UFC Fight Night: Sandhagen vs. Dillashaw

Olo

KSW
Featherweight
https://www.tapology.com/fightcenter/events/78477-ufc-fight-night

https://www.bestfightodds.com/events/ufc-on-espn-sandhagen-vs-dillashaw-2137

fujara.png
 
Last edited:
Do gry na pewno Pan Jezus Phillips.
Prócz tego dość pewnym betem wydaje się Allen - Soriano zakończy się przed czasem, którzy mają wysokie wskaźniki zakończeń. Zależnie od kursów będę próbował Allen przez poddanie.

Zastanawiam się też nad Reed, która walczy z Fujarą Banks.
 
Ode mnie poszedl Heinisch,Sandhagen, Allen, Yanez i Goldy powinna pokonac weteranke KSW z Rumunii :)
 
Philips - @1.4 mimo wszystko wydaje się być wszechstronniejszym przeciwnikiem. Dobra niekonwencjonalna stójka, raz na jakiś czas sprowadzenie, w porządku kondycja.
Allen - @1.9 wydaje mi się, że parter powinien odegrać dużą rolę, martwi mnie jednak mocny cios Soriano i ogólnie fizyczność. Wydaje mi się, że w stójce bardziej techniczny mimo wszystko jest Soriano. Jeśli Allen sprowadzi to powinien wygrać, jeśli jednak Soriano wybroni obaleń to ciężko to widzę. Ciekawe jaki będzie kurs przed czasem.
Sandhagen @1.57 - aktywniejszy zawodnik, z mega umiejętnościami stójkowymi i dobrym tdd. Na plus dodatkowo długa przerwa węża oraz najprawdopodobniej odstawienie wspomagaczy co może mieć duży wpływ na przebieg walki. Warunki, brak rdzy i niekonwencjonalna stójka powinna zapewnić Cory-emu zwycięstwo.

Mniej przekonujące:
Maverick - walka kobiet co już zwiększa ryzyko. Mimo wszystko Maverick prezentuje się świetnie fizycznie i to daje jej sporą przewagę nad rywalkami.
Minner - młodszy zawodnik z dobrym parterem. Przeciwnik najlepsze lata ma już za sobą, ale nadal pozostaje niebezpieczny. Na minus kiepska kondycja Minnera.
 
Co do Philips-Paiva to uważam że Paiva jest lepszy w stójce i nawet byłbym skłonny na niego postawić , jednak kyler Phillips jest bardziej wszechstronny i mimo dobrej obrony przed obaleniami Brazylijczyka , uda mu się go obalić i ugrać najprawdopodobniej decyzje.
Natomiast Soriano-Allen wygląda moim skromnym okiem tak , że to Allen jest bardziej wszechstronny i doświadczony , tylko że Soriano ma kowadło w łapach.. ta walka nie powinna dotrwać do decyzji tak jak to zauważył m.i.n @Olo
Heinisch - imavov : ten Imavov jest po prostu słaby , nie widzę w gościu nic nadzwyczajnego , heinisch to wygra decyzja , tak go widzę.
Barber - maverick : bab się nie gra ale myślę że Maverick jest tu słusznym faworytem i chyba na jakimś kuponie poleci .
Yanez - Costa : ja tu mam inny widok na zestawienie niż niektórzy , ten młody Masvidal jest całkiem dobry w stójce , ale oglądając jego walki mam wrażenie że jego poziom odbiega od UFC , natomiast Costa jest eksplozywny , kreatywny i widać w nim potencjał, ja stawiam na niego i też powędruje w jakimś kuponie.
 
Ja chyba odpuszczę ta gale
Myślałem by postawic
Kyler Philips-najpewniejszy chyba typ z tej gali
Julio Arce- niby faworyt ale miał sporo przerwę..
Yandez- jestem jego fanem, gość daje dobre walki ale Randy jest meeega niebezpieczny i może go trafic w którymś momencie

reszty za bardzo nie widzę a ze mam wahania to odpuszczę chyba.
Aj Mckee zamyka mi kuponik
 
Ja chyba odpuszczę ta gale
Myślałem by postawic
Kyler Philips-najpewniejszy chyba typ z tej gali
Julio Arce- niby faworyt ale miał sporo przerwę..
Yandez- jestem jego fanem, gość daje dobre walki ale Randy jest meeega niebezpieczny i może go trafic w którymś momencie

reszty za bardzo nie widzę a ze mam wahania to odpuszczę chyba.
Aj Mckee zamyka mi kuponik
Ta gala tak jak wspominałeś jest ciężka do grania aczkolwiek gdybyśmy ją tak dogłębnie przeanalizowali to typy byśmy mieli tylko, że one w teorii na tą chwilę są bliskie walki a ryzyko jest duże zeby postawić siano. Mimo wszystko wracam z nad morza w piątek to z piątku na sobotę w nocy sobie przeanalizuje i coś może cykne.
 
