Użyteczne aplikacje. Telefon jak scyzoryk szwajcarski?

Dzięki @ketraab za przypomnienie - aplikacja NIEZBĘDNA by przyjemnie korzystać z ograniczeń naszego forum :suchykarol:

Robisz fotkę, wchodzisz w apkę, zapisujesz zdjęcie (choć można je jeszcze poprawić w locie też kilkoma kliknięciami) i gotowe, fotkę można wrzucić na cohones.

 

Apka do analiz zmian skórnych. Jak wam wyskakoczyły dziwne pieprzyki, które jeszcze swędzą czy dziwnie wyglądają - to robimy fotkę i apka analizuje ocb.

Odpaliła się niedawno, bo we wrześniu, a już ponad 10k złośliwych zmian skórnych wykryła.

Czyli średnio 100 raków dziennie. Polecam, najwidoczniej żyjemy w takich czasach, że każdy będzie miał jakieś złośliwości, a wtedy czas jest na wagę złota.

Focimy, wrzucamy do analizy, a jak coś - to idziemy do lekarza. Proste.
 

Fajna sztuczka dla wanna be geodetów, pływaków i innych paralotniarzy.

No właśnie, pobranie aplikacji google maps umożliwia garść dodatkowych możliwości, choć z poziomu strony też są możliwe.

Jednak pamiętajcie najważniejszą zasadę - apki pobieramy ZANIM będą potrzebne.

Jak się zabierzemy do pobierania aplikacji, przykładowo właśnie mapy, będąc już w górach, to może być różnie, może być drożej, a na pewno będzie dość głupio, bo w górach czy na jeziorach to my mamy odpoczywać, a nie srać się z zasięgami, pakietami danych mobilnych i wejściem na górę czy maszt (bo tam lepiej antena zbiera!) i pobierać aplikacje.

Taa... Been there, done that i nie polecam. Pobieramy w mieście, na luzie, sprawdzamy ocb i dopiero możemy olać i zapomnieć, dopóki nie będzie potrzebne.
 
Mały apdejt do apki Sound Garden, czyli setek radiów z całego świata.

Można bawić się mapą, a można kliknąć browse i przejść do tematycznego szuflowania - np.wyspiarskie życie ::snoopd::

Muzyczka z Bermudów
Listen to Dr Dick's Dub Shack from Hamilton live on Radio Garden: https://radio.garden/listen/dr-dick-s-dub-shack/mqdXmYNU

Muzyczka z samego krańca Norwegii, Longyearbyen na Spitsbergenie

Listen to Arctic Outpost AM1270 from Longyearbyen live on Radio Garden: https://radio.garden/listen/arctic-outpost-am-1270/sl0laSBK

PSX_20240117_000727.jpg

Bardzo ciekawe że jakiś typ ma ochotę robić takie rzeczy.
 
Mały apdejt do apki Sound Garden, czyli setek radiów z całego świata.

Można bawić się mapą, a można kliknąć browse i przejść do tematycznego szuflowania - np.wyspiarskie życie ::snoopd::

Muzyczka z Bermudów
Listen to Dr Dick's Dub Shack from Hamilton live on Radio Garden: https://radio.garden/listen/dr-dick-s-dub-shack/mqdXmYNU

Muzyczka z samego krańca Norwegii, Longyearbyen na Spitsbergenie

Listen to Arctic Outpost AM1270 from Longyearbyen live on Radio Garden: https://radio.garden/listen/arctic-outpost-am-1270/sl0laSBK

View attachment 89546
Bardzo ciekawe że jakiś typ ma ochotę robić takie rzeczy.
A co tam grają teraz w Laponii u Świętego Mikołaja :bye: pewnie reggae na rozgrzewkę :lol:
 
A co tam grają teraz w Laponii u Świętego Mikołaja :bye: pewnie reggae na rozgrzewkę :lol:
Sprawdźcie, to się dowiecie :nono: :juanlaugh:
BTW radio, a właściwie radia poprawiły się jakiś czas temu. Zapewne software został ulepszony, wtyczki i te sprawy, radio z końca świata zbiera lepiej niż lokalne, a apka umi działać w tle i mało energii żre :bleed:
 
Sprawdźcie, to się dowiecie :nono: :juanlaugh:
BTW radio, a właściwie radia poprawiły się jakiś czas temu. Zapewne software został ulepszony, wtyczki i te sprawy, radio z końca świata zbiera lepiej niż lokalne, a apka umi działać w tle i mało energii żre :bleed:
Ja używam takiej apki...
Screenshot_2024-01-17-16-53-05-970~2.jpg

Screenshot_2024-01-17-16-51-35-422~2.jpg

Screenshot_2024-01-17-17-06-02-175~2.jpg

Screenshot_2024-01-17-16-49-46-464~2.jpg

I takie muzyczne rarytasy...
:juanlaugh: :jjsmile::DC:
 
komunikator tylko po wifi (+internet)? Signal czy WhatsApp wymagają numeru telefonu...
 

Apka do przerobienia filmów z yt na mp3 (no i pobrania na telefon).

