UFC 277: Pena vs. Nunes 2 (30.07.2022)

Kurs na Pene to chyba jakiś żart... Tutaj kursy powinny być o wiele bardziej wyrównane. Wygra czy przegra tu jest value biorąc pod uwagę że wygrała 1 walkę i w jakim stylu. Dziwią mnie te wyceny, pytanie tylko czy takie kursy są z racji tego że Nunes wychodziła do tamtej walki z kontuzją lub czymś innym co znacznie utrudniło jej bycie w optymalnej dyspozycji (jeśli ktoś ma takie info to bym poprosił).
Była wtedy po covidzie i moim zdaniem dlatego ją tak odcięło kondycyjnie ale oficjalnie po walce nie usprawiedliwiała się w żaden sposób
 


Co by nie mówić pierwsza runda dla Nunes z czego raz na pewno podłączyła Pene. W aspekcie graplingowym Pena sobie ładnie radziła w dodatku prawie miała sweepa.
Nunes wyglądała dobrze wychodząc do drugiej rundy. Co dało się we znaki to "piękny" kontrujący prosty Peny, który napsuł Nunes krwi, stopował jej zapędy do ataków i tak naprawdę rozpoczął drogę do jej przegranej. Ta bezpośrednia wymiana z Nunes spowodowała, że została zepchnięta do defensywy, która jak widać po tej walce nie jest najlepsza. Mogąc ocenić po ostatniej walce to takie 50/50, jedna i druga w stójce to nieporozumienie, ale Nunes ma argument siły, co było widać na twarzy Peny. Juliana natomiast ma serducho, którym może ponownie zepchnąć Nunes do defensywy i ponownie spompować byłą mistrzynie.

Ogólnie jest to dla mnie niepojęte. Gdyby Asia, Rose, Weil mogły gabarytowo dojść do ww. zawodniczek to by je zmiotły z planszy patrząc na ich umiejętności stójkowe.
 
Np Smith może Ankalaeva poddać, Kai może ustrzelic Moreno po ostatnich botkach sporo przyjął
Kai nie ustrzeli, zobaczysz. Miał problem aby Askarova ustrzelić a co dopiero Moreno. Poza tym Moreno ma lepsze według mnie zapasy i jest w stanie lepiej skontrolować niż Aakarov. Ja gram Moreno i może nie na głównym kuponie ale gdzieś go umieszczę.

A Ankalaev nie da się sprowadzić tak łatwo więc o poddanie może być ciężko, ale granie Ankalaeva po 1.18 albo 1.20 to mija się z celem. Jedynie w betbuilderze można kurs czymś podkręcić ale to też bez szalonej stawki.
 
Kai nie ustrzeli, zobaczysz. Miał problem aby Askarova ustrzelić a co dopiero Moreno. Poza tym Moreno ma lepsze według mnie zapasy i jest w stanie lepiej skontrolować niż Aakarov. Ja gram Moreno i może nie na głównym kuponie ale gdzieś go umieszczę.
Też uważam że Moreno wygra ale Kai ma czym jebnac i jak ustrzeli to nie będę zaskoczony, Moreno w trylogii dużo przyjął i parę razy był wywrócony
 
Pantoja, Klose, Maga Ankalaev
Za Pantoja przemawiaja lepsi rywale ktorych pokonal do tego jest moim zdaniem tym zawdonikiem ktory umie wiecej od Pereza do tego walczy regularniej od Pereza.
Za Klose przemawia fakt ze jest po prostu lepszy do Rafu Garcii, ktory mimo tych dwoch wygranych ktorymi od dna sie odbil nie przemawia do tego fakt ze wzial walke w zastepstwie.
Ankalaev jest nudnym ale skutecznym zawodnikiem i Smith szanse na zlapanie jakiegos poddania w moich oczach ma male.
 
Moreno + Pantoja
STAWKA: 400 ZŁ
MOŻLIWA WYGRANA: 855,36 ZŁ

Pangilinan + M.Lee + Klose
STAWKA: 200 ZŁ
MOŻLIWA WYGRANA: 427,68 ZŁ
 


Co by nie mówić pierwsza runda dla Nunes z czego raz na pewno podłączyła Pene. W aspekcie graplingowym Pena sobie ładnie radziła w dodatku prawie miała sweepa.
Nunes wyglądała dobrze wychodząc do drugiej rundy. Co dało się we znaki to "piękny" kontrujący prosty Peny, który napsuł Nunes krwi, stopował jej zapędy do ataków i tak naprawdę rozpoczął drogę do jej przegranej. Ta bezpośrednia wymiana z Nunes spowodowała, że została zepchnięta do defensywy, która jak widać po tej walce nie jest najlepsza. Mogąc ocenić po ostatniej walce to takie 50/50, jedna i druga w stójce to nieporozumienie, ale Nunes ma argument siły, co było widać na twarzy Peny. Juliana natomiast ma serducho, którym może ponownie zepchnąć Nunes do defensywy i ponownie spompować byłą mistrzynie.

Ogólnie jest to dla mnie niepojęte. Gdyby Asia, Rose, Weil mogły gabarytowo dojść do ww. zawodniczek to by je zmiotły z planszy patrząc na ich umiejętności stójkowe.

