Użyteczne aplikacje. Telefon jak scyzoryk szwajcarski?

Drzewo

UFC
Middleweight
Jak w temacie - mamy sporo tematów o grach, ale nie widać tematu o aplikacjach, więc zacznę.

W każdym telefonie instalujemy zawsze swoje ulubione apki, ale często brakuje nam potem czegoś funkcjonalnego, a szkoda w trasie czy za granicą tracić transfer.

Dlatego ja proponuję robić to w domu, zanim te apki okażą się potrzebne, a nie będziemy mogli pobrać np 100 czy więcej mb.

Ponieważ niedawno zmieniałem telefon, to jestem świeżo po stawianiu nowego systemu i dogrywaniu aplikacji, które lubię i wgrałem je ponownie, lub n-ty raz.

1. Adobe Photoshop Express - używam rzadko, ale polecam, głównie do retuszu zdjęć.

2. Apki bankowe - kontrola musi być, a apki są bezpieczniejsze niż operacje bankowe poprzez stronę www. Pobierz apkę swojego banku i uruchom, zapewne będzie trochę zabawy więc zrób to przed wyjazdem.

3. Gmail - samej apki nie potrzeba, bo można to zrobić z poziomu Google, więc niniejszym polecam mieć konto Google i dzięki temu apki typu Word, Excel, etc. możemy pominąć, jeśli nie używamy telefonu biznesowo - mamy wszystko w chmurze i luz. Zaś jeśli jedziemy w podróż i będzie problem z netem - można pobrać wszystko przed wyjazdem na telefon i korzystać offline, zapisując lokalnie, a co jakiś czas robiąc update do chmury, gdy mamy zasięg.

Ok, podstawy są, reszta w komentarzach. Zapraszam do wrzucania swoich apek, które używacie do najróżniejszych celów!
 
Apka Concepts. Sztos, służy do wszystkiego, co kreatywne, może poza pisaniem długich tekstów, bo jeszcze nie wiem jak można z klawiatury wprowadzać tekst (i czy można). Ale do szkiców, rysowania czy innego graficznego treningu, projektowanie mebli, ciuchów, stron czy aplikacji, notatki, architektura, architektura wnętrz, krajobrazu, no kosmos. Duża zaleta to również wsparcie firmy, na yt jest mnóstwo filmów jak rozwinąć się w wybranych tematach dzięki aplikacji i jak jej używać lepiej.


 
:awesome:

opis-tinder-pozwalam-sie-calowac-na_2022-01-30_21-06-09.jpg
 
Microsoft Authenticator do potwierdzania logowania na ważnych kontach (mailowych i nie tylko) kodem 2FA

Blokada, blokowanie reklam, w wersji płatnej dodatkowo vpn

Bitwarden do haseł

Youtube Revanced wiadomo do czego

Signal komunikator

Snapseed do edycji i zmniejszania zdjęć na forum
 
Legimi do sluchania audiobookow

Udemy do nauki

Anki do nauki z fiszek, spoko bo ludzie wrzucaja swoje zestawy fiszek do pobrania.

Yanosik zeby mi psiarnia nie wjebala mandatu jak szalenczo przekraczam predkosc o te 10-15km/h na prostej drodze.
 
Jakdojade-naprawdę ok
Mobilet-płatność za parkowanie, bilety komunicji itp.
Pepper-do okazji
Aliexpress-do chińskich okazji
Allegro Lokalnie- do sprzedaży tego, co wyhaczyliśmy na ali dzięki Pepperowi :bleed:
Inpost- żeby sprawie wysyłać i odbierać powyższe
Revoult-żeby płacić za wszystko
Wszelkie biedronki, lidle itp- żeby rozpierdalać ciężko zarobioną kasę na chińszczyźnie z powyższych
Camscanner-skaner w telefonie. Dla mnie nr 1 w telefonie. Codziennie używam w pracy.
 
Panowie, przede wszystkim One and Only:

Neuronation

Aplikacja do treningu zdolności poznawczych. Używam ponad pół roku. Bardzo duży progres. Uwaga, szybkość, pamięć, różnego rodzaju rozumowanie. Można ustawić sobie intensywność treningu, co jakiś czas wykonuje się test diagnostyczny. Po teście aplikacja sama dobiera Nam odpowiednie ćwiczenia aby poprawić konkretne wyniki. Aplikacja tak dobra, że zdarzyło mi się nawet przedstawiać ją w pracy zaliczeniowej z narzędzi informatycznych w diagnozie psychologicznej.

Polecam!!
 
Panowie, przede wszystkim One and Only:

Neuronation

Aplikacja do treningu zdolności poznawczych. Używam ponad pół roku. Bardzo duży progres. Uwaga, szybkość, pamięć, różnego rodzaju rozumowanie. Można ustawić sobie intensywność treningu, co jakiś czas wykonuje się test diagnostyczny. Po teście aplikacja sama dobiera Nam odpowiednie ćwiczenia aby poprawić konkretne wyniki. Aplikacja tak dobra, że zdarzyło mi się nawet przedstawiać ją w pracy zaliczeniowej z narzędzi informatycznych w diagnozie psychologicznej.

