej z racji gorszej gleby na jakiej rosną winogrona, co się przekłada na mniejszy potencjał wina;)

Jeżeli lubicie lekkie białe wina, mocno owocowe i świeże to polecam gorąco następujące wino
coop._ponte_da_barca_vinho_verde_loureiro_grande_escolha_gazetka.png

Ja się zapijam tym co weekend, po prostu z żoną nie znaleźliśmy lepszego wina jak dotychczas. Trafia w nasze gusta.

Jeżeli możecie polecić jeszcze jakies wina w takim stylu, to chętnie przyjmę każdą propozycję.
Potwierdzam, w tej cenie nie piłem lepszego Verde, a to wino które z zasady powinno być tanie, wiec cena tu nie ma specjalnego znaczenia. Piłem droższe i niczym bardziej się nie wyróżniały.
 
Back
Top