Ja chyba odpuszczę ta gale
Myślałem by postawic
Kyler Philips-najpewniejszy chyba typ z tej gali
Julio Arce- niby faworyt ale miał sporo przerwę..
Yandez- jestem jego fanem, gość daje dobre walki ale Randy jest meeega niebezpieczny i może go trafic w którymś momencie

reszty za bardzo nie widzę a ze mam wahania to odpuszczę chyba.
Aj Mckee zamyka mi kuponik
Kyler-Philipa to nie jest najpewniejszy typ tej gali Kolego , w stójce Paiva będzie przeważał , a z obaleniami Philips też nie będzie miał aż tak łatwo , Brazylijczyk ma dobrą obronę obaleń , a nawet jak da się obalić tak jak Kazachowi to decyzja może pójść różnie ze względu na uderzenia i kontrolę w oktagonie , moim zdaniem kluczowe będzie to ile Amerykanin go przetrzyma na glebie , jak w każdej rundzie mu się uda z minutę to decyzja będzie na jego konto , i zapewne tak będzie ale pewnym typem bym tego nie nazywał @99picks
 
Kyler-Philipa to nie jest najpewniejszy typ tej gali Kolego , w stójce Paiva będzie przeważał , a z obaleniami Philips też nie będzie miał aż tak łatwo , Brazylijczyk ma dobrą obronę obaleń , a nawet jak da się obalić tak jak Kazachowi to decyzja może pójść różnie ze względu na uderzenia i kontrolę w oktagonie , moim zdaniem kluczowe będzie to ile Amerykanin go przetrzyma na glebie , jak w każdej rundzie mu się uda z minutę to decyzja będzie na jego konto , i zapewne tak będzie ale pewnym typem bym tego nie nazywał @99picks
Yadong Song był według mnie groźniejszy od Paivy
 
Yadong Song był według mnie groźniejszy od Paivy
Niektórzy sądzą że decyzja na korzyść Phillipsa była naciągana , z pewnością obalenia pomogły mu wygrać z Songiem , całkiem możliwe że podobnie ugra to z Paiva. W sumie Paiva też moim zadaniem powinien przegrać z Kazachem , obydwaj ostatnie walki mieli takie ledwo wygrane.
 
Niektórzy sądzą że decyzja na korzyść Phillipsa była naciągana , z pewnością obalenia pomogły mu wygrać z Songiem , całkiem możliwe że podobnie ugra to z Paiva. W sumie Paiva też moim zadaniem powinien przegrać z Kazachem , obydwaj ostatnie walki mieli takie ledwo wygrane.
Dlatego odpuszczam ta gale mimo ze poprzedni weekend był bardzo fajny.
Za dużo walk które mogą iść w druga stronę.
 
Philips - @1.4 mimo wszystko wydaje się być wszechstronniejszym przeciwnikiem. Dobra niekonwencjonalna stójka, raz na jakiś czas sprowadzenie, w porządku kondycja.
Allen - @1.9 wydaje mi się, że parter powinien odegrać dużą rolę, martwi mnie jednak mocny cios Soriano i ogólnie fizyczność. Wydaje mi się, że w stójce bardziej techniczny mimo wszystko jest Soriano. Jeśli Allen sprowadzi to powinien wygrać, jeśli jednak Soriano wybroni obaleń to ciężko to widzę. Ciekawe jaki będzie kurs przed czasem.
Sandhagen @1.57 - aktywniejszy zawodnik, z mega umiejętnościami stójkowymi i dobrym tdd. Na plus dodatkowo długa przerwa węża oraz najprawdopodobniej odstawienie wspomagaczy co może mieć duży wpływ na przebieg walki. Warunki, brak rdzy i niekonwencjonalna stójka powinna zapewnić Cory-emu zwycięstwo.

Mniej przekonujące:
Maverick - walka kobiet co już zwiększa ryzyko. Mimo wszystko Maverick prezentuje się świetnie fizycznie i to daje jej sporą przewagę nad rywalkami.
Minner - młodszy zawodnik z dobrym parterem. Przeciwnik najlepsze lata ma już za sobą, ale nadal pozostaje niebezpieczny. Na minus kiepska kondycja Minnera.
Przemyślenia dot wcześniejszych typów i ogólnie gali:
Eubanks schodzi wagę niżej, walczyła z lepszymi zawodniczkami. Ogólnie przewaga siły powinna być znaczącą i Eubanks powinna dowieźć zwycięstwo.

