UFC 262 - 15 MAJ

Poczekam do ważenia:
Dariush - Po ostatnich występach ciężko postawić na Tonyego. Wojna z Gathje, która na pewno odbiła swoje znamię. Z Olivierą po prostu został zajechany zapaśniczo. Dariush posiada porządne umiejętności parterowe, dodatkowo ma czym uderzyć. Jedynie kondycja u niego wygląda podejrzanie. Po pierwszej rundzie wydaje się zmęczony a Tony zawsze miał bak paliwa na 5 rund. Jest to być albo nie być Tonyego ta walka pokaże czy ma szanse jeszcze coś zwojować czy raczej będzie bronić wejścia do top 10.

Barboza - walka odbędzie się w wadze 145 funtów gdzie Barboza wygląda porządnie. Ostatnio 3 porażki jednak w opinii wielu wygrał m.in. z Felderem oraz Ige. Biorąc pod uwagę tego samego przeciwnika tzn. Amirkahni-ego, moim zdaniem lepiej zaprezentował sie Barboza, kontrolując pojedynek od a do z. Burgos może i znokautował jednak na koniec 3 rundy gdy Makwan był zmęczony utrzymywaniem Burgosa na ziemi. Do typu na Edsona skłoniła mnie głównie walka z Emmetem w której Burgos pokazał się tragicznie. Walka była świetna jednak ukazała jego słabości. Ktoś kto ma dobrą kontrę i szczękę jest w stanie go przełamać. Shane zbierał w tej walce niemiłosiernie od zawodnika o dużo gorszych warunkach fizycznych (wzrost: 180 cm vs 168 cm; zasięg: 192 cm vs 178 cm).
Z jeden strony Edson miał trudność z presją, z drugiej Burgos raczej go nie sprowadzi a może natknąć się na kontrę, po przepuszczeniu pierwszego prostego. Dodatkowo za Edsonem przemawiają lowkicki, które będzie kopać często biorąc pod uwagę bokserską postawę Shane-a. Należy też dodać, że walka odbędzie się w pełnowymiarowej klatce, która utrudni sprowadzenia. Jak najbardziej widzę możliwość ustrzelenia Edsona, jednak ostatnie walki obydwu zawodników, pozwalają na zaryzykowanie sprawdzonego weterana, który jest wszechstronniejszym zawodnikiem.

Hermansson - Jeśli walka wyjdzie po za pierwszą rundę, widzę wygraną Jokera, który presją zapaśniczą powinien powtórzyć scenariusz z walki Edmena z Brunsonem. Edmen ma podejrzaną kondycje. Jeśli nie urwie głowy w pierwszej rundzie to najprawdopodobniej zostanie zamęczony oraz poddany. Ciekawie może wyglądać skończenie przed czasem (prawdopodobnie Jack przez Gnp lub sub; Edmen przez ko/tko).

Oliveira - Charles w ostatnich walkach wygląda jak milion dolarów. Jednak aktualna walka będzie chyba jedną z najcięższych w karierze. Mimo wszystko należy wziąć pod uwagę, że wygrał z Kevinem Lee, który przegrał ze swoją słabością tzn. kondycją oraz Tonym po wojnie z Gathje. Na pewno dało się zauważyć u Charlsa poprawiony boks. Jego największym atutem aktualnie jest wszechstronność poprawione umiejętności bokserskie i kickbokserskie umożliwiają mu utrzymywanie walki w płaszczyźnie, w której wcześniej odstawał. Chandler to taki trochę Mendez 2.0 niebezpieczny zapaśnik z mocnym uderzeniem. Czy to wystarczy, ciężko stwierdzić. Na papierze Oliveira ma więcej argumentów oraz lepszych przeciwników w rekordzie. Pozostaje jednak czynnik X czyli mocne uderzenie Chandlera oraz psychika/nastawienie podczas walki jeśli Michael stawi opór w początkowych rundach. Dodatkowo Chandlera ma większe doświadczenie w 5 rundowych pojedynkach co również może mu pomóc. Ciekaw jestem kursów na skończenie przed czasem, które moim zdaniem jest prawdopodobne.