Za brakiem zgody, a może nawet lekkim sprzeciwem @ketraab a, bo przypomnialo mi się że za granicą czy na zadupiu szkoda tracić transfer na pobieranie czy słuchanie muzyki (tudzież podcastów), więc pobierz se z domu zanim wyruszysz w drogę. No i nie zapomnij zebrać drużyny :suchykarol:



Już kilka ulubionych albumów robi różnicę, a to bagatela 200 mb. W górach czy za granicą te 200 mb czasem jest solidnym bólem dupy. Pomijając sam fakt zasięgu i reszty.
 
CamScanner - potwierdzam, dobry soft, oszczędziłem 3 PLN na zrobieniu skanu, mogę dać teraz Borysowi :roberteyeblinking:

Widzę że niektóre rzeczy można by poprawić, ale pewnie po to jest wersja pro :goldi:
Zajebiste, właśnie uratowało mi dupę.
Dużo opcji, elegancko w minute zeskanowałem kilka stron dokumentów, wszystko mam w pdf, dobra jakość, wszystko zajmuje mniej niż 1MB, za darmo.
Polecam.
 
Co to za temat? Telefon to służy do dzwonienia, instalacji adblockera żeby oglądać UFC oraz cyrk i do przeglądania cohones ofc. Nie znałem tych wszystkich innych zastosowań. No i moją cegłą mogę jeszcze kogoś zajebać to czwarte zastosowanie które przychodzi mi do głowy. Scyzoryk szwajcarski kurła na baterie.
 
Co to za temat? Telefon to służy do dzwonienia, instalacji adblockera żeby oglądać UFC oraz cyrk i do przeglądania cohones ofc. Nie znałem tych wszystkich innych zastosowań. No i moją cegłą mogę jeszcze kogoś zajebać to czwarte zastosowanie które przychodzi mi do głowy. Scyzoryk szwajcarski kurła na baterie.
To kolega musi mieć komórę jaką dostał nasz Andrew po głowie w czasie rozróby w 1996 r... chyba że to jakiś współczesny pancerny smartfon... jak cegła
 
- Halo stara, już wracam, nakarm rybki i włącz tlen, idę z grzałkami z monopolowego, będę patrzeć w szybkę :werdum:
Dobre.
Ale naprawdę wszystko "robi się samo"
Kiedy 35 lat temu miałem pierwsze akwarium z filtrem z gąbki to nie śniło mi się że kiedyś wszystko będzie automatyczne i sterowane innym urządzeniem na odległość lub wg czasu.
 
Miałem do sztucznej wrzucić, ale jest na tyle dobrze działającą i ciekawą opcją, że wrzucę tu - apka do nauki angielskiego.


Co ciekawe apka wykorzystuje sztuczną do odczytywania języka mówionego, potem analizuje i opracowuje odpowiedź, a na koniec sztuczna gada to, co napisała.

Akcenty są poprawne, wymowa całkiem spoko, a angielskiego uczy nas nie jakiś student z Kambodży czy Mozambiku, a brytyjczyk, Amerykaniec czy Australiijczyk. Oczywiście, sztuczny.

Wersja darmowa to bodajże 5 godzin darmowych.
Wersja płatna to ile chcemy, lektorów (native speakerów, hehe) też mnóstwo, cena za rok to jakoś 500 pln. Drogo?

Zważywszy że ta sztuczna radzi sobie bardzo dobrze z rozmowami, a w dodatku ma dobry akcent i możemy trenować do porzygu, to całkiem tania opcja - wychodzi że w cenie jednej godziny (lub połowy nawet) ćwiczymy cały miesiąc.

Nadal drogo? :lesnarhappy:

 

Mniam mniam. Dobrze działająca apka do komponowania muzyki, zwłaszcza jeśli uważamy że mamy słuch @szplin :jarolaugh:

Wiadomo że są lepsze, ale płatne. Także zapraszam serdecznie do zakupu :lesnarhappy:

PSX_20240327_172631.jpg


Naprawdę ciekawe narzędzie, już po minucie przypomniały się czasy młodości i imprezy DnB do białego rana :antonio:
 
Last edited:

Kolejna fajna apka, za dziecka coś się tam lutowało i ogarniało, ale już zapomniałem co i jak. Łatwiej i taniej jest dziś sobie najpierw zasymulować, protestować i raz zalutować, niż się srać z zamawianiem elektroniki co chwila.

PSX_20240327_173614.jpg


W tle jest płytka z podziałką, wybieramy elementy i lutujemy. Jak będzie błąd to apka podświetla problematyczne miejsce i poprawiamy. Spoko.
 

Mniam mniam. Dobrze działająca apka do komponowania muzyki, zwłaszcza jeśli uważamy że mamy słuch @szplin :jarolaugh:

Wiadomo że są lepsze, ale płatne. Także zapraszam serdecznie do zakupu :lesnarhappy:

View attachment 95169

Naprawdę ciekawe narzędzie, już po minucie przypomniały się czasy młodości i imprezy DnB do białego rana :antonio:
Przecież to jakieś gówno w którym masz kupować paczki bitów
 
Możesz obejrzeć reklamę i masz za "free". W sumie nic się nie różni od twojego kupowania bitów czy kradzieży... :eddieconspiracy:
Ja jednak widzę różnicę pomiędzy tworzeniem własnych ścieżek a aranżowaniem gotowych ścieżek
 
Back
Top