Allen vs Soriano przed czasem - Allen jak wspomniałem zbiera sporo na głowę. W ostatnich walkach mało sprowadzał a z kimś takim jak Soriano nie chcesz pozostawać w stójce bo może urwą Ci głowę. 8 zwycięstw ko mówi samo za siebie. Im bliżej gali tym bardziej wydaje mi się, że Soriano wybroni próby obaleń i ustrzeli Allena w stójce. Mimo wszystko nie wykluczam podania Soriano, dlatego też bet przed czasem wydaje się rozsądny.

Yanez vs Costa przed czasem - Yanez posiada dobry grappling jednak większość walk kończy w stójce. Costa ma czym uderzyć 6 wygranych przed czasem, ale w ostatniej walce jego kondycja pokazała jak go pokonać. Widzę dwa scenariusze albo Costa urwie głowę w początkowej fazie walki albo Yanez skończy zmęczonego Costę.

Ladd - lepsze przeciwniczki w rekordzie lepsze zapasy. Dodatkowo kondycja Macy jest podejrzana. Uważam, że Ladd będzie dążyć do parteru i tak wymęczy decyzję.

Scenariusz przed czasem w walce Minner vs Elkins - weteran kontra zawodnik z podejrzana kondycją. Minner może równie dobrze podda. W pierwszej albo zostać skończony gdy będzie już bez kondycji. 10 z 11 przegranych przed czasem
 
Ogólnie widzę słabe zainteresowanie galą hehe
Zgadzam się w większości z @w4ar , mam identyczne przewidywania do SorianovsAllen , mała szansa że ta walka dotrwa do decyzji , czuję nosem że Soriano znokautuję Allena , te ciosy ma naprawdę nocne , a tak jak zauważyłeś Allen lubi zbierać , szansa że Allen zakończy walkę w parterze też jest, kurs niestety nie powala (1.4) ale zagram go razem albo z whilliamsem albo Phillips/ Paiva decyzja co da razem 2.10
 
Ogólnie widzę słabe zainteresowanie galą hehe
Zgadzam się w większości z @w4ar , mam identyczne przewidywania do SorianovsAllen , mała szansa że ta walka dotrwa do decyzji , czuję nosem że Soriano znokautuję Allena , te ciosy ma naprawdę nocne , a tak jak zauważyłeś Allen lubi zbierać , szansa że Allen zakończy walkę w parterze też jest, kurs niestety nie powala (1.4) ale zagram go razem albo z whilliamsem albo Phillips/ Paiva decyzja co da razem 2.10
Ludzie przestali się tu udzielać odkąd taki jeden przyszedł tu i zaczął robić wiochę co chwilę wypominając i wyśmiewając błędne typy innych... samemu później płacząc, że ktoś docina jemu
 
Allen - myśle ze wygra to parterem, umówmy się soriano jeszcze z nikim super nie wygrał bo todorovic zostal zweryfikowany ostatnim swoim tragicznym występem.
Sanhagen - przewaga warunków zrobi tu robotę i rdza po wypłukanymi już wężu.
 
::snoopd::

Jedna petarda gdzie wstanę tylko na sam koniec. :cool: Reszta petard na zablokowanym forum. Pisać priv to może wpuszczę.

Cory Sandhagen @1.55

Od drugiej rundy pójdzie jak po maśle. Warunki fizyczne, kondycja, przerwa od walk, odcięcie od soków. Po walce TJ dołączy do Chada Mendesa na sportową emeryturę.

 
Soriano - Allen

Dla mnie ta walka sprowadza się do odpowiedzi na pytanie jak będzie przebiegać pierwsze 1,5 rundy. Czy Allen będzie w stanie nawiązać walkę w stójce i czy da radę zmieniać płaszczyznę walki.