Underdog:
Muniz - Souza jest już stary. Muniz to młody zawodnik chcący wygrywać. Ostatni występ Souzy pokazał gdzie się znajduję. Holland z tragicznym tdd, był w stanie wstawać i był bardziej aktywny z dołu. Muniz jeśli będzie z dołu to ma jak najbardziej szansę na poddanie. W stójce szanse są 60/40 Andre jest mniej obity, z lepszymi warunkami. Mimo wszystko poczekam ostatecznie do ważenia
 
TONY dostanie trzeci wpierdol zobaczycie
Dariush to akurat zawodnik który ma kondycję na jedną rundę. Pytanie czy będzie w stanie obalać Tonego. Jeśli tak to ugra decyzje, jeśli nie to Ferguson powinien sobie poradzić. Moim zdaniem może być tak że będzie w stanie obalać Tonego ale tylko w pierwszej rundzie jak będzie wystarczająco świeży. Werdykt może być bardzo ciasny nawet myślę ze niejednogłośna decyzja wyłoni zwycięzcę.
 
Dodatkowo Chandlera ma większe doświadczenie w 5 rundowych pojedynkach co również może mu pomóc

Trzeba jasno też podkreślić że były to walki gdzie nie był badany przez USADE :cool:

Stawiam że tu tak wyglądać nie będzie w 2 czy w 3 rundach. Ba to raczej pewne.
 
@Evo @Karwantes i reszta co kleicie na weekend z ufc? Typy mam, tylko nie wiem jak skleić to w całość.
Poczekam zerknąć co będzie do gry do piątku, z UFC tylko Oliveira i połączę go w jakiegoś dubla (chyba, że nic nie znajdę, to pójdzie singlem). Z najbliższej gali UFC nie widzę nic ciekawego.
 
Poczekam zerknąć co będzie do gry do piątku, z UFC tylko Oliveira i połączę go w jakiegoś dubla (chyba, że nic nie znajdę, to pójdzie singlem). Z najbliższej gali UFC nie widzę nic ciekawego.
Grundy,Lutz o których wspomniałem moim zdaniem dobre kursy do grania. Myślałem jeszcze nad Szewczenko i Dariushu
 
Zapaśniczo wiadomo, że Grundy przewaga znaczna, tylko czy ten łysol nie ma za mocnych zapędów stójkowych ? Nie pamiętam jego walk kompletnie. Jedynie z tym Evlocośtam to zbierał na cytrynę fest.
Edit: chociaż widzę, że wygrał rundę z tym evlocośtam to błazna Lando powinien zmiażdżyć.
Grundy nie wygrał rundy z Rosjaninem, tam było 30-27 lekko a to że jakiś tam sędzia z zaawansowaną zaćmą dał 29-28 ma się nijak do rzeczywistości.
 
Grundy,Lutz o których wspomniałem moim zdaniem dobre kursy do grania. Myślałem jeszcze nad Szewczenko i Dariushu
Antonina jest absolutnie tragiczna, nic wspólnego z siostrą - jeśli cokolwiek bym tu grał, to mimo wszystko Lee (która też jest cienka jak sik pająka), ale raz, że bab już nie gram, a dwa, że ta druga potrafiła przejebać z Modafferi.
Grundy w stójce bez podjazdu do Lando, kondycję ma podejrzaną, jak nie przeleży będzie ciężko, nie widzę value 50/50.
Lutz do tej pory walczył z samymi bumami, dla mnie za duże ryzyko.
 
Tucker Lutz moim skromnym zdaniem.
Ten Lutz z nikim konkretnym nie wygrał, porównanie z Harrisem, który miał na rozkładzie zawodników z UFC i solidnego Lutterbacha slabe. Btw masz jego jakies walki, bo przeszukalem neta to nigdzie nic nie znalazlem. Jak cos masz to mozesz podeslac.
 
Ten Lutz z nikim konkretnym nie wygrał, porównanie z Harrisem, który miał na rozkładzie zawodników z UFC i solidnego Lutterbacha slabe. Btw masz jego jakies walki, bo przeszukalem neta to nigdzie nic nie znalazlem. Jak cos masz to mozesz podeslac.
2x walczył na DWCS
Na mma core znajdziesz :)
 
No w moim przypadku już nie ma miejsce na błędy... Czas wygrywać
To graj mniej a staranniej. Oczywiście nie wyklucza to w żaden sposób możliwych wtop, ale nie ma co grać na siłę. Ta karta UFC z 15-go jest bardzo mocno wyrównana.
 