Polecam!!
Używałem różnych, ta rzeczywiście jest mocna i pomocna, dzięki za wzmiankę!
 
Microsoft Authenticator do potwierdzania logowania na ważnych kontach (mailowych i nie tylko) kodem 2FA

Blokada, blokowanie reklam, w wersji płatnej dodatkowo vpn

Bitwarden do haseł

Youtube Revanced wiadomo do czego

Signal komunikator

Snapseed do edycji i zmniejszania zdjęć na forum
Hasła mam zapisane w Google keep, ale jeśli ktoś ufa zewnętrznym managerom haseł to warte rozważenia.

A ten yt revanced to jakaś inna wersja yt? Z innej firmy?

Zamiast snapseed zmniejszam zdjęcia z poziomu telefonu, dałem najgorszą jakość i pasują adminom :beczka:
 

Możecie mieć kompas zainstalowany fabrycznie, ale jeśli nie macie to polecam, ten kompas ma ciekawą funkcję wyświetlania go ekranie razem z mapą, którą mamy pod spodem, dzięki czemu osobom niedoświadczonym będzie łatwiej korzystać.

Tak na wszelki wypadek, gdyby kiedyś nastały czasy bez satelit i Google maps.

(Co może nastąpić, bo Musk i reszta ludzi na szczycie już to robią, rozgrywając tym póki co walki, ale w przyszłości może również wojny i inne zagłady. Wyłączenie internetu gdy nastąpi jakaś katastrofa na pewno zwiększy ilość ofiar, i w drugą stronę - brak zasięgu rakiet czy dronów spowoduje brak ataku i eksplozji, czyli ocalenie ludzi, w których atak był wycelowany - Musk niedawno powstrzymał szarżę ukraińskich dronów na rusków wyłączając transfer danych dronów z bazą poprzez starlink).
 
CamScanner. Umożliwia skanowanie dokumentów, zdjęć i czego tam chcecie za pomocą kamery telefonu. Cholernie przydawało mi się to na studiach, gdy musiałem na szybko ogarnąć skan jakiegoś papieru, a nie miałem maszyny pod ręką.
 
CamScanner. Umożliwia skanowanie dokumentów, zdjęć i czego tam chcecie za pomocą kamery telefonu. Cholernie przydawało mi się to na studiach, gdy musiałem na szybko ogarnąć skan jakiegoś papieru, a nie miałem maszyny pod ręką.
Duplikat, ale w tym temacie duplikaty są akurat cenne - im więcej osób wspomina jedną apkę, tym bardziej wiadomo że apka godna polecenia!
 

Przydatna apka jeśli lubimy budować i niszczyć, budować i niszczyć :pudzianfap:

Za osiem PLN dodatkowo możemy wykupić dostęp premium, który uruchamia parę funkcji. Ja sobie kupiłem, bo lubię mieć narzędzia i ich nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć.
Screenshot_2023-09-23-22-30-03-13_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.jpg


"możesz zablokować orientację" - no jak tu nie szanować takiej aplikacji? :jarolaugh:
 
To w sumie dalej:
Koleo - apka ustawiona typowo pod bilety kolejowe. Działa bardzo sprawnie.
Monitor Burz - z początku aplikacja mająca ostrzegać typowo przed burzami, obecnie wszechstronne narzędzie do obserwacji warunków meteorologicznych. Moderowane przez kompetentną ekipę. Często pomaga, ponieważ dysponuje również radarem opadów i potencjalnych wyładowań.
 
To w sumie dalej:
Koleo - apka ustawiona typowo pod bilety kolejowe. Działa bardzo sprawnie.
Monitor Burz - z początku aplikacja mająca ostrzegać typowo przed burzami, obecnie wszechstronne narzędzie do obserwacji warunków meteorologicznych. Moderowane przez kompetentną ekipę. Często pomaga, ponieważ dysponuje również radarem opadów i potencjalnych wyładowań.
@Olo wie,że kradniesz mu aplikacją pracę? :tysoncoffe:
 
Skoro scyzoryk szwajcarski, to nie powinno zabraknąć aplikacji wyjątkowo podróżniczej, przynajmniej w Polsce - apka ratunek.

Uwaga! Konfigurację konta robimy przed wyruszeniem na szlak, a najlepiej od razu po zainstalowaniu, bo czasem są problemy z założeniem konta.

A apkę warto mieć, bo podobno potrafi się wdzwonić do ratowników nawet z miejsc bez zasięgu... Oby nikt nie musiał używać, ale jeśli będzie potrzeba - to warto mieć.

 
Winiety, opłaty za autostrady i parkingi.