Co do stójki Allena to dla mnie jest ona bardzo przeciętna, głównie ze względu na fatalną defensywę. Jest bardzo statyczny i ma słaby balans, praktycznie zerowe poruszanie głowy, ciągle na wprost rywala, jest bardzo łatwy do trafiania i przyjmuje wiele. Nawet po dobrych kombinacjach ciosów wpada głową w rywala, gubi gardę, wykłada się jak na tacy idealnie pod mocne ciosy sierpowe rywala. W zasadzie we wszystkich ostatnich walkach dostawał na głowę i był rozbijany mniej lub bardziej. Statystki z walki ze Stricklandem co do przyjętych ciosów były rozpaczliwe (przyjął 94 sign. str. w 1,5 rundy). Podłączył go sierpem nawet taki surowy striker jak Daukaus - trafiał i ranił go w każdej rundzie. Co istotne kilkukrotnie mocno trafiał go właśnie lewym sierpem ale ma watę w łapie i te ciosy nawet Allena nie podłączały. W walce ze Stricklandem także początkiem końca był lewy sierpowy. Generalnie jego statystki na tle dywizji średniej co do przyjmowanych ciosów i obrony wyglądają bardzo słabo. Co do zalet to na pewno ma póki co dobrą szczękę, niezłe kopnięcia i przyzwoite lewe proste i to właśnie te dwa elementy w mojej ocenie mogą dawać mu jakieś sukcesy na początku walki.

Wiadomo że Allen ma mocny parter, póki co 3 sub. w UFC na 6 walk (łącznie z DWCS), tylko czy w tej walce będzie w stanie sprowadzać rywala. Toma Breesa nie był w stanie obalić, Breese sam poszedł do parteru i przegrał. Daukausa nie był w stanie obalić, sam w tej walce był obalany w 2 i 3 rundzie i ewentualnie tylko odwracał pozycje. Strickland w 1 rundzie z łatwością go obalił. W zasadzie Allen w UFC sprowadził jedynie Robersona i Hollanda w 1 rundzie, który jest beznadziejny zapaśniczo - w 2 rundzie Holland idiotycznie sam go sprowadził i przegrał przez poddanie. Zaś Karl Roberson był z łatwością sprowadzany i poddawany w UFC w 1 rundzie już 4-krotnie zatem to żaden wielki wyczyn ( co ciekawe Roberson wielokrotnie też trafiał lewym sierpem w tej walce tylko nie ma ciosu)

Soriano to mistrz stanowy w zapasach (NCAA Division III All-American wrestler at Iowa's Wartburg College) i brązowy pas w judo. Wydaje się być mocny zapaśniczo, zarówno ofensywnie jak i w obronie. Wiele osób pisze tu że to cepiarz ale ja się z tym nie zgadzam. To mańkut, ma raczej słaby zasięg i styl typowego power punchera. Ma na tyle dużo dynamiki i pary że ten styl świetnie się sprawdza w małych rękawicach. Technicznie wcale nie jest surowy i w mojej ocenie daleko mu do dyskotekowego stylu. Ma dobry, długi lewy prosty bity z intencją wyrządzenia krzywdy rywalowi. Wielu zawodników chciałoby tak poprawnie walić sierpy i kombinacje jak Soriano.



Największe znaki zapytania w tej walce to kondycja i parter Soriano. Wiele okazji do sprawdzenia go w tych aspektach nie było. Generalnie unika walki na ziemi i raczej można się spodziewać tu podobnej taktyki. W DWCS Jamiego Picketta nie był w stanie skończyć i jak opadł bardziej z sił w 2 i 3 rundzie z łatwością go obalał i pewnie dowiózł decyzję. W walce z Piechotą też widać było pewien chaos w poczynaniach parterowych. Oskar próbował tam bodajże kimury. Na co dzień trenuje w dobrym pod względem zapaśniczym i parterowym Xtreme Couture.

Tylko dobry plan taktyczny i jego perfekcyjna realizacja uchroni Allena w tej walce. Biorąc pod uwagę słabe zapasy i jego fatalną obronę przed ciosami w stójce a z drugiej strony solidnego zapaśniczo Soriano i jego mocne ciosy sierpowe, typuje że w 1 lub max 2 rundzie Brendan skończy mordą uderzając w matę. Wprost nie wierze, że każdy z poprzednich rywali bez większych problemów lokował lewe sierpy we wszystkich czasowo etapach walki, a takiemu killerowi jak Soriano się to nie uda.

Soriano przez KO/TKO @3.00 Fortuna

Dodatkowo gram dzisiaj Joyce- Takam walka zakończy się w rundach 7-12 @2.20 Fortuna
 
Last edited:
Dodatkowo gram dzisiaj Joyce- Takam walka zakończy się w rundach 7-12 @2.20 Fortuna
Tez mysle ze Joyce skonczy Takama pod koniec walki, to juz nie jest ten sam Takam ktory prawie zabil Rekowskiego. Joyce ma twardy leb i silny cios, po tym jak zbil Duboisa widze w nim solinego pretendenta do pasa ciezkiej. Po tej walce moglby zawalczyc o pas z Joshua/Furym gdyby nie to ze ciezka jest teraz zamrozona przez covida u Furego
 
Back
Top