Antonina jest absolutnie tragiczna, nic wspólnego z siostrą - jeśli cokolwiek bym tu grał, to mimo wszystko Lee (która też jest cienka jak sik pająka), ale raz, że bab już nie gram, a dwa, że ta druga potrafiła przejebać z Modafferi.
Grundy w stójce bez podjazdu do Lando, kondycję ma podejrzaną, jak nie przeleży będzie ciężko, nie widzę value 50/50.
Lutz do tej pory walczył z samymi bumami, dla mnie za duże ryzyko.
Obczaj sobie tego gościa co dałem w dziale piłka nożna. :D Zagranicą ale byś miał profit
 
Obczaj sobie tego gościa co dałem w dziale piłka nożna. :D Zagranicą ale byś miał profit
Widziałem, ładne statystyki, ale tylko 17 typów więc można wróżyć z fusów. Grając np. długoterminówki, nie jest trudno taki wynik zrobić. Jakby miał chociaż ze 170 typów, to można byłoby dyskutować.
 
Widziałem, ładne statystyki, ale tylko 17 typów więc można wróżyć z fusów. Grając np. długoterminówki, nie jest trudno taki wynik zrobić. Jakby miał chociaż ze 170 typów, to można byłoby dyskutować.
Wezmę go pod lupę i warto poobserwować. Zobaczymy na koniec miesiącu jaki bilans będzie miał.
 
  • Like
Reactions: Evo
Lutz o którym pierwszy tu pisałem jak walczył na DWCS i później bo w pierwszej walce mimo wygranej był tragiczny i nie dali mu kontraktu. W sumie w drugiej wypadł podobnie no ale już mu musieli dać bo by była niezła beka.

Typ to nie poziom UFC, jest cienki jak barszcz. :cool:

Jak tylko zobaczyłem zestawienie to od razu Aguilar myśl. Zobaczę jego walkę z Rosą i będę wiedział czy go zagrać czy ich olać z góry.
 
Widziałem że w F1 czujesz się dość mocno, pokombinuj F1+mma tak żeby kurs był ok. 2.00 no chyba że grasz większymi stawkami to może być nawet ok. 1.7.
F1 za 2 tygodnie dopiero w Monako i nie ma oferty więc się wstrzymam narazie.
W F1 też są niespodzianki.
Norris mi ostatnio zawalił kupon bo dalem że będzie lepszy od Ricardo a okazało sie na odwrót, a patrząc ostatnio Lando Norris znakomita forma i to on górował w kwalifikacjach, a teraz stało się odwrotnie bo Lando zjebał okrążenie w Q3.
 
F1 za 2 tygodnie dopiero w Monako i nie ma oferty więc się wstrzymam narazie.
W F1 też są niespodzianki.
Norris mi ostatnio zawalił kupon bo dalem że będzie lepszy od Ricardo a okazało sie na odwrót, a patrząc ostatnio Lando Norris znakomita forma i to on górował w kwalifikacjach, a teraz stało się odwrotnie bo Lando zjebał okrążenie w Q3.
W każdym sporcie zdarzają się "niespodzianki" to nieuniknione, graj sport w którym czujesz się najmocniejszy i przede wszystkim w czym masz największą skuteczność, kluczową kwestią jest skupić się na dziedzinie w której trafiamy powiedzmy 8/10 typów miesięcznie które mimo tych 2 wtop na 10 strzałów da ci zysk na koniec miecha.
 
W każdym sporcie zdarzają się "niespodzianki" to nieuniknione, graj sport w którym czujesz się najmocniejszy i przede wszystkim w czym masz największą skuteczność, kluczową kwestią jest skupić się na dziedzinie w której trafiamy powiedzmy 8/10 typów miesięcznie które mimo tych 2 wtop na 10 strzałów da ci zysk na koniec miecha.
Dlatego skupiłem się na MMA i F1, ale po ostatnich wtopach zrobiłem baaardzo dużą selekcje.
Odpuszczam granie niskich kursów w każdej organizacji czy to jest ufc,bellator czy cokolwiek innego choć co prawda tacy zawodnicy jak Eblen czy Perez po kursie @1.20 to trudno było nie wziąć, ale to wyjątki naprawdę. Dałem się nabrać na Kleina, na niby pewniaków z niższych organizacji i dostałem po dupie.
Stwierdzam, że skupiam się tylko na graniu UFC,KSW,FEN,BELLATOR no i F1. Reszte odpuszczam całkowicie. Myślałem jeszcze na graniu underdogów na takich galach jak LFA czy One bo tam co gale są niespodzianki, ale jednak nie mam chęci na analizy tych organizacji.
 
Back
Top