Pena tak naprawdę wygrała tą walkę dzięki dwóm elementom - lepsze cardio + aktywny grappling, to że ma lepszą kondycję widać jak na dłoni. To wymiany grapplingowe sprawiły że Amanda tak szybko opadła z sił. W rewanżu kluczowym będzie gameplan obu zawodniczek, podejrzewam że Nunes bedzie za wszelką cenę unikała parteru i siłowania się z Julianą a Wenezuelka wręcz odwrotnie, wszak aktywność w parterze zaprowadziła ją ostatnim razem do odebrania tytułu Brazylijce. Jest również pewne ryzyko że Nunes posiadając tak dużą siłe rażenia zdoła ustrzelić Pene na początku pojedynku ale moim zdaniem znikome ponieważ Juliana do szklanych szczęk raczej nie należy.
Mimo że nie jestem wielkim fanem walk kobiet to bardzo ciekawi mnie jak ten rewanż się rozegra. O jednym jestem przekonany - kursy na to wydarzenie to jakieś nieporozumienie.

Zaznacze że Peny prawdopodobnie nie zagram.
 
Last edited:
Wieliczko + Mayes
STAWKA: 80 ZŁ
MOŻLIWA WYGRANA: 197,12 ZŁ

Climaco
STAWKA: 50 ZŁ
MOŻLIWA WYGRANA: 102,52 ZŁ

Javier Garcia
STAWKA: 30 ZŁ
MOŻLIWA WYGRANA: 89,23 ZŁ
 
Pena tak naprawdę wygrała tą walkę dzięki dwóm elementom - lepsze cardio + aktywny grappling, to że ma lepszą kondycję widać jak na dłoni. To wymiany grapplingowe sprawiły że Amanda tak szybko opadła z sił. W rewanżu kluczowym będzie gameplan obu zawodniczek, podejrzewam że Nunes bedzie za wszelką cenę unikała parteru i siłowania się z Julianą a Wenezuelka wręcz odwrotnie, wszak aktywność w parterze zaprowadziła ją ostatnim razem do odebrania tytułu Brazylijce. Jest również pewne ryzyko że Nunes posiadając tak dużą siłe rażenia zdoła ustrzelić Pene na początku pojedynku ale moim zdaniem znikome ponieważ Juliana do szklanych szczęk raczej nie należy.
Mimo że nie jestem wielkim fanem walk kobiet to bardzo ciekawi mnie jak ten rewanż się rozegra. O jednym jestem przekonany - kursy na to wydarzenie to jakieś nieporozumienie.

Zaznacze że Peny prawdopodobnie nie zagram.
:no no:

Amand przez rozkurwienie teściem
 
Akurat w tego covida wierzę bo widać było jak stamina siadła po pierwszej, miała być szybka robota a zwyczajnie nie wyszlo
Może w jej przypadku zakażenie jakimś wirusem na krótko przed walką to nie farmazon, zobaczymy w sobotę. Sęk w tym że Nunes nigdy nie słyneła z dobrej kondycji, nie było tego aż tak bardzo widać w poprzednich walkach bo niemiał jej kto tempa podkręcać. Przypomnij sobie z kim Amanda przegrała ostatnim razem przed Peną, była to Cat Zingano która walczy podobnie stylowo do Juliany.
Ja dodatkowo oprócz Pantoji i Klose pograłem za drobne z underdogów: Morono, Kaia, i Pene.
Dziwi mnie że tak ochoczo idziecie w Drakkara choć przyznaje że nie analizowałem, opieram się tylko i wyłącznie na pamięci a ta mówi mi że będzie bliska walka jeśli short notice nie odegra tu większego znaczenia.
 
Pantoja + powyżej 0,5 minuty @1.60 Fortuna

Pantoja na tle Pereza to naprawdę kompletny fighter. Dobry boks, siła ciosu, zapasy, dobre bjj. Zagrożenie nokautu przez Pereza jakieś tam jest, ale nie sądzę, aby Pantoja dał się trafić. Brazyliczyk nie dał się ustrzelić Kape, Figueiredo z którym dał przecież niezłą bitkę i poddał nieprzewidywalnego i wytrzmałego Royvala więc nie sądzę aby Perez tutaj czymś zaskoczył. Według mnie stójka jak i parter będą po stronie Brazola. Przewiduje, że Pantoja podda Pereza. Dla mnie to bet gali. :wink:
 
Może w jej przypadku zakażenie jakimś wirusem na krótko przed walką to nie farmazon, zobaczymy w sobotę. Sęk w tym że Nunes nigdy nie słyneła z dobrej kondycji, nie było tego aż tak bardzo widać w poprzednich walkach bo niemiał jej kto tempa podkręcać. Przypomnij sobie z kim Amanda przegrała ostatnim razem przed Peną, była to Cat Zingano która walczy podobnie stylowo do Juliany.

Dziwi mnie że tak ochoczo idziecie w Drakkara choć przyznaje że nie analizowałem, opieram się tylko i wyłącznie na pamięci a ta mówi mi że będzie bliska walka jeśli short notice nie odegra tu większego znaczenia.
Ochoczo nie, najpewniejszy dla mnie z typów to Pantoja, ale ta gala ogólnie jakoś nie zachwyca.
 
Moreno + Pantoja u mnie @2.33
Rafael Alves @2.65
Rafael Alves przez poddanie @5.00 :bleed:

Alves dobry zapaśnik, pamiętam jak frygał w 3 rundzie Ismagulovem, a Dober łeb twardy, ale zapaśniczo to placek, brazol może tu wyczarować jakieś duszenie. Dober na 5 ostatnich wpierdoli w UFC klepał 4x, niby nie z byle kim bo: Kosmaty, Dariush, Aubin-Mercier, ale to nie zmienia faktu, że jest plackiem i ma słabe TDD.
 
Pamięta ktoś w jakim dniu w zeszłym tygodniu był dostępny we wszystkich walkach betbuilder na fotunie?
 
Back
Top