Ja używam tego, bardzo sobie chwalę, szczególnie autostrady i przejeżdżanie przez automatyczną bramkę - w apce wpisujemy rejestrację(e) aut(a), którym(i) się poruszamy, apka kontaktuje się z kamerką z bramki (zczytuje rejestrację) i po sekundzie bramka się otwiera.

Szybko i skutecznie. Winiety też przetestowałem, działają. Parkingów jeszcze nie sprawdzałem.


https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bluemedia.autopay.transport
 
To ja w sumie od razu podbiję: Inteligentny alarm - apka, dzięki której nie byłem w stanie zgasić alarmu byle przesunięciem na ekranie, ponieważ wyświetla ona problem matematyczny do rozwiązania w celu wyłączenia budzika. Może to być 3x3+3, a może to być i coś cięższego. Poziom trudności ustawiamy sami. Jest to dość śmieszne rozwiązanie, ale mi wielokrotnie pomogło, bo wjeżdżała co najwyżej kolejna drzemka i musiałem w końcu się jakkolwiek obudzić, by zgasić alarm.
 
Panowie, przede wszystkim One and Only:

Neuronation

Aplikacja do treningu zdolności poznawczych. Używam ponad pół roku. Bardzo duży progres. Uwaga, szybkość, pamięć, różnego rodzaju rozumowanie. Można ustawić sobie intensywność treningu, co jakiś czas wykonuje się test diagnostyczny. Po teście aplikacja sama dobiera Nam odpowiednie ćwiczenia aby poprawić konkretne wyniki. Aplikacja tak dobra, że zdarzyło mi się nawet przedstawiać ją w pracy zaliczeniowej z narzędzi informatycznych w diagnozie psychologicznej.

Polecam!!
BTW jakbyś był tak miły to wymień pozostałe narzędzia informatyczne w diagnozie psychologicznej, pls :redford:
 
BTW jakbyś był tak miły to wymień pozostałe narzędzia informatyczne w diagnozie psychologicznej, pls :redford:
Zdecydowanie nie jestem ekspertem tutaj, a my mieliśmy zajęcia oparte na AI, głównie na czacie GPT. Gość mocno Nas zachęcal do korzystania z niego. Kwestią czasu jest pewnie technologia która będzie wspierała diagnozę. Celowo mówię wspierała, bo czynnik ludzki w pracy psychologicznej moim zdaniem jest nie do zastąpienia.

Takie narzędzie już lata (nie AI) - https://www.diagmatic.pl/
 
Zdecydowanie nie jestem ekspertem tutaj, a my mieliśmy zajęcia oparte na AI, głównie na czacie GPT. Gość mocno Nas zachęcal do korzystania z niego. Kwestią czasu jest pewnie technologia która będzie wspierała diagnozę. Celowo mówię wspierała, bo czynnik ludzki w pracy psychologicznej moim zdaniem jest nie do zastąpienia.

Takie narzędzie już lata (nie AI) - https://www.diagmatic.pl/
Kojarzysz jak cenowo wygląda korzystanie z tych pakietów? Lub czy daje się nawiązać współpracę? :jarolaugh:
 
Nie mam pojęcia. A Ty działasz w temacie ogółem całe te?
Ja nie, ale moja pani tak, więc pytam pod jej info. Btw jak korzystaliście z chat gpt w tym kontekście? Analiza arkuszy czy jakaś analiza spójności danych? Jak masz chęć to możesz rozwinąć temat w dziale "sztuczna inteligencja", chętnie tam widzę takie wzmianki :tysoncoffe:
 
Ja nie, ale moja pani tak, więc pytam pod jej info. Btw jak korzystaliście z chat gpt w tym kontekście? Analiza arkuszy czy jakaś analiza spójności danych? Jak masz chęć to możesz rozwinąć temat w dziale "sztuczna inteligencja", chętnie tam widzę takie wzmianki :tysoncoffe:
Prowadzący zajęcia profesor dr habilitowany pracujący bardzo intensywnie nad rozwojem AI bardzo usilnie próbował Nas naklaniac do tego, by wplatac AI do wszystkiego. Ze to przyszłość, i niedługo system szkolnictwa zostanie całkowicie zrewolucjonizowany. W kontekście psychologicznym nie pojawiło się zbyt wiele poza masa aplikacji pomocowych, czy też włączających jakąś profilaktykę.

Także nie zaspokoje raczej Twojej ciekawości. Niemniej w dyskusji z nim wykrystalizował się ciekawy temat potencjalnej pracy magisterskiej "ergonomiczne użytkowanie AI w pracy psychologa". Z pewnością ktoś już nad tym siedzi. Bo jest co robić. Duży potencjał AI + czynnik ludzki w psychologii - wyciągnąć jak najwięcej z jednego i z drugiego i stworzyć narzędzia, które np pozwolą oszczędzic sporo czasu przy jednoczesnym zachowaniu jakości procesu.. Sam bym się tym zajął ale jestem Old soul Old school :)
 
